Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
MLADÍCI SE NEZTRATILI SE SILNÝM SOUPEŘEM
Napsal: cic dne Pátek, 30 Červenec 2010 00:33

HRADIŠTKO - DP "A"  3-1 (1-1) Příprava na novou sezonu přináší mnohým fanouškům neznámá jména. Ano v přípravě dostane šanci mnoho mladých nadějí. V sestavě proti soupeři z Hradištka, který vyhrál svou soutěž ve středočeském kraji a postoupil do krajského přeboru (!!!), hrálo za nás 6 hráčů mladších 20 let ... I přestože jsme sehráli tento zápas s velmi mladým týmem, tak jsme se neztratili a byli jsme vyrovnaným  soupeřem. Až v posledních 9 minuitách jsme ztratili nadějnou remízu. Další utkání sehrajeme na domácím hřišti proti PRAHA 1999 v neděli 1.8. v 17:00 hod (cic)

4. minuta soupeř po dlouhém nákopu (naše obrana se snažila vystavit do ofsajdu) zachraňuje ve vápně obětavým skluzem Ondřej Vycpálek a Morávek odražený míč chytá. 6. minuta identická akce jako ze 4. minuty, ale hráč v ofsajdové pasti nejeví zájem o hru a naše obrana je statická. A tak nás překvapí další nabíhající hráč z hloubi pole. Jeho průnik do vápna Morávek skvěle chytá. 8. minuta série rohů, první odvrací Zd. Nesnídal na roh. Další, po náskoku soupeře na hlavu, skvěle  vyráží nad branku Morávek. Do třetice odvrací již do klidu opět Nesnídal. 16. minuta naše akce po levém křídle, přihrávku do vápna soupeř zastaví. Vyveze do protiútoku a Jašev svádí s jejich nejrychlejším hráčem nerovný souboj. Po úniku přihrává pod sebe an vápna a Morávek těžkou střelu vyráží. 20. minuta po faulu ve středu hřiště na Pospíšila, kope Exner dlouhý centr. Brankář míč v souboji s Veselým neudrží. Veselý reaguje pohotově a z otočky vsítí do prázdné branky na 0-1 !!! Bohužel soupeř reaguje velmi záhy a uklidňuje se vyrovnávací brankou. Běží 34. minuta a my ztrácíme zbytečně míč ve středu hřiště, soupeř vyšle svého "Usaina Bolta" do otevřené obrany, nahrává na střed do vápna, kde nabíhá další volný hráč a prostřeluje Morávka na 1-1 !!! 49. minuta naše rychlá akce, Děda potáhne míč, přihraje na vápno, Mařík nevyužije přímého tahu na bránu do vápna a do otevřené obrany, ale namísto toho volí centr - oblouček, který je nepřesný a brankář míč snadno chytá. 53. minuta soupeř po kombinaci zkouší pozornost Tichého střelou z 25 m, který těžkou střelu k tyči skvěle vyráží do bezpečí. 55. minuta pálíme i my z dálky Romanem, brankář však střelu na dvakrát chytá. 57. minuta soupeř opět natáhne Tichého střelou k tyči. Ten si opět se střelou poradí a následný roh boxuje do bezpečí mimo vápno. 68. - 70. minuta dvě naš krásné a slibné akce, ale k zakončení se ani jednou nedostaneme Dědou a Honzou Vycpálkem. 77. minta po špatném odkopu Exnera soupeř se dostane do vápna a přelobuje našeho brankáře. Míč se zastaví o tyč a Tichý si jej pohodlně vezme do rukavic. 79. minuta míč centrujeme do vápna, Veselý z malého vápna hlavičkuje těsně nad branku... 81. minuta po rohu naskakuje zcela osamocený hráč a umisťuje hlavou nechytatelně k tyči a posílá domácí do vedení 2-1 !! Bohužel dílem byla chyba i na straně našeho trenéra, který nestihl zorganizovat obranné postavení pro zápas. A dílem i nedostatek času na předzápasovou přípravu (středa v zácpě dojezd krátce před utkáním) a sestava plná nováčků, kteří neznají naše bránění při rohu. Tento zmatek se objevil několikrát i v prvním poločase, ale nebylo potrestán... Naše slabá tříminutovka je zavaršena v 84. minutě, kdy domácí vyjedou po naší pravé straně, přihrávka, Romanovi přeskočí míč nohu, útočník sám na brankáře nezaváhá a na bližší tyč Tichého prostřeluje a zvyšuje na konečných 3-1. Bohužel neudrželi jsme nadějný výsledek a svými hrubými chybami jsme soupeř lacino darovali vítězství. 86. minuta brejk domácích do naší obrany, střela, tečovaná, následuje přihrávka zpět a dorážka z 10 m, Tichý skvěle chytá. 90. minuta náš brejk z dlouhého autu Vycpálka na Veselého, ten se řítí do vápna, ale trefí jen nohy brankáře. V závěru a v nastaveném čase máme ještě další dvě obrovské šance. Pospíšil hlavou z malého vápna hlavičkuje nad branku. Roman zatáhne míč až do vápna a nenajde zcela volného Dědu na malém vápně. I přes prohru jsem sehráli velmi kvalitní utkání !!

TJ Slovan Hradištko - Dolní Počernice 3:1

20. min: Martin Veselý

46. min: Martin Roman (rank) za Dany Jašev
46. min: Jan Vycpálek (rank) za Ondřej Vycpálek
46. min: Jakub Tichý (rank) za Rudolf Morávek
46. min: Michal Čížek (rank) za Michael Mařík