Dolni Počernice "A" - Sokol Kolovraty B
3:0 (0:0)
Naše trestuhodné individuální chyby rozhodly zápas
Napsal: cic dne Pondělí, 04 Říjen 2021 23:09

XAVEROV HORNÍ POČERNICE – DP „A“ 4:2 (4:1) soupeři jsme darovali zápas. Sami jsme soupeře nastartovali a pak ho naplnili další energií v podobě darovaných gólů. Obrat se v druhé půli nekonal a nakonec jen totální impotence soupeře nedala výsledku ještě hrůznější podobu. Více o zápase – vstup na “celý článek“. Příští zápas hrajeme v pátek 8.10. od 19:30 a na domácí hřišti hostíme SLOVAN KUNRATICE (cic)

Naprosté selhání v obranné činnosti nejen v prvním poločase, který rozhodl o celkovém výsledku, ale i ve druhé půli, kdy jsme měli jen štěstí, že soupeř nás neznemožnil dalšími brankami. To bylo jen díky totálnímu střeleckému selhání soupeře a skvělému výkonu Hájka v brance. K čemu je herní útočná dominance, když to celé zničíme katastrofální obrannou činností. Je však nutné zdůraznit, že nejen obranná činnost, ale i to, že mnohé brejky v přečíslení do naší obrany pramenily z nepochopitelných chyb v naší útočné činnosti a v zachycení jednoduchých přihrávek.

2´ obehrajeme pěknou kombinaci okolo vápna soupeře, Verner ze strany hledá Bělu, který je na přední tyči zablokován. 4´ dlouhý nákop a Ondřej Herian jde sám na branku. Samostatný nájezd promění s jistotou střelou k tyči – prohráváme 1:0. A nejen já se ptám, proč dáme takové pohodlí v podobě samostatného nájezdu středem hřiště. 5´Wahbi se prosadí přes dva obránce z levé strany do vápna a zpětnou přihrávkou najde Poura, jehož střela je zablokována na rohový kop. Z něj však nic nevytěžíme. 7´ další akce tentokrát z druhé strany, kdy po autu jde Wahbi do vápna opět přes obránce a opět je Pourovi střelecký pokus zlikvidován… Rohový kop vyráží golman domácích. 9´ domácí podniknou rychlý brejk po naší pravé straně, kdy propadneme při napadání, Vajner nedokáže zastavit unikajícího Sládka a přečíslení dva proti jednomu ve vápně zakončují pohodlnou brankou z malého vápna Ondřeje Heriána a zvyšují na 2:0. 10´ zahráváme Pourem trestný kop ze strany, který odvrací domácí do vzdálenějšího autu. Následně se po jeho vhození dostane Verner do vápna a centrem hledá spoluhráče v malém vápně. Domácí brání důsledně a odkopávají na rohový kop. Dokážeme se prosadit, ale opět je střelecký pokus neutralizován na roh a ten už nevyužijeme. 16´ Filip Běla skvělou individuální prací se u rohového praporku uvolní a centrem nejde na zadní tyči Vernera, který si odskočí od obránce a zpětnou hlavičkou na vzdálenější tyč posílá míč do sítě. Snižujeme na 2:1. 20´ skvělá kombinační akce po ose Prokop – Pour – Wahbi – Běla se dostaneme ze strany do vápna. Ale zakončení / centr je nám opět zablokováno. Na následný rohový kop naskakuje Verner a hlavičkuje jen nad břevno domácí branky. 21´ výkop domácích od branky, Urban jako maják vrací v souboji hlavou zpět na Wahbiho, ten zrychlí kombinaci přihrávku na Bělu, který si navede míč a pálí těsně nad konstrukci domácí branky… 22´ naše nádherná kombinační akce ukazuje, že se jdeme aktivně za vyrovnáním, která je sice zakončena, ale opět se domácí brání za cenu rohu. Ten domácí bohužel opět odvrací. A namísto toho, abychom z totální převahy vytěžili vyrovnání, přijde ledová sprcha. 24´ napadáme soupeře u velkého vápna, následuje jednoduchý nákop po naší pravé straně, který si pohodlně převezme Sládek a projede jako Shinkanzen až k vápnu (Vajner projede na půli jen skluzem naprázdno) a opět po přečíslení dva proti jednomu centrem najde v malém vápně Ondřeje Heriana, který zakončuje hattrick a zvyšuje na 3:1. 26´ Urban se uvolňuje ve vápně, ale je při krytí míče podražen. Rozhodčí zcela nepochopitelně nepíská penaltu! 30´Wahbi naveze míč na střed velkého vápna a pálí. Jeho střelu zablokuje ve skluzu obránce. 34´ Verner vstupuje do vápna od rohového praporku, obhodí si obránce, kterým je poté zalehnutím zezadu faulován, ale rozhodčí penaltu opět nepíská! 36´ Prokop filtruje obranu a Pour jde (zády stíněný obráncem) sám na brankáře. Avšak na penaltě nepochopitelně střílí jen v pádu a bodlem slabou střelu. 37´ další z brejků po naší levé straně, centr a zakončení hlavou míří těsně mimo vzdálenější tyč. 38´ další z našich lapsusů. Dlouhý nákop do vápna díky našemu nedůslednému bránění dostane míč sklepnutím prsama opět Ondřej Herian a dává svou čtvrtou poločasovou branku a zvyšuje na 4:1. 41´ dopředu se stále dostáváme, ale houževnatý soupeř nám nedovolí skŕovat. Cicala po pěkné akci hledá Wahbiho centrem do malého vápna, ale toho k zakončení nepustí. 45´ domácí jdou z poloviny hřiště do samostatného nájezdu, ale poslední poločasový nájezd nepromění.

