Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Jako Jekyll & Hyde…
Napsal: cic dne Sobota, 27 Červenec 2019 18:19

SOKOL PĚČICE – DP „A“ 6:3 (0:1) zápas rozdílných poločasů, popravili jsme se vlastními hrubými taktickými a hrubými individuálními chybami. Varování přišlo v úvodním poločase, ale nepoučili jsme se a milými dárky jsme obveselili nejen hráče, ale i hrstku domácích fandů. Více o prvním přípravném zápase – vstup na „celý článek“ (cic)

Letní příprava je krátká a po osmidenní přípravě je tu první přípravný zápas, který jsme hráli v Pěčicích na Mladoboleslavsku. Jaké jsou novinky? Moc jich není, ale… Zatím je tu příchod (již potvrzený přestup) mladého hráče Honzy Žárského, který věřím, že potěší nejen spoluhráče, ale i naše věrné diváky a přinese do naší kvalitní hry zálohy ještě vyšší kvalitu. Zkoušíme však další hráče. Pozitivní je, že nikdo z hráčů po postupu neoznámil odchod.

Zápas v Pěčicích jsme hráli netradičně v pátek, abychom si doplnili zápasové zatížení. Bohužel do zápasu nám chybí 6 hráčů z důvodů dovolených a 1 hráč z důvodu neuvolnění z práce. Ti kteří si užívají slunce na dovolené, tak se mají, to hráči mají teplé slunečné počasí jako dvanáctého hráče.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání

2´ po naší povedené akci Adamec uvolní Kotcheru, který centrem najde na zadní tyči Michala, jehož volej končí s lehkou tečí na tyči. Následný zahrávaný rohový kop odvrací domácí obrana. 4´Prokop ztrácí míč v rozehrávce u vápna, hosté po vstupu ze strany do našeho brankového území přihrají na penaltu. Osamocený útočník už se v hlavě chystá slavit, ale Kučák skvělým zákrokem nohami míč do branky nepustí. 8´Pour filtruje obranu na rozeběhnutého Žárského, ale ten po vstupu do vápna ve velké šanci netrefuje branku. 9´ skvělá kombinační akce Adamec – Kotchera je zastavena za cenu rohového kopu. Ten domácí odvrací do bezpečí. 10´Adamec za sebou nechá rozeběhnutého protihráče, kterého sice dotírá, ale nezabrání zakončení. Vystoupený Kučák naštěstí střelu z úhlu chytá. 12´další krásná akce, kdy Adamec vysune krásnou kolmou přihrávkou vyšle do strany Kotcheru. Prudce nastřelený centr vyráží před sebe golman domácích a Verner v těžké pozici pálí po dopadu z voleje a posílá míč do sítě – vedeme 0:1. 21´ a může být veseleji. Opět nádherná akce, kterou tentokrát zahajuje Pour s Vernerem, na konci akce vstupuje do vápna Žárský, ale jeho zakončení zablokuje obránce. 26´pokračujeme ve výborných kombinacích. Pour kolmicí vyzve Žárského ke vstupu do vápna, kličkou se zbaví obránce a posune podél hranice velkého vápna na Vernera, který nezištně a nečekaně propustí míč mezi nohami na zcela volného Michala, ale tomu se zakončení nepovede a míč jen vysype z nůše. Škoda této nádherné akce. Hosté se dostávají postupnou kombinací nebo rychlými výpady k našemu vápnu, ale zakončení stále končí mna tělech našich pozorně bránících obránců nebo mimo branku.V úseku od 26.minuty do 41. minuty šest takových nebezpečných akcí skončilo bez ohrožení. Dvě přízemní střely s jistotou chytá náš golman. Ještě máme jednu možnost zvýšit poločasové vedení. po několika narážečkách se dostane Šesták do palebné pozice, ale jeho pokus z 15 m golman vyráží na rohový kop. Ten zahráváme centrem do vápna, míč se odrazí k Žárskému, ale jeho zakončení končí na těle obránce. Nebyl prostor, kudy mezi 10 bránícími těly procpat míč do branky…

O poločase střídáme Kotcheru, na jehož místo se posune Verner a na uvolněný hrot jde Pastorek. Při další vynuceném střídání Beera (lehké svalové zranění) „zalepuje díru opět Verner, který tak přepouští kraj zálohy Kratochvílovi a v závěru střídáme hokejově Šestáka a do hry se vrací Kotchera.

