Dolni Počernice "A" - SK Čechie Uhřiněves, z.s
4:3 (4:2)
I přímý souboj o 2 příčku jsme zvládli a vyhráli !!!!
Napsal: cic dne Neděle, 26 Září 2010 13:59

DP "A" - PSK Union Praha  2-1 (1-1) Poprvé v sezoně jsme prohrávali, ale dokázali jsme brzy odpovědět "španělskou kombinací" a výsledkově utkání srovnat. V druhé půli jsme přidali vítěznou branku !! Ano, je to tak !! Uhájili jsme druhou příčku v přímém souboji a to se cení. (Poznámka autora dne 26.9.: po nedělních dohrávkách se situace trochu změnila a z druhé příčky je tu příčka první. Jen být nohama na zemi a nepřeceňovat to. Pojďme se podívat na tabulku o 2 kola později a hodnoťme to až poté...") Pokud se chcete dozvědět více o utkání pak vstupte na "celý článek". Příští zápas sehrajeme na hřišti soupeře, na umělé trávě v neděli 3.10. od 13:00 hod - soupeřem nám bude VYŠEHRAD (cic)

Do dnešního zápasu jsme již byli kompletní až na zraněného Tarantíka a Adamce (omluva Eidamovi a čtenářům za původně napsaného fiktivního "Cimrmana" a zcela záhadného Moravce...) a Čížka, který se rozehrává po zranění v B mužstvu. O to více bylo složité rozhodování o sestavě, kdy se chce nezasahovat do poslední vítězné sestavy, ale zároveň postavit typově hráče, kteří dokáží eliminovat sílu hostujícího celku. Je skvělé mít vyrovnaný a široký kádr hráčů, kteří táhnou za jeden provaz a je jedno, kdo z 19 hráčů nastoupí !! Všichni jsou schopní nastoupit a být platným hráčem. Již středeční pohárový zápas naznačil, proč je důležité mít široký a vyrovnaný kádr. Každé naše vítězství posiluje sebevědomí a tím přichází i zlepšená hra oku diváka lahodící. Proto speciální poděkování patří našim věrným fanouškům, kteří vážili cestu na zápas v deštivém počasí. Tentokrát pršelo štěstí ...

2. minuta první akce po ose Roman, Exner a Douděra, který si ve vápně ztlumí míč ale jeho střela mu vůbec nesedne a míče jen "vysype" pohodlně brankáři. 5. minuta hosté se dostanou nákopem k našemu vápnu. Stopeři míč sice zblokují, ale ten se odrazí zpět na vápno bohužel k útočníkovi, který z vápna kroutí střelu k tyči a překonává Slacha - prohráváme 0-1 !! 8.minuta po faulu na Jašev kope způli hřiště Slach nákop do vápna, Honza Nesnídal míč hlavou prodlouží za sebe, kde číhají zcela volní Exner s Douděrou. Stoper Hromas posílá v nouzi malou domů, ale rozhodčí je zcela nepochopitelně tolerantní a neposoudí tento zákrok jako nepovolený ... 10. minuta hosté pronikají středem a dostanou se až před Slacha, který zmenší střelecký úhel a střelu vyrazí. 15. minuta přichází nádherná akce. Nevím zda jí mám nazvat argentinskou, brazilskou či italskou. Ale asi nejpříznačnější bude podle mistrů světa - "španělská". Vyjetí z obrany z levé strany, Pospíšil míč vyveze přes střed na pravou stranu a kombinuje na jeden dotak s Romanem a Honzou Nesnídalem. Honza uvolňuje na jeden dotek rozběhnutého Romana, který centruje na malé vápno, kam nabíhá Douděra a zakončuje oslavu fotbalu vstřelenou brankou. Bylo to tak krásné, že je to nepopsatelné. Jen přítomným divákům zůstane v paměti jako třešnička na dortu ... Srovnáno 1-1 !!! Další patnáctiminutovka nic dramatického nepřines. Až 27. minuta probere diváky Motlova střela z 25 m, míří však nad branku. 31. minuta série našich nevydařených odkopů (Vycpálek a Motl) se míč odrazí na vápno, odkud hostující hráč pálí  na Slach, který míč s námahou vytěsní na roh. Ten je sehrán přihrávkou na vápno a zakončen hodně nepřesnou střelou. 33. minuta po faulu na Honzu Nesnídala kopeme Exnerem trestný kop. Jeho centr vyrazí brankář před sebe opět k našim kopačkám. Následuje zpětná přihrávka a Romanův křížný projektil míří jen těsně tyč. 35. minuta přepisujeme historii dolnopočernického působení Martina Romana řečeného "Chlup" -  v obranném náskoku vyhraje hlavičku !!!! Možná, že byla první v kariéře ? 40. minuta po dvou našich nákopech do vápna se míč dostane k Romanovi, ale ten brankáře z úhlu neprostřelí, v akci pokračuje Pospíšil, uvolní se a při střeleckém pokusu je stažen za dres zápasnickým chvatem a tak jeho střela končí mimo tyče. bohužel zákrok není odpískán jako nedovolený. Asi jen z důvodu, že to bylo ve vápně ...

