Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Zisk bodu nebo ztráta dvou?
Napsal: cic dne Neděle, 24 Září 2017 12:35

SK ĎÁBLICE „B“ – DP „A“ 1:1 (1:1) úvodní poločas byl soubojem dvou chodících týmů. Až druhý poločas se probrali z letargie více domácí a hrozili nám občasnými svižnými akcemi. Náš tým již nedokázal reagovat a postupně se dostával do čím dál většího defenzivnějšího bloku, na který jsme neuměli   navázat zrychleným přechodem do protiútoku a zbavovali jsme se míče a tím dávali domácím k dalšímu obléhání. Ale něco si nechám na „celý článek“, kde se dočtete více… Kdo by se šel podívat na náš tým do Ďáblic? Jen rodič a ten nejvěrnější, protože po domácím namlsání s Hrdlořezy přišlo domácí rozčarování s rezervou ČAFC a nedivím se, že jsme skoro nikoho do Ďáblic nepřitáhli. Příští zápas hrajeme doma, takže v sobotu 30.9., od 16:30 hod, kdy hostíme ČZU Praha. (cic)

Vaňourný, Tomáš, Bureš, Lukáš Urban, Dvořák, Liška, Picek, Palička, Nesnídal, Jandl, Čížek, Výborný, Roman, Cicala junior a doplním to Pospíchalem a Víchou. Ne, to není sestava na zápas s rezervou Ďáblic, to je výčet absencí na tento zápas!!! Pozici brankáře jsme měli zajištěnu (pro tentokrát), ale sestava do pole doznala dramatických změn. Když pominu dva dlouhodobě zraněné, tak jedenáctku složenou ze skvělých absentujících fotbalistů postavíme… Psát opakující se důvody absencí nemá cenu, protože si je do rovnice o dvou neznámých dosadí i to největší matematické nemehlo… Schovávat se za výše uvedený odstavec? Nikoliv, jen suchá a krátká informace. Příležitost do hry dostali tedy další hráči a sestava byla doplněna třemi hráči C týmu a dvěma dorostenci.

Soupis nejdůležitějších momentů zápasu:

2´ Verner se uvolňuje individuálně od rohového praporku a vstupuje do vápna. Je zastaven nedovoleným zákrokem a zahráváme trestný kop jako zkrácený roh. Bohužel centr Černého nenajde žádného z adresátů…  A pak??? O čem psát… Pěší fotbal, naši i domácí měli snad nohy v medu, aktivita, nebo spíše pseudoaktivita a nezaujatý divák se diví, rekreačka, přátelské utkání na zahnání žízně? Domácí hrozí ze dvou rohových kopů, ale oba odvracíme do bezpečí. Dokladem toho, že se hraje pěší fotbal je i naše první branka´.  25´vhazujeme dlouhý aut Vycpálkem, domácí obránce v nouzi odvrací hlavou míč jen za sebe na zadní tyč, kam si doslova došel nikým neatakován a nikým neobtěžován Adamec . Pohodlně si míč zastavil, připravil, rozhlédl a prostřelil golmana Černovského – vedeme 0:1!!! 28´ nebezpečný trestný kop  domácích, zahrávaný ze strany vyboxuje Miki a mimo nebezpečnou velkého vápna. My? Hrajeme už o deseti, Adamec si své splnil a nezraněný, ale limitovaného nedoléčeným svalovým zraněním jej raději stahujeme ze hry v 39´minutě, protože se domácí probouzejí a získávají ve středu hřiště převahu. Nechceme dostat do půle branku a potřebujeme udržet vedení do poločasu. Na jeho místo se z kraje zálohy přesune Verner a na uvolněnou pozici levé „pily“ nastupuje Bradáč . 44´ domácí zahrávají rohový kop. Exekuci si bere Filip Radomiskiy a svou levačkou míč zakroutí krásným centrem do branky. Miki míč podběhne a míč zapadne na zadní tyči do horního rohu branky. To co jsme si nepřáli, srovnáno 1:1. Do druhého poločasu nastupujeme za vyrovnaného stavu 1: 1. Takže jakoby se nic nestalo (technická informace pro Baggia: sem tady to „jakoby“ patří!) a nudný poločas zpestřený dvěma brankami je za námi.

