Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

25. 9. 2020: 19:00
Dolni Počernice "A" - SK Viktoria Štěrboholy

Poslední zápas

19. 9. 2020: 10:30
TJ Praga - Dolni Počernice "A"
2:1 (0:1)
Nejlepší jarní zápas odměněný potleskem diváků
Napsal: cic dne Neděle, 20 Květen 2018 22:31   

DP „A“ – KYJE PRAHA 14 „A“ 2:2 (0:1) málokdy se stane, že vám diváci zatleskají po dosažené remíze. Asi jsme si ten potlesk zasloužili. Jsme odměněni za naprosto famózní výkon proti neotřesitelnému lídrovi soutěže a nejlepšímu týmu B třídy. A snad ten potlesk je i za celé naše dosavadní jarní učinkování. Více o tomto skvělém zápase  - vstup na „celý článek“ Příští zápas hrajeme v sobotu 26.5., od 10:15 hod na hřišti XAVEROVA Horní Počernice. Budeme rádi za podporu našich věrných, ale i příležitostných diváků (cic)

 

 

Do zápasu opět nemůže nastoupit Miki, který je stále na cestách za poznáním Blízkého východu a tak se do branky staví Martin Cicala, který musí přenechat psaní poznámek z utkání někomu dalšímu. A tak opět děkuji Danymu za jeho sepsání poznámek, díky nimž mohu přiblížit tento zápas i nezúčastěným… Tentokrát si martin Cicala mincí neházel. Jednoduše zvolil vítěznou sestavu a tak post jedničky obsadil svou maličkostí. Ale jak postavit sestavu proti lídrovi soutěže? Museli jsme provést mnoho změn. Z důvodu zranění a nemocí chybí Adamec, Maxa, Wahbi, Vycpálek, Šedivý, Picek a další absence z důvodu pomoci B týmu a z důvodů rodinných a dovolených. Avšak do „stavu  zdravých hráčů“ se nám dostává Malimánek a Vaňourný, takže na rozdíl od soupeře, který bojuje i na druhé frontě v boji o postup B týmu do 2.třídy a má skoro prázdnou lavici, my máme lavici plnou. Tolik úvod a teď k zápasu, jak jej popsal Dany. Dovolím si samozřejmě doplňovat i svými „redaktorskými“ poznámkami a osobními postřehy.

 

Vítáme vás v RÁJI. Fotbaloví fanoušci jistě vědí, že se jedná o stadion v Dolních Počernicích, kde se hraje pražská 1.B třída. A zde se hraje regionální El Classico, jelikož k nám zavítal soupeř přes pole vzdálený – TJ KYJR PRAHA 14. Soupeř je velice kvalitní a zcela po právu je na špici tabulky. My bychom mu mohli jen zkomplikovat již tak asi jistý postup zpět do 1.A třídy. Na lavici opět zůstala taková jména jako Jašev, Vańourný, Malimánek…

 

1´Neskutečně povedený vstup do utkání. Verner „nesyslil“ a po průniku do vápna přes obránce naservíroval na zlatém podnose přihrávku pro Davida Dvořáka, který zcela osamocený střelou po zemi z 5 m trefil jen brankáře Cibulku na brankové čáře. Kyje hrají vysoký pressing a musíme se srovnat i s jejich důraznou hrou. Avšak naše vyjetí od branky je jisté, excelentní a tak soupeři nedáme šanci získat míč již na naší půlce. Ale zároveň míče nenakopáváme a máme tak hru pod kontrolou a nad soupeřem máme od úvodu převahu. 10´Prokop si pokryje míč a z levé strany se dokáže prosadit přes obránce a odcentrovat na hlavu Dvořáka, který bohužel obrovskou šanci nepromění a hlavičkuje z 5 m těsně vedle tyče. 12´ Tomáš zablokuje střelu na rohový kop, který je zakončen střelou nad branku. Se soupeřem držíme krok a snažíme se kombinovat a já to doplním, že si myslím máme dramaticky navrch v kombinaci a jednoduchém a rychlém přechodu směrem k útočnému vápnu soupeře. Hrajeme dobře a po úvodní dvacetiminutovce se snažíme po autovém vhazování do vápna ohrozit branku soupeře. Kyje však po úvodních šancích stabilizovali svou obranu a nepustí nás do střely. 21´velký závar před brankou hostů. Beer trefuje tyč po odraženém míči, kterému předcházel faul na Skoumala. Slovy Danyho: troufám si napsat, že jsme jasně lepší a já jeho slova musím opět potvrdit. 23´míč zatáhne Verner do vápna, od brankové čáry přihrává zpět na naběhnutého Cicalu, ale jeho střela na první tyči končí mimo branku. 25´Verner vstupuje do vápna, je hraničním penaltovým zákrokem podražen, ale kopeme jen rohový kop.26´ Verner si svým dalším aktivním pohybem vynucuje rohový kop, na který naskakuje osamocený Urban, ale míč pošle hlavičkou vysoko nad branku. 30´trestuhodně propadneme ve středu hřiště, kde Skoumal vypustil souboj. Kyjští změní akci v rychlý brejk, zakončený střelou, kterou tečuje vracející se Skoumal na zadní tyč, kam bohužel nabíhá zapomenutý Řehoř a míč posílá do naší opuštěné branky – prohráváme 0:1…  35´ další brejk hostů zastavuje skvělým odebráním Vajner. 39´ zahráváme další rohový kop přetaženým centrem Romana, který vrací na malé vápno a s jemnou Vajnerovou tečí jen vápnem proletí. 42´ křížný míč hostů si zpracuje Menšík. Kličkou se zbaví Tomáše a je tváří v tvář našemu golmanovi. Střílí a míč posílá okolo vyběhnutého Cicaly  do branky. Naštěstí se ale zastaví na tyči a náš golman reaguje a odražený míč lepí do rukavic. Prohráváme sice 0:1, ale za úvodní poločas si zasloužíme mimořádnou pochvalu.

