Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Rekordní domácí návštěva viděla souboj podzimu
Napsal: cic dne Pondělí, 11 Říjen 2010 01:04

DP "A" - KRÁLOVICE 3-1 (1-0) !!!! Více jak 150 diváků bylo přítomno souboji o pozici lídra v soutěži. Těžko hledat krátký a výstižný slogan pro tento duel. Proto jsem zvolil "diváky" Sice hrajeme pro sebe - pro radost, ale i pro diváky. Pro každého je oceněním aplaus diváků a ten se nám dostal i v tomto zápase. Je skvělé, že si na náš stadion hledá cestu stále více diváků !!! Chtěli bychom alespoň touto cestou Vám za skvělou podporu velmi poděkovat a těšíme se, že nezůstaneme sami ani v příštím zápase hraném v sobotu 16.10. od 10:30 na JUNIORU. Více o zápase - klikni na "celý článek" (cic)

Zápas měl nádhernou předehru !!! V pátek se nám ženil Zdeněk Nesnídal s krásnou nevěstou Naďou !!! My jim přejeme ještě jednou mnoho štěstí na cestě životem. Mnoho hráčů se svatby zúčastnilo, ale ani toto nás nezastavilo. Naopak, posílilo !!! Chtěli jsme novomanželům dát další krásný dárek ... A nejen jim, i náš Pepíček - Josef Hašek, bývalý funkcionář a trenér oslavil své 70. narozeniny. Prostě krásné odpoledne, ve kterém jsme prodloužili sérii bez prohry a bez porážky. Do zápasu již byli připraveni uzdravení hráči a ti kteří si "odseděli" své tresty. A tak opět příjemné starosti, kdo nastoupí... Snažíme se sestavu měnit, aby si zahráli všichni a aby byli hráči připraveni zaskočit vzájemně za sebe. Takže seděli (možná k překvapení fanoušků) i některé opory. Avšak náš tým je soudržný a projevuje se to i v zápasech. K průběhu zápasu:

2. minuta po dlouhém nákopu Slacha získáváme první rohový kop, na který naskočí Zdeněk Nesnídal, ale hlavou trefí jen připravenou obranu. Bohužel v prvních minutách si přivodil svalové zranění Honza Vycpálek a musí přijít změna. Střídáme jej Doležalem, který však zaujímá pozici pravého beka a na pozici středového kevého středního obránce se posouvá Šedivý. 14. minuta hosté nebezpečně vystřelí z 30 m nad Slachovu branku. 15. minuta soupeř filtruje naší obranu, ale Slach skvěle a včas vyběhne vysoko nad vápno a odkopem zachraňuje před sprintujícím útočníkem. 17. minuta po naší pěkné kombinaci je na vápně faulován Honza Nesnídal. Trestný kop namíří Motl jen do zdi, po odraženém míči přichází rychlý výpad hostí po pravé straně, který je zakončen nepřesnou křížnou střelou na zadní tyč. 20. minuta opět hosté zahrozí Randou nebezpečnou střelou, kterou zblokuje čistým skluzem Jašev. Hosté se dožadují faulu, ale po zákroku Slacha, který tečovanou střelu vyráží se kope jen rohový kop. Ten odvracíme a reagujeme rychlým protiútokem, který zakončuje Roman centrem do vápna. Centrovaný míč je sražen na roh, kterým ani my neohrozíme branku. 31. minuta Jašev daruje zbytečným faulem na rohu velkého vápna trestný kop. Randa zakroutí do vápna a Slach jen vyrazí míč před sebe, kde stojí volný hráč, který z malého vápna křížnou střelou zamíří do odkryté branky. Naštěstí zcela nepochopitelně střelu letící již do branky doráží na brankové čáře stojící Krejča  a tím nás zachraňuje - branka není pro ofsajd uznána !! 38. minuta první vhozený aut do vápna hosté odvrátí zpět do autu. My reagujeme bleskově Exnerem znovu vhozeným autem do odkryté obrany na Zdeňka Nesnídala, který prodlouží míč za sebe na bratra Honzu Nesnídala a ten se nemýlí - hlavou prostřelí brankáře hostí Drbouta, který do souboje přichází pozdě. Vedeme 1-0 !!! 40. minuta zabráníme útok hostí a přecházíme do rychlého protiútoku zakončené nádhernou kombinací Exnerem a Cicalou. Aldo Cicala nachází přihrávkou z jednoho dotyku Honzu Nesnídala a už jde sám do vápna, ale zbrzdí se sám - míč se mu zaplete mezi nohami a obránci naší akci na poslední chvíli odkopem zastaví ... 43. minuta další Randův nebezpečný centr do vápna, který je hlavou tečován těsně nad břevno naší branky. 44. minuta náš centr do vápna a Honza Nesnidal hlavičkuje do Drboutových rukavic.

