Dolni Počernice "A" - Sokol Kolovraty B
3:0 (0:0)
Zápas s nechutnou dohrou, která do fotbalu nepatří
Napsal: cic dne Středa, 25 Srpen 2021 14:18

DP „A“ – TJ KYJE PRAHA 14  0:1 (0:1) Ač si vytváříme mnohé šance a máme místy drtivý tlak, tak se nám to nedaří přetavit v branku. Pak už ani sebelepší základ v obranné činnosti často nestačí… Více o zápase – vstup na „celý článek“ a do fotogalerie z utkání, která zachytila mnohé důležité momenty vstoupíte zde . Dokážeme však změnit střeleckou impotenci v příštím zápase, který hrajeme v sobotu 28.8. od 10:30 na hřišti TJ PRAGA? Musíme pro to udělat všechno, co je v našich silách fyzických a taktických. (cic)

Předně se omlouvám za pozdní zápis, ale pracovní vytížení mi dříve nedovolilo a čtenář doufám promine.

Nastupujeme k zápasu za pěkného slunečného počasí na skvěle připraveném trávníku. Opět nastupujeme v rozestavení 4-2-3-1. Pro zranění a stále dovolené došlo k vynuceným změnám. Tradiční derby mělo několik fází. První byl vlažný, neagresivní (myšleno sportovní, tedy zarputilost) a ne dobře zvládnutý úvodní poločas. Následovala smršť v úvodu druhého poločasu a skončilo to fází třetí, kdy se na hřišti jiskřilo unfair zákroky, zbytečným slovním napadáním, zdržováním soupeře a zcela nezvládnutým vedením zápasu osoby tomu pověřené. Bohužel došlo po závěrečném hvizdu i k nechutné dohře, která vůbec do fotbalu nepatří a bohužel i k tomu nejhoršímu, které zcela a důrazně z hlediska lidského odmítáme a nepotřebujeme to vyjadřovat trapným pokleknutím.

7´ vhazujeme dlouhý aut Adamcem, Cicala zakončuje, domácí odvrací na rohový kop. První rohový kop zakončuje na zadní tyči Dvořák, ale to se opět mezi tři tyče nevejde. Zahráváme další rohový kop, na který nasakuje Verner a hlavičkou orazítkuje břevno kyjské branky. K odraženému míči se dostane Cicala a střílí nad ochrannou síť. 13´ další náš rohový kop končí u golmana hostí. 16´ po dvou „žlutých“ faulech na Cicalu zahráváme trestný kop, ale nabíhající Adamec se k míči nedostane. 19´ Skoumal filtruje obranu hostí, Verner vstupuje do vápna a namísto střely volí kličku a dá tak šanci soupeři dostat se do souboje. Při něm Verner padá (ale penalta to nebyla) a obrovská šance a akce tím končí. 20´ Rohový kop soupeře získá Verner, namísto rychlého posunu na Dvořáka míč předrží a je faulován. Tím vysvobodí soupeře z nebezpečného kontru. 30´ Verner navedl míč na vápno a střílí na branku. Golman vyráží na roh, ze kterého nic nevytěžíme. 35´ Při rozvíjení útoku od branky Cicala špatně zpracuje míč od Hájka, k odskočenému míči se u vápna dostane soupeř a přečíslení přes tři přihrávky do vápna darovanou šanci promění. Osamocený Menšík dárkem nepohrdne a střelou z penalty pošle míč do sítě - prohráváme 0:1. No a to je vše, tedy od zcela neškodných hostů. Ale my máme ve 41.minutě nadějnou akci po pravé straně, Cicala zatáhne míč po pravé straně, centruje přízemní přihrávkou do vápna a… Verner diskutuje o tom proč nedostal míč od Vajnera na polovině hřiště namísto, aby se rval a doplnil druhou vlnu po straně levé. Takže soupeř si pohodlně míč převezme a nadějnou akci si tak zazdíme sami…

Do druhého poločasu střídáme a hra zcela změnila ráz, nejen střídáním, ale myšlením a snahou zadupat soupeře do země. Jsme odměněni tolika šancemi, ale naše střelecká impotence přetrvává.

