Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Šli jsme jako dravci za svým cílem, opět navléknout další korálek
Napsal: cic dne Pondělí, 18 Březen 2019 00:59

HÁJE JIŽNÍ MĚSTO „B“ – DP „A“ 0:5 (0:1) výsledek jednoznačný, ale výhra se nerodila lehce. Vytvářeli jsme si velké šance, ale nedokázali jsme je proměňovat a tak bylo poločasové jednobrankové vedení sice zasloužené, ale rozhodně ne k uspokojení. A tak jsme nepolevovali a neúnavně šli za svým cílem. Chceš se dočíst více o zápase než jen jeho výsledek a tento úvodník? Pak neváhej vstup na „celý článek“. Tentokrát není ze zápasu pořízen videozáznam a o to více doufám oceníte krásnou fotogalerii našeho dvorního fotografa Vl. Exnera, do které vstoupíte: zde Příští zápas hrajeme konečně na domácím hřišti. Hrajeme v pátek 19:30 hod a soupeřem nám bude SK HOSTIVAŘ „B“. (cic)

I tentokrát k vám přicházím s podrobným zápisem z utkání. Tento mi připravil opět Tomáš Kašpar, kterému za to touto cestou děkuji.

Slovy Kašpiho s drobnými Cicalovými dovětky: I ve druhém, utkání zajíždíme mna hřiště soupeře, tentokrát na Háje Jižní Město, kde se utkáme s domácí rezervou. Do zápasu nemohou nastoupit pracovně vytížení Picek a Pour. Druhý jmenovaný pak dorazil a nastoupil v zápase ve druhém poločase. Hraje se za krásného slunečného počasí, ale na neoblíbené UMT, která je však daleko větších rozměrů a mohla by nám pomoci v naší hře. Důležité bude navázat na kvalitu z druhého poločasu proti Partisanu a tam kde se skončilo, tam by se mělo navázat.

Hrajeme opět v rozestavení 4-2-3-1 a v zápase chceme lépe využít velkého hřiště, pro rozvinutí naší hry.

V úvodu utkání se tlačíme před domácí branku, ale oba týmy si pouze navzájem vymění dva ofsajdové náběhy. 6´ zahráváme trestný kop z pozice zkráceného rohu skoro u velkého vápna, ale nebezpečné situace vůbec nevyužijeme a domácí snadno odvrací mimo brankové území. 10´na středu hřiště se skvěle uvolní Wahbi, milimetrovou přihrávkou vyšle do brejku Vernera, ale ten při vstupu do vápna se staví ke střele tak, že umožní zablokování obráncem a první neproměněný samostatný nájezd. 16´ Wahbi dostane z pravé strany přihrávku od Malimánka, posune dále obloučkem za obranu na rozeběhnutého Vernera. V náběhu do vápna byl ještě Dufek, ale David si míč zpracuje pro sebe a pálí levačkou jen nad břevno. 23´ Dufek na polovině hřiště ukradne míč protihráči, ve vápně se zbaví zpětnou kličkou obránce, ale jeho zakončení končí na těle vyběhnutého golmana. Asi měl tentokrát volit přihrávku na zadní tyč, kde stáli zcela volní Wahbi s Vernerem, připravení dorážet do prázdné branky. 24´Wahbi podrží míč na středu a startuje Skoumala, kterému výpad zastavuje obránce obětavým skluzem. 25´ Rádio, rozuměj Martin Čupr se pokouší chytrým dlouhým lobem ze 40 m překvapit lehce vyběhnutého golmana Lačíka, který jen s námahou vyráží na rohový kop. Rozehrajeme jej nakrátko, Wahbi se dostane do vápna a zpětnou přihrávkou vyzve k zakončení Vernera, jehož gólová střela je obráncem zablokována na další roh. Ten posadíme Malimánkovi na hlavu, opět je po teči obránce vytlačena na roh. Ten se už však chybně nepíská. 28´domácí útočí po levém křídle, centr na Grešnjakova, který si míč zpracuje prsama a levačkou pálí vysoko nad branku. 32´Verner se po levém křídle řítí do vápna, jeho přihrávka na volného Wahbiho je však zablokována na rohový kop, který rozehrajeme na Urbana. Matěj se uvolní důrazem a přízemním centrem hledá zakončující spoluhráče. Bohužel nikdo k zakončení není blízko a tak míče jen prolétne malým vápnem. 37´domácí Bilal Shuyto vstupuje z pravé strany do vápna, kde je při zasekávačce sražen Prokopem, ale penalta se nepíská. Nutno přiznat, že tentokrát byli domácí okradeni o možnost zahrávat pokutový kop exekuci a náležitě se o penaltovou exekuci hlasitě dožadují. 38´ Adamec křížným centrem najde na penaltě Beera, ale jeho volej končí jen v rukavicích golmana Lačíka. 39´ Verner přejímá přihrávku a filtrem zrychlí hru na rozeběhnutého Skoumala, který vstupuje do vápna a předloží míč na malé vápno pro Wahbiho, který posílá míč do sítě – vedeme 0:1!!! 40´ Wahbi s Dufkem rozeberou do šroubklu obranu, golmana a zakončí do opuštěné branky, ale gól neplatí, protože v době poslední vzájemné přihrávky jsme již byli v ofsajdovém postavení. 43´Dufek z levé strany pronikne do vápna, klička mezi dva obránce je drzá a těží z ní Skoumal, který z hranic vápna pálí k tyči a golman Lačík míč vytěsňuje míč těsně vedle tyče.

