Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Nemám rád silikony…
Napsal: cic dne Čtvrtek, 26 Říjen 2017 15:33

TJ KYJE PRAHA 14 – DP „A“ 3:2 (2:0) Očekávaný debakl (v hlavách všech tipérů) se nekonal. Udělali jsme vše pro to, abychom se soupeřem uhráli důstojnou partii a pokud možno jej potrápili. To se také stalo a mrzí nás naše hloupé chyby, pro které jsme nedokázali na hřišti favorita uhrát nějaký ten bod…  Příští zápas sehrajeme na domácím hřišti proti XAVEROVU a bude to ve sváteční den – v sobotu 28.10. ve 14:30 hod. Více o zápase, tedy o tom s Kyjemi  – vstup na „celý článek“ (cic)

Je lepší hladit krásná malá přírodní ňadra, než se mazlit s odpornými silikonovými balóny jakékoliv velikosti a stejně tak je lepší přeci hrát na přírodní trávě, která je správcem připravena jako golfový green. Ano jen málokdo proti tomu namítne cokoliv… Já rozhodně nic nenamítám!!! Ale fotbal nejsou krásná ženská ňadra a tak se ten příměr tentokrát nehodí. Chtěl jsem jen napsat, že opravdu všichni hráči (tedy doufám) by raději hráli na trávě. UMT nenávidíme všichni a já, který s sebou ještě mlátím o zem, o to více. No a porada na tréninku v průběhu týdne a nápad jak si pomoci v zápase s jasným favoritem soutěže vyústila v konsenzus, rozuměj společný spontánní souhlas všech hráčů a trenéra, že chceme využít toho, že soupeř má nahlášenou hrací plochu UMT. Jak jinak se bránit „přesile“ , tedy síle našeho soupeře, která roste přímou úměrou s herním prostorem a to na tom jejich přírodně travnatém prostoru platí násobně více… Před zápasem jsem zdvořile o hru na UMT soupeře požádal správce a trenéra a také mi potvrdili, že na tuto volbu máme nárok a právo. Jen po zápase se na nás a naše rozhodnutí zlobili někteří hráči a diváci, což plně chápu, ale právě toto rozhodnutí rozhodlo o milosrdném výsledku, leč s nulovým bodovým efektem.

Jak čtenáři jistě pochopili, tak důvodem výběru UMT, nebyl její povrch, ale velikost hřiště, na kterém nám pomohl třetí hráč – užší hřiště a tudíž snazší práce pro náš tým jak ubránit v bloku soupeře, který je individuálně, rychlostně a herně na vyšší úrovni než náš tým. Mimochodem já jako brankář měl mít brigádu a měl jsem opravovat po sobě díry před brankou, které jsem vytvořil po svých zákrocích a pádech. Naštěstí na to (doufám) správce zapomněl…  Nebo že by mi poslali z Kyjí fakturu faxem?

Roli zapisovatele na tento zápas převzal… Aha nikdo. Takže co si má hlava pamatovala. Minutáž bude jen u branek…  Do zápasu máme absence, které už ani nebudu jmenovat, protože bych tím byl asi nudný… Jedna absence ale zamrzela a to byl Chlup, kterého po nezapomenutelné oslavě neprobudil budík. Ještě že se to nestalo všem, kteří tuto absolvovali. Ale jeho pozici levého obránce zastoupil a to s noblesou Císař Beky. Nastoupili jsme s tím nejlepším, co je aktuálně zdravé a nemělo pracovní povinnosti. Lavici doplnili dva dorostenci, druhopoločasový opozdilec  Chlup a málem kat domácích Beer (čti Bér). Hráč, který je zapůjčen z Kyjí se málem stal katem domácích. Nestalo se tak a scházely minuty navíc, abychom zápas otočili.

