Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Uklízečka jistila druhý navléknutý korálek
Napsal: cic dne Úterý, 28 Srpen 2018 20:52

HOSTIVAŘ „B“ – DP „A“ 1:4 (0:2) od zahájení zápasu jsme udíleli směr zápasu a zaslouženě jsme vyhráli. Více o zápase – vstup na „celý článek“. Jako novinku jsme z celého utkání pořídili záznam celého utkání, který najdete zde . Pro ty, kteří nechtějí shlédnout celé utkání je tu i zkrácerná verze, kterou najdete zdePříští mistrovský zápas hrajeme na domácím hřišti v pátek 31.8. od 19:00 hod a soupeřem nám bude rezerva Třeboradic. Kdo však má chuť a čas, může se přijít podívat na vložený pohárový zápas, který hrajeme ve středu 29.8. od 17:30 hod a soupeřem nám budou velmi silné KOLOVRATY. (cic)

Kromě dlouhodobě absentujících, nemohou do zápasu s Hostivaří nastoupit z posledního zápasu velmi dobře hrající Wahbi a Maxa. Na lavici A týmu se však vrací po dlouhé době kat Pragovky – Honza Douděra. Máme tak opět plnou lavici kvalitních hráčů.

Do zápasu nastupujeme s rozestavením 4-2-3-1 a s útočným apetitem se od začátku zakousneme do soupeře. Nechceme dopustit, abychom „vynulovali“ nejen bodově, ale hlavně hrou náš skvělý úvodní zápas. Chceme navázat a pokračovat ve skvělém účinkování.

Soupis nejzajímavějších momentů utkání

4´ filtrujeme obranu domácích a Dufek jde sám na brankáře. Je zastaven domácím Jaloveckým nedovoleným zákrokem a rozhodčí volí milosrdnou žlutou kartu, která je nám k ničemu, když šel náš hráč osamocený na branku… To jsem si tedy říkal v duchu sám. 5´ Následuje ale trestný kop z 20 m, který zahrává sám faulovaný Dufek. Svou střelu posílá však jen do zdi. K odraženému míči se dostane Beer, který roztáhne hru do strany na volného Smagoviče. Tomáš vstupuje ze strany do vápna a uvolňuje se na obránci. Ten ve snaze získat míč skluzem jej podsekne a rozhodčí ukazuje na penaltový puntík. Pokutový kop s jistotou proměňuje David Verner a jdeme do vedení 0:1!!! 10´ Beer vyzve přihrávkou do strany ke zteči Picka, který zatáhne rychlostí míč až do vápna, zpětnou přihrávkou najde na penaltě Vernera, který zakončuje přízemní střelou k tyči. Výtečný zákrok domácího brankáře Teslíka zastavuje krásné gólové zakončení. Akce však pokračuje a záhy se dostaneme Skoumalem opět z pravé strany k velkému vápnu, kde Jarda nadýchaným centrem najde na malém vápně naběhnutého zcela volného Smagoviče, který hlavičkou posílá míč do opuštěné branky. Slovy Chlupa, golman domácích má asi zakázáno zvedat ruce, protože tak jako fantasticky chytil Vernerovu střelu, tak tentokrát asi zaváhal, nebo potřebný zákrok pro něj beznadějný pro preciznost Jardovi přihrávky? Není to jedno? Vedeme 0:2 a to je začátek zápasu, jako ze snu. 12´dlouhý aut domácích do vápna, míč propadne na volně hlavičkujícího protihráče. Naštěstí je zakončení jen slabé a Kučák s jistotou u přední tyče míč chytá. 14´ dlouhý centr domácích do vápna, Šedivý prohrává hlavičkový souboj, zakončení opět hlavou a Kučák musí míč vyrazit na roh. Centr proletí vápnem na zadní tyč, zakončení do břevna, odraz, závar, zakončení do těl našich hráčů, odkop do bezpečí, ale rozhodčí stejně signalizoval ofsajdové postavení jednoho z domácích hráčů. 17´Dufek lobuje obranu domácích ve prospěch Picka, který jde sám na golmana, ale je nám odmáván velmi přísný ofsajd. 22´ztrácíme míč u vápna domácích, Tomáš nezastaví rozeběhnutého útočníka, který sprintem přes celé hřiště zatáhne míč až k našemu vápnu. Přízemní centr Šedivý ukopává před nabíhajícím protihráčem do zámezí. Následný rohový kop jde do vápna, odraz, střela domácích vysoko nad konstrukci naší branky. 27´ Kučák nepovedeným odkopem odevzdá míč soupeři a naštěstí domácí nedokážou přečíslení vyřešit ideálně a nepříliš povedenou střelu z vápna tak Michal s jistotou chytá. 34´ trestný kop na hranici vápna zahrají domácí přízemní přihrávkou do vápna, okolo zdi, za kterou zabíhá domácí hráč, jenž zpětnou přihrávkou hledá spoluhráče. Naštěstí nenajde adresáta, protože míč ukopne dobře postavený Šedivý do bezpečí. 37´Adamec krásným křížným pasem najde zaběhnutého Dufka, který vstupuje do vápna, uvolňuje se na prvním obránci, pak na druhém, napřahuje v ideální pozici ke střele a naznačí a udělá ještě kličku posunutím na střed vápna a pálí. Tato klička už byla bohužel navíc a obránce mu tak střelu zablokuje na roh. Následný roh zahráváme krásným centrem Na Šedivého, ale toho v nechtěném souboji a ve snaze o vlastní zakončení odstaví od hlavičky Verner a míč v obrovské šanci letí nad břevno… 39´ Beer filtruje obranu na zaběhnutého Smagoviče, který míč posílá do sítě, radost je však předčasná, protože rozhodčí branku neuznal pro signalizované ofsajdové postavení. Tentokrát jsme bohužel poškozeni chybou pomezního rozhodčího… Škoda, mohli jsme jít do bezpečného vedení. 40´ trestný kop zahráváme Dufkem od autové čáry, na úrovni velkého vápna, zpětnou přihrávkou najde Malimánka, který vstupuje do vápna, uvolní Beera, ale jeho zakončení jde nad síť. 45´další trestný kop zahráváme ze strany Beerem na Tomáše, který hlavičkuje nad branku.

