Dolni Počernice "A" - Sokol Kolovraty B
3:0 (0:0)
Když opojný pocit z demoliční výhry se mění v bolest na srdci
Napsal: cic dne Neděle, 19 Září 2021 13:26

DP“A“ – SPARTAK HRDLOŘEZY 9:1 (4:1) něco starého a tolik krásného končí a něco nového tolik krásného začíná. Více se dočteš proklikem na „celý článek“. Vstupte též do fotogalerie od našeho dvorního fotografa Vládi Exnera, kterou najdete zde. A pro ty, kterým nestačí psaný zápis tu pak máme opět videozáznam, který nejdete zde Příští zápas nás čeká první soupeř ze silné trojky lídrů, SK DOLNÍ CHABRY – zápas, který hrajeme v sobotu 25.9. od 16:30 hod na hřišti soupeře. Přilákáme svými výkony naše věrné diváky i na tento zápas s nesmírně těžkým soupeřem? (cic)

Do zápasu lehce obměněné sestavě oproti poslednímu zápasu v Ďáblicích (hosnedl dovolená, Skoumal pokračování pracovních povinností, Nápravník pomoc a restart v B týmu, Matěj Urban – léčení poranění zad, Pour – hra na Playstationu či jak se ta jeho práce jmenuje. Posledně jmenovaný však svou práci ukončil dříve, rozuměj zcela nečekaně vypadl z turnaje. A tak se sestava mění těsně před zápasem a na místo stopera se tedy staví Pour. Naučili jsme se nepromarnit v zápase ani jednu minutu a zcela jsme jej ovládli a to nejen výsledkově. Tým je nastaven, že není soupeř, který bude určovat vedení hry. Jsme jen MY a my musíme dělat co chceme my a tím soupeře dostat tam kam chceme my. A to se poslední zápasy daří naprosto skvěle. Fotbal jako odměna přišel za námi, protože jsme udělali mnoho poctivé dlouhodobé práce.

Ale nyní k podrobnému popisu utkání, tedy k nejdůležitějším momentům zápasu. A že jich bylo…

3´ trestný kop hostů, centr ze strany však trefuje jen Dufka jediného stojícího ve zdi. 4´ Vajner nachází filtrem z poloviny hřiště Wahbiho, ale ten míč nezpracoval ideálně a odskočil mu k obránci, který jej již k zakončení nepustil. 5´ Wahbi zahrává rohový kop jen centrem do brankáře. 10´ Verner vstupuje ze strany do vápna, jeho přihrávka do malého vápna však nenajde adresáta. Ne chybou Davida, ale špatné práce náběhu našich hráčů. Akce však pokračuje a míč dostane Wahbi na hranici velkého vápna. Při uvolnění na obránci je faulován. Sám faulovaný si bere exekuci na starosti a nádhernou střelou vymete pavučinku v horním rohu branky – vedeme 1:0. Úvod jak má být, dodal nám klid na kopačky. 16´ Wahbi vstupuje z levé strany do vápna a přihrává pod sebe na Beera, který se snaží zakončit z otočky. Tím, že je obsazený dvěma obránci, tak posune zpět na Wahbiho a toho při zpětné kličce ve vápně podsekne obránce a rozhodčí píská pokutový kop. Exekuci si bere na starosti Beer a dokončuje tak vzájemnou spolupráci střelou k tyči – vedeme 2:0. O chvíli později dáváme malý dárek soupeři. 18´ Hájek při rozvíjení akce ve vlastním vápně váhá s rozehrávkou a agresivním napadáním Laziče dojde ke ztrátě, kdy ve skluzu míč Danovi na penaltě ukopne a ten se dokutálí do opuštěné branky – sníženo na 2:1. 21´ Vajner ztrácí míč při napadání soupeře a hosté tento zisk míče nepřetaví v další ohrožení branky. Namísto postupu do vápna volí přihrávku na spoluhráče, který však stojí v ofsajdovém postavení. Z hluboka si oddychneme… Ale my nepolevujeme v tlaku. 22´ Dufek si navede míč na velké vápno a pálí. Míč od jeho obráncem tečované střely převezme ve vápně Wahbi a posílá jej křížnou střelou za háčky do sítě – zvyšujeme na 3:1. 26´ pěkná kombinace přes Beera, který protečuje míč do vápna, kde Dufek zakončuje do boční sítě. Vzrušení je ale zbytečné, je nám odmáváno ofsajdové postavení. 27´ Nebezpečný Lazič uniká po křídle a centrem hledá spoluhráče ve vápně. Adamec skvělým zákrokem odstaví ve vzdušném souboji protihráče a míč tak vápnem naštěstí jen proletí. 31´ Cicala centruje do vápna a nachází zcela volného Kadeřábka. Ten se diví, že míč na něj prošel a nestíhá pak reagovat. Bez ohledu na to, že se následně odmával ofsajd. 36´ po faulu na Prokopa zahráváme Wahbim trestný kop přes zeď, ale golman Pavlík míč vyráží a akce pokračuje. Zpětná přihrávka do vápna a tři naše pokusy o zakončení, z nichž poslední obránce tečuje Prokopovi na roh. Rozhodčí píská odkop od branky. Golman Pavlík jej kope dobrovolně na roh a oznamuje tím přiznání, že míč byl tečovaný. Velký respekt k jeho gestu fair play! 42´ rozevřeme obranu hostí několika přihrávkami a poslední (namísto kličky a střely) ještě jednou nečekaně posune Dufek do strany na Wahbiho a tím zcela rozloží hostující obranu. Billy následně centrem najde na zadní tyči Vajnera, jenž se pověsí do vzduchu a posílá míč do sítě a dává výsledku poločasovou podobu 4:1.

