Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

25. 9. 2020: 19:00
Dolni Počernice "A" - SK Viktoria Štěrboholy

Poslední zápas

19. 9. 2020: 10:30
TJ Praga - Dolni Počernice "A"
2:1 (0:1)
Pálíme… ale ne do branky.
Napsal: cic dne Pondělí, 09 Říjen 2017 00:42   

HÁJE JIŽNÍ MĚSTO „B“ – DP “A“ 4:1 (1:0). Pálíme šance jako papír v ohništi a tak nemáme možnost reagovat výsledkově na vývoj utkání… Příští zápas sehrajeme na domácím hřišti, takže tradičně v sobotu, ale již od 15:30 hod a soupeřem nám bude JIŽNÍ MĚSTO CHODOV. Více o zápase spálených šancí – vstup na „celý článek“ (cic)

Oproti poslednímu vítěznému zápasu jsou tu opět absence (Bureš a Ondongo) Takže vítěznou sestavu jsme nuceně změnit.  Do obrany se zatahuje Malimánk, na uvolněný střed zálohy jde Vaňourný a do útoku nastupuje Verner. A právě on může potrestat soupeře hned v úvodu utkání.

1´ brankáře Lačíka po malé domů napadá Verner a pozdní odkop domácího golmana v malém vápně bohužel končí od Davidovy kopačky bohužel mimo branku. 2´Urban namaže soupeři do šance a tak protiakci do otevřené obrany musí hasit naše obrana. Pohledem dnešního zapisovatele Císaře Bekyho nám dělá zatím problémy míč. 7´zahráváme rohový kop na přední tyč, ale z nadějné pozice nedokážeme zacílit do branky. Naší aktivitou si na soupeři vynucujeme další rohový kop, po kterém vznikne závar ve vápně, ale nejsme dostatečně agresivní a „nechceme“ dát branku. 13´ rohový kop soupeře zastavuje píšťalka rozhodčího, protože útočící hráč si našeho obránce odstrčil rukama. 17´špatná rozehrávka Cicaly nás dostala pod tlak, který ale nevyústí v nebezpečnou střelu. 20´ trestný kop ze strany na 30 m od naší branky zahrávají domácí do vápna míč odvracíme v hlavičkovém souboji ke zcela volnému Polyakovi, který si míč zpracuje prsama a po dopadu střílí z 10 m přesnou křížnou střelou do horního rohu branky – prohráváme 0:1. A kde byli naši hráči? Nevím, každopádně jsme jej nechali zcela volného ve vápně a to je trestuhodné… 26´ztrácíme míč v rozehrávce, filtr na rozeběhnutého Látala, který si obhodí vysoko vyběhnutého Cicalu, ale na míči je dříve Palička a odkopne do bezpečí. 32´ po naší pohledné kombinaci po levé straně posune Čížek míč proti noze Paličkovi a ten vyšle nádhernou střelu z 25m. Posila z A týmu, golman Lačík krásným zákrokem jeho gólovou střelu k tyči bohužel chytá. 37´Uvolňujeme do vápna Maxu, který ale slabou střelou golmana neohrozí. 38´ Látal vstupuje do vápna a simuluje pád, aniž by se jej Palička dotkl a dostává za to žlutou kartu. 40´výjezd v kombinaci od naší branky až do vápna zastavuje obrana domácích za cenu rohu, z toho nic nevytvoříme. 42´Čížek ztrácí míč a na Cicalu jde osamocený Látal, kličkou se jej zbaví a z úhlu střílí do opuštěné branky. Obětavý návrat a skluz Malimánka míč v cestě do sítě zastaví. 43´krásná akce po straně, Urban přízemním centrem najde Maxu, ale ten na přední tyči netrefuje branku.

O poločase dochází k nucenému střídání Vaňourného, na jehož místo jde Roman.

47´ Čížek střílí těsně mimo tyče. 52´pokus Romana z poloviny hřiště překvapit vysoko postaveného golmana Lačíka skončí těsně nad břevnem domácí branky. 53´ pomezní rozhodčí pouští asi hraniční ofsajd rozeběhnutému útočníkovi po naší pravé straně. To ale neopravňuje obránce vypustit návrat zpět. Dáváme tak soupeři snadnou cestu ke skórování. Vstup ze strany do vápna, přihrávka na osamoceného Látala, který udělá zpětnou kličku Cicalovi, který se skokem snaží zastavit střelu do opuštěné branky a pak už pro domácího hráče není problém prostřelit Paličku v brance – prohráváme 0:2. 55´ přihrávka na malé vápno, kde Maxa nedokáže vsítit branku. Trefuje jen golmana Lačíka… Následné dva rohy jsme sice nebezpeční, ale bez gólového zakončení. 57´Maxa v nadějné pozici volí namísto střely z vápna kličku, ale obrana domácích mu dá stopku.  67´ Palička se slovy „jéééé“ ztrácí míč na polovině hřiště a Řezníček jde sám na brankáře Cicalu. Střelou k tyči zvyšuje na 3:0. A dostáváme poslední hřebík. 73´Opět jde domácí útočník sám na Cicalu před křižujícím obráncem vystřelí, Cicala míč jen vyrazí a dobíhající osamocený Řezníček jen uklízí míč k tyči a zvyšuje na 4:0. 77´ Dvořák na polovině hřiště se uvolňuje jesličkami a pošle Vernera do šance.  Jde do vápna ze strany a volí střelu z velkého úhlu, kterou mu golman Lačík vyráží na tyč. Tři naběhnutí osamocení spoluhráči na zpětnou přihrávku se oprávněně zlobí, že volí sobeckou variantu nad jednoduchým gólovým řešením…  37´ Roman z jednoho dotyku vyšle do vápna Maxu, který zcela osamocený si zpracuje míč prsama a střílí… opět mimo, vysoko nad branku. 39´ přetažený centr Urbana na Maxu, který pouští míč za sebe na Vernera, ale ten na rohu malého vápna netrefuje. Už se zdá, že odejdeme úplně s prázdnou a z hromady šancí nedáme ani čestný úspěch. Ale ne  42´ Verner prostrčí míč na naběhnutého Prokopa, který si míč zpracuje, posune na penaltu a s jistotou k tyči proměňuje a snižuje na konečných 4:1. To je málo, žalostně málo na to, kolik jsme si připravili šancí…

Děkuji Prokymu a Malimánkovi za zapsání poznámek (i s občasnými expresivními výrazy) k průběhu utkání, takže ti, kteří na zápase nebyli, jsem mohl tímto zápisem přiblížit dění na hřišti… (cic)FC HÁJE JIŽNÍ MĚSTO, z.s. B - Dolní Počernice 4:1

Góly
86. min: Jan Prokop
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Martin Roman (rank) za Stanislav Vaňourný
73. min: Tomáš Tomáš (rank) za Vojtěch Malimánek
76. min: Jan Prokop (rank) za Michal Čížek
76. min: Jan Prokop (rank) za Michal Čížek
Karty
76. min: David Dvořák Karta

M. Cicala
rank
J. Šesták
rank
V. Palička
rank
V. Malimánek
rank
M. Urban
rank
M. Čížek
rank
R. Liška
rank
S. Vaňourný
rank
T. Maxa
rank
D. Dvořák
rank
D. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 24.09.2020 : Zlata
Zítra 25.09.2020 : Andrea

Narozeniny má

2.9.2020: Filip Cicala 30 let
5.9.2020: Ondřej Sedláček 28 let
8.9.2020: Filip Výborný 25 let
21.9.2020: David Pastorek 22 let
23.9.2020: Martin Cicala junior 21 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login