Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Dorostenecké komando prodloužilo naši neporazitelnost!!
Napsal: cic dne Pondělí, 31 Květen 2010 00:00

ŠTĚRBOHOLY - DP"A" 0-0 Ano !!! Již 5. zápas držíme neporazitelnost a 2 zápasy máme čisté konto v kolonce obdržené branky !!!!! Kdo se obával, že při absenci klíčových hráčů (zraněných a odpočívajících po sobotním existenčním zápase B mužstva) budeme hrát druhé housle, tak ten se mýlil !! Naši mladíci dokázali, že se nemáme čeho obávat a v budoucnu (doufejme blízkém) nahradí naše zkušené a starší hráče. Posuďte sami jak si vedli nejen oni a vstupte na "celý článek". Příští zápas sehrajeme 5.6. od 17:00 hod před domácím publikem proti těžkému soupeři METEOR "B", který v právě proběhlém kole dokázal porazit lídra soutěže Tempo !! (cic)

Utkání se hraje ne velmi nerovném hřišti a tak hlavní pokyn k utkání zní hrát hlavně po stranách a využívat relativně dobrého terénu k dobývání domácí branky. 3. minuta Děda vyveze míč středem, kombinuje do strany s Lustigem, který krásně vysune Maxu po pravém křídle. Vybojujeme roh, na který naskakují naši hráči, ale hlavičkují do středu branky. 4. minuta Exner v obranném běžeckém souboji vybojuje míč, chće si pomoci přihrávkou našemu golmanovi , ale míč je pomalý a útočník je v souboji s vyběhnuvším (pod nohy) Březinou, který míč sice zbrzdí, ale odražený míč se však dostane za Březinova záda a útočník má před sebou již jen volnou branku. Vše zachrání Šedivý odkopem na poslední chvíli. 10. minuta kopeme Exnerem roh, který kroutí přímo do branky. Před nabíhajícím Šedivým vytáhne konečky prstů opět na roh, který již nezužitkujeme šedivým, který míč jen podskočí. 15. minuta dlouhý nákop Exnera do vápna, Lustigprodlouží na Cicalu, který je již jen před brankářem. V době kopu je však přistrčen a míč sipohodlně sebere brankář domácích. 25. minuta domácí zatahují po levém křídle, Jašev akci na chvíli přibrzdí. Míč se však odrazí opět k domácím, kteří  filtrují naší obranu. Útočník dokáže tváří v tvář našemu vybíhajícímu brankáři míč prostrčit pod tělem, ale mimo tyče. 26. minuta Naše krásná odpověď, přes střed uvolníme do strany Lustiga, který prosadí krásný centr na hlavu zcela volného Motla, ale Kuba bohužel ze 7 m  míří nad branku. 29. minuta domácí vniknou do vápna a jen svou nešikovností místo branky střílí vedle tyče ... 42. minuta Jašev zastavuje skvěle akci domácích, míč vyveze, ale jkazí rozehrávku. Rychlý protiútok do naší otevřené obrany, zakončují střelou ve vápně, kterou dokáže skvěle zblokovat Šedivý na roh.

V poločase odstupuje pro zranění Cicala a na jeho místo nastupuje Honza Nesnídal. Když se dostane do jednoho z prvních soubojů s obráncem (spolu s Maxou mu dají "strom"), tak trenér hostí kroutí hlavou a jen se ptá: "Koho jste to tam dali ?!"

Zajímavostí první půle je soupeřův obránce, který si odběhl na lavičku a odnesl si tam položit dva vypadlé zuby po našem centru, který ho trefil do obličeje. Tím, že hosté neměli v tu dobu na lavičce nikoho na střídání, pokračoval srdnatě v další hře.

51. minuta Čížek řečený MOYA (čti Moja) vybojuje míč ve středu hřiště, uvolní se pálí však z 30 m vedle branky. 53. minuta Děda uvolní do levého křídla Čížka, ten centruje do vápna a nachází Nesnídala, který ve výskoku fauluje rukama. 55. minuta nákop Exnera na Nesnídala, který na sebe strhne 2 hráče, prodlouží ze sebe, Lustig přistrčí Maxovi a ten zbrkle z voleje zcela osamocený střílí vedle. 56. minuta další centr do vápna, míč propadne k Maxovi, který z 2 m hlavičkuje do brankáře... Následný roh odvrací domácí s námahou opět do strany. Motl přebírá míč a hledá centrem opět Maxu a ten definitivně hlavičkuje mimo. 58. minuta domácí pálí z vápna křížnou střelou k tyči, Březina skvělým zákrokem - skokem k tyči zachraňuje vyražením na roh, který ubráníme. 68. minuta končí psaní poznámek Kašpi (jeho úkol přebírá Kudla) a střídá Maxu, kterého braly křeče. 69. minuta trestný kop ze strany, k odraženému míči se dostane Šedivý a pálí do hradby těl. 71. minuta nebezpečná akce domácích, kteří hledají spoluhráče centrem do vápna, ale střela míří nad branku. 74. minuta tvrdá střela domácích z 30 m míří těsně nad branku. V 85. minutě střídání opět pro křeče tentokrát Jašev, kterého vystřídá Langmajer. do konce utkání jsou již jen jedna šance na každé straně. My kopeme roh, ale namísto nákopu do vápna rozehrajeme na krátko a o míč přijdeme. Domácí se dostanou až do vápna, ale hráč nevyužije dobrého postravení a centr pošle nad branku.  Speciální poděkování patří Pepovi Exnerovi, který odehrál celý sobotní zápas za B mužstvo a i celý nedělní za A mužstvo a v obou patřil k nejlepší hráčům !!!

SK Viktoria Štěrboholy - Dolní Počernice 0:0

46. min: Jan Nesnídal (rank) za Aldo Cicala
68. min: Tomáš Kašpar (rank) za Tomáš Maxa
85. min: Jaroslav Langmajer (rank) za Dany Jašev
22. min: Dany Jašev Karta