Do druhého poločasu si důrazně klademe na srdce, že nesmíme podcenit žádný souboj, musíme odehrát druhý poločas útočně a pokračovat ve výkonu z prvního poločasu. Nesmíme nějakou nepozorností dát šanci soupeři ke korekci výsledku a k jeho nakopnutí. A tak hráči hned od začátku se zakousnou do soupeře.

46´Skoumal vyšle přihrávkou Adamce, který zatáhne míč k vápnu, centrem hledá naběhnutého Vernera, ale ten je hlavičkující v rybičce krátký na zakončení. Zpětný centr Malimánka je nepovedený a jde až do ochranné sítě. 49´ Soupeř s naší agresivní útočnou hrou má po celý zápas problémy a zastavuje nás jen za cenu nedovolených zákroků. Získáváme tak mnohé šance k zakončení z trestného kopu, jako třeba ten ze 49´minuty, kdy Beer najde krásným centrem Vernera a ten zakončuje do sítě. Bohužel i tato branka není uznána a tak na nerozsvícené světelné tabuli stále „svítí“ stav 0:2… 50´ domácí Procházka na hranici vápna si kryje míč a donutí našeho obránce trochu naivně faulovat. Trestný kop z hranice velkého vápna zahrávají domácí do horního rohu branky, ale Kučák míč s bravurou a jistotou skokem lepí do rukavic! 55´ Skoumal vyšle ke zteči po pravé straně Picka, který vstupuje do vápna a přihrávkou ve vápně odevzdá míč na zlatém podnose Vernerovi, který nepohrdne a pošle míč do opuštěné branky. Okamžik, pohled na pomezního, ano, není odmáván ofsajd - vedeme 0:3 a zaslouženě!!! Jenže neuběhnou ani 2 minuty a… 57 necháme odcentrovat domácí do vápna, kde operuje osamocený (?!) Procházka a ten když má prostor, tak se nemýlí – snižuje na 1:3. 58´ Roman najde precizním centrem osamoceného naběhnutého Vernera ve vápně, který hlavičkuje rybičkou v gólové pozici nad branku. 63´ Dufek najde krásným centrem Vernera a ten ještě krásnějším volejem posílá míč do sítě. Další krásná, ale bohužel neuznaná branka. 64´ Beer vyšle filtrem do samostatného nájezdu Smagoviče, ale opět je odmáván ofsajd. 67´ domácí jdou po naší chybě a nezachycení kontru na polovině hřiště osamocení na našeho brankáře. Adamec fantastickým zpětným obětavým sprintem ukopne míč ve skluzu ve vápně před zakončením domácího hráče. Následný roh odvracíme s jistotou. 69´domácí rozehrají do strany, vstup ze strany do vápna, centr nebo spíše nástřel na malé vápno, kde zakončuje osamocený domácí hráč z malého vápna nad břevno naší branky. Uff, ale byl signalizován ofsajd, takže branka by stejně neplatila. 77´Beer vyšle Smagoviče do vápna. Tomáš pálí, ale golman fantasticky jeho střelu do horního rohu branky vyráží. Míč má opět Smagovič, ale volí zbrklou nepřesnou střelu namísto zpracování a přihrávkou na vedle sebe zcela osamoceně stojícího Cicalu, který by jen posunul míč do odkryté branky. Ale jinak krásný fotbalový moment. Máme hru pod kontrolou a v 86´minutě přichází jistota. Akce sice začíná u našeho vápna, kde zahrávají domácí trestný kop do zdi, k odraženému míči se dostane Verner a vyšle rozeběhnutého Cicalu, který posune na zcela volného Čížka, který se na chvíli zastaví a čeká, zda pomezní nezdvihne praporek. Nezvedl, tak se otočí tváří k brankáři a pošle svou tradiční krásnou „uklízečku“ lobem do horního rohu branky a dává nám klid do závěrečných minut, protože dává výsledku konečnou podobu 1:4!!! Nutno podotknout, že tak jako minimálně 3 ofsajdy, po kterých padly i branky nebyly, tak tento gól, který pomezní uznal, byl asi z ofsajdového postavení. Důležité je že jsme vyhráli a navlékli tak další korálek na šňůru, kterou bychom chtěli zaplnit co nejvíce takovými korálky.

Ač jsme zápas zvládli, tak jsme tam měli hluchá místa, ale hráči zápas odehráli skvěle a s pokorou k soupeři od první minuty šli za jedním cílem, za vítězstvím. Další krásný zápas, který je však jen malým krůčkem. (cic)

SK HOSTIVAŘ B - Dolní Počernice 1:4

4. min: David Verner (Pen.)
10. min: Tomáš Smagovič
55. min: David Verner
86. min: Michal Čížek

55. min: Martin Roman (rank) za Vojtěch Malimánek
75. min: Martin Cicala junior (rank) za Lukáš Dufek
82. min: Michal Čížek (rank) za Tomáš Adamec
88. min: Vojtěch Kocourek (rank) za Libor Picek