Dolni Počernice "A" - Dubeč
6:2 (2:1)
První výhra v turnaji ...
Napsal: cic dne Úterý, 22 Únor 2011 01:07

DP "A" - SLAVOJ PODOLÍ  1-0 (0-0) !! Konečně jsme se dočkali i první výhry v zimním turnaji !!! Tentokrát se nám podařilo udržet čisté konto a tak vstřelená branka znamenala první 3 získané body. Málo platné však, protože jsme ve skupině skončili poslední se ziskem 4 bodů. Dle rozlosování sehrajeme tedy další utkání v neděli dne 27.2. od 13:30 s jedním ze tří soupeřů (Kyje, Štěrboholy, Horní Měcholupy, které mají poslední zápasy odehrát v dohrávkách). Jméno soupeře tedy upřesníme. Pro ty, kteří chtějí znát ostatní výsledky našich soupeřů ve skupině a i zápasů ve skupině A mohou kliknout zde: http://www.skviktoriasterboholy.cz/index.php?page=zakladni-rozlosovani-a-vysledky   Tabulky obou skupin turnaje najdete na tomto linku:  http://www.skviktoriasterboholy.cz/index.php?page=tabulky-5  Fotogalerie z utkání : http://kopanadp.rajce.idnes.cz/20.2.2011_Zimni_turnaj_Sterboholy_Dol._Pocernice_A_-_AFK_Slavoj_Podoli/  Při pohledu na tabulku naší skupiny je vidět důvod, pro který jsme skončili na posledním místě - počet vstřelených branek ... V počtu obdržených branek jsme na 3. místě a to jsme mnoho branek obdrželi po našich velmi hrubých individuálních chybách !! Branek jsme vstřelili velmi málo, avšak pozitivní je, že jsme si vytvářeli mnoho brankových příležitostí. Bohužel nedávali jsme i ty nejvyloženější šance ...  (cic) Do utkání jsme nastoupili se staronovou posilou - bývalým ligovým hráčem Bohemians 1905 Pavlem Medynským Více o hráčské kariéře např. v rozhovoru na: http://www.fotbalaz.cz/clanek.php?zobraz=clanek&clanek_id=327  Dnes je asistentem v klubu Bohemians 1905 (více o jeho dosavadní trenérské kariéře začínající na Spartě najdete např. na tomto linku: http://www.bohemians.cz/osoba/280/pavel-medynsky.aspx   My doufáme, že nám pomůže udržet vysokou kvalitu naší obranné hry, která na podzim zdobila naše mužstvo !!! Měl by pomoci zejména v organizaci hry. Naši mladí hráči by měli využít této příležitosti a učit se "vysokou školu" fotbalu. Protože tolik příležitostí mít v mužstvu tak kvalitního hráče mít ve fotbalové karieře nebudou ... Tento hráč k nám přišel  již v jarní části, ale vzhledem ke skvělé hře obranné řady nebylo třeba do této formace zasahovat tak zásadním způsobem, byť by byl jistě obrovským přínosem !!! Proto si naši kmenoví hráči zasloužili důvěru, kterou přetavili v nejlepší obranu v soutěži. Není to však jen zásluha obrany, ale celého mužstva. Jak jsem již výše psal, my jen doufáme, že se nám pomůže zejména ve zlepšení komunikace a organizace obrany.

