TJ BŘEZINĚVES - Dolni Počernice "A"
4:2 (1:1)
Soupeř z Újezda se rozhodl, že nám to gentlmensky pustí…
Napsal: cic dne Středa, 12 Červen 2019 23:50

DP „A“ – ÚJEZD nad LESY „B“ 5:3 (3:1).úvodník napovídá, že se hosté rozhodli nám pustit zápas a nechat nás oslavovat postup v posledním domácím zápase. Tak to vnímala hrstka hostujících příznivců Ale není tomu tak, to jen tři jejich nešťastné vlastní a vlastní branky nás nasměrovaly k pohodovému vedení, které i přes závěrečné snížení jsme již nepustili. Více o těchto brankách, ale i o dalším průběhu utkání se dočtete, vstoupíte-li na „celý článek“. A pro ty, kteří mají něco přes hodinu času je tu i tradiční videozáznam Milana Nováka, který můžete shlédnout zde. Pro nás však nekončí tato sezona jen tím vytouženým postupem. Máme i poslední cíl v této sezoně. Neprohrát na jaře jediné utkání. Kdo nám v tom bude chtít zabránit? SPARTAK KBELY, se kterými hrajeme na jejich hřišti poslední zápas, v sobotu 15.6. od 15:00 hod. Přijdete nás podpořit v tomto posledním zápase? (cic)

Slovy Kašpiho (který mi připravil poznámky, abych čtenářům mohl připravit tradiční zápis z utkání): Zápas roku? Zápas o vše? Ne, ne! To, k čemu se schylovalo celé jaro, vzalo za své v předchozím kole, kdy jsme díky prohře Újezda a naší výhře v Dubči, již definitivně potvrdili postup do A třídy. Avšak před týmem stojí poslední cíl sezony, vyhrát poslední dvě utkání. Zvládne to hodně pozměněná sestava?

A já doplňuji, že to kluci zvládli a dokázali, že náš široký kádr byl jedním z atributů našeho postupu. Příležitost dostali hráči B a C týmu a naši dorostenci. Stejně k zápasu přistoupil i soupeř, který do zápasu nominoval některé dorostence a nutno podotknout, že šikovné.

Do zápasu nemohou nastoupit mnohé opory. Malimánek, Urban, Pour, Dufek. Wahbi kvůli pracovním problémům dorazí až na druhý poločas a Čupra šetříme pro lehké svalové zranění a ten si na lavici užívá a diriguje vše okolo sebe a na hřišti.

Úvod je bez šancí… Ale mohla být… 2´Zamboj nevyužije získaného míče k filtru na rozeběhnutého Vernera. Obránce jej v individuálním postupu zastaví nedovoleným zákrokem. Následný trestný kop zahrává Beer jen na hlavu obránce. 5´o první větší vzruch se postará rychlonohý expres Kny, který na 30 metrech smaže desetimetrový náskok Prokopa, který zdá se jako by běžel se zataženou ruční brzdou. Avšak svou rychlost nevyužije a skoro se s míčem dostane do zámezí, odkud centruje do malého vápna a Kučák s jistotou chytá. 9´ o druhý větší vzruch se postará hostující útočník Kohout, který v našem vápně celkem nepochopitelným volejbalovým blokem zastavuje výkop Kučáka. 11´ Skoumal ztrácí míč v rozehrávce na polovině soupeře. Následuje nákop mezi naše dva středové obránce a Mruvčinský jde sám na Kučáka. Náš golman bohužel reaguje naivně na první náznak a otevře tak přímou cestu do prázdné branky, kterou hostující hráč nepohrdne a posílá míč do sítě – prohráváme 0:1. 12´můžeme odpovědět bleskově. Verner se uvolní u vlastního rohového praporku, narazí si na půli s Beerem, který jej vyšle dlouhým pasem a David vstupuje do vápna, centruje do malého vápna, kam nabíhá Zamboj, ale střelu na přední tyči nedokáže míč poslat mezi brankovou konstrukci. 15´hosté drží míč v našem vápně a uvolní přihrávkou střelce, který utaženou placírkou pořádně protáhne Kučáka, po jehož velmi těžkém zákroku zahrávají hosté rohový kop, ten ubráníme. 17´Picek vhazuje dlouhý aut, z hlavičkového souboje Vernera míč vypadne do dalšího, který podstoupí Beer a odkud míč vypadne kje zcela volnému Douděrovi, jeho levačka (po dopadu z voleje) je velmi nepřesná a míří vysoko nad branku. 28´ Verner na polovině hřiště rozdá přihrávku na Beera a rozeběhne se směrem do vápna. Beeros posune z jedné na Douděru, který přidrží míč pod podrážkou a milimetrově posune míč mezi stopery na rozeběhnutého Vernera, který osamocený ve vápně zakončuje střelou do brankáře Golky, od kterého se míč odrazí do stopera Novotného a od něj do vlastní sítě – srovnáno 1:1.30´trestný kop z poloviny hřiště Michal alias Pancho nechá volně naběhnutého Kohouta, ale ten z malého vápna přestřeluje volejem nad branku… 32´ Michal „telemarkem a zadkem k soupeři se nechá snadno obehrát. Umožní tak vstup do vápna a střelu z úhlu, kterou však Kučák skokem chytá. 35´po faulu na Douděru zahráváme trestný kop Beerem, na míč nabíhají nejen naši útočící spoluhráči, ale i hostující obránce Zeman, který si svou nešikovností srazí míč lehkým lobem do vlastní sítě - vedeme 2:1. A o chvíli později další Zemanova branka. 37´hosté ze 40 m centrují do našeho vápna. Dlouhý „kopec“ neumí naše obrana odvrátit a dokonce nechá zakončit hlavičkou do tyče!!! 40´Picek si připraví míč na středu hřiště a pálí na branku z 25 m. Nešťstník Zeman střele uděluje líznutím vlastní hlavou ideální trajektorii nasměrovanou do horního rohu branky a vedeme 3:1.

