SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE, z.s. - Dolni Počernice "A"
2:4 (1:3)
Co udělá se zápasem individuální chyba a nepochopitelný lapsus
Napsal: cic dne Pondělí, 15 Květen 2017 23:46

FK UNION STRAŠNICE – DP „A“ 3:1 (2:1) Psychika je 80 % síla techniky, pohody a fyzické kondice. Skoro celý úvodní poločas jsme dokázali silnému soupeři nejen odolávat, ale také se dostávat do gólových šancí. Co se stalo, že jsme ani ten poločas neudrželi v nadějném výsledku? Dočteš se více v „celém článku“. Příští zápas hrajeme opět na domácím hřišti v sobotu 20.5. v 17:00 hod a soupeřem nám bude SK HOSTIVAŘ (cic)

Do zápasu s UNIONEM STRAŠNICE jsme měli velké problémy s naplněním sestavy, protože oproti poslednímu zápasu nemůže do zápasu zasáhnout 7 hráčů (Mikeš, Bureš, Malimánek, Jašev, Wahbi,  Dufek a Hamiollava). Prořídlé stavy sice doplňují navrátivší se Tomáš, Palička a Kratochvíl, ale to nestačí k pokrytí tak masivního počtu absencí. Nakonec až v den zápasu jsme dostali dobrou zprávu, že do zápasu mohou nastoupit Wahbi a Dufek. Soupeř má také jednu omluvenku a to hned jejich klíčového středního záložníka, zkušeného Šeráka.

Do zápasu vstupujeme s defenzivní taktikou, ale s možností aktivních výpadů, které podporuje velké strašnické hřiště. Daří se nám plnit taktické pokyny a nadstavbou - výbornou jednoduchou kombinační hrou s rychlým přechodem do útoku zaskakujeme domácí a také je nám odměnou první branka. 15´ rychlý přechod z poloviny hřiště v kombinační akci Dufka s Wahbim se dostane Billy na úroveň vápna a posune na zcela volného Jandla, který střelou pod břevno překonává domácího golmana – vedeme 0:1. Soupeř je zaskočen a máme i další obrovské šance. Wahbi dostává filtr do rychlosti za obranu, ale je mu odmáván neexistující ofsajd. Škoda, protože mohl jít sám na branku… Další gólovou příležitost má Cicala, který dostává přihrávku ze strany do vápna, kde zcela osamocený může proměnit aktivní náběh. Bohužel ale na přihrávku nedosáhne. Aktivní náběh a doplnění Jandla ve vápně může přihrávku využít, ale na míči je první brankář domácích a skokem pod nohy Jandla k míči nepustí. Hosté se pokouší centry ze stran, rohovými kopy a filtry do vápna překonat velmi precizně pracující obranný val našeho týmu. Ojedinělá ńebezpečná akce je v 28, kdy se mezi vracejícího se Vycpálka (kryjícího míč) a vyběhnuvšího Cicalu dostane domácí útočník, který špičkou nohy posílá do branky, ale trefuje jen tělo našeho golmana, takže držíme stále skvělé vedení. Bezzubý tlak a naše skvělá poziční hra však soupeři dává nejistotu na jejich kopačky a tím i psychickou sílu našemu týmu. Můžeme dostat soupeře do kolen v 32´minutě, kdy se uvolní do vápna Wahbi a z 10 m nedokáže překonat Oberta v brance domácích. Jeho střelu doprostřed branky vyráží na rohový kop. Jen o chvíli později dojde k lapsusu našeho golmana. Tento moment zcela změní průběh hry a náš tým to srazí na kolena psychicky. Jak tenká hrana je mezi psychickou pohodou týmu… 34´ první úspěšný filtr za naší obranu a na Cicalu se řítí domácí útočník. Náš vyběhnutý brankář míč skokem pod nohy vyráží míč na rohový kop. 35´ následný rohový kop na dvakrát odvracíme a po závaru okolo vápna se míč dostane k nohám Wahbiho, který vrací přihrávku Nesnídalovi, ale ten jeho úmysl nepochopí a z ofsajdového postavení vystupuje pohodlně Horák a míče se zmocní. Pomezní signalizuje ofsajd (chybně, protože míč přihrával náš hráč). Hlavní rozhodčí však nepíská a tak hra pokračuje dál. Horák svou slabou křížnou přízemní střelou z otočky posílá směrem do branky. Golman Cicala s pohledem na zdvihnutý praporek a následné odpískání ofsajdu a ve snaze zdržovat hru namísto pohodlného chycení, nepochopitelně pouští míč do zámezí. Ale ten se na nerovném terénu postupně neposedně stáčí na tyč, od které zapluje do sítě. Rozhodčí neváhá a správně signalizuje platnost branky – srovnáno na 1:1. Brankář Cicala by si nejraději nafackoval a vše vrátil zpět. Ale není návratu. Hloupá chyba odstartuje obrat, který nás dostane do kolen a domácí do sedla. To ale není vše. 38´ faulujeme na polovině hřiště. Nepokryjeme rychlou rozehrávku a nákop, na který nedosáhne hlavou Doležal a za jeho záda zabíhá Wlkan, který běží sám na branku. Na hranici velkého vápna posílá míč špičkou nohy okolo našeho vyběhnuvšího golmana Cicaly – prohráváme 2:1. Naprosto skvěle odehraný skoro celý poločas pohřbila jedna chyba. Nic není prohrané, jak jsme zahájili, tak můžeme pokračovat ve druhé půli.

Ne, nejsme to my, kdož udělá rozhodující krok v zápase, ale domácí. 47´ po přihrávce ze strany nabíhá zcela volný Wulkan, který posílá míč do opuštěné branky – prohráváme 3:1. Golman Cicala si sice na míč sáhne, ale jak to bývá. Hloupý (ne)zákrok v úvodní půli z něj sejmul auru neprůstřelnosti…   Naše hra se úplně rozpadla, těžké nohy, fyzicky i herně dole. Soupeř nás ohrožuje střelami, centry, rohovými kopy, samostatnými nájezdy. Vše sice bez gólového úspěchu, ale z tlaku se nedokážeme vymanit. Máme jen ojedinělé povedené akce, ale bez úspěchu.

Kdyby šel vrátit čas, tak bych…  Tolik věcí bych chtěl změnit, ale nejde to… Musíme být silní a odolní a umět se postavit čelem k vlastním chybám a udělat vše proto, abychom v příštím zápase odčinili výhrou proti Hostivaři. (cic)

FK UNION STRAŠNICE z.s. - Dolní Počernice 3:1

15. min: Michal Jandl

46. min: Vít Palička (rank) za Jan Šesták
67. min: David Bradáč (rank) za Bilel Wahbi
71. min: Tomáš Tomáš (rank) za Matěj Urban
78. min: Tomáš Kratochvíl (rank) za Zdeněk Nesnídal
45. min: Bilel Wahbi Karta
74. min: Lukáš Dufek Karta