My pokračujeme v pseudonapadání, rozuměj napadání postupném, ne celoplošném a všech hráčů, takže dojde k vyjetí od branky zadarmo a do otevřené obrany po naší levé straně. Záloha nedokáže rychlostně zastavit protihráče a Vycpálek svým skluzem ve vápně hráče zastaví, ale nedovoleným zákrokem a rozhodčí nařizuje pokutový kop. Exekuci si bere na starosti (… ??? nezaznamenáno) a míč posílá do břevna. Odražený míč je znovu na kopačkách domácích, ale následný závar nedokážou proměnit v branku. Trest v podobě branky sice nepřichází, ale je tu rána do sestavy. Vycpálek se při penaltovém skluzu zraní a musí odstoupit ze hry… S tím dochází k přesunům postů. Na Vycpálkovo místo se zasune zpět Malimánek a Maxa jde do střední záložní trojice a na uvolněný hrot jde Pravítko, tedy Ondřej Sedláček. Domácí se postupně díky naší neaktivitě dostávají do tlaku, tedy tlaku, postupného obléhání, které sice z těžkými nohami, ale s jistotou ubráníme. Sem tam občas rohový kop či trestný kop. Ten z nebezpečnějších je po zastavení akce od rohového praporku těsně na hranici velkého vápna v 68.minutě. Centrovaný míč Miki vyráží do bezpečí. 71´ vyjetí od naší branky, postupné, v kombinaci. Maxa se na polovině namísto pokračující kombinace a přihrávky neobratně a bohorovně uvolňuje na protihráči a míč ztrácí. Brejk, vstup do vápna, přihrávka okolo křižujícího Malimánka a David Procházka je na penaltě sám. Namísto střely z jednoho dotyku volí zpracování. Naštěstí… Zpracuje špatně míč, který mu odskočí, ale stále může zakončit, svou pomalostí a neohrabaností jen dokresluje rámec celého chodícího utkání a dává nám šanci jeho pokus o střelu zlikvidovat Malimánkem, který se stihl přesunout a míč před zakončením ukopnout do zámezí… Tlak na naše hráče sílí, teď už šlapou vodu skoro všichni a domnívaje se, že nejlepší obranou proti tlaku je nesmyslný dlouhý odkop na nikoho, namísto pokusu o vyjetí a kombinace se stále více se ještě více zabředáváme do hlubokého bloku, který zajišťují tápající a fyzicky zanedbaní jednotlivci. Tím získávají půdu pod nohama domácí a dostávají nás pod tlak, který zakončují rohovými kopy, trestnými kopy, centry po nábězích. Ale nejen zakončení, ale mnohými předfinálními a finálními přihrávkami doslova zničí nadějné akce. 88´ domácí hráč projde naším „vzdušným“ neobsazeným středem, přes 3 naše hráče se jako nůž teplým máslem dostane až před Mikiho a ten jej vychytá…  Nastavení přežijeme také a odcházíme smírně do šaten i po závěrečném hvizdu.

Z pohledu na průběh celého zápasu je bod jednoznačně zisk, ale soupeře tak odevzdaného, jako byl v úvodním poločase často nedostaneme. Nevyužili jsme toho, co nám první poločas soupeř dovolil a ani domácí nevyužili toho, že jsme druhý poločas spíše než jako dravé šelmy, hladové po vítězství, vypadali jako chlapci, kteří jsou po každotýdenních pátečních vepřových hodech. Není to má expresivní narážka na náš nepohyb a fyzickou odpadlost. Je to opsání postřehu našeho Gattusa (dnes jen fanouška), kterému někteří (skoro všichni) připadali v zápase se Spartakem Kbely, jako kdybychom nehráli fotbal, ale pravidelně si užívali prasečích hodů. A to neviděl tento zápas… Tentokrát by jeho děcko nejen odvrátilo hlavičku, ale v klidu usnulo… (cic)

SK ĎÁBLICE z.s. B - Dolní Počernice 1:1

39. min: David Bradáč (rank) za Tomáš Adamec
51. min: Ondřej Sedláček (rank) za Jan Vycpálek
51. min: Petr Klíma (rank) za Jan Šesták
38. min: Vojtěch Malimánek Karta
80. min: Matěj Černý Karta