Poločasové vedení je zasloužené, ale trochu kruté, protože u všech branek byli v zkončení jen hosté. 4x poslali míč do sítě a prohrávají 3:1.

47´nedůrazný odkop Prokopa jen nabije na zakončení z vápna. Hosté ale pálí vysoko nad branku. 50´ Skoumal kolmou přihrávkou uvolní Wahbiho, který jde sám do vápna, jeho zakončení, ale golman Golka jej ale vychytá. 56´Verner v zárodku akce u vlastního vápna uvolní Wahbiho, který si přehodí obránce a uniká po křídle. Dlouhým křížným centrem najde zcela volného Douděru, který jde sám do vápna. Honza může přihrát na vedle sebe zcela volného Vernera, ale bere to vše na sebe. Jeho obstřel míří vysoko nad branku. Po této akci je střídán. 57´ Verner naskakuje na Wahbiho křížně centrovaný míč a posílá hlavičkou (koníčkem) míč do sítě. Golman Golka skvělým reflexivním zákrokem míč vytěsní na břevno. 63´rohový kop hostů prolétne malým vápnem a lehká teč a zakončení útočníka naštěstí jen těsně mine zadní tyč Kučákovy branky. 67´ slovy kašpiho přichází branka, která si říká o gól do televizní znělky. Wahbi centrem hledá Vernera, který se snaží zpracovat míč a probít se do vápna, ale je „fackou“ v obličeji zastaven. Míč však po faulu vypadne k Beerovi, který nádhernou střelou do horního rohu branky ukáže že umí střílet i nártem. Vedeme 4:1 a David si tak tuto nádhernou branku může shlédnout a ž ve videozáznamu. 68´ Prokop s Michalem ztrácí míč v rozehrávce. Protihráč dostane však navíc i prostor při bohorovném nedůrazném bránění ve vápně a střílí ze 7 m na Kučáka. Ten vyrazí míč nohou. Ale k odraženému míči se dostane opět protihráč, který hlavičkuje do horního rohu branky. Ale opět Kučák čaruje a gepardím skokem lepí míč do rukavic. 69´ rohový kop a naše nepozornost v bránění. Rozehrávka na krátko na roh velkého vápna, střela, obrana odvrací ke zcela volnému Polákovi, ale jeho zakončení z 10 m končí naštěstí jen na břevně naší branky. 70´ Wahbi dostane od Vaňourného přihrávku do rychlosti a táhne akci z poloviny hřiště po levé straně do vápna. Přihrávkou pod sebe vyzve Beera k zakončení. Jeho lehká střela placírkou sice míří nad hlavou obránce do sítě, ale vracející se brankář Golka míč skokem vyráží. 72´Další okénko v obraně. Tomáše si rozkýve ve vápně útočník a střílí z 10 m k tyči. Zázračným zákrokem a reflexivním skokem k tyči však Kučák odmítá snížení! 80´ na trestný kop do vápna naskakují na zadní tyči Verner a Černý. Bohužel David míč lízne a Matěj tak zakončuje hlavičkou jen nepřesně do břevna. 83´ hosté zahrají roh nakrátko, míč si nevede Bouška na roh velkého vápna a vystřelí křížnou přízemní střelu. Míč propluje mezi mnoha těly bránících i útočících těl až do sítě – sníženo na 4:2… No a jak my umíme, vytvoříme v závěru ze zápasu drama. 85´hosté centrují ze strany do vápna, přiklepnutí míče pod sebe a Borovička posílá míč střelou z 12 m k tyči sníženo na 4:3. Ale za minutu přichází opět naše uklidnění. 86´Wahbi se individuálně uvolní v rychlosti okolo obránce do vápna a zpětnou přihrávkou vyzve Vernera k zakončení. David obalovačkou míč doklepává do míče a dobíhající obránce a brankář nestíhají pomalu se kutálející míč v jeho cestě do sítě zastavit – vedeme 5:3. 88´ Wahbi uniká po straně, centrem do kapsy najde na zadní zcela volného Černého, který však míč netrefí a za ním stojící Beznoska již nestačí reagovat a také i on v nadějném postavení nezakončí.

Volba nejlepšího hráče dle Kašpiho – Kučák. I přes jeho skvělé zákroky volím hráče neúnavného a dnes dobře pracujícího stylem dej a běž, Davida Vernera. (cic)

Dolní Počernice - FK ÚJEZD NAD LESY B 5:3

28. min: David Verner
35. min: Vladimír Beer
40. min: Libor Picek
67. min: Vladimír Beer
86. min: David Verner

46. min: Bilel Wahbi (rank) za Martin Zamboj
55. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Jan Douděra
72. min: Matěj Beznoska (rank) za Martin Michal
75. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Jan Prokop
75. min: Matěj Černý (rank) za Jaroslav Skoumal
81. min: David Verner Karta