Do druhého poločasu uděláme změnu jen v rámci rozestavení Doležal se přesouvá na pozici levého obránce a jeho místo napravo převezme Jašev. 52. minuta Randa se obtočí okolo našich obránců a střelu z 25 m míří vysoko nad branku. 54. minuta naše krásná kombinace na levé straně Doležal - Děda  - Roman kombinují na jeden dotek a Roman zakončí jen střelou do obránce. 56. minuta se po vhozeném autu dostane kombinací do vápna, uvolní se kličkou a je sražen - kopeme penaltu. Tu si bere na starosti Roman a bezpečně proměňuje na 2-0 !!! 59. minuta zastaví Jašev přihrávku za naší obranu rukou (žlutá karta) a opět Randa jako exekutor. Fantastickým zákrokem Slach vyráží střelu mířící do horního rohu branky !!!! 68. minuta ošetřovaný Motl je vpuštěn pomezním rozhodčím do hry. Brankář Drbout a ani záložník Dušek si vstup hráče do hry vůbec nezaregistrovali . A tak po výhozu se Motl k překvapení obou dostane předskočením Duška jako první k míči a z jednoho dotyku ze strany vsítil do opuštěné branky  k tyči na uklidňujících 3-0 !!! 73.minuta chybujeme (Jašev i Šedivý propadnou) a hosté nám posílají do nájezdu (který kryje běžeckým soubojem jen Doležal). Slach je však opět skvělý a včasným vyběhnutím a odkopem likviduje nebezpečí. 76. minuta Děda zvedá diváky ze sedadel. Uvolňuje se krásnou kličkou a nadýchaným centrem hledá Honzu Nesnídala. Ten na míč nedosáhne, ale za ním je již připravený Motl a volí namísto zpětné řihrávky tvrdou střelu - bohužel vysoko nad branku. 81. minuta Ztrácíme míč ve středu hřiště a přichází rychlá kombinace soupeře. Pospíšil neutralizuje přihrávku obranným skluzem, ale míč se dostává nešťastně za naší obranu a ke zcela volnému Dufkovi, který Slacha z vápna obstřeluje přízemní střelou a snižuje na 1-3 !!! 83. minuta zmatek v obraně, kdy si nerozumí Drbout se svým obráncem, míč po výhozu zachytí Douděra, který volí tvrdou střelu trefuje břevno zcela odkryté branky !!!! 85. Motl získá na půli míč a postupuje sám na obránce obhodí si jej a před vstupem do vápna je faulován. Trestný kop rozehrajeme nakrátko, ale Jašev centrem trefí jen prvního obránce. 88. minuta Faul na pronikajícího Honzu Nesnídala. Motl z trestného kopu těsně  mine branku. Hosté již jen ohrozí centry do vápna většinou z velké dálky a ty naše obrana v čele se Slachem snadno neutralizuje.

Jedinou kaňkou na skvělém zápase je svalové zranění Vycpálka. Přejeme mu brzké uzdravení. Ale vlastně ani spěchat nemusí, protože naše obrana přestavěná obrana opět pracovala skvěle Wink Pravděpodobně nám již nehrozí sestup. Ale čekají nás ještě velmi těžké zápasy !!! Letos každý může porazit každého. Tak jsme si stanovili nové dva cíle. Prvním je pokusit se co nejdéle udržet neporazitelnost, případně překonat rekord Hradišťka  - tedy 11 zápasů bez ztráty bodu ... Toto asi nedokážeme, ale uděláme maximum alepsoň v sérii neporazitelnosti. Druhým cílem je účast ve finále poháru Prahy !!!

Musíme však myslet na nejbližší zápas, který na Junioru opět prověří jak se vypořádáme s umělou trávou a s tlakem, kdy se od nás očekává vítězství. Jen si nesmíme myslet, že nás čeká snadný soupeř. Jen pokora, soustředění na vlastní hru a pracovitost přinesla dosavadní úspěchy !!!

Dolní Počernice - Sokol Královice 3:1

38. min: Jan Nesnídal
56. min: Martin Roman (Pen.)
68. min: Jakub Motl

8. min: Jan Doležal (rank) za Jan Vycpálek
52. min: Jan Douděra (rank) za Aldo Cicala
65. min: Tomáš Pospíšil (rank) za Josef Exner
19. min: Jan Nesnídal Karta
59. min: Dany Jašev Karta