SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE, z.s. - Dolni Počernice "A"
2:4 (1:3)
Stále nemohu pochopit, proč jsme oblíbený soupeř Vykáně…
Napsal: cic dne Čtvrtek, 17 Srpen 2017 15:19

ČECHIE VYKÁŇ – DP „A“ 4:1 (2:0) více o zápase s divizní Vykání se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“ (cic)

Jé, Pepo, já se spletla…!!! Výsledek byl 14:1… Kam vypadla jednička? Nevešla se na světelnou tabuli?  Nebo jsem se uklikl?  Ne, chtěl jsem, abyste vstoupili na „celý článek“ a přečetli si více o důvodech, které nás vedly k sehrání zápasu s tímto silným, dnes již divizním soupeřem… A povedlo se!!! Čteš-li tyto řádky, pak jsem Vás dostal tam, kam jsem Vás, moji milí čtenáři chtěl dostat…

Jako každoročně, tak i letos jsme byli požádáni o sehrání zápasu (generálky) v netradiční den, ve středu, se soupeřem z Vykáně. Odmítli jsme a slušně poděkovali, protože nůžky se rozevřely a náš soupeř čerstvě se seznamující s divizí odskočil o stupeň výše a náš tým spadl o patro níže a s pachutí kombinované s bolestí se bude seznamovat s kvalitou 1.B třídy. Asi jsme si vybudovali díky výborným výsledkům ze vzájemných zimních zápasů renomé, které ani dva nechutné debakly nijak nenarušily. Druhým důvodem je možná  nechuť soupeřů, odehrát ve středu, krátce před soutěží generálku. Ani nám se nechtělo, neb jsme neměli v programu a měli jsme jen omezený počet hráčů A týmu, který nemělo smysl doplňovat hráči B a C týmu na zápas tohoto typu. Ale na naléhání a ujištění, že na přátelský zápas nebudou nominováni bratři Jarolímové, jsme nakonec kývli.

Zároveň bylo dohodnuto, že nás posílí o 2-3 hráče Vykáně. Do zápasu nás neodjelo více než 12 a poskytnutá výhoda zapůjčení jejich hráčů se smrskla na počet „jeden“… Nic na tom nemění fakt, že až na jedinou absenci obránce jsme tam nejeli se sestavou otloukánků. Později bylo vidět, jak citelná ztráta obránce to byla. Jandl, od kterého jsme čekali, že bude kvalitní náhradou za chybějícího Matěje Urbana, Paličky, TT, Šestáka či jiného obránce, zcela herně a fyzicky propadl a od dorostence Klímy jsme při takové síle soupeře nemohli očekávat, že by byl zcela bezchybný, ale je mladý a i takový zápas mu mohl (a nejen jemu) ukázat, jaká je úroveň hry dobrého divizního týmu.

V sestavě jsem vynechal levého středního záložníka Dominika, protože jej odehrál velmi šikovný hráč soupeře. Takže pro ty, kteří tuto řádku hodlají přeskočit a uvidí na soupisce 10 hráčů: nehráli jsme v 10, ale v 11, ale kvůli jednomu zápasu nebudu cizího hráče ukládat do naší databáze.

Úvod zápasu byl vyrovnaný a nenasvědčoval ničemu, že bychom měl dostat nařezáno jako malé děti od rozzuřeného tatínka za.. Ani nevím, za co děti řežou. Já je nemlátil a tak nevím za co. Každý si dosadí to své či svého okolí. 6´Krásná a jednoduchá přímočará akce (ostatně v jednoduché přímočaré hře je vždy krása), kdy Urban posílá dlouhým pasem po lajně rozeběhnutého Cicalu. Toho před vstupem ze strany do vápna zastaví nekompromisní zákrok obránce. Rohový kop zahrává Vaňourný na přední tyč, na které míč lehce tečujeme, ale míč si do branky cestu nenajde. 8´ v našem vápně se individuálně prosadí útočník a Miki poprvé čaruje a střelu z otočky, ze 7 m chytá!!! Naše aktivita je vysoká a kompaktní blok velmi efektivní. Soupeř se rozbíjí na úrovni velkého vápna. 12´ rohový kop zahrává Cicala přízemní přihrávkou na roh velkého vápna na Vaňourného, ale tomu se střela nepovede a posílá ji mimo brankovou konstrukci. 15´První rohový kop Vykáně, po signálu nám vypluje osamocený hráč na 10 m od branky, ale ten svou střelou míří nad břevno naší branky a MIki nemusí zasahovat. 17´Jandl zaváhá při nedůsledném bránění svého útočníka, ten míč zatáhne a centrem najde hlavu Kočího, který do protipohybu Mikiho posílá míč do sítě – prohráváme 1:0. Jen o pár okamžiků později…  22´Jandl velmi špatně plní obranné úkoly a pro útočníka není problém jej obejít a a přihrávkou před prázdnou branku požádat o dokončení a posunutí míče do sítě. Miki se již nestačí přesunout a prohráváme 2:0. Další průběh si sami zkomplikujeme tím, že se snažíme otevřít hru a napadat soupeř ve vysokém bloku. Ale to už není blok, ale ementál roztahaný po celém hřišti, korunovaný nikým nenaordinovaným hloupým ofsajd systémem. 26´ v tomto pseudo ofsajd systému  se zapomene vytáhnout Jandl a tak filtr na domnělé hráče za ofsajd pastí je regulérní a na Mikiho jde osamocený Dlouhý, který svou kvalitu potvrdí a prostřeluje bezmocného Mikiho a zvyšuje na 3:0. Namísto umravnění a uklidnění, stav 3:0 v nás vyvolal šelmy hladové zvrátit výsledek. Šelmy? Nikoliv!!! Hloupého, neohrabaného a krotkého domácího králíka (třeba… a s veškerou úctou ke králíkovi), který se nechal unést myšlenkami, že nejlepší je změnit z vlastní vůle to, co fungovalo a dělat vše opačně…  29´ další pokus o ofsajd systém, tento asi správně v momentě zvolený, ale zapomenutý Jandl ze situace udělal mls pro domácí. Osamocený Miki proti dvěma útočníkům ani svou kvalitou nemohl zabránit!!! Prohráváme 4:0. 32´Miki nedokáže dalšímu osamocenému nájezdu -  prohráváme 5:0. 38´ Další chyba v bránění Jadla, kterou ještě stihne napravit, ale jeho odkop najde jen kopačky soupeře, který nabídnutou šanci a přečíslení 5 proti 3 využije ke vstřelení šesté branky -  prohráváme 6:0. Silný soupeř k chybám vždy protivníka donutí, ale pětigólovou desetiminutovku jsme si opravdu nezasloužili. Naprostý organizační kolaps a individuální chyby znehodnotily celý poločas. 44´ krásná akce, zakončená centrem a nechytatelnými nůžkami na 7:0, to jsou góly, které máme dostávat. Ne ty, které svou nedisciplinovaností a dětinským bráněním soupeři doslova darujeme… Prohrát jsme poločas mohli a také bychom jej asi prohráli, ale ne dostat nařezáno, jako malí nezbední kluci!!!

O poločase střídáme Jandla a na jeho místo jde dorostenec Klíma. V průběhu poločasu pak střídáme jednoho hráče hokejově a postupně točíme.

Ve druhém poločase držíme soupeře alespoň v trochu kvalitním bloku a vycházíme i do občasných protiútoků, ale fyzicky (nemohli jsme vystřídat 4 hráče jako domácí…) postupně odcházíme. 50´Miki fantastickým zákrokem vychytá osamoceného protihráče. 56´ dlouhý nákop, neohrabaným zákrokem Klíma propustí míč za sebe a předá jej tak zadarmo útočníkovi, který nabídkou dalšího osamoceného nájezdu nepohrdne - prohráváme 8:0. Fyzicky sice postupně odpadáváme, ale pereme se i za nechutného stavu a za to hráčům patří pochvala, že zápas odehráli se snahou i za velmi nepříznivého stavu nic nezabalit.Cicala se individuálně prosadí po vzoru Dufka od lajny přes 4 protihráče, ale v nadějné pozici nevystřelí a posune na zcela volného Maxu, jemuž je střela díky váhavosti zblokována.   60 a 70´ a další minuty zvyšují na 9 a 10:0 a postupně až na 14:0. Nenapsal jsem si však, jak branky probíhaly. Pamatuji si, že se soupeř rychlostí a kombinací dostával až do kuchyně, rozuměj ve fotbalovém žargonu do velkého vápna a tam v kombinaci přihrávek nám nedával mnoho šancí a pohodlně postupně zvyšoval náskok. Náš úspěch byl zaznamenán z penalty po faulu na pronikajícího Jandla. Exekuci jsme přenechali Dominikovi z Vykáně a naprosto nekompromisní a krásnou střelou do horního rohu branky snížil na 14:1.

Zápas ukázal, že hráči, kteří jsou v tréninku poctiví a mají vysokou účast, měli sílu pracovat po celý zápas a fyzicky neodpadli. Naopak díky nim jsme sehráli důstojnou partii (s nedůstojným výsledkem) v prvním poločase. Dařilo se kombinovat, dostávat se do útočných výpadů. Prostě byla síla a neleželo to jen na jednom hráči – co vychytá Miki. Ve druhém poločase jsem očekával díky nemožnosti střídat více hráčů fyzický propad, ale díky vůli pracovali i přes obdržené branky obětavě a nic nezabalili. Jako tvrdý fyzický trénink s míčem to bylo ostatně míněno od začátku. (cic)

ČECHIE VYKÁŇ - Dolní Počernice 14:1

46. min: Petr Klíma (rank) za Michal Jandl