Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Ani světelná tabule nestačila na výsledek…
Napsal: cic dne Čtvrtek, 30 Srpen 2018 17:47

DP „A“ – SOKOL KOLOVRATY 1:11 (1:5) stačila, ale stačila na to světelná tabule, neb jí máme moderní a dvoucifernou. Jenže nikdo z domácích fanoušků a hráčů se na ní nechtěl dívat, protože to bylo ostudné, tak jsme jí hned po zápase vypnuli… Ale 40 minut tomu nenasvědčovalo a vypadalo to, že se se silným soupeřem popereme o postup. Více o zápase - vstup na celý článek (cic)

Ani to tam nepiš na web, já napíšu SMS, že jsme prohráli, ale bez uvedení výsledku, tak to jsem nečekal, to jsme pos..li, no tak to je vostrý a jiné bezprostřední výlevy bylo slyšet z domácí kabiny. Nezvládli jsme zápas a možná dobře, že jsme nezvládli tento, abychom se z našich chyb poučili… Nesmíme takový herní propadák připustit v žádném z mistrovských zápasů!

Do zápasu nastupujeme opět v rozestavění 4-2-3-1. Příležitost dostali přednostně hráči, kteří mají menší zápasové vytížení a doplněné některými hráči z posledních dvou mistrovských zápasů, kdy jsme se sestavou moc nemíchali. O tom, že i hráči, kteří nedostali tolik prostoru, jsou platnými a plnohodnotnými, svědčí prvních 40 minut hry, ale pak přišla hrozivá 5minutovka a druhý poločas už rozjetá mašina Horních Měcholup, rozuměj Kolovrat, se už nedala zastavit. V pohodě hosté kontrolují hru a nám se rozklížil nejen obranný blok, ale už jsme si ani nevytvářeli šance.

4´ dlouhý aut do vápna a Šedivý si z malého vápna posílá hlavičkou míč do vlastní sítě - prohráváme 0:1. 5´rohový kop Kolovrat, extrémně nebezpečná to zbraň po celý zápas, zakončují hlavičkou nad břevno. 5´rohový kop zahrává Cicala a Šedivý hlavičkuje těsně nad břevno. 9´Kocourek ve spolupráci s Benešem vyjede po naší pravé straně. U vápna Vojta Kocourek uvolní Vernera, který se snaží zbavit dvěma kličkami obránců, ale ti mu nedovolí ve ztrojeném bránění vůbec nic a míč mu ukradnou. 13´skvělé vyjetí Beneše z vlastní půle je zastaveno za cenu rohového kopu. K tomu se postaví Cicala a pěkným centrem najde osamoceného Tomáše. Ne na poslední chvíli před ním lízne hlavou míč kolovratský obránce a gólová šance se rozplynula. 14´aut hostů a dle 4.minuty stav ohrožení. Ale tentokrát míč ve vápně získáme a krásnou jednoduchou kombinační akcí po ose Cicala – Verner – Cicala se dostaneme až k vápnu, kde naší nadějnou akci zastaví křižující obránce. Ve vápně již číhal naběhnutý Verner… 16´ Zahráváme rohový kop Cicalou, míč se odrazí ze souboje mimo vápno. Domácí hráč nepochopitelně ve stylu Zorro mstitel nakopne do stehna Skoumala, který je zcela mimo souboj o míč. Rozhodčí píská pokutový kop, který s přehledem proměňuje David Verner a srovnává na 1:1!! 19´ naší útočnou aktivitou získáváme další rohový kop, který tentokrát Cicala posadí na hlavu Šedivého, ale i on hlavičkuje nad břevno branky Kolovrat. 30´nebezpečný rohový kop hostů, kteří jsou při takové standardní situaci skoro neubránitelní. Naštěstí hlavičkou posílají míč mimo tyče. 32´trestný kop zahrávaný z poloviny hřiště Tomášem najde do strany zaběhnutého Vernera, který centrem po dopadu z voleje hledá Prokopa ve vápně, ale jeho hlavičkový pokus je obráncem neutralizován. 34´ Kolovraty zahrávají rohový kop na krátko, centr do malého vápna a Tomáš si posílá na zadní tyči míč do vlastní sítě – prohráváme 1:2. 38´trestný kop hostů ze strany. Na centrovaný míč jde Miki, ale míč podběhne, naštěstí míč letí těsně mimo tyče. 40´vyjetí z našeho vápna Cicala kazí přihrávku a naleje přímo na kopačku Gračkovi, který nádhernou střelou z 18 m vymete šibenici naší branky – prohráváme 1:3. Hrozivá tříminutovka nás poslala výsledkově do kolen, takže tady je jen o minutu později. 41´ Vycpálkovi uniká protihráč, centr do malého vápna, kam nabíhá Böhm a posílá míč za záda bezmocného Mikiho – prohráváme 1:4. A za minutu, dvě později… 43´ chybujeme v postavení a krytí protihráčů, brejk středem hřiště dokáže Jašev neutralizovat, ale namísto odkopu chce míč ve vápně soupeři odebrat a znovu jej ztratí. Tomáš Vejr druhou nabídnutou šancí nepohrdne a prostřeluje z penalty Mikiho popáté. Do šaten jdeme za stavu 1:5. Tak to jsme ještě před pěti minutami mysleli na to, že bychom dovedli zápas k penaltám…?

