Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
S Martinem Cicalou přišla výhra!!!
Napsal: cic dne Čtvrtek, 05 Říjen 2017 00:26

DP „A“ – ČZU 5:2 (1:1) bylo by laciné domnívat se, že výhra nad posledním týmem tabulky byla tak snadnou. Povinnou snad ano, tedy pokud naše ambice a cíle jsou ty nejvyšší, ale výhra se nerodila lehce. Vždyť hosté prohráli ve většině svých zápasů jen o jednu branku… O to cennější je, že jsme si opět dokázali, že umíme vytvořené šance proměňovat a vyhráli jsme vyšším rozdílem… Více o zápase – vstup na „celý článek“ . Příští utkání sehrajeme v neděli 8.10. od 16:00 hod na hřišti soupeře HÁJE „B“. Dokážeme výsledkově navázat na poslední domácí zápas? (cic)

Omlouvám se všem čtenářům za pozdní vložení zápisu, ale snad jeho pozdním vložením, moji milí pravidelní čtenáři, neztratíte chuť projít si celý zápas „minutu po minutě“…Vzhledem k tomu, že já, jako pravidelný zapisovatel, jsem musel (a rád) odchytat zápas proti ČZU, tak jsem neměl jak si psát poznámky. Proto chci poděkovat Pravítkovi (Ondrovi Sedláčkovi) za jeho poznámky, které Vám nyní s mými doplňky přenesu. Pro přetrvávající zranění nemůže nastoupit Miki, Pospi a Vícha nemohou, tak do branky musí nastoupit Martin Cicala. Marodku pro zranění dále rozšířil Vycpálek, dále je mimo hru Prokop a tak jsme rádi, že se nám do sestavy vrací po nemoci Dvořák, Palička, Bureš a Čížek. Navíc můžeme lavici doplnit dvěma dorostenci, takže po dlouhé době nemáme problém s naplněním soupisky na zápas.

3´dlouhý aut Paličky, odvrací obrana na střed vápna k nohám Urbana, ale ten svůj střelecký pokus nezamířil mezi tyče. 8´Urban se uvolní u postranní čáry a centrem do vápna hledá naběhnutého Bureše, ale tomu je odmáván hraniční ofsajdové postavení. 9´ kombinace po ose Čížek – Bureš – Maxa je zakončena přihrávkou na Dvořáka, který ale netrefuje „zařízení“ 10´hosté po zaváhání obrany vstupují do vápna, střelu Cicala vyráží před sebe a gólovou dorážku zastavuje náš obránce ve skluzu. Překvapuje mě, že rozhodčí píská odkop od branky a hosté ani neprotestují…? 11´ Maxa skvělou přihrávkou uvolňuje Čížka a ten posílá krásný dalekonosný projektil, jenž ale golman Krhoun vyráží. 12´kombinujeme po levé straně, míč se dostává k Čížkovi, ale ten netrefuje odkrytou branku. 15´zahráváme Burešem trestný kop z 28 m, ale jeho střela jen orazítkuje stojícího bránícího hráče ve zdi. 17´ Verner orazítkuje tyč hostující branky.  18´Burešovo sólo přes tři protihráče skončí před vstupem do vápna a soupeř zahájí jednoduchou protiakci, kterou zastavuje až Palička ve vápně. 28´ faulujeme na hranici velkého vápna a rozhodčí píská trestný kop… Slanina však v ideální pozici netrefuje míč dobře a ten letí do sítě, té ochranné nad břevnem naší branky. 31´Malimánek ztrácí míč na středu hřiště. Hostující Begovič prochází přes celou obranu a do vápna, kde se ocitá tváří v tvář Cicalovi. Přízemní křížná střela končí na tyči… 36´kombinace okolo vápna, zpětná přihrávka Dvořáka na Čížka, který přesnou střelou k tyči otevírá skóre – vedeme 1:0. Vedení do půle bohužel neudržíme. 38´Šesták s Ondongem propadnou v souboji a darují tak Hraběmu míč na zlatém podnose. Ten svůj samostatný nájezd zakončuje přízemní střelou, kterou Cicala nedokáže zlikvidovat a tak na světelné tabuli svítí 1:1… 43´ na přetažený centr Ondonga nabíhá Urban, ale namísto zpětné hlavičky volí pokus ohrozit branku, ale tu ani netrefí…

46´střela Bureše končí v rukavicích brankáře Krhouna. 47´přísnou přízemní střelu z vápna vyráží Cicala s námahou u tyče na rohový kop. 48´ Čížek pohotově vhazuje aut na Vernera, ten si přikryje míč na obránci a u rohového praporku centruje do vápna na aktivního Urbana, který si míč zpracuje prsama a chladnokrevně stylem fotbalového zabijáka vymete z mírného úhlu šibenici a nedá golmanovi ČZU sebemenší šanci zakročit. Důležitý vstup do druhého poločasu, vedeme 2:1. 53´ nebezpečnou střelu z 28 m vyráží Cicala na rohový kop. 54´dlouhý Cicalův výkop prodlužuje Bureš na Vernera, který vstupuje do vápna a zpětnou přihrávkou najde Malimánka, jenž se prosadí přesnou křížnou střelou – vedeme 3:1!! A to je uklidnění na naše kopačky 57´Burešovu přísnou střelu chytá golman Krhoun. 58´další střela doprostřed branky, tentokrát Vernerova. 59´ rohový kop hostů a hlavička letí těsně mimo naší branku, brankář Cicala se jen za střelou ohlédl… 62´Dvořáka atakuje rozehrávku hostí, získá míč ve prospěch Malimánka, ten vrací nezištně zpět Dvořákovi a ten se poprvé trefuje v dolnopočernickém dresu – vedeme 4:1!!!  Zahajujeme střídání, kde střídáme většinou post za post. Jen při střídání Černého dojde k přesunu Vernera na střed zálohy a Matěj jde na její levý kraj. 71´aut od Šestáka přejímá Verner, centrem najde Bureše, který po zpracování míče na prsa pálí na branku a posílá nás do vedení 5:1. 75´ hosté hrozí střelou mimo tyče. 81´ Ondongo fauluje na 25 m od branky. Cicala si nestaví zeď a bohužel míč mu přes prsty propluje do sítě. Hloupá branka znamená snížení na 5:2. 86´Krmenčík, pardon Sedláček na plac. Jen na poslední 4 minuty. Zasloužil by si však více minut za obětavost při pomoci na lavičce a psaní zápasu a zejména za klidného stavu, ale snad i on si užil krásného pocitu vítězství… Důležitého vítězství.

A teď na závěr se vrátím k nadpisu. Že bych sebe jako narcis označil za důvod výhry? Nikoliv. Pozorný divák, rozuměj přítomný na zápase, mohl pozdravit Martínka Cicalu juniora, který se po těžkém zranění konečně mohl alespoň podívat na zápas a přinesl tak snad auru vítězství a přenesl jí na nás na všechny… Já doufám, že i na další zápasy!!! (cic+pravítko)

Dolní Počernice - TJ ČZU z.s. PRAHA 5:2

36. min: Michal Čížek
48. min: Matěj Urban
54. min: Vojtěch Malimánek
61. min: David Dvořák
71. min: Michal Bureš

63. min: Tomáš Adamec (rank) za Tomáš Maxa
68. min: Matěj Černý (rank) za Michal Čížek
75. min: Adam Hamiollava (rank) za Vojtěch Malimánek
87. min: Ondřej Sedláček (rank) za Michal Bureš
50. min: Michal Bureš Karta
74. min: Vojtěch Malimánek Karta