Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

29. 2. 2020: 14:30
Dolni Počernice "A" - Sokol Troja

Poslední zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Nuda a šeď se záblesky barev v podobě gólových šancí
Napsal: cic dne Pondělí, 16 Říjen 2017 12:06   

DP „A“ – JIŽNÍ MĚSTO CHODOV 2:1 (0:0). Nadpis jsem převzal od zapisovatele - pozorovatele a asi vystihuje nudný zápas. Ale… I přes tu nudu a šeď v zápase bylo mnoho zajímavých gólových momentů a tak neváhejte a vstupte na „celý článek“, kde se dočtete více. Opět je tu pro zpestření i fotogalerie z utkání, do které vstoupíte  zde. Příští utkání sehrajeme proti dosud neporaženému lídrovi soutěže, jasně nejlepšímu týmu, TJ KYJE. Favorit utkání je tedy jasný, ale kdo je v derby favoritem… Doufám, že derby bude mít tradiční náboj a to i přestože se hraje v (kyjsky) netradiční den a čas. Hraje se v sobotu 21.10. v 10:15 hod. Myslím, že pro naše fanoušky postačí jako pozvánka postavení našeho soupeře v tabulce a jeho dosavadní neporazitelnost. (cic)

Jak jsem psal, tak roli zapisovatele si rozdělili hráči Beky a Chlup a díky nim tu mám před sebou na stole alespoň 55 minut… Autentické, jen s drobnými redaktorskými úpravami. Pokusím se je však doplnit nejen o zbývající minuty, ale i o mé postřehy z pozice brankáře.

Do zápasu zasahuje opět marodka a pracovní povinnosti a tak se mění nejen základní sestava, ale i doplnění lavice dorostenci. A jak už to tak bývá, s dorostenci opět přišla výhra. Nejraději bych si je ponechal jako žolíky a štístka do každého zápasu…

Zahájení utkání je posunuto, čekalo se na příchod brankáře Cicaly, který si dal na čas s převléknutím do zápasového oblečení. 1´-15´ je tu 7 (!!!) ofsajdů, které si ve většině nedokážeme pohlídat, nebo jsou hraniční, přísné a některé bohužel neexistující. Ale pohlídat si to musíme sami. Protože 3 přihrávky za obranu byly do gólového vstupu do vápna… Ale mezihra? Špatná. Nepřihrajeme si 3 přihrávky za sebou a vymlouvat se na terén, který každou přihrávku roztančil, by bylo liché. Je to nejistotou našich hráčů a vlastně i soupeře, který má stejný problém. Zapisovatel však lítá a dělá práci za vedoucího… Nestíhá tak zapsat 3 nastřelené tyče. První je Burešova nezjištěná…, druhá Maxova střela bodlem – viz fotogalerie a třetí pak Vaňourného po dlouhém autu. Problémem však není jen vstřelení branky, kterému zabrání konstrukce branky, ale i naše pozdní reakce a dobíhání na tyto nadějné gólové situace, takže jsme u dorážky vždy o půl kroku později než obránce. 16´ Bureš odstupuje pro zranění kotníku a diagnoza (těžký výron v kotníku, v sádře) mu bohužel daly stopku do konce podzimní části. Po Martinovi Cicalovi další velké oslabení do podzimní části… 22´chyba v rozehrávce a hosté jdou 2 proti jednomu našemu obránci. Nepochopitelně to však řeší střelou z dálky namísto postupu do vápna a využití přesily. Střela navíc končí vysoko nad brankou. 23-30´ opět hra plná soubojů. Ve kterých jsme ale druzí a nedokážeme si tak vytvořit potřebný tlak. 32´Verner se odpoutá od obránce a centrem najde na penaltě zcela volného Adamce, ale jeho volej není přesný a končí jen v ochranné síti a tak další gólová šance je promarněna. 34´Další vynucené střídání pro zranění Malimánka, který si obnovil zranění z předchozího zápasu. 35´-45´ opět nuda a šeď, bez pohybu a bez aktivity nabízet se pro míč. Na hřišti je ticho a jediný, kdo mluví je Cicala. Tolik poznatek zapisovatele.

47´ Urban krásným křížným pasem najde Vernera, který si zaběhne za obranu a jde sám do vápna. Ve vápně se pokouší brankáře Gabriela překonat lobem, ale trefuje jen jeho tělo. Míč se, se štěstím, odrazí zpět k Vernerovi a na podruhé jej z úhlu překonává a posílá míč do opuštěné branky – vedeme 1:0. 55´ Verner posílá další střelu na branku a trefujeme v zápase již čtvrtou tyč… A dále již bez minutáže, jen orientačně. Soupeř vstupuje do vápna, střelu zblízka Cicala vyráží. Je odmávám ofsajd, takže vzrušení jen u diváků. Další velkou šanci mají hosté po centr a dorážce z malého vápna. Cicala míč u tyče chytá (viz fotogalerie), ale při zákroku se zraní. Po delším ošetření však pokračuje ve hře. 62´ Cicalův výkop od branky zachytává na půli osamocený protihráč, který z voleje rozeběhne Marka Holinku. Prokop jej stíhá až na hranici vápna, ale chodovský útočník mu dělá zpětnou kličku a posílá míč přízemní střelou k tyči a srovnává na 1:1. My se však nevzdáváme a po brance si vytvoříme tlak, kterým se dostaneme k mnohým šancím, z nichž ty největší jsou tři. První je rohový kop, který po centru vypadne ze souboje k nohám Vernera, který je zcela sám na 7 m před brankou, ale pomezní rozhodčí zastavuje akci zdvihnutým praporkem. Trajektorie míče bohužel přešla brankovou čáru. Další šancí je vstup Vernera do vápna, zpětná přihrávka Adamcovi, ale jeho střelecký pokus je zablokován. Největší je pak Dvořákova šance, který 2 m před brankou nedokáže překonat doslova sedícího brankáře Gabriela. Záchranu výsledku zajistí pokutový kop v 89´minutě. Co tomu předcházelo? Verner je v individuálním pokusu o překonání valu před vápnem faulován na 25 m od branky. Krásnou kombinací Romana a Vaňourného přehrajeme soupeře a finální přihrávku dostane do vápna Urban a je nesmyslným zákrokem podražen ve vápně (viz fotogalerie). Sám faulovaný Urban s jistotou proměňuje pokutový kop a dává výsledku konečnou podobu – vyhráváme 2:1.

Utrápené vítězství, ale vítězství. Za vytvořené šance jsme si výhru zasloužili. Ale šance vyčnívaly z jinak nudného a šedivého utkání (cic)Dolní Počernice - JIŽNÍ MĚSTO CHODOV FOTBALOVÝ KLUB, o.s. 2:1

Góly
47. min: David Verner
89. min: Matěj Urban (Pen.)
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
16. min: David Verner (rank) za Michal Bureš
34. min: Jan Prokop (rank) za Vojtěch Malimánek
65. min: Martin Roman (rank) za Tomáš Maxa
68. min: Adam Hamiollava (rank) za Tomáš Tomáš
80. min: René Nápravník (rank) za Michal Čížek
Karty

M. Cicala
rank
J. Šesták
rank
V. Malimánek
rank
T. Tomáš
rank
M. Urban
rank
M. Čížek
rank
T. Adamec
rank
S. Vaňourný
rank
T. Maxa
rank
D. Dvořák
rank
M. Bureš
rank
 

Svátek má

Dnes 28.02.2020 : Lumír
Zítra 29.02.2020 : Bedřich

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login