Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Návrat ztraceného syna
Napsal: cic dne Úterý, 09 Květen 2017 01:48

DