Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Férový souboj se zákeřnou vložkou
Napsal: cic dne Středa, 30 Květen 2018 08:22

SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE – DP „A“ 2:2 (0:0) Opět jsme byli blízko skalpu. Tentokrát druhého týmu tabulky. Tentokrát jsme vedli již 0:2, ale vítězství jsme nedotáhli do konce. Více o zápase se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. Příští zápas hrajeme na domácím hřišti, v sobotu 2.6., v tradičním čase 17:00 hod a soupeřem nám bude rezerva Třeboradic (cic)

Tak nám kromě zraněných a nemocných Adamce, Maxy, Vycpálka a Picka se nám do stavu nemocných dostal Šedivý a Tomáš odjel na dovolenou. Bohužel přetrvávající potíže se zánětem achilovky dalo stopku do konce sezony Jardovi Skoumalovi a. To je výčet absencí, kromě dalších dlouhodobých…  Avšak letos máme zdvojené posty a tak se to na naší hře tolik neprojevilo. I když... Asi nejcitelnější oslabení bylo na pozici střední zálohy, kde chyběl Jarda Skoumal. Jeho pozici tak převzal David Verner, jenž se spíše v prvním poločase na této pozici spíše hledal. Navíc byla otupena Vernerova obrovská síla na hrotu, kde jeho hra v útočné činnosti posledních zápasů snesla ty nejpřísnější parametry. Do hry se však vrací Malimánek (na uvolněnou pozici stopera) a ve druhém poločase i Wahbi (na pozici podhrotového hráče).

Soupis nejzajímavějších momentů utkání:

7´ dlouhý nákop pokryje tělem Prokop, který míč posune pod sebe pro Romana, jehož střela však míří jen do ochranné sítě. 9´zahráváme rohový kop, po kterém domácí odkopem zahajují nebezpečný brejk. Verner skvělým návratem akci zastavuje. 17´Roman zahrává rohový kop, na který naskakuje Vajner a hlavičkuje k tyči. Golman Ferstl míč s jistotou chytá. 20´Roman ztrácí míč u našeho velkého vápna, soupeř ohrožuje naší branku, ale naše obrana míč odvrací na roh. Centrovaný míč vypadne z hlavičkového souboje Jaševa s protihráčem. Míč se dostane na kopačky domácího útočníka, kterého na malém vápně Miki skvělým zákrokem vychytá. 25´ domácí zahrávají trestný kop z nebezpečné vzdálenosti přímo u velkého vápna. Trefují jen zeď a míč jde do zámezí. Následné dva rohy odvracíme, ale při druhém fauluje u vápna Cicala a dáváme tak příležitost dalšího trestného kopu. Tentokrát však míč jde i přes zeď, ale naštěstí těsně mine naší branku. 30´Jašev získá míč na soupeři a po navedení středem hřiště pálí nad branku. 33´domácí filtrují naší statickou obranu přihrávkou na rozeběhnutého Lebedu, který jde sám na Mikiho a ten opět skvělým zákrokem chytá. Následný rohový kop zastaví sami domácí svým útočným faulem. 40´ dlouhý nákop na Jaševa, který zaspí a nejde do souboje. Propadneme ve středu hřiště a domácí v přečíslení krátce obléhají vápno. Filtrovanou gólovou přihrávku mezi naše obránce likviduje vyběhnutý Miki. 45´Verner navádí míč okolo hranice velkého vápna, krásnou průnikovou přihrávkou najde zaběhnutého Urbana, ale ten golmana Ferstla z malého vápna nepřekoná…

47´po faulu na Cicalu zahráváme Vajnerem trestný kop. Na přetažený centr nabíhá Urban, zpětnou hlavičkou vybízí Jaševa k zakončení. Míč však ze souboje jen vypadne k Vernerovi a ten přísnou přízemní střelou těsně mine tyče domácí branky. 48´ vhazujeme aut na Dvořáka, který centrem najde naběhnutého Cicalu, jenž využije zaváhání obránce, který míč podběhne a zakončuje hlavičkou k tyči – vedeme 0:1!!! 58´ rohový kop zahrávají domácí a hlavičkový souboj neustojí Prokop, který leží na zemi v malém vápně. Zůstane ležet na zemi. Domácí Ladomerský surovým a zákeřným zákrokem úmyslně šlápne do obličeje našemu ležícímu hráči. Bez omluvy a s arogancí jemu vlastní zbaběle uteče, aby jeho úmysl nebyl potrestán. Bez jediného slova omluvy za tento zákeřný zákrok… V zápase se uchýlil k mnoha záludnostem, ale tato byla za hranou a doslova brutální. Bohužel Prokop musí s roztrženým obočím a bolestivým zraněním nadočnicového oblouku odstoupit a odjet na ošetření do nemocnice. Nejlepší sportovní a férovou odpovědí je naše druhá branka. 58´Verner získá míč na středu hřiště, jdeme v přečíslení 3 proti 2. Vyšle do strany rozeběhnutého Wahbiho, který se ve vápně zbaví kličkou křižujícího se obránce a opětuje Davidovi přihrávku. Verner navede podél vápna a utěšenou střelou k tyči zvyšuje na 0:2!!!! Dostaneme klid na kopačky. Nervozita domácích graduje, ale přichází snížení, které zcela změní obraz hry. 65´ domácí zahrávají rohový kop, který vypadne ze souboje k neobsazenému Jaklovi, jenž prostřelí nejen bránící hráče, ale i Mikiho a střelou k tyči snižuje na 1:2. 75´ Boev se řítí sám na branku z poloviny hřiště, ale je pomalý a naši obránci jej stíhají a tak volí střelu za vápnem. Naštěstí Mikimu do rukavic. 78´domácí trefují ruku Malimnánka ve vápně. Byl otočený zády a ruka byla v přirozené poloze, ale bohužel je pískán přísný pokutový kop. Boev střelou k tyči s jistotou proměňuje a srovnává na 2:2. V poslední čtvrthodině taháme bohužel za kratší konec. Domácí nás prověřují hlavně centry z trestných kopů a z rohových kopů. Jedovatou střelu svým tradičním bodlem vyšle Doležal, ale Miki skvělým zákrokem vytěsní střelu na roh. Velkou rodící se brejkovou šanci zastaví Vajner „zataženou ruční brzdou“, kdy stáhne rukou za rameno rozeběhnutého útočníka. Naštěstí není posledním hráčem a tak je jeho  zastavení oceněno jen žlutou kartou. Rozhodčí za ošetření nastaví osm minut, ze který je nakonec minut dvanáct. V samém závěru máme dvě obrovské šance. 94´ Wahbi vyjede do brejku z vlastního velkého vápna a zakončuje lobem vysoko postaveného domácího brankáře Ferstla. Bohužel míč jde těsně nad břevno. 101´ Wahbi ukradne u velkého vápna míč bohorovnému Lenzovi a vstupuje do vápna, přihrávkou pod sebe najde zcela volného Čížka. Jeho gólovou střelu zastavuje obětavým obranným zákrokem ve skluzu domácí obránce. (cic)

SC XAVEROV Horní Počernice - Dolní Počernice 2:2

48. min: Martin Cicala junior
59. min: David Verner

60. min: Bilel Wahbi (rank) za Jan Prokop
68. min: Michal Čížek (rank) za Dany Jašev
78. min: Jan Šesták (rank) za Vladimír Beer
60. min: Dany Jašev Karta
72. min: Lukáš Vajner Karta
80. min: Matěj Urban Karta
85. min: Michal Čížek Karta