O poločase apelujeme nejen na nepolevení v útočné aktivitě a využití obranného postavení soupeře, ale také na poctivé bránění.

48´ a pokyny naplňujeme hned od úvodu druhého poločasu. Verner nevypustí souboj a získá na soupeři míč, uvolní se kličkou a z levé strany najde před domácí brankou naběhnuté zcela osamocené Wahbiho a Malimánka. Vojta si křikne o puštění míče, ale díky Billiho náznaku zakončení zaváhá i Vojta a tak se namísto gólu strachujeme z vlastního gólu, kdy ihned po nedorozumění domácí nakopnou míč na Látala, který vstupuje do vápna. Dokážeme jej vytlačit bráněním z vápna, ale na jeho hranici jej faulujeme. Sám faulovaný zahrává trestný kop do zdi a druhá dorážka je velmi nepřesná. 49´domácí obránce propustí míč pod svými špunty kopaček a Dufek jde sám na brankáře. Bohužel rozhodčí necitlivě píská a zastavuje hru, z důvodu druhého míče, který je ve hře, ale zcela mimo hru 50 m u rohového praporku. 50´Malimánek mine z voleje prázdnou branku. Jen o chvíli později jsme však odměněni za naší aktivitu druhou brankou. 51´ Dufek vnikne do vápna, projde přes tři hráče, obejde vše, co mu stojí v cestě a asi 3x může vsítit branku, ale dostane se do tlaku, kdy už není kde míč do sítě prostrčit a tehdy přichází na malém vápně chytrá zpětná patička ve prospěch Wahbiho, který jesličkami prostřeluje obránce a zvyšuje na 0:2. Konečně se dostáváme do dvougólového polštáře. 60´ přetažený centr, přihrávka na penaltu, zpracování míče a střela ze 7 metrů k tyči. Kučák čaruje a vytahuje neskutečný zákrok. Odmítá kapitulovat a drží nejen tým, ale i svou nulu. 62´ další centr do vápna, odvracíme s námahou Urbanem, který zastavuje další velmi nebezpečnou situaci domácích. 63´ Proky se omlouvá za dlouhou nepovedenou přihrávku Wahbimu „I´m so sorry“ čti „AJM SOU SORRY“ a baví tím věrnou a početnou diváckou dolnopočernickou podporu, která na hřiště v Hájích dorazila. 65´ Pour filtrem vyšle Vernera, který startuje z vlastní půle, ukáže rychlostí obránci záda a akci zakončuje jednoduchou (v jednoduchosti je krása…) kličkou golmana Lačíka a posílá míč do sítě – viz foto ve fotogalerii. Vedeme 0:3. Neuběhne ani pět minut a radujeme se počtvrté. 70´ Malimánek zachová klid na míči a z půlky krásným lobem vyzve rozeběhnutého Wahbiho, před vysoko postaveným golmanem propíchne míč okolo něj, oběhne a doráží u brankové čáry pro jistotu i do sítě – vedeme 0:4. Kompletuje tím nejen hattrick, ale i své minuty v tomto zápase. 