46´ Wahbi proniká ze strany do vápna, ale i přes jesličky obránci se dále nedostane a ztroskotá na druhém. 47´ Pour filtruje pro Wahbiho, jeho pokus o opětovný průnik do vápna končí na noze obránce. Následný rohový kop nevyužijeme. 51´hosté zahrávají rohový kop, který jen zárodkem naší brejkové situace, kdy akci vede Wahbi a i přes pokus jej na půli zastavit podkopnutím pokračuje až na hranici velkého vápna. Tam si říká o míč Dufek, ale jeho přihrávka protečováním na do strany naběhnutého Cicalu je velmi nepřesná a naše přečíslení tak ukončuje hostující obránce. 57´ Beer krásným filtrem za obranu najde naběhnutého Vernera, který je ve vápně při zpětné kličce faulován. Rozhodčí píská pokutový kop. Wahbi si staví míč na značku pokutového kopu a… trefuje jen tyč. 51´ reparát přichází za chvíli. Wahbi projde individuálně do vápna, jeho přízemní centr srazí obránce k Prokopovi, který se jesličkami uvolní a pak profesorskou placírkou posílá míč do sítě – vedeme 5:1. Naše neutuchající aktivita a hladovost určuje ráz dalšího průběhu zápasu. 67´ Adamec zatáhne míč po straně a centrem najde v malém vápně Wahbiho, který se snaží naznačením oklamat brankáře a 2 obránce. Nakonec posune zpět Prokopovi, který opět s ledovým klidem uklízí míč do prostoru mezi obránci a golmanem – vedeme 6:1. Střídáme a střídající hráči dávají zapomenout na střídající hráče a přebírají štafetu vysoké aktivity. 71´ Šamša před vápnem získá míč na soupeři a ve vápně tváří v tvář golmanovi Pavlíkovi nezištně předkládá Wahbimu, který posílá míč do opuštěné branky – vedeme 7:1. 76´ Adamec vyšle Kratochvíla ke zteči k brance soupeře. Tomáš Radim Horst však volí namísto smrtící střely nezištnou přihrávku zpět na Adamce! Jenže jeho zakončení do opuštěné branky jen orazítkuje tyč a letí jen do zámezí. 79´ skvělá kombinace Cicala – Dufek – Wahbi na rohu velkého vápna, posledně jmenovaný vstupuje do vápna a v malém vápně nevyužije ani jednoho ze skvěle postavených spoluhráčů (Kratochvííl a Šamša) a akci svou nepřesnou přihrávkou „zazdí“. 85´ Cicala ztrácí míč u velkého vápna soupeře, hosté rozjedou bleskovou protiakci, kterou sice přepnutím naši hráči kopírují, ale závěrečnou přihrávku na penaltu nedokážou zastavit. Avšak finální přihrávka je dlouhá i pro soupeře a tak nebezpečí přežijeme. 87´ Wahbi dostane na polovině hřiště míč, zády k brance přehodí sebe i obránce ve prospěch rozjetého Šinkanzenu Adamce, který samostatnou akci zakončuje ve vápně kličkou golmanovi Pavlíkovi a posílá míč z úhlu do odkryté branky – vedeme 8:1. Naše hladovost po fotbalu je vysoká, nikdo nechce, aby zápas končil. 91´ hostující obránce fauluje Dufka hrubým zákrokem při jeho pokusu o vstup do vápna. Není sice přes nelibost Cicaly oceněn žlutou kartou, ale naše odpověď je přísná a fotbalová. Wahbi centruje z pozice zkráceného rohu do malého vápna. Do něj si naběhne, vlastně doslova napochoduje Prokop a krásnou hlavičkou posílá míč do sítě. Vyslechl tak přání a pokyny diváků na „horké“ tribuně před kantýnou a zvyšuje na konečných 9:1. Na více už není časový prostor.