 

46´ druhý poločas zahajujeme aktivně a centrujeme Cicalou, ale hosté odvrací. 48´ trestný kop zahráváme dlouhým míčem do vápna, ale Vajner hlavičkuje nad branku. 49´ Prokop ukradne Havlíčkovi míč v rozehrávce před vápnem. Posune jej na Vernera, který po navedení podél hranice velkého vápna do ideální střelecké pozice posílá levačkou přízemní střelou k tyči a srovnává na 1:1. A slaví svou tradiční cihlou… Náš útočný apetit je neutuchající . 55´ krásný centr Cicaly najde osamoceného naběhnutého Skoumala, který nás hlavičkou dostává do vedení 2:1 !!!! 62´ hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň. 67´ Dvořák váhá s přihrávkou a ztrácí míč. Soupeř vyšle do brejku Řehoře, který je (pravděpodobně) v ofsajdovém postavení. Domácí útočník jde sám do vápna a obstřelem posílá míč do branky. Cicala však reflexivním zákrokem míč vyráží. Bohužel vyražený míč se odrazí do prsou vracejícího se Vajnera, od kterých pak míč putuje do sítě – srovnáno 2:2… Další poznámky chybí. Dany jde do hry…  A tak se pokusím upamatovat na zajímavé akce ze závěru utkání. Pamatuji se… Trestný kop Řehoře Cicala namísto zalepení nepochopitelně vyráží před sebe a závar před brankou uklidňuje svým odkopem Urban. Ale ani domácí tým nepolevuje v útočné snaze porazit svého soupeře. Svými krásnými centrovanými míči hrozíme soupeři v hlavičkových soubojích. Žádné další šance se však neujaly a tak zápas skončil smírem.

 

Motivace před zápasem a o poločase ukázala se tím pravým poctivým dopingem… Ale nejen to, Odhodlanost celého týmu, obětavý výkon a naprosto skvělé plnění taktických pokynů byly hlavní atributy našeho nejlepšího jarního výkonu. Potěšující je stoupající kvalita, ze které vyplývá jarní neporazitelnost (kromě jediného zápasu). Ale to hlavní je, že se fotbalem baví celý tým a to nejen hráči, ale dnes i diváci a ti to dnes i ocenili… (cic)

 

 

  Dolní Počernice - TJ KYJE PRAHA 14 2:2

Góly
49. min: David Verner
55. min: Jaroslav Skoumal
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
64. min: Vojtěch Malimánek (rank) za Martin Cicala junior
74. min: Dany Jašev (rank) za Tomáš Tomáš
82. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Vladimír Beer
87. min: Michal Čížek (rank) za David Dvořák
Karty
78. min: Jan Prokop Karta

M. Cicala
rank
M. Roman
rank
T. Tomáš
rank
L. Vajner
rank
M. Urban
rank
D. Dvořák
rank
J. Skoumal
rank
V. Beer
rank
M. Cicala junior
rank
J. Prokop
rank
D. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 24.09.2020 : Zlata
Zítra 25.09.2020 : Andrea

Narozeniny má

2.9.2020: Filip Cicala 30 let
5.9.2020: Ondřej Sedláček 28 let
8.9.2020: Filip Výborný 25 let
21.9.2020: David Pastorek 22 let
23.9.2020: Martin Cicala junior 21 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login