46´ trestný kop soupeře, propadl (možná s lehkou tečí) na naběhnutého hráče a náš golman mělo velmi těžkou práci. Likviduje reflexivně nohama. 47´ Wahbi kombinuje podél vápna s Adamcem, kterému je míč zablokován na roh. Zahrajeme jej nakrátko, ale Wahbi je v souboji do vápna zastaven. 50´ další náš rohový kop zakončuje krásnou tvrdou střelou Wahbi, ale golman vyráží, následuje druhý a třetí roh, ale branku opět hosté odvrací. Čtvrtý roh je gólový, Verner se na malém vápně dostane k odraženému míči a pálí z voleje… ne, do branky ne, jen do břevna. Největší šance zápasu je trestuhodně zahozena a je krásně zdokumentována ve fotogalerii. 54´ Verner kombinuje s Wahbim, který vstupuje z úhlu do vápna a pálí do tyče… 62´ není pískán faul na Vernera, následuje brejk kde kombinuje Řehoř s Menšíkem, posledně jmenovaný míč zatáhne a centrem do vápna opětuje Řehořovi. Ten naštěstí není v ideální pozici a musí si míč zpracovat a připravit a pálí nad ochrannou síť za brankou. 65´ nedokážeme pokrýt nákop a únik Řehoře, který je na hranici velkého vápna faulován. Nevím proč je faul označen jen žlutou kartou, když jsme faulovali na pozici posledního hráče a tak jsme měli obdržet kartu červenou. Buď žádnou, nebo červenou. Ale rozhodně se nezlobíme za tuto chybu rozhodčího, který jich začíná svým nejistým rozhodováním čím dál více. Trestný kop si bere na starosti sám faulovaný a naštěstí trefuje jen tyč, od které míč letí do zámezí. Ale stavění zdi trvalo snad 4 -5 minut a bezradná reakce, když oni mě neposlouchají a nechtějí jít metr od zdi je vzdáním se autority a pouze dával hráčům do rukou nábojnice k nekorektnímu chování a diskusím (na obou stranách). 71´Wahbi vstupuje individuálně do vápna, ale je zastaven za cenu rohu (opět neúspěšného). 75´ červená karta za bezohledný zákrok zezadu na achilovky Poura a rozhodčí kyjskému Paluskovi uděluje druhou žlutou kartu a tím červenou. A pán se rozhodl neopustit hřiště. Cca 3 minuty odmítá opustit hřiště… 79´ další roh, Verner pálí z otočky, ale jen do bránícího obránce, ach jo… 80-85´ kopeme sérii rohů, ale všechny neúspěšně. 83´ Wahbi vstupuje do vápna a je faulován obráncem, Billy souboj sice ustojí, ale dostane se k brankáři a tam už je akce zastavena čistě ve spolupráci golmana a obránce. Bohužel nyní jsme trestáni my a velkou chybou rozhodčího je, že nenařídil pokutový kop. Je to tak, když někdo nespadne, tak to často rozhodčí nepískají, protože hráč chtěl hrát a ustát. Ale to, že je mu zamezeno vystřelit díky faulu, to už nezohledňuje. 85´ dlouhý nákop, Cicala je v souboji přehlavičkován Řehořem, což by nevadilo, ale Skoumal se mu lepí na zadek a tak místo odstoupení a pohodlnému převzetí míče jde soupeř do otevřené obrany, zpětná přihrávka ve vápně. Hosté zdržovali celý druhý poločas, kdo by však za tohoto stavu a za trvalého souvislého tlaku nezdržoval (…?), ale rozhodčí nastavil jen 7 minut. No a v nastavení se jiskřilo. 92´ fauluje žlutým faulem Vajner Řehoře, který se pak ožene na zemi po odpískání a rozhodčí, který zákrok viděl zcela nepochopitelně neudělil červenou kartu a ani žlutou, která by tak jako tak znamenala červenou. Rozhodčí opět ukázal, že zápas neměl v rukou a svými (ne)výroky pouze nechával hře divoký průběh.

Závěr už nestojí za řeč, Wahbiho plácnutí dresem sice vyplynulo z velmi odpudivého lidského chování Adama Trvala a dalších, ale nijak jej neomlouvá a důrazně s tímto nesouhlasím! Bohužel rozhodčí se rozhodl mnohé „neslyšet a nevidět“, takže tím pak vlastně připravoval půdu na chování svévolné chování hráčů. (cic)

Dolní Počernice - TJ KYJE PRAHA 14 0:1

46. min: Bilel Wahbi (rank) za Jan Prokop
58. min: Vojtěch Malimánek (rank) za David Dvořák
81. min: Marek Štěpán (rank) za Tomáš Adamec
86. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Jan Šamša
29. min: Vladimír Beer Karta
65. min: Tomáš Adamec Karta
89. min: Tomáš Kratochvíl Karta
98. min: Bilel Wahbi Karta