Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
naprosto dokonalé fotbalové představení jsme si v závěru pokazili hloupými chybami…
Napsal: cic dne Neděle, 03 Březen 2019 00:24

DP „A“ – TJ PÁTEK 4:6 (1:0) branek nakládáme soupeřům tolik, že bychom je mohli rozdávat. Ale hráči to asi špatně pochopili a tak branky rozdávají, ale ty do vlastní sítě. Videospecialista Milan Novák pro vás opět připravil záznam z utkání, který můžete shlédnout zde. Pro ty, kteří si chtějí přečíst tradiční zápis z utkání, zvu ke vstupu na „celý článek“. Příští zápas už je o všechno, tedy o body!!! První jarní mistrovský zápas hrajeme v neděli 10.3. od 18:30 hod a soupeřem nám bude nepříjemný PARTISAN PRAGUE F.C. Pozor zápas se hraje na UMT na ČAFC. (cic)

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

1´Pour získá míč a jde středem v přečíslení s Vernerem, kterému přihraje na hranici vápna. Davidovu střelu golman vyráží na roh. 5´ Picek zatáhne míč po lajně, přetaženým centrem najde Vernera, který vybídne Beera k zakončení, jenž svou střelu posílá jen do středu branky. 9´ Adamec napodobuje Picka a stejně krásnou akci zakončuje nástřelem do malého vápna, kde jsou však naši hráči krátcí na dosažení míče k zakončení. A do třetice ukázková akce je zakončena brankou. 16´ Beer lobem za obranu rozbíhá Malimánka, který přihrávkou na penaltu nachází naběhnutého Vernera. David v zakončení nezaváhá a posílá míč k tyči – vedeme 1:0!! 19´Verner se ve vápně otáčí a střílí z penalty jen do středu branky.

Celý úvodní poločas jsme plnili excelentně taktické pokyny a v kombinaci s bojovností a herní jistotou jsme předvedli nejlepší výkon v přípravě. I ve druhém poločase jsme navázali a také navýšili vedení. Ale od 70.minuty jsme začali „rozdávat“…

49´ Verner si kryje míč ve vápně a je zezadu faulován. K pokutovému kopu se staví Urban a s jistotou jí proměňuje a zvyšuje na 2:0. Konečně se dostáváme zase do stavu klidu s dvougólovým polštářem. Ale v 52.minutě přichází nepřesný výrok rozhodčího, který vypíchnutí míče čistým skluzem Urbana odpíská jako nedovolený. Trestný kop hostů z hranice velkého vápna není  úplně povedený, ale náš golman Koutenský při pohybu podklouzne a  míč tak pouští za svá záda – sníženo 2:1. 59´ špatné bránící Prokop se nechá snadno obejít na hranici velkého vápna a hostující útočník se ocitne tváří v tvář našemu golmanovi. Tentokrát Koutenský skvělým zákrokem drží naše vedení a nohou vyrazí na rohový kop, který náš golman s jistotou chytá do rukavic. 60´po krásné kombinaci po ose Beer – Dufek – Verner – Dufek jde posledně jmenovaný středem do vápna, ale je zezadu sražen nedovoleným zákrokem. Trestný kop zahrává Beer nadýchaným centrem za obrannou linii. Nabíhající Verner trefí míč z voleje kolenem a umísťuje jej k tyči – vedeme 3:1. Ale naše slibné vedení si kazíme vlastní brankou. 63´od rohového praporku přichází centr do vápna, kde máme bezpečnou početní převahu, ale Culka se zhostí úkolu zakončovatele a uklízí z voleje míč  zpět do naší sítě. Ukrajujeme si tak sami vedení na rozdíl jediné branky 3:2. Neuběhne ani pár minut a Přichází další lapsus. 65´ dlouhý nákop na jediného útočníka, kterého pokryje Tomáš. Míč vypadne k poslednímu Prokopovi, který dotírajícímu útočníkovi zkouší dát jesličky. Ouha ty nevyjdou a už se to na nás valí až k vápnu, kde střelou z vápna překonají našeho golmana a srovnávají na 3:3. Jenže naše hloupé a naivní obranné zákroky pokračují. 67´ dlouhý nákop z vlastní poloviny hřiště. Malimánek prohraje hlavičkový souboj, odražený míč se dostane na střed vápna, kde Prokop zaváhá a nechá se předskočit protihráčem a opět hosté tváří v tvář našemu golmanovi nezaváhají – prohráváme 3:4. Ale přichází opět ještě naše  srovnání . 75´ obléháme vápno, Skoumal centrem do vápna naběhnuté hráče do vápna, odkop k Pourovi, který vrací lobem na zcela volného Culku. Jeho první nepřesný střelecký pokus okolo golmana mimo branku vrací obránce na zadní tyči něšikovnýám zákrokem zpět na střed branky a tam už Culka definitivně posílá míč do sítě – srovnáno 4:4. 80´ po faulu na hranici velkého vápna zahráváme trestný kop Beerem, ale bohužel z nadějné pozice posílá  míč jen nad břevno branky. 84´Malimánek dlouhým předkopnutím ztrácí míč u velkého vápna soupeře, soupeř jde  do otevřené obrany. Tomáš vyběhne proti  a míč nezachytí, Prokop nezachytí rozeběhnuté protihráče a už se na našeho golmana Koutenského řítí 2 osamocení protihráči. Bohužel náš brankář vyběhne vysoko proti hráči s míčem a uvolní tak prostor ve vápně, do kterého přichází přihrávka a náběh druhého protihráč a ten posílá míč do prázdné branky – prohráváme 4:5. A to není naše poslední chyba…  88´na středu hřiště jsme nedůrazní, naše obrana se pokouší o ofsajd systém a nezachytí filtr. Rozeběhnutý protihráč jde sám, udělá kličku Koutenskému ve vápně a posílá míč do sítě a dává výsledku 4:6.

Ukázkový příklad toho, jak zničit ve dvaceti minutách skvěle rozehraný zápas… (cic)

TJ PÁTEK - Dolní Počernice 6:4

16. min: David Verner
49. min: Matěj Urban (Pen.)
60. min: David Verner
75. min: Vítězslav Culka

46. min: Lukáš Dufek (rank) za Vojtěch Malimánek
46. min: Tomáš Tomáš (rank) za Jan Šesták
60. min: Vítězslav Culka (rank) za Libor Picek
75. min: Martin Cicala junior (rank) za Matěj Urban
46. min: Matěj Koutenský (rank) za Daniel Krpálek