Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

4. 10. 2020: 16:00
SK Ďáblice z.s. - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

25. 9. 2020: 19:00
Dolni Počernice "A" - SK Viktoria Štěrboholy
0:2 (0:1)
Výhra, s hořkou pachutí
Napsal: cic dne Středa, 23 Srpen 2017 23:38   

DP „A“ – PRAHA 1999 1:0 (0:0) konečně plná sestava, možnost střídat, zkoušet… Výhra, neobdržená branka, mnoho šancí, ale…   Výhru bychom vyměnili za jeden nešťastný souboj, který vyřadil našeho benjamínka Martina Cicalu ze hry (cca) na půl sezony. Více o zápase se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. (cic)

Do zápasu jsme měli konečně plnou sestavu, kromě nemocného Malimánka a pracovně vytíženého Výborného a dalších dvou hráčů dlouhodobě absentujících (Nesnídala a Picka). S plnou lavicí v zádech se nám lépe dýchá a můžeme se tak zakousnout do soupeře, aniž bychom se šetřili…

2´zahráváme rohový kop Cicalou, skvělý náběh Urbana, ale obrana jeho hlavičku odvrací. 3´trestný kop Matěje Urbana z poloviny hřiště, trefí jen prvního hráče a založí tím brejkovou situaci hostů. Naštěstí toho domácí nevyužijí a nebezpečný výpad zastavíme. 6´ hosté rozehrají do strany, rychlonohý útočník vstupuje ze strany do vápna, zpětnou kličkou se zbaví vracejícího se a skluzem bránícího Cicaly, přihrávka zpět na vápno a hostující hráč nevyužije ideální palebnou pozici a posílá míč nad ochrannou síť. 18´Bureš získá míč na bohorovně kombinujícím obránci, jde sám na branku a je stažen zezadu za dres. Červená karta? Nikoliv, nechceme si zkoušet hru proti deseti a tak domácí hráč zůstává ve hře a my zahráváme trestný kop z hranice velkého vápna. Exekuci si bere na starosti sám faulovaný a posílá míč těsně nad břevno. 20´Další naše aktivita a Maxa získává u velkého vápna míč, posune vedle sebe na lépe postaveného Bureše, ale jeho střela doprostřed branky je jen pohlazením a daleko od jeho obvyklého a nechutně bolavého projektilu (Čáryfuk a další naši brankáři by mohli vyprávět). 25´ zahráváme Matějem Urbanem trestný kop z poloviny hřiště, ale opět trefuje jen prvního hráče, tomu míč odskočí dále od nohy a Urban tak svým důrazem může nejen zabránit brejku, ale  získat míč zpět a poslat již krásný centr na vzdálenější tyč, kam nabíhá Maxa. Nezmatkuje (konečně… v klidu…) zpracuje si míč a lehkým nízkým obloučkem pošle na penaltu na Matěje Urbana, který vystřihne krásné nůžky. Míč letící do branky zastavuje tělo obránce, od kterého se míč odrazí k Liškovi, jenž posune do ideální střelecké pozice Adamcovi a ten prostřeluje  vše, co stojí v brance – vedeme 1:0. 30´ Verner krásným dlouhým křížným pasem najde Maxu, který si míč zpracuje do protipohybu vyběhnutého brankáře a je sám před brankou míč z malého vápna posílá do opuštěné branky, ale tomu v cestě do sítě zabrání obránce obětavým skluzem. Hlava v dlaních, gesta zmaru… Maxa je v úžasu, že nemůže slavit. To snad není možné…  Je. Snad si to nechává Maxík na mistráky? Škoda mohli jsme jít do klidného dvougólového vedení. 33´trestný kop ze strany zahrávají hosté, ale nebezpečný centr odvrací naše obrana. 35´a 38´zahráváme Cicalou 2 skvělé rohové kopy, na které v obou případech naskočí osamocený Urban, ale ani jedna hlavička a následný závar nevyužijeme. 

