Dolni Počernice "A" - Sokol Kolovraty B
3:0 (0:0)
Popravili jsme se sami třemi vlastními chybami
Napsal: cic dne Úterý, 31 Srpen 2021 23:57

TJ PRAGA – DP „A“ 4:2 (1:0) zklamali jsme tam, kde jsme fungovali jako dobře namazaný stroj a tak ani dvě branky nestačily na zisk bodu. Více o zápase – vstup na „celý zápas“. Příští mistrovský zápas hrajeme před domácím publikem v sobotu 4.9. a soupeřem nám bude VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY. Ale pokud si uděláte čas ve středu 1.9. večer, tak od 19:00 hod hrajeme se Sokolem Troja 1. kolo poháru (cic)

Ranní zápas na Pragovce nepatří k našim oblíbeným, nepamatuji se, kdy jsme tam naposledy vyhráli… Ale jeli jsme odhodlaní i přes dvě nové ztráty (Wahbi a Prokop) a chtěli jsme zlomit střeleckou impotenci trvající více než 180 minut. Zlomili jsme, dokonce dvěma brankami, ale naše individuální chyby nás stály zisk bodu (ů).

Začátek zápasu se odehrává mezi vápny bez ohrožení branky. 12´ nebezpečná akce domácích po pravé straně, zpětná přihrávka a zakončení. My reagujeme okamžitým vyjetím Poura, který kolmicí hledá Nápravníka na polovině hřiště. Renda opětuje přihrávku, ale velmi nepřesně. Soupeřem zachycený míč jde kolmicí zpět do našeho vápna, kde osamocený Dohnal přebírá míč a pohodlně prostřeluje našeho golmana – prohráváme 1:0. 13´ Kadeřábek napodobuje předchozí domácí akci, centr do vápna soupeř zasahuje rukou, ale penalta se nepíská. Beer zmocní míče, ale jeho střela je zablokována. 18´ nebezpečná akce domácích po pravé straně, kdy se tak stává díky ponechanému dvoumetrovému ofsajdovému postavení a soupeř tak dostává slušný náskok. Naštěstí naše obrana zabrání navýšení vedení a akci ve vápně neutralizujeme. 21´ Skoumal zachytí rozehrávku domácích, vysune Dufka, jenž po vstupu do vápna zakončuje střelou, kterou golman Kratochvíl vyráží na roh. 31´ nějak se nám nedaří pokrývat celé hřiště. Rozhodčí chybuje a pouští metrový ofsajd, který domácí využívají ke vstupu do vápna, ale přízemní centr do vápna chytá Hájek, takže si můžeme oddechnout. 33´ rozhodčí toleruje hraniční hru, ale naše nadějná akce zastavená šlapákem a tak se domácí dostanou k ohrožení brance, kterou přežijeme a též i následný rohový kop. 37´ rohový kop domácích hlavičkuje střelec první branky Dohnal jen těsně vedle tyče naší branky. 39´ Cicala uniká po levé straně, vstupuje do vápna a… divíme se proč nestřílí v obrovské šanci. Verner si řekl o přihrávku, tak mu jí naslepo adresoval, ale  David byl od zakončení až příliš daleko a tak obrovská šance skončila míčem u rohového praporku. 40´ Vajner našel krásným pasem Cicalu, který už valil podruhé osamocený na branku, bohužel je nám odmávám necitlivě ofsajdové postavení. Nějak těch chyb bulo moc.

49´ nádherný fotbalový okamžik. Domácí centrují na vápno a pálí z voleje. Naštěstí nad břevno, ale bylo to oku lahodící. 55´ Verner se po střele dostane ve vápně k odraženému míči za obranou hostů a ve vápna přesnou křížnou střelou srovnává na 1:1. 57´ Adamec vyjede neohroženým výpadem a centruje do vápna, ale nadějnou akci zastavují domácí a neumožní nám zakončení. 60´ Cicala vysune Dufka, ale akci zastavuje rozhodčí. Odmával neexistující ofsajdové postavení a pochybení je už moc. Domácí jsou po brance neškodní a mimo hru a tak se vrací k osvědčenému. K dlouhým nákopům a první už slaví úspěch. 61´ dlouhý nákop domácích míč jde do pozice našich dvou stoperů a zdá se, že nemůžeme mít problém se zastavením akce. Nikoliv. Vajner podcení odkop míče a Jaroš situace využije, míč ukradne a tváří v tvář našemu golmanovi nezaváhá – prohráváme 2:1. 62´ domácí jsou zpět na koni a pálí zpoza vápna těsně nad břevno Hájkovy branky. 63´ akce po naší pravé straně, přízemní centr a na zadní tyči skvělým obranným skluzem zabrání doklepnutí míč do naší branky. Následný roh ubráníme. 66´ domácí Dohnal využije zaváhání (podklouznutí) Poura a při zpracování následné neodkopnutí míče. Uloupený míč pak posílá křížnou střelou k tyči – prohráváme 3:1. Ale nevzdáváme se. 73´ zahráváme trestný kop Pourem, domácí zaváhají a nechají zcela volného Dvořáka, který si zpracuje míč a po dopadu krásným volejem posílá křížnou střelu a snižuje na 3:2. 79´ Adamec opět agresivním výpadem uniká po pravé straně, zpětná přihrávka a Dufek je pozdě na zakončení, kterému nekompromisním skluzem do šlapáku ve vápně dává stopku obránce. Ještě smutnější je důvod, proč nebyl v zakončení včas a sledoval akci Adamce. „Já myslel, že to nevyjde“ Takže obrácené myšlení než bychom chtěli. 80´ Dufek se středem hřiště dostane přes 3 protihráče a ve vápně zakončuje bohužel už jen slabou střelou. 91´ trestný kop Poura zahraný přízemním centrem prohrává Verner v souboji s obráncem. Následná akce do zcela otevřené obrany, kdy jsme hráli vabank, nezvládneme zachytit a po kličce Hájkovi zakončuje Denemark samostatný únik a zvyšuje na 4:2.

Rozdíl je nejen ve výšce (soupeř má arzenál těžkých vah a ještě vysokých). Rozdíl je v celozápasové agresivitě, někdy na hraně regulérnosti. Ale domácí se rvali a neuhýbali a chtěli více něž my. Asi jsme chtěli, ale v soubojích rvavosti o výsledek jsme většinou zaostávali. Vymlouvat se na chyby rozhodčích by bylo laciné. Chyby jsme udělali především my a až moc. Při vysoké kvalitě obranné činnosti, při dvou vstřelených brankách nesmíme prohrát! Je

TJ PRAGA - Dolní Počernice 4:2

55. min: David Verner
74. min: David Dvořák

52. min: Vojtěch Malimánek (rank) za René Nápravník
72. min: David Dvořák (rank) za Vladimír Beer
82. min: Adam Hamiollava (rank) za Lukáš Dufek
89. min: Daniel Vinař (rank) za Martin Cicala junior
34. min: Vladimír Beer Karta
37. min: Tomáš Adamec Karta
66. min: Jaroslav Skoumal Karta