Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

15. 8. 2020: 10:30
TJ Sokol Troja - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

8. 8. 2020: 17:00
Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
Další těžký stupínek jsme zvládli !!!!!!
Napsal: cic dne Pondělí, 04 Říjen 2010 00:58   

SLAVOJ VYŠEHRAD "B" - DP "A" 0-2 (0-0) !!! Rezerva Vyšehradu, plná mladých hráčů, byla podle očekávání těžkou zkouškou našeho týmu. Zápas jsme zvládli a dokázali jsme po jednodenní pauze získat zpět pozici, která jistě potěší všechny naše věrné fanoušky. Koho zajímá jak jsme dokráčeli ke skvělému vítězství, pak neváhejte a vstupte na "celý článek" A POZOR !!! Konečně je to tu - další zápas "pravdy" !!! Šlágr, který doufáme přivede do našich ochozů mnoho fanoušků !!! V přímém souboji se střetne naše A mužstvo s jedním ze dvou nejlepších týmů v soutěži !!! V sobotu dne 09.10. od 16:00 přivítáme na domácím hřišti KRÁLOVICE a my jen doufáme, že to bude svátek fotbalu. Děkujeme všem, kteří vážili cestu za námi na Vyšehrad a doufáme, že v zápase podzimu bude "plný dům" !!! (cic)

 

Jestliže někdo očekával snadný boj a hru kočky s myší, tak se mýlil. Vyšehrad má sice mladé, ale velmi silné mužstvo, které si zaslouží v tabulce vyšší postavení. Má slova jistě potvrdí v dalších budoucích zápasech !!! Do utkání jsme nastupovali oproti poslednímu utkání s výrazně pozměněnou sestavou a ti kteří nastoupili potvrdili má slova o vyrovnaném kádru !!! Do zápasu nemohli ze zdravotních  důvodů či z důvodu "relaxačních" nastoupit Honza Douděra, Doležal, Pospíšil, Honza Nesnídal. Všichni ukázali, že náš tým má vnitřní sílu a skvělým a obětavým výkonem dosáhl skvělého výsledku.

2. minuta domácí po naší nepřesné rozehrávce ve sředu hřiště přichází nákop domácích za naší obranu, Slach včasným vyběhnutím je na míči dříve a míč bezpečně chytá. 6. minuta přináší stejnou situaci na druhé straně. Po dlouhém výkopu Slacha a prodloužení Veselého chytá míč vyběhnuvší domácí brankář před dorážejícím Romanem.  11. minuta dlouhý nákop domácího brankáře, Šedivý odhlavičkuje před sebe. Záložník domácích z druhé vlny pálí na Slacha, který na dvakrát chytá. 15. minuta krásná akce !!! Výkop Slacha, prodloužíme hlavou na Cicalu. Aldo patičkou uvolňuje rozeběhnutého Romana a ten z 20 m pálí tvrdou střelu do břevna. 19. minuta po faulu Romana domácí kopou ze strany nebezpečný centr před naší  branku. Slach vyráží ven z vápna, ale nedokážeme získat míč a zabránit další střele. Naštěstí míří mimo tyče. 20. minuta soupeř nás přečíslí a středem hřiště se dostane až ke střele z 30 m. Nepříjemnou tečovanou střelu do protipohybu Slach skokem s námahou, ale bezpečně chytá. 21. -22. minuta série rohů domácích, míč létá v našem vápně, závěrečný centr proletí naší obranou ke zcela volnému Fidlerovi, který z 10 m pálí naštěstí jen do rukou. 25. minute další nebezpečná akce domácích po naší ztrátě Šedivým. Útočníc si vymění mč a narážečkou se dostanou ze strany až do vápna. Křížná střela naštěstí míří vedle ... 26. minuta po výkopu prodlouží Cicala na Motla, který ač držen se probije ke střele, kterou však míří vysoko nad branku. 27. minuta prohráváme souboj na poovině hřiště, Exner míč nezasáhne ani skluzem a propadne nám celý střed zálohy. Domácí však přečíslení zakončují jen střelou mimo branku. 33. - 34. minuta série našich rohů, které však jen prolétnou bez našeho zakončení. 35. minuta Exnerův centr na do vápna, tan však v gólové pozici na hlavu nevyskočí. (Poznámka autora Roman řečený Chlup se nám rozhlavičkoval a v dnešní utkání zvládl 4 vyhrané hlavičkové souboje !!! My z něj ještě uděláme i hlavičkáře Smile) 37. minuta domácí drží míč před naším vápnem, roztáhnou hru přihávkou do strany, centr střela a Slach jistě chytá. 45. minuta může být osudnou, ale domácí jí naštěstí nepromění !!! Opět kombinačně nás domácí překonají okolo vápna zakončenou filtrem do vápnaza naší obranu. Následuje střílený centr na zadní tyč, kam nabíhá Fidler, ale Vycpálek spolu s Nesnídalem dokáží skvělou defenzivní prací střelu zblokovat a vytlačit jej i z vápna. 