K poslednímu zápasu. Konečně se nám podařil zápas bez obvyklého "prvopoločasového" výkyvu a zvládli jsme ve velmi dobré hře celé utkání. Již od začátku zápasu jsme aktivnější a dostáváme hosty pod tlak. 7. minuta po naší rozehrávce od vlastní branky po ose Slach, Vaňourný, Šedivý vyveze posledně jmenovaný míč k vápnu soupeře. Lobem hledá Honzu Nesnídala, který si míč přizvedne špičkou směrem na branku a jeho postup do vápna je pískán hraničním ofsajdem. 12. minuta Cicala je faulován, rozehrajeme bleskově kombinací Děda, Šedivý, Vaňourný, který centruje nádherným nadýchaným centrem za obranu soupeře. Ten přihraje vedle sebe volně stojícímu Cicalovi, ale ten z penalty pálí nad branku ... 15. minuta krásná akce po našem pravém křídle, Honza Nesnídal uvolní do vápna Romana, ale ten zcela sám pálí nad branku ... 17. minuta první vážnější akce soupeře, kdy nám vnikne po pravé straně do vápna, akci nezastavíme, následuje přihrávka na zadní tyč. Naštěstí se útočník nezorientuje dobře a patičkou mine naší odkrytou branku !!! 27. minuta seberem míč soupeři, hru zrychlíme přihrávkou na Honzu Nesnídala, který míč přidrží a pak načasuje přesnou přihrávku mezi stopery na Cicalu, ten je v souboji přidržen, ale bohužel zákrok se nepíská ... 35. minuta soupeř po sérii narážeček vnikne z levého křídla do vápna, kde se míč zamotá v klubku těl. Až Zdeněk Nesnídal míč zneutralizuje a Slach nebezpečnou akci zakončí chycením míče. 38. minuta naše odpověď. Obloučkem uvolníme na vápně Honzu Nesnídala, který si míč ztlumí a přistrčí jej do vápna zcela volnému Vaňournému. Ten volí namísto střely přihrávku a hledá ještě lépe postavené spoluhráče. Obrana míč odvrátí na aut, kterého se ujme Vaňourný a hledá Zdeňka Nesnídala, který je v koncovce zablokován. Míč se odrazí k Cicalovi, ale ten z 15 m pálí vysoko nad branku. 44. minuta a celý závěr patří soupeři. Končí dvěma centry soupeře z trestného kopu a následného rohového kopu, které vždy s námahou odvracíme a dílem i nepřesnou muškou podolských akci zabráníme !!

Do druhého poločasu dochází ke změně rozestavení. Doležal, který střídá Vaňourného, jde na pozici levého beka, Tarantík se posune na levou zálohu, Čížek na pravou stranu zálohy a Roman do středu zálohy. Po vystřídání Dědy se posune Čížek do středu zálohy a Jašev jde na pravý kraj zálohy.

47. minuta akce soupeře po pravém křídle, ostrá přízemní přihrávka do vápna, dobíhající útočník zakončuje ranou vedle Slachovy tyče. 49. minuta po narážečce od Doležala převezme na středu hřiště Roman, po krátkém vedení nasazuje ke střelbě, ale střelu jen "vysype"  a brankář snadno chytá. 61. minuta střídající Vizingr zahraje před šestnáctkou obránce soupeře rukou. Trestný kop rozehrajeme na na krátko, první střela Honzy Nesnídala je nepřesná, míč se odrazí k Tarantíkovi. Jeho parádní volej levou nohou obrana bohužel tělem zablokuje. Následnou akci Vizingra s Tarantíkem směrem do vápna kazí Lukášova nepřesná přihrávka ... 70. - 71. minuta dvě naše pohledné akce na 1 dotek kazí poprvé nepřesná finální přihrávka Exnera na Honzu Nesnídala. Podruhé pak Exner vyšle do brejku Honzu Nesnídala, kterému je pískán neexistující ofsajd ... 80. minuta další míč do vápna soupeře, Honza Nesnídal při pokusu o střelu ho napoprvé netrefí, pak si narazí s Exnerem, který posunuje na Jaševa. Dany se kličkou na vápně uvolňuje a levou nohou střílí těsně vedle. 82. minuta uvolňujeme do vápna Exnera, kterému míč v rozhodující fázi odskočí a ze střely není nic... 83. minuta po faulu na Vizingra (takticky zastavený brejk soupeře po chybě Zd. Nesnídala) přichází rychle rozehraný centr a branka do naší sítě. Naštěstí je pískán ofsajd a branka neplatí. 84. minuta přichází naše gólová odpověď a zasloužená branka po mnoha promarněných tutovkách !! Získáme míč a vysíláme do otevřené obrany na pravé křídlo Romana, který využije zaváhání obránce a překvapeného obránce podběhne a z brankové čáry přihraje zpět před branku, kam nabíhá osamocený Exner a skluzem doráží z malého vápna brankáře a dává na 1:0 !!! Zápas zakončí Doležal střelou ze 40 m do středu branky.

AFK Slavoj Podolí Praha - Dolní Počernice 0:1

84. min: Josef Exner

46. min: Jan Doležal (rank) za Stanislav Vaňourný
53. min: Josef Exner (rank) za Aldo Cicala
58. min: Dany Jašev (rank) za Jan Děda
58. min: Lukáš Vizingr (rank) za Zdeněk Nesnídal