47´ po několika narážečkách a centru ze strany se dostane Šesták po zpracování a otočce do palebné pozice, ale jeho pokus z penalty nedokáže protlačit do sítě. 49´ Prokop při rozehrávce u branky posílá přihrávku na obsazeného Poura, který obklopen protihráči ztrácí míč a soupeř nás po zisku trestá srovnávací brankou na 1:1. 55´ trestný kop ze strany z rohu velkého vápna. Krásný střílený centr nad hlavami hráčů s jistotou chytá Kučák. 65´ Žárský uvolní Pastorka, který po navedení míče na hranici vápna střílí a míč, který vypadá, že jde nad břevno, zapadne do horního rohu branky opět si bereme vedení na svou stranu -1:2. Jenže vedení netrvá dlouho. 67´Kučák nebezpečnou rozehrávkou na obsazeného Poura umožní opět ukradení míče a soupeř opět ztrestá naši bohorovnost – srovnáno 2:2. A aby toho nebylo málo… 69´napadáme rozehrávku domácích u vápna. Golman domácích osvobozujícím odkopem najde rozeběhnutého útočníka, který nejen kily, ale i chytrou hrou tělem odstaví naivně bránícího Hamiollavu a dostane se tak po převzetí míče do vápna a nedá Kučákovi šanci – prohráváme 3:2. Divoká přestřelka ve druhém poločase pokračuje. 71´Kotchera přihrávkou do vápna uvolní Žárského a ten po vstupu do vápna střílí do horního rohu branky a srovnává na 3:3. 72´ domácí se po narážečkách dostanou až do ideální střelecké pozice na středu vápna, ale osamocený hráč zakončuje zbrkle a velmi nepřesně. Oddchli jsme si… ale jen na chvíli. 74´ Po faulu na pronikajícího Žárského zahráváme trestný kop z ideální pozice na 20 m od branky. Pourovu střelu do horního rohu branky golman vyráží. 76´po naší špatné defenzivní práci jsme darovali soupeři zakončení z vápna a protože nikdo nestál v cestě, tak Kučák neměl proti střele žádnou šanci – prohráváme 4:3. Hrozivá desetiminutovka pokračuje. 78 Kučák špatnou rozehrávku středem poslal na kopačky soupeře a hosté jsou při chuti a dalším dárkem nepohrdnou. Kučák střelu ještě vyrazí, ale míč se od nohy dostane i tak za jeho zádech – prohráváme 5:3. No a poslední branka 8 gólového poločasu. 84´Nejpomalejší hráč soupeře udělá v chůzi kličku od brankové čáry Prokopovi a dojde tak pohodlně do střelecké pozice na malé vápno a střelou na vzdálenější tyč dává výsledku utkání konečnou podobu – 6:3. 87´ Pour se po naší rychlé kombinační akci dostane ze strany do vápna, ale nedokáže ze 7 m prostřelit golmana hostů. Rychlá protiakce domácí končí přízemním centrem ze strany do vápna, kde Hamiollava ukopne míč před zcela volným naběhnutým protihráčem. Jeho obranný zákrok je však nebezpečným zakončením, který rexlexivním zákrokem Kučák vyráží na rohový kop. Ten odvracíme a zápas končí. (cic)

TJ SOKOL PĚČICE - Dolní Počernice 6:3

12. min: David Verner
65. min: David Pastorek
71. min: Jan Žárský

46. min: David Pastorek (rank) za Filip Kotchera
55. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Vladimír Beer