Přestávka přichází v pravý čas... O poločase se věnujeme právě situacím, kterými nám domácí hrozili za stran a filtry do vápna. Připravíme se na to jak tyto situace eliminovat. Díky bezchybné práci a skvěle zvládnuté taktice se nám to již druhý poočas daří perfektně zvládnout.

Ihned po úvodu si vynutíme tlak a získáme aut u hranice velkého vápna. 48. minuta po dlouhém autu je rukama odhozen Zdeněk Nesnídal a za tento zákrok je odpískán pokytový kop. Kolega Kašpar tentokrát nečeká na dohadování hráčů a chybu z 1. kola. Okamžitě přikazuje ve směru do hřiště. "Penaltu kope Roman !! "  Jeho pokyn je trefou do černého. Roman jistě trefuje do protipohybu brankáře a vedeme 0-1 !!! 51. minuta faul na Veselého, kopeme trestný kop 18 m od branky Romanem, ale  jeho střela končí těsně mimo tyče. 54. minuta další faul na pronikajícího důrazného Veselého. Protihráči se to nelíbí a zakopne míč až na střechu přilehlé budovy. Toto nesportovní gesto je oceněno žlutou kartou a vzhledem k tomu, že je to již jeho druhá, musí domácí hráč zcela zbytečně opustit hřiště. (první žlutou obdržel za stejné gesto při odpískání penalty, kdy vztekle nakopl míč) Tím se ještě více otupí útočná síla domácích.  56. minuta se uvolní individuálně po straně Cicala a vnikne do vápna ze strany od brankové čáry. Zpětnou přihrávkou najde zcela volného Romana, který zcela nekrytý střelou z vápna míří těsně nad břevno. 64. minuta jsme skvělým důrazem Veselého a Cicaly získali míč Romanem, který jej zachytil po chybné přihrávce vynucené naším tlakem. Roman ihned vysílá nádhernou přihrávkou Veselého, který jde středem sám na brankáře a dokáže jej prostřelit do protipohybu - vedeme 0-2 !!! 69. minuta minuta před naším vápnem, nešťastná ruka Vycpálka na hranici velkého vápna dává obrovskou šanci domácím. Na střelu po zemi na "otevřenou stranu" reaguje zázračně Slach a skvěle konečky prstů vyráží mimo tyče. 71. minuta náš rychlý kontr Cicalou po pravé straně, který ve vápně uvolní Motla. Jeho střelu vypráší rukavice brankáři a míč jde na roh. Po rohu se k míči dostane Veselý, ten další střelou brankáře nepřekoná. 77. minuta  - malé okénko a opět průnik do vápna ze levé strany. Míč se mele na malém vápně a pokus o zpětnou přihrávku či o střelu je několikrát zblokován Nesnídalem a Vycpálkem. Nakonec míč odkopneme do bezpečí. 85. minuta vnikají ezpečně středem do našeho vápna, akci přeruší skvělým obranným zákrokem Vycpálek - míč odkopne do autu. 90. minuta domácí rozehrají zkrácený roh, Jašev jejich průnik zbrzdí, míč se mu dostane pod nohy a nepodaří se ho odkopnout. Celou situaci sklidní rezolutním odkopem důrazný a přesný Vycpálek. V nastevení vysuneme do brejku Douděru, který pohotově z první se pokouší překvapit střelou z dálky. Brankář konečky prstů vytěsní na roh, na který naskakuje Zdeněk Nesnídal a trefuje tyč. A může vypuknout radost z dalších získaných 3 bodů !!!

ke střídání v 78. minutě dochází ke změně rozestavení. Ze hřiště odchází Cicala, na jeho místo se přesune Exner, Motl jde na pozici střednho záložníka, Kamil Douděra na klevou stranu zálohy.

Velkým problémem bylo zvolení nejlepšího hráče !!! Skvělý byl výkon celého mužstva !!! Kéž bych měl toto dilema co možná nejčastěji ... Dokážeme nemožné - pokračovat v neporazitelnosti i v příštím kole ?? Uvidíme ...FK Slavoj Vyšehrad - Dolní Počernice 0:2

Góly
48. min: Martin Roman
64. min: Martin Veselý
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
78. min: Kamil Douděra (rank) za Aldo Cicala
81. min: Tomáš Maxa (rank) za Martin Veselý
Karty
46. min: Dany Jašev Karta
87. min: Josef Exner Karta

J. Slach
rank
O. Šedivý
rank
J. Vycpálek
rank
Z. Nesnídal
rank
D. Jašev
rank
M. Roman
rank
J. Děda
rank
J. Exner
rank
J. Motl
rank
A. Cicala
rank
M. Veselý
rank
 

Svátek má

Dnes 09.08.2020 : Vavřinec
Zítra 10.08.2020 : Zuzana

Narozeniny má

1.8.2020: Vít Palička 30 let
6.8.2020: Filip Kotchera 27 let
12.8.2020: Michal Vejvoda 27 let
13.8.2020: Michal Kučák 22 let
16.8.2020: Jan Vycpálek 43 let
16.8.2020: Jan Vycpálek 43 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login