O poločase, tedy minutu po jeho zahájení střídáme hromadně ve 46´. Na lavici zůstane jen Beer, který dostřídá po dalších 15 minutách.

47´ soupeř se dostane okolo Šestáka u brankové čáry k Mikimu, zpětná přihrávka na malé vápno a pro Borka není problém nastavit kopačku a poslat míč do prázdné branky – prohráváme 1:6. A já nemám sílu psát si dvacet minut poznámky… 71 = 17 je to taková zrcadlová hra s čísly a tato šifra znamená, že v 71´minutě zahrávali hosté trestný kop z hranice vápna a poslali Žitným míč do šibenice, kam se Miki jen ohlédl – stav 1:7… Teď už nestíhám mezihru z jiného důvodu. Protože góly padají v krátkých intervalech… 75´ z ofsajdu, který nebyl rozhodčím jako ofsajd posouzen, dostáváme osmou branku Kalendou, který nutí obsluhu měnit stav skóre na světelné tabuli na 1:8. A zase krátká mezihra… 79´ Jírů napřáhne ke střele, Beneš jí sráží do protipohybu Mikiho – prohráváme 1:9. 83´ rozhodčí píská po zákroku Beneše pokutový kop. Exekuci si bere na starosti golman Morávek. Miki skvělým zákrokem chytá, ale přivodí si při zákroku těžký zhmoždění a výron v zápěstí, které mu dává stopku na delší čas… Naštěstí se nepotvrdila zlomenina… 88´ Kalenda najde křížným pasem Gračka, který 5 m za vápnem pálí po dopadu z voleje a vymete Mikimu další šibenici. Nádharný fotbalový moment zdá se, že symbolicky ukončuje výsledek na 1:10!!! Jenže to by tu nesměl být s chutí hrající Kalenda, který v 90. minutě po ofsajdu, který opět rozhodčí pouští a odmítá akceptovat asistenta rozhodčího. Akce pokračuje a Kalenda prostřeluje Mikiho a konečný výsledek na světelné tabuli 1:11. Tak to bylo symbolické proplesknutí celého našeho týmu… (cic)

Dolní Počernice - SOKOL KOLOVRATY 1:11

16. min: David Verner (Pen.)

46. min: Tomáš Adamec (rank) za Jaroslav Skoumal
47. min: Jan Šesták (rank) za Ondřej Šedivý
47. min: Vít Palička (rank) za Tomáš Tomáš
47. min: Lukáš Dufek (rank) za Jan Vycpálek
60. min: Vladimír Beer (rank) za Dany Jašev