Dolni Počernice "A" - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY
3:2 (1:0)
Odšpuntovaný kanonýr a další navléknutý korálek
Napsal: cic dne Úterý, 21 Květen 2019 23:03

DP “A“ – ČZU 6:2 (5:2) Jestli jsme si měli vybrat zápas, kdy otevřeme a zcela opustíme vlastní branku a pozveme soupeře ke skórování a dovedení míče do prázdné branky, pak jsme si vybrali ten pravý, kdy jsme dokázali sypat branky soupeři i my. A i přes dva dárky jsme jednoznačně zápas brankově i herně ovládli. Více o tomto zápase – vstup na „celý článek“. Ze zápasu je pořízena i fotogalerie, na kterou vstoupíte ZDE. Příští zápas sehrajeme opět na domácím hřišti proti SOKOLU PÍSNICE, hrajeme v pátek 24.5. ve večerní čas od 19:30 hod (cic)

K zápasu se soupeřem, který dlí na dně tabulky spolu s dalšími čtyřmi soupeři, nastupujeme v plné síle a chybí kromě zraněných Smagoviče a Cicaly pouze uvolnění Malimánek, Prokop a Mikeš. A tak máme plnou lavici kvalitních hráčů, lačných vstupu do hry. Chceme potvrdit těžce vydřenou výhru z Junioru a navázat tak dalším vítězstvím. Někdy se zdá takový zápas tabulkově protipólných týmu snadný, ale není tomu tak. Soupeř hrající o záchranu je vždy nepříjemným oříškem. Zápas se hraje za krásného slunečného počasí, které utnulo deštivý týden.

5´vybojujeme dva rohové kopy za sebou, kdy hlavně na druhý povedený centr naskakuje Tomáš, ale ve výskoku míč podskočí. 10´ obehrajeme hru přes šíři hřiště po ose Verner – Čupr – Tomáš až na Picka, který zatáhne míč a krásným centrem za obranu najde na zadní tyči Beera, kterému míč při zpracování odskočí a připraví se tak k zakončení na malém vápně. 13´Verner pouští míč mezi nohami na rozeběhnutého Skoumala, který přihrávku po lajně dovede až do vápna. Na jeho zpětnou přihrávku nabíhá Beer a tvrdou gólovou střelou trefí jen tělo obránce, od nějž se míč odrazí k Pourovi a ten už krásnou nekompromisní střelou z první trefuje k tyči a vedeme 1:0!!! Jenže soupeři jsme půjčili (před zápasem) nejen chybějící brankářské rukavice, ale v zápase samotném darovali milý nevratný dárek navíc. 14´ obrovská chyba Kučáka při rozehrávce na hranici velkého vápna, kde kombinuje s Čuprem. Namísto vrácení volnému Čuprovi dělá nepovedenou kličku Kirilu Linovovi a ten má před sebou jen prázdnou branku – srovnáno na 1:1. Nepřipouštíme si nic jiného než přidat další branky. 15´Zahráváme rohový kop Wahbim na zadní tyč, kde na malém vápně hlavičkuje osamocený Skoumal, ale jeho pokus golman Hřebejk míč vyráží. Slovy Kašpiho „příště tlačit hlavičku dolů k zemi“. 21´nádherně rozjetá akce na jeden dotek, Beer jde do vápna ze strany namísto přihrávky na zadní tyč na zcela volného Vernera pálí velmi nepřesnou a nepovedenou střelu placírkou. 22´ trestný kop (po faulu na pronikajícího Picka) zahráváme ze strany velkého vápna. K míči se staví Wahbi a chytrou střelou na přední tyč překvapí golmana hostů a posílá míč na bližší tyč a rozvlní síť podruhé – vedeme 2:1. A zase další dárek… 25´Aby v tom Mikee nebyl sám, tak tentokrát chybuje Čupr, kdy mu míč při odkopu přeskočí nohu a Andrei Miashkou jde sám na Kučáka. Hostující hráč dělá kličku našemu vysoko vyběhnutému golmanovi a opět před ním stojí jen opuštěná branka – srovnáno 2:2. Ale jak říkám, my si nepřipouštíme nic než vítězství a za ním jdeme jako hladoví lvi. 26´ Wahbi se uvolňuje na rohu velkého vápna, posílá nadýchaný centr na zcela volného Vernera, který hlavičkou trkne míč k tyči a opět jdeme do vedení 3:2. Konečně David protrhnul jarní střeleckou impotenci a odšpuntoval se. Teď už jej nebude tlačit myšlenka neproměněných šancí a zase mu to tam bude padat!!! 38´Wahbi podrží míč na těle, narazí si jej s Pickem a Libor po opětované zpětné přihrávce pálí tvrdý „knack“ těsně nad horní konstrukci branky. A přichází smrtící tříminutovka, která rozhodla o zápase. 41´Wahbi proniká sám přes dva protihráče ze strany do vápna. Krásným centrem najde na zadní tyči Adamce, který placírkou z voleje uklízí míč k tyči – vedeme 4:2. A ještě před odchodem do šatny…

45´křížným pasem přeneseme hru na Skoumala, který si míč ochočí a posune na velké vápno na Urbana, který si míč navede na střed do lepší střelecké pozice a vyšle krásnou tvrdou přízemní střelu k tyči a zvyšuje na 5:2.

Do druhého poločasu odstupuje Tomáš, který dostává osobní volno a na jeho místo se posune Pour, který je na středu zálohy zastoupen Beerem a na uvolněné místo podhrotového útočníka nastupuje Vaňourný.

48´Pour roztáhne hru na pravé křídlo na rozeběhnutého Adamce, jenž zatáhne míč až ke koncové čáře. Zpětnou přihrávkou najde Urbana, který si míč zastaví a připraví ke střelbě. Bohužel zakončení jde jen nad branku. 77´ Čupr krásnou přihrávkou osloví Beera, který z jedné nacentruje do vápna a tam kraluje ve vzdušeném souboji Dufek (krásná momentka ve fotogalerii) a hlavou posílá míč k tyči a zvyšuje na 6:2. 87´Beer krásným křížným centrem rozeběhne na pravém křídle Adamce, který si míč zpracuje prsama a pálí na zadní tyč. Jeho střelu brankář chytá. 88´Čupr najde přihrávkou Černého, který v akci pokračuje přihrávkou do vápna na zcela volného Beera. I když má čas na zpracování, tak zakončuje zbrkle a nepřesně. Druhý poločas jsme sice vsítili jen jednu branku, ale soupeře jsme k ničemu nepustili a kontrolovali hru.

Nejlepšího hráče jsem volil stejně jako zapisovatel poznámek ze zápasu. Asi pomohlo několik špatných výkonů a videorozbor, po kterém vyrostl a sehrál skvělou partii a dirigoval hru a spolu se spoluhráči zcela opanoval střed hřiště, odkud vše řídil jako dispečer a správný kapitán. (cic+kasp)

Dolní Počernice - ČZU PRAHA 6:2

13. min: Lukáš Pour
22. min: Bilel Wahbi
26. min: David Verner
41. min: Tomáš Adamec
45. min: Matěj Urban
77. min: Lukáš Dufek

73. min: Lukáš Dufek (rank) za Bilel Wahbi
73. min: Michal Čížek (rank) za Libor Picek
77. min: Matěj Černý (rank) za David Verner
81. min: Jan Šesták (rank) za Matěj Urban