FC Háje Jižní Město, z.s. B - Dolni Počernice "A"

19. 10. 2024: 10:45
Dolni Počernice "A" - Sokol Kolovraty B
3:0 (0:0)
Po dlouhých letech jsme překonali první kolo a zbývá už jen 12 vyhraných zápasů do pohárové Evropy
Napsal: cic dne Sobota, 04 Září 2021 08:43

DP „A“ – SOKOL TROJA 2:1 (0:1) ano dlouho jsme čekali, moc dlouho jsme čekali, až překonáme první kolo MOL cupu, tedy nejkratší cesty do Evropy. Více o zápase – vstup na „celý zápas“. (cic)

Do pohárového zápasu nastupuje výrazně pozměněná sestava. Příležitost dostávají hráči s menším vytížením a dorostenci. Úvodní poločas měli navrch hosté, ale ve druhém poločase se naše hra zlepšila a nepříznivý poločasový výsledek jsme otočili.

4´Malimánek ztrácí míč u velkého vápna, hosté však následnou akci nedotáhnou do gólového zakončení. 7´ další ztráta, ale u velkého vápna soupeře a tentokrát Vernera. Je zárodkem velké šance hostů, kdy křížným míčem rozeběhnou lajnaře, který centrem do malého vána hledá zakončující spoluhráče. Naštěstí je nenajde… Konečně se osmělujeme i my. Ondřej Urban uniká po levé straně a prosazuje se individuálně do vápna. Jeho přihrávku na přední tyči však chytá golman hostí. 18´ hosté opět útočí po naší levé straně, centr do malého vápna prolétne na zadní tyč, kde zakončují hosté do boční sítě. 20´ další ztráta Malimánka u velkého vápna a osamocený hostující útočník nabídnutou šancí pohrdá. Střela míří vysoko do ochranné sítě. 23´ další snadná práce hostů, kdy projdou středem hřiště až k vápnu, ale střela míří těsně mimo tyče. 29´ krásný centr za naší obranu na vzdálenější tyč, kam zabíhají dva protihráči, ale na míč naštěstí nedosáhnou. 40´ hosté dávají vyniknout Hájkovi, který dvěma skvělými zákroky na brankové čáře zachraňuje závar v našem vápně. 41´ tady však už na trojské střelce nestačí. Centrovaný míč propluje malým vápnem na zadní tyč a na zakončení je náš golman krátký. Hosté odchází do šaten ve vedení 0:1 a nutno dodat plně zaslouženého.

V poločase střídáme všech pět hráčů v 55. minutě, aby si zahráli svou porci utkání i oni. Ve druhém poločase se představujeme výrazně zlepšenou hrou a to nejen po střídání, ale i úvodní desetiminutovka je od „prvopoločasové“ sestavy dramaticky lepší než ta v úvodní části zápasu.

46´ Ondřej Urban kombinuje na středu hřiště a vyšle Vernera ke zteči do vápna. Marek hledá Matěje Urbana, ale posílá mu přihrávku na paty a tak je zakončení nepřesné. Škoda této velké šance. 51´ nebezpečný rohový kop hostů, zastavuje naše obrana. 61´ rohový kop hostů je přetažený, trojský hráč si doběhne míč a vrací nebezpečným centrem do vápna, ale tam operuje maják Prokop a hlavou odvrací do bezpečí. 66´další nebezpečná situace v okolí našeho vápna, kdy hosté zakončují přízemní střelou jen těsně vedle tyče. 68´ agilní Adamec uniká po pravé straně a ohrožuje křížnou přízemní střelou branku hostů. 69´ krásná akce… Prokop vyjede s míčem od vlastního vápna, vysune Adamce, který přihrávkou na penaltu vyzve Šamšu k zakončení. Ten jen těsně mine branku hostí. 74´ další krásná akce po ose Hájek, Pour, Adamec, který zatáhne míč po straně a centrem hledá zakončující spoluhráče. Hosté zastavují za cenu rohu. Z následného rohu ohrožuje branku Prokop, míč vypdne k Vernerovi, který se snaží z otočky zakončit, ale soupeř mu to již nedovolí. 80´ hosté zahrozí krásnou akcí okolo našeho vápna, třemi kličkami se zbaví našich obránců a namísto střely v ideálním postavení posune míč hráči vedle sebe. Sice zcela volnému, ale také stojícího v ofsajdovém postavení a tak se sami připravují o navýšení náskoku. 84´ Vinař lobem za obranu najde ve vápně Šamšu, který si pokryje míč tělem a zatáhne míč až k brankové čáře, kde hledá zakončující spoluhráče. Míč však jen proletí vápnem. Z druhé vlny míč získává Dvořák a střelou na vzdálenější tyč srovnává na 1:1. Náš tým branka nakopne a namísto dohrání na penalty je tu další naše gólová akce. 88´ Prokop nákop hledá rozeběhnutého Adamce. Ten se z nepochopitelných důvodů zastaví (možná z pochopitelných, protože míč kryjí obránci). Šamša ale pokračuje v napadání a po ztrátě a nedorozumění (mimo vápno vyběhnutého golmana se stopery) soupeře si převezme ztracený míč a posílá jej do opuštěné branky – vedeme 2:1! 90´ hosté ve vzdušném souboji udeří (neúmyslným zákrokem rukou) Cicalu do hlavy, ale rozhodčí nechá pokračovat ve hře. Přečíslení ve vápně prokombinují ke dvěma zakončením, první zastavuje (ani nevím zda Hájek či obránci) tělo našeho hráče, následná střela z 10 m míří těsně nad břevno naší branky. 92´ Zahráváme poslední trestný kop Pourem, Dvořák zakončuje, ale tentokrát nezacílí. Je konec a slavíme postup do druhého kola poháru. Hosté umřeli na šance a my jsme dokázali zvrátit nejen nepříznivý vývoj skóre, ale ve druhém poločase jsme soupeře dokázali přehrát. (cic)

Dolní Počernice - TJ SOKOL TROJA 2:1

84. min: David Dvořák
88. min: Jan Šamša

55. min: Martin Cicala junior (rank) za Adam Hamiollava
55. min: Jan Prokop (rank) za Ondřej Urban
55. min: Jan Šamša (rank) za Marek Verner
55. min: Tomáš Adamec (rank) za Petr Kadeřábek
85. min: David Dvořák Karta