Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga

Poslední zápas

22. 2. 2020: 16:00
Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Očistec aneb souboj s těmi, kteří nás definitivně poslali dolů
Napsal: cic dne Úterý, 08 Srpen 2017 16:00   

DP „A“ – SOKOL TROJA 1:1 (1:0) první přátelský zápas jsme sehráli s Trojou a snad tento zápas z nás sejmul hořkou pachuť toho zlomového posledního zápasu z předešlé sezony. Mnozí se mě ptali, proč zrovna tento soupeř? A proč ne? Máme chodit okolo neúspěchu, byť obrovského, jako okolo zakázaného sadu? Ne!!! Musíme ze sebe sejmout ten nepříjemný lep nezdaru a musíme hledět směrem do budoucna. Není to přeci Troja, která se sportovně chtěla porvat o to, aby nám znepříjemnili boj o záchranu. Jsme to jen my a celá naše sezona, která až na světlé výjimky proti silným soupeřům, se nám nevydařila. Takže žádné deja vu!!! Prostě nový přátelský zápas, který jsme drželi až do posledních minut v rukou. Více o zápase – vstup na „celý článek“. A kam příště? Ano čtete dobře do Vykáně. Zase si nás vyžádali… Ale tentokrát se hráči s chutí hlásili na zápas beze strachu a s chutí si dát kvalitní tréninkovou fyzickou jednotku s nejsilnějším týmem naší letní přípravy… Hrajeme tuto středu 9.8. od 18:30 hod ve Vykáni (cic)

Domácí přijeli bez své opory,  svého kapitána Zubatého, který je u Troji klíčovým a rozdílovým hráčem, ale i naše sestava, ač ve velmi silném složení,  nebyla zdaleka kompletní… Chybělo nám 10 hráčů širšího kádru. Takže spíše jsme měli problém se střídáním, kdy jsme potřebovali prostřídat sestavu čerstvými hráči, ale už nebylo kým a zranění hráči, kteří odstoupili, již nastoupit nemohli … Potěšující je, že si někteří věrní fanoušci nenechali ujít úvodní přátelské utkání a snad jsme jeho oku alespoň trochu lahodili a podali srdnatý výkon s pěknými akcemi…

1´ Miki dlouhým výkopem najde Maxu, který hlavou prodlužuje za sebe, Bureš se rychlostí dostane za záda obránce, ale jeho střelu z vápna kryje vyběhnutý golman hostí, který se dostal až do bezprostřední blízkosti našeho útočníka, tak bylo obtížené jej prostřelit. 4´Naše nová akvizice Filip Výborný získal na polovině hřiště míč, narazil si Burešem a pokračoval ve výpadu do vápna. Zpětnou přihrávkou vyzval Burryho k zakončení, ale ten trefuje jen ochrannou síť za brankou. 5´nebezpečná akce hostů, kteří centrem podél malého vápna hledají naběhnuté spoluhráče, ale ti naštěstí na míč nedosáhnou… 9´rohový kop hostů zakončený střelou  nad branku. 20´ nebezpečný brejk hostů po naší levé straně je zakončen přízemní přihrávkou, na kterou nabíhá zcela volný spoluhráč, ale Palička míč ve skluzu před ním ukopává na rohový kop. První odvracíme opět do zámezí a následný již definitivně do bezpečí. 25´do vápna se důrazem doslova protáhne mezi našimi obránci útočník, při pokusu prostřelit vyběhnutého Mikiho se míč nešťastně odrazí od těla našeho hráče zpět k nohám soupeře. Prázdná branka a gól… Ne!!! Obětavý zákrok naší obrany a pak ještě další 3 obětavé zákroky a padání do střel, kdy už se zdálo, že trefí do odkryté branky. Ani jednou však naše obrana nerezignovala a skvělými obrannými zákroky drží stav 0:0. 36´ Bureš vyzve kolmou přihrávkou k výpadu Výborného který ve vápně zpětnou přihrávkou připraví Pickovi (rozuměj Paťasovi) míč k zakončení na penaltě. Paťas nezištně přenechá za svými zády zcela volnému Maxovi a ten se nemýlí a prostřeluje ke vzdálenější tyči – vedeme 1:0.

O poločase dochází ke střídání a změně postů Výborný jde do útoku, které mu uvolnil Maxa. Paťas se přesune na pravou zálohu a Pospíšil se staví na uvolněnou pozici středního záložníka. Ve druhém poločase ještě střídáme hokejově.

46´prvním střídáním je Výborný, kterému ze dvou metrů orazítkoval nos Bureš, který jej trefil při pokusu poslat na rozeběhnutého krajního záložníka dlouhý pas ihned z rozehrání.  Hráč musí být ošetřen a na jeho místo nastupuje Veselý. 50´hosté křížnou přihrávkou najdou na vápně spoluhráče, který se uvolní zpětnou kličkou a pálí z ideální pozice. Jeho střela je tečována a jde do opačného koutu branky. Miki fantastickým reflexním zákrokem míč na dvakrát chytá. 60´hosté pálí z hranice velkého vápna  nepříjemnou střelu, která prolétne jen těsně nad břevnem naší branky. 65´ Cicala rozeběhne přihrávkou do strany Dufka, který centrem hledá spoluhráče ve vápně. Míč se ze souboje odrazí mimo vápno, posuneme na veselého, který krásným centrem do kapsy za obránce hledá naběhnuté spoluhráče. Ani jeden z našich hráčů na míč nedosáhne a Výborný, který přihrávku podél malého vápna zavírá, se z úhlu netrefuje do branky…  A začíná desetiminutovka velkého tlaku hostů, které je doplněno několikerými rohovými kopy. Ale vše bez zakončení na branku. 78´´ Dufek pálí z hranice velkého vápna – nepřesně. 80´Miki vytahuje další zázračný zákrok, kdy vychytá tvrdou umístěnou střelu a drží si nadále nulu. 81´ Veselý se ocitne v ideální palebné pozici na vápně, ale svou přízemní střelu nedokáže umístit mezi tyče. 83 Dufek se uvolní na dvou protihráčích a jde do vápna zcela osamocený. Odmítá skórovat jednoduše a zkouší dát jesličky golmanovi. Neprostřelí a trest přichází záhy. 85´dlouhý lob útočník si míč zpracuje, zpětnou kličkou se zbaví našeho obránce a lobuje vyběhnutého Mikiho – srovnáno 1:1. 90´Troja zahrává trestný kop z nebezpečné vzdálenosti nepřesně a zápas končí smírem.  (cic) Dolní Počernice - SOKOL TROJA 1:1

Góly
36. min: Tomáš Maxa
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Tomáš Pospíšil (rank) za Tomáš Maxa
47. min: Martin Veselý (rank) za Filip Výborný
58. min: Lukáš Dufek (rank) za Stanislav Vaňourný
Karty

F. Mikeš
rank
J. Vycpálek
rank
T. Tomáš
rank
V. Palička
rank
L. Urban
rank
F. Výborný
rank
S. Vaňourný
rank
L. Picek
rank
M. Cicala
rank
M. Bureš
rank
T. Maxa
rank
 

Svátek má

Dnes 27.02.2020 : Alexandr
Zítra 28.02.2020 : Lumír

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login