SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE, z.s. - Dolni Počernice "A"
2:4 (1:3)
Ztráta nejen bodů, ale i zraněného Dufka
Napsal: cic dne Čtvrtek, 08 Červen 2017 00:47

DP „A“ – VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY 2:4 (0:1) První jarní prohra s týmem „silné čtyřky. Proti silným týmům se umíme vybičovat k velkým výkonům, ale proti dobře hrajícím Štěrboholům, které tvrdě proměňovali darované šance, jsme bohužel nedokázali střelecky vzdorovat. Teď, v příštím zápase,  nás čeká nejsilnější (dle mého názoru) tým soutěže  - rezerva SLAVOJE VYŠEHRAD, který hrajeme v sobotu 10.6. od 14:00 hod. Vzhledem k tomu, že Vyšehrad bojuje na dálku se Střešovicemi  o druhé místo a případný postup do přeboru, bude tento zápas ještě náročnější… Snad to ale neodradí naše věrné fanoušky nás jít podpořit, naopak… Fotogalerii z utkání se Štěrboholy najdete zde . Více o tomto zápase se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“ (cic)

Stále máme na marodce všechny brankáře a tak si v brance A týmu odbyl premieru  „gold medalist“ Daniel Krpálek. Jak se mu dařilo? Dočteš se níže, kde jsou popsány nejzajímavější momenty utkání

4´Tomáš podklouzne při obranném zákroku a daruje tak nebezpečnou šanci soupeři. Vstupuje ze strany do vápna, ale křižující Šesták jej svým tlakem přinutí ke střele z úhlu a Krpálek míč vyráží na rohový kop. Ten bezpečně odvracíme. 13´Urban ztrácí míč, brejk po pravé straně zakončují střelou z úhlu, ale s tou si opět Krpálek poradí a míč vyráží na rohový kop. Na pěkný centr naskakuje osamocený hráč, ale míč netrefuje ideálně a tak ten letí jen do zámezí. Můžeme si oddychnout. 17´Po faulu na pronikajícího Cicalu zahráváme trestný kop, který však Dufek trefuje do sítě, ale jen do té ochranné nad brankou…. 22´ špatné bránění nejen středu hřiště, ale hlavně našich středových obránců, kteří si do středu nechají seběhnout George Saricheva. Míč si převezme a po krátkém samostatném nájezdu posílá míč okolo Krpálka do sítě – prohráváme 0:1. 26´ Verner posílá dlouhý křížný pas na Maxu, který hlavou prodlužuje na zaběhnutého Jandla. Klička do středu hřiště a navedení na ideální střeleckou pozici na hranici vápna. Krásnou umístěnou střelu skvělým zákrokem likviduje Košťák. 27´ trestný kop zahrává Dufek a naběhnutý Urban na skvělý centr nedosáhne jen o centimetry… 29´ Cicala navádí míč z lajny na střed hřiště, zbavuje se kličkou obránce a vedle druhého pak míč posune na zcela volného Dufka, který krásnou střelou posílá míč do sítě (viz fotogalerie). Ne… Košťák vytahuje fantastický zákrok a míč u tyče vyráží mimo branku… 31´trestný kopp z 25 m si bere na starosti Urban, ale ani ochranná síť mu nebyla dost vysoká…34´Vycpálek centrem najde Dufka, který posune na Maxu. Tomáš si navede míč po jeho hraně na střed a volí nedůraznou střelu pravačkou, namísto využití lepšího střeleckého postavení na levou nohu. Míč tak ani nedojde do branky. 35´přetažený centr hostů. Míč si doběhne hostující hráč a znovu posílá do vápna. Díky lehké teči se nedostane míč na soupeřovy kopačky v ideální pozici a tak ač zcela osamocený, netrefuje zařízení a míč jde mimo tyče. 37´hosté zahrávají další trestný kop, hlavička a opět mimo. 41´akce štěrboholských na jeden dotek a dostanou se do vápna a tváří v tvář Krpálkovi střelec selže. 43´Kotšmíd jde sám (???!!!) středem až ke Krpálkovi, který jej při jeho kličce postrčí a znepřesní. Dílo dokoná Vycpálek, který jej o míč již čistým tělem odzbrojí.  Zákrok našeho golmana zaváněl penaltou, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Přežili jsme tak další infarktovou situaci…44´Dufek si sám přivodil zranění (těžký výron v kotníku) a musí odstoupit . Na jeho místo nastupuje Hamiollava.

51´Urban se snaží zastavit protihráče ve vápně skluzem, ale centr zastaví rukou a tak se píská penalta. Krpálek střelu k tyči chytá!!!!!!!!!! Držíme se soupeřem krok a musíme být trpěliví a nedostat další branku. To vydržíme do 67.minuty, kdy soupeř ze strany zahrává centr  do vápna. Míč fatálně podskočí Vycpálek a Krpálek zůstane na půli cesty. Marek Prokop jej hlavičkou lehkým lobem překoná a zvýší na 0:2. My se však nevzdáváme… 72´Urban se protlačil ze strany do vápna, zpětná přihrávka a Malimánek posílá míč do odkryté branky – sníženo na 1:2 (foto ve fotogalerii). 74´ Vycpálek posílá malou domů, ale tu zachytí protihráč a jde osamocený na našeho golmana. Naštěstí náš brankář míč chytá!!! Další akce hostů s filtrem středem. Štěrboholský hráč jde sám na Krpálka, ale ten míč opět chytá. Vzrušení je předčasné, protože je domávám ofsajd. 80´naše nejistá hra v našem vápně zapříčiní nucený Vycpálkův odkop v nouzi na rohový kop. Na ten naskakuje Prokop, kterého v bránění vynechá Hamiollava a tak Prokop posílá míč lehkým lobem z voleje  do sítě – prohráváme 1:3. Namísto snahy o zvrat se zadupeme do země další chybou. 83´ Vycpálek chce pod tlakem presujícího protihráče trefit míč patou, ale tento záměr mu nevyjde a Krejčík s ukradnutým míčem se uvolní na dvou obráncích a zpětnou přihrávku najde na vápně Prokopa, který prostřeluje všechna těla v brance – prohráváme 1:4… Za dobrý zápasový výkon a neutuchající aktivitu i za nepříznivého stavu proti silnému týmu jsme odměněni. 85´ centr do vápna zastaví obránce rukou a exekuci si bere na starosti Matěj Urban. S jistotou proměňuje a snižuje na konečných 2:4.

Nebýt individuálních chyb, tak jsme mohli sahat i na body. Ale ztratili jsme všechny 3 a navíc i zraněného Dufka, který nám bude citelně chybět…  (cic)

Dolní Počernice - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY 2:4

71. min: Vojtěch Malimánek
85. min: Matěj Urban (Pen.)
46. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Lukáš Dufek
65. min: Adam Hamiollava (rank) za Michal Jandl
81. min: Dany Jašev (rank) za Tomáš Maxa
67. min: Tomáš Adamec (rank) za Martin Cicala junior
35. min: Matěj Urban Karta
54. min: Michal Jandl Karta