První poločas, respektive její první půlhodinu jsme otupili sílu soupeře s pomocí úzce nalajnovaného hřiště. Soupeř se rozbíjel o naší kompaktní obranu a dokázali jsme si i vytvářet tlak na soupeři. První velkou šanci měl Picek, který dostal filtr a po vstupu do vápna volil namísto přímé střely z úhlu přihrávku na zadní tyč, ale tam chyběl aktivní náběh druhé vlny. Domácí hrozili dvěma střelami z dálky, z nichž první nadělala Cicalovi problémy a míč vyrážel do strany a dobíhající hráč byl neutralizován. Druhá těsně minula tyč naší branky a Cicala tak nemusel skákat. On ani neskákala a nepohyboval se při centru ze strany, který se snesl na břevno a od kterého se naštěstí neodrazil k nohám protihráčů. Naše největší šance byla po vhozeném autu, míč propadl k Vernerovi, ale jeho hlavičku Cibulka konečky prstů vytěsnil na roh. Škoda. Soupeř by byl pod ještě větším tlakem… Zahrajeme rukou ve vápně, ale jen při vlastní nešikovnosti a odkopu a to jen fotbalový negramot nezná pravidlo o penaltě, pro které se takový zákrok nepíská. A že těch hulákajících bylo. 32´ Vysvobození pro domácí přišlo po naší chybě, kdy centr do vápna podběhl Šesták a daroval šanci na zlatém podnose Marsinovi, který si míč pohodlně zpracoval a nekompromisní dělovkou z 10 m vymetl horní roh branky – prohráváme 1:0… Tlak soupeře roste, ale nedokáže se prosadit přes blok našich hráčů. Obléhání je úspěšné až do 40. minuty, kdy rozhodčí odpískal chybně čisté vypíchnutí míče na hranici velkého vápna. V ideální pozici si bere míč na exekuci Menšík, který nahrazuje absentujícího Řehoře. Ale není mezi nimi rozdíl a míč skvělým technickým kopem posílá přes zeď do sítě. Ne, Cicala se hýbe a míč vyráží. Neodkáže však již vyrazit nad břevno, ale jen do břevna, od kterého se odrazí na malé vápno. Pohled Cicaly zamotaného v boční síti je rezignující. Dobíhající čtyři protihráči a na míči Říha, který pohodlně posílá  míč do zcela opuštěné branky a zvyšuje na 2:0. A naši hráči? Asi věřili svému golmanovi a ten je zklamal, že míč nechytil či nevyrazil tam, kam si ve svých hlavách naplánovali. Jako diváci v divadle přihlíželi hladovým kyjským protihráčům, jak dobíhají na dorážku. Ani jeden se nezvedl ze židle a neudělal krok směrem k jevišti. 44´ minuta (jen odhadnutá) Čížek tahá ve vápně za dres domácího útočníka a zcela evidentním faulem stáhne hráče k zemi. Jasná penalta a píšťalka mlčí. Nechápu, proč se nekopala penalta proti našemu týmu…? Snad jen kompenzace odpískaného neexistujícího faulu, který předcházel druhé brance. Nebo nevím… Každopádně soupeřova poslední čtvrthodina byla již zcela v jejich režii a my tahali za kratší konec, jestli jsme vůbec provaz drželi v ruce…

Ve druhém poločase odstupuje zraněný Maxa a nastupuje mladíček Nápravník a po třetí obdržené brance i probuzený Roman a domácí Beer, ale v barvách DP. Šance soupeře ver druhém poločase, dva „zvláštní“  nepopsatelné zákroky Cicaly po střelách na obou tyčích a branka v 73. Minutě po krásné křídelní akci, filtru, přízemním centru v plzeňském stylu a na zadní tyči dobíhající Marsin uklízí do opuštěné branky a zvyšuje na 3:0. Za asistence Šestáka, který zaspal a nechal pohodlně domácího hráče doklepnout.  Mimochodem Marsin v zápase měl snad tucet hlavičkových soubojů a ani jeden neprohrál. Nepříjemný, důrazný a hlavně hlavou rozdávající. A pak? Klidnější hra postupný útok vedený ve větším klidu, méně jsme ztráceli míče a 85. minuta Beer napřahuje ke střele, kterou Cibulka dokáže jen vyrazit před sebe a dobíhající Verner posílá míč do sítě - snižujeme na 3:1. Agresivita a chuť v závěru nám ani přes nepříznivý výsledek nechybí. 89´ Verner vybojuje u rohového praporku míč, uvolňuje se do vápna přes obránce a najde zcela volného Beera na malém vápně, který pohodlně a s jistotou posílá míč do sítě a snižuje na 3:2. A to je to, co jsme potřebovali. Nedostat (hloupou) branku a případně nějakou vstřelit a znervóznit tak soupeře. Snížení přineslo nejistotu na kopačky domácích a strach o výsledek zcela změnil ráz hry. Bohužel minut bylo málo, branku jsme už nevstřelili a tak zcela po zásluze domácí neztratili podzimní neporazitelnost ani v derby. (cic)

TJ KYJE PRAHA 14 - Dolní Počernice 3:2

85. min: David Verner
89. min: Vladimír Beer

46. min: René Nápravník (rank) za Tomáš Maxa
78. min: Martin Roman (rank) za Tomáš Adamec
83. min: Petr Klíma (rank) za Jan Šesták
75. min: Vladimír Beer (rank) za Lunick Destin Ondongo
25. min: Tomáš Maxa Karta
63. min: Michal Čížek Karta
80. min: Stanislav Vaňourný Karta