Prvních deset minut druhého poločasu se odehrává mezi vápny. 57. minuta soupeř po kombinaci na pravém křídle zakončuje přihrávkou na malé vápo, kde skvěle odvrací Šedivý na roh. Z něho zahrozí prodlouženým centrem na nebezpečného hlavičkáře Karase, který však naštěstí hlavičkuje mimo branku. 61. minuta centr Motla přes celou šíři hřiště přeneseme hru na pravou stranu na Romana, který se zbaví zasekávačkou obránce a dává přihrávku Honzovi Nesnídalovi. Tomu se však míč zaoplete mezi nohami, ten dobíhá z druhé vlny Pospíšil a zakončuje střelou brankáři do rukou. 68. minuta kopeme roh, po kterém se po několika odrazech dostane k Šedivému, který chce zakončit, ale střela mu sjede z kopačky. Tím uvolní Zdeňka Nesnídala, který míč levou nohou procedí mezi těly obánců až do sítě - vedeme 2-1 !!! 72. minuta trestný kop ze 30 m vypálí Motl těsně nad branku. 81. minuta Děda rozjede akci, po které centrem hledá zcela volného spoluhráče, ale stoper rybičkou odvrací na roh, který posadíme jen brankáři do rukou. 84. minuta odebereme důrazem míč soupeři, rychlým brejkem jej vyvezeme středem. Roztáhneme hru do strany na Douděru, který najde centrem Motla. Jakub předskočí brankáře a špičkou si zpracovává míč ze vzduchu, ale ten mu odskočí za brankovou čáru těsně vedle tyče. 88. minuta míč v našem vápně bezečně chytá Slach, ale hostující obránce Graf zcela nesmyslně a velmi nešetrně dorazí jak Vycpálka, tak i našeho brankáře. Na to reaguje jako Zorro mstitel Douděra a zcela nesmyslně strčí protiihráče. Oba zákroky jsou po zásluze oceněné žlutou kartou a tak vzhledem k tomu že se jednalo o hráče již napomenuté, jdou oba do sprch předčasně ... To odstartuje nervózní závěr hlavně ze strany našeho soupeře, kteří v nouzi zastavují naše výpady. Jeden z takových byl v době, kdy Motl odebere míč útočícímu brankáři, který si musí pomoci oběma rukama, protože jedna ruka na udržení mu nestačila. Všechny soupeřovy nákopy do vápna pohlídáme a získáváme další důležité 3 body potřebné pro stanovený první cíl - CO NEJDŘÍVE SI ZAJISTIT ZÁCHRANU V SOUTĚŽI. Zdá se to při pohledu na současné postavení v tabulce zvláštní a zbytečně skromné přání, ale jako může být dlouhá série bez porážky, stejně tak dlouhá může být série bez vítězství ...  Takže jen pokora, obětavost a pracovitost může přinést brzké splnění prvního cíle.

co o nás napsal soupeř:

Dolní Počernice - PSK Union Praha 2:1

15. min: Jan Douděra
68. min: Zdeněk Nesnídal

76. min: Jan Děda (rank) za Josef Exner
80. min: Martin Veselý (rank) za Martin Roman
15. min: Josef Exner Karta
44. min: Jan Douděra Karta
89. min: Jan Douděra Karta
90. min: Zdeněk Nesnídal Karta