78´ domácí Grešnjakov se krásně uvolní patičkou a na penaltě hledá spoluhráče, kterému Malimánek obětavostí ve skluzu zabrání ke skórování. Míč se odrazí do vzduchu a Prokop se snaží řešit situaci chladnokrevně a hlavičkou posunout míč na Kučáka. Ten se k míči nedostane a hrozí zakončení od domácího dotírajícího útočníka. Proky však stíhá ještě nepovedenou malou domů ukopnout na roh. Ten definitivně ubráníme. 80´míč jde z nohy n nohu po ose Skoumal – Douděra – Pour, který jako poslední krásnou přihrávkou do kapsy za obranu najde naběhnutého Vernera a ten se nemýlí a posílá míč do sítě – vedeme 0:5!!! 84´ roh domácích chytá Kučák do rukavic, dlouhým výhozem (obránce podskočí dlouhý míč) uvolní Dufka, ten jde sám s Vernerem na stopera.Dufek posune na Vernera a ten nezištně na Cicalu, který osamocený zakončuje zbrkle a jen do středu branky. 89´domácí po levém křídle proniknou za naší obranu, přihrávka před branku přečte Čupr a míč vyveze. Akce pokračuje Douděrou a Vaňourným, který vyšle z jednoho dotyku do samostatného nájezdu. Postupuje až do vápna, kde si posledním přípravným dotykem míč ukopne a golman Lačík míč skokem chytá. Škoda, protože už byl připravený naběhnutý Verner přijmout přihrávku na malém vápně a zkompletování hattricku…

Zápas jsme zcela opanovali a zvítězili velkým rozdílem, ale musíme být pokorní a pokračovat ve stejně poctivém přístupu a kolektivní týmové hře. Šancí jsme si vytvořili tolik, že diváci odcházeli spokojení.

Volbu nejlepšího hráče jsem váhal mezi Kučákem, který nás podržel skvělými zákroky a svou jistotou přenášel klid i do obranných řad a směrem k celému týmu a Čuprem. Nakonec jsem ale volil opět stejně jako zapisovatel Kašpi, který volbu popsal slovy: bavil sebe i diváky, přesně rozdal míče, v situacích, kdy se vedlo pouze o gól skvěle dirigoval obranu, která se uklidnila a mohli jsme se tak soustředit na gólové akce. A já to jen podtrhuji.

Děkuji všem hráčům za pracovitý a obětavý výkon a všichni víme, že je to jen jeden malý krůček, jeden malý navléknutý korálek…

(cic+kasp)

FC HÁJE JIŽNÍ MĚSTO, z.s. B - Dolní Počernice 0:5

39. min: Bilel Wahbi
54. min: Bilel Wahbi
65. min: David Verner
70. min: Bilel Wahbi
80. min: David Verner

55. min: Lukáš Pour (rank) za Vladimír Beer
70. min: Martin Cicala junior (rank) za Tomáš Adamec
70. min: Jan Douděra (rank) za Bilel Wahbi
80. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Jaroslav Skoumal
86. min: Tomáš Tomáš (rank) za Vojtěch Malimánek
45. min: Matěj Urban Karta