Emoce jsou z každého ven, tryskají a radost je obrovská. Třetí výhra v řadě nám dává jistotu sedmého místa v tabulce a přiblížil nás ke špici tabulky.

Po zápase jsme sdělili nečekanou zprávu, ale odtajnění jsme si nechali spolu se svým asistentem až po skončení důležitého zápasu, ve kterém jsme byli favorité, ale chtěli jsme aby hráči do zápasu měli klid. Můj asistent Krpálek u týmu končí vzhledem k neodmítnutelné nabídce z prostředí jeho nejmilovanějšího, z prostředí volejbalu. Nabídka práce v profesionálním volejbalovém týmu a hlavně návrat ke svým přátelům se nedala odmítnout. Já musím říct, že mě to bolí o to více, že jsem s Krpim prožil tak krásné 3 měsíce, kdy nám hráči věřili a krok za krokem šli s námi k dnešním výkonům a dnešnímu postavení v tabulce. Byli jsme partneři, hráči jej měli rádi, plně jej respektovali a tam kam se dostal tým za poslední tři měsíce je z 50 % jeho zásluha. Naplnili jsme se vzájemně novým poznáním a zůstává ve mně upřímná bolest na srdci, že toto období končí. Krpi, děkuji ti tolik moc za sebe a za celý tým. Uděláme vše proto, abys měl při pohledu na tabulku a při příležitostné návštěvě zápasu na naší hru stále radost se dívat.

Něco končí a něco začíná. Je to sice z jiného soudku, ale není krásné, když Ema Beerová se symbolicky v následující den narodila? Gratulujeme a těšíme z toho štěstí spolu s Beerosem (cic)

Dolní Počernice - SPARTAK HRDLOŘEZY 9:1

10. min: Bilel Wahbi
16. min: Vladimír Beer (Pen.)
22. min: Bilel Wahbi
42. min: Lukáš Vajner
61. min: Jan Prokop
67. min: Jan Prokop
70. min: Bilel Wahbi
87. min: Tomáš Adamec
91. min: Jan Prokop

66. min: Jan Šamša (rank) za David Verner
67. min: David Dvořák (rank) za Petr Kadeřábek
70. min: Marek Štěpán (rank) za Lukáš Pour
70. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Vladimír Beer
91. min: Martin Cicala junior Karta