46´ trestný kop ze strany zahrávají hosté do vápna a na míč naskakují 2 útočící hráči, první z nich trefuje míč hlavou, nad branku. 49´ další nebezpečná akce hostů křížný pas, naběhnutý hráč jde z úhlu sám na branku, před naším křižujícím obráncem střílí do boční sítě. 51´ trestný kop z 20 m hostů jde nad naší branku. 56´při pokusu o odkop Palička míč promáchne a ten namísto do bezpečí letí obloučkem za jeho záda, přímo k protihráči. Osamocený protihráč volí střelu z voleje… těsně mimo tyč Mikiho branky, ufff. 57´ Cicala jde obětavě do souboje tělem na polovině hřiště, ale se soupeřem se srazí tak nešťastně, že musí odstoupit ze hry. Nic nenasvědčuje tomu, že by to byla srážka fatální. Nicméně Martin ani do kabiny nedokáže dojít a je mu přivolána sanitka. Zbytek zápasu již neviděl a tak jen ústřižky touto cestou. 58´další nebezpečná akce hostů je zakončena střelou těsně mimo tyče. 65´zahráváme dva rohové kopy, které oba zastaví obrana domácích. 77´ Bureš a Jandl jdou sami proti jednomu obránci směrem do vápna. Jandl volí nesmyslnou slabou střelu 3 m za vápnem namísto postupu do vápna a pokusu vyšachovat jediného bezmocného obránce a vytvořit si tak 100 % šanci. 82´ největší šance hostů v zápase. Využijí přečíslení a uvolní svého spoluhráče do vápna, kde tváří v tvář Mikimu už se zdá, že nedá našemu golmanovi šanci. Miki skvělým zákrokem, chytá střelu zblízka a drží naše naděje. 85´ Bureš dostane přihrávku ze strany na hranici vápna. Vedle sebe má zcela volného Jandla, ale volí individuální zakončení obstřelem okolo vyběhnutého golmana. Míč líže tyč, ale jen z vnější strany. Zápas končí výhrou. Na všech je úsměv, jen Cicala je v bolestech se slzami v očích. 

Černý scénář se naplní v nemocnici v Motole, kde mu je před půlnocí oznámeno, že má ze souboje naštíplou pánev a natržený úpon. Bohužel diagnóza Martínkovi dala stopku a podruhé v krátké době mu dává úder v podobě sportovního neštěstí. Ano doktor i rodiče jej ubezpečují, že se mohlo stát i horší úraz a že zase bude skákat přes kaluže a co je v životě půlrok. Důležité je, že až se vyléčí, tak se vrátí opět stejně silný. Je to ale nespravedlivé. Poctivá individuální tréninková píle před zahájením letní přípravy, 100 % účast na 20 tréninkových jednotkách, všechny zápasy, v neoblíbených výbězích dřel a tahal všechny své spoluhráče za zády a připravoval se poctivě. Byl vzorem pro všechny, jak se má hráč připravovat na soutěž a pak… Jak je to nespravedlivé…  Rozjetý a silný se snahou alespoň trochu nahradit nenahraditelného Lukáše Dufka, teď musí v bolestech čekat a doufat, že se brzy dostane alespoň na fotbal o berlích, aby mohl podpořit své spoluhráče přímo na hřišti. Nejen rodina, trenér, ale i jeho spoluhráči jej podporují a to i osobní návštěvou, která mu pomáhá a to velmi silně. Odměnou pro něj bude, pokud i ostatní nechají na tréninku, na zápase vše a budou i za něj bojovat o co nejlepší výsledky a pokusí se vykopat zpět soutěž, kterou jsme ztratili. Martínku, čtenáři omluví zdrobnělinu, ale my mu tak prostě říkáme…, držíme ti palce a věř, že všichni uděláme vše pro to, abys naskočil do rozjetého nezastavitelného vlaku a pokračoval s námi opět po uzdravení tam, kde jsi skončil a bojoval na špici o postup zpět do A třídy. Tedy jako pevná součást řetězu, kterého jsi neoddělitelným článkem. Ač se jedná o malou sportovní tragédii, ač se nám zdravým lehce řekne, buď silný, ač bych nejraději vzal zranění za sebe já sám, abys ty mohl zdráv pokračovat, ač vím, že to nejde, tak to hlavní je hlava a vědomí, že musíš mít i přes těžké zranění pozitivní mysl. Stojíme všichni za tebou a… podporu musíš cítit i beze slov, takže na Tempu sice bez tebe, ale za tebe a pro tebe!!! A nejen tam. Brzy se uzdravíš!!!  (cic)   

Svátek má

Dnes 26.09.2020 : Jonáš
Zítra 27.09.2020 : Václav

Narozeniny má

2.9.2020: Filip Cicala 30 let
5.9.2020: Ondřej Sedláček 28 let
8.9.2020: Filip Výborný 25 let
21.9.2020: David Pastorek 22 let
23.9.2020: Martin Cicala junior 21 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login