Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga

Poslední zápas

22. 2. 2020: 16:00
Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Po dlouhých 22 letech přišel pád a sestup do B třídy
Napsal: cic dne Sobota, 05 Srpen 2017 13:15   

DP „A“ – SOKOL TROJA 3:3 (1:2) Ano remíza nestačila a vracíme se tam, kde jsme, tedy přesněji náš klub byl naposledy v sezoně 1970 / 1971, tedy do 1. B třídy. Více o zápase: vstup na „celý článek“ (cic)

 Předně se sluší napsat omluvu všem pravidelným čtenářům, že jsem nenapsal článek z posledního zápasu, který nás právě do nižší soutěže poslal. Rád bych to přenechal někomu jinému zapsat report z tohoto pro mě silně emotivního utkání, protože jsem nenašel sílu k jejímu zapsání, ale nikdo není ochoten napsat článek v dobách veselých, natož nyní. Zbořil se mi svět, ten sportovní. Ale zasáhlo mě to osobně i mimo ten fotbalový tak silně, že nebyla síla na nic… Rozlučka se sezonou nebyla jen se sezonou, ale rozlučka s A třídou a já se neumím smířit s takovou „prohrou“ tak snadno a bolest a asi nejen ve mně, přetrvává. 

Ono, co se dá psát o utkání, když od začátku jsem si stihl napsat jen pár poznámek. Po celý zbytek zápasu jsem si poznámky nepsal a snažil se koučovat zápas, abych nezanedbal ani okamžik potřebný pro pomoc týmu.

Troja nastoupila odhodlaná nám nic nedarovat a vlastně jsem za to rád. Protože jsme museli sami dokázat zachránit nepovedenou sezonu. Nastoupil proti nám houževnatý tým, který měl obrovskou vůli a snahu nás porazit. My jsme šli do existenčního zápasu se stejným odhodláním a vůlí. Pokud bychom hráli jako tento poslední zápas všechny ostatní, tak jsme mohli získat více bodů a ne prohrát po bezkrevných výkonech. Hosté se dostali do vedení ve 22´minutě, kdy brejkovou situaci zakončili přízemním centrem, který Miki jen vyrazil před sebe a daroval tak Petru Rolingerovi ideální pozici pro skórování-  prohráváme 0:1. Tribuny oněměly a to ticho bylo až mrazivé, nepříjemné… Naše vůle a odhodlání se s výsledkem poprat však nepolevovala, navzdory složeným zbraní mnoha pozorovatelů a přátel DP. Trefujeme břevno po hlavičce Nesnídala, kterému míč poslal do vápna Vaňourný. 35´Druhá branka, která opět padá na vrub naší nepozornosti a chyby při neodkopu Vycpálka, přišla v ten nejhorší moment, kdy jsme soupeře tlačili a byli i blízko vytěžení tlaku…  Míč si převzal Rolinger, navedl do „otevřeného“ vápna a střelou k tyči nedal Mikimu šanci -  prohráváme 0:2. Jestli jsem psal o hrobovém tichu po naší první obdržené brance, tak ta druhá přinesla ještě mrazivější ticho. Skoro absolutní, ani ten krátký radostný pokřik hostů nerozbil to bolestné zoufalé ticho na tribunách. Musím říct, že to byl jeden z nejhorších okamžiků v zápase… Naštěstí nás vysvobodila přestávka, ve které jsme střídali a snažili jsme se hru oživit přesunem Dufka do pozice podhrotového útočníka a Vernera na pozici krajního obránce. 