Katastrofální poločas z pohledu defenzivní činnosti. Ale nevzdáváme se. Chceme udělat vše pro obrat. Střídáme Hosnedla, na jeho pozici se stáhne Pour, Běla jde na střed zálohy a Dufek na uvolněné místo levé zálohy

46´ po přerušené akci Běly zahráváme rohový kop. Ten rozehrajeme nakrátko, ale soupeř naší kombinaci zastaví. 47´ naše pěkná kombinační akce z poloviny hřiště, na jejíž konci je Verner, který ve vápně zachová chladnou hlavu a snižuje střelou k tyči na 4:2. 54´ Wahbi zahrává rohový kop ukvapeně a tak domácí na přední tyči zahájí odkopem brejkovou akci, kterou stínuje 70 m sprintem Urban. Ve vápně však akci jen přibrzdí a následuje ostřelování branky, kterou kryje obranným zákrokem Urban a následnými dvěma skvělými zákroky Hájek. 60´ domácí z odkopu z nouze rozeběhnou rychlonohého Sládka, kterého zastavujeme jen za cenu rohového kopu. Z následného rohu ohrožují naší branku, ale Hájek skvělým zákrokem drží naše naděje. 61´ další akce domácích po rychlém výpadu opět výborným zákrokem chytá náš golman. 63´ Běla kombinuje s Wahbim, který se ve vápně prosadí ke střele, ale golman Sůva jeho přízemní střelu chytá. 64´ Dufek uniká po levé straně vstupuje ze strany do vápna, ale jeho centr ukopne obrana na rohový kop. 75´ Adamec ztrácí míč a dává tak prostor pro výpad rychlonohého Gregora, který svůj nájezd pod tlakem našeho obránce zakončuje střelou do břevna. 85´ další z brejků, ke kterému domácí vylétnou z ulity, kam je zatlačíme okolo jejich vápna. 90´ Dufek se individuálně prosadí přes tři protihráče na střed vápna, ale jeho zakončení.

Nedokázali jsme vsítit více než jednu branku a tak se obrat nekonal a mohlo být ještě hůř nebýt totální střelecké impotence domácích. Ale náskok z prvního poločasu jim stačil (cic)

SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE - Dolní Počernice 4:2

16. min: David Verner
47. min: David Verner

46. min: Lukáš Dufek (rank) za Martin Hosnedl
58. min: Tomáš Adamec (rank) za Matěj Urban
76. min: Petr Kadeřábek (rank) za Jan Prokop
86. min: Daniel Vinař (rank) za Martin Cicala junior