Hned v úvodu druhého dějství jsme Dufkem vykřesali naději a začal boj o otočení výsledku. 46´Dufek snižuje na 1:2. Diváci jsou jako vyměnění a nejen skvělý hlavní kotel fanynek a fanoušků Beznoskovi party, ale i všichni ostatní, svými hlasivky ženou za vyrovnáním. Naše nepolevující snaha vstřelit branku vyústila v tlak, kterým se Troja nechal zatlačit k vápnu. Při jedné takové, v 52.minutě, Dufek vstupuje do vápna a je v gólové šanci sražen podkopnutím. Penalta a kdo…??? V tak důležitý moment si míč bere Matěj Urban a bezpečně proměňuje pokutový kop a srovnává na 2:2. V tuto chvíli tribuny doslova řinčí a nikdo nepochybuje, že DP válec nakonec udolá i houževnatou Troju a vstřelí kýženou vítěznou branku. Ne… 55´Troja nám střílí třetí branku a přiznám se, že vytěsnění bolestného zápasu z mysli, vytěsnilo i to, jakým způsobem branku hosté vsítili, jen ten stav 2:3 svítí na tabuli. Případně doplním, až mi hráči pomohou…  Tak už jsem si vzpomněl... Šesták naivně na polovině hřiště se snaží předskočit Rolingera a dlouhý nakopnutý míč podskočí a ke zděšení všech nechá i Rolingera rozeběhbnout a jít osamoceného na branku. Pto toho není problém posamostatném nájezdu Mikiho prostřelit a zvýšit na 3:2...  Ale rozdíl je v tom, že tribuny nemlčí a táhnou náš tým dál za dalšími brankami a výhrou. Střídáme Jaševa a ten se o minutu později v 57´minutě odmění brankou na 3:3. Tak tento zápas nemůžeme prohrát. Tlak, euforie, diváci, hráči na pokraji seběobětování, to vše přeci nemůže skončit bez dalšího gólového úspěchu. Čas se krátí, moc krátí a ani 7 nastavených minut nestačí. Máme dvě obrovské šance. V nastavení stáhnou ve výskoku nebezpečného Nesnídala ve vápně, ale penalta se nepíská. Poslední šance je trestný kop Vaňourného, který z ideálního postavení jen orazítkuje břevno a následný závar trefujeme několikrát jen těla nasazením bránících hostujících hráčů. Jan je tenká hrana mezi úspěchem a neúspěchem. Jestli se dá za úspěch považovat záchrana v soutěži. Tak v našem případě to bylo cca 10 cm.

Konec, hořký konec…

A… bolest a slzy v kabině, jak živá je vzpomínka, jak to ještě dnes bolí, že člověk ani nemůže (nemá sílu) poděkovat za krásný zážitek, kdy tribuny nás hnaly za vítězstvím. Prázdno a bolest. A slzy, jediná možnost jak vyhnat z těla ten bolestivý pocit pádu. Pro všechny, kdo má DP fotbal v srdci, nemůže být stav lhostejný. Všechno špatné je pro něco dobré, se říká. A tak to zkusím převést na fotbal. Všechny prohry, mohou být pro mnohé i časem k zamyšlení, k sebereflexi… Asi se to mělo stát. Jen opakuji, kdyby tým bojoval tak, jako v posledním zápase, tak jsme získali i ty potřebné rozdílové 2 body. A nejen ty. Ano mohu poděkovat týmu za odvedený poslední zápas a asi bychom dostali všichni pochvalu za nezměrnou vůli a touze po vítězství, ale to je atribut, bez kterého asi ani nelze fotbal hrát… 

Musím se však hlavně omluvit všem, kteří v Dolních Počernicích mají své srdce. Omluvit se za sebe a za celý svůj tým, spolu s kterým jsme nedokázali soutěž zachránit a po 22 letech sestupujeme do 1.B třídy.

Odhodlání k návratu zpět do vyšší soutěže? To některým (doufám, že všem) nechybí. Nevím však, zda opět nezůstane jen u proklamací a slovních ujištění, jak budu pracovat a trénovat. Je to dobrý okamžik pro sebereflexi, jak jsem již psal.  Skvělé je, že tým zůstal pohromadě, vrací se do širšího týmu Ačka mnozí hráči, kteří měli vynucenou či nevynucenou pauzu. Přichází dvě posily Lunick Destin Ondongo a Filip Výborný. Ale… Pozor udržet se v soutěži a vybojovat postup, tak mezi tím je obrovský rozdíl. V siolné skupině, kde máme osm „Béček“ z přeborových týmů , ale další 4 týmy, lačné po vyšší soutěži.

(cic)Dolní Počernice - TJ SOKOL TROJA 3:3

Góly
46. min: Lukáš Dufek
52. min: Matěj Urban (Pen.)
57. min: Dany Jašev
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: David Verner (rank) za Michal Jandl
56. min: Dany Jašev (rank) za Tomáš Maxa
68. min: Jan Šesták (rank) za Tomáš Tomáš
78. min: René Nápravník (rank) za Vojtěch Malimánek
Karty
64. min: Dany Jašev Karta

F. Mikeš
rank
T. Tomáš
rank
Z. Nesnídal
rank
J. Vycpálek
rank
M. Urban
rank
M. Jandl
rank
V. Malimánek
rank
S. Vaňourný
rank
M. Cicala junior
rank
L. Dufek
rank
T. Maxa
rank
 

Svátek má

Dnes 27.02.2020 : Alexandr
Zítra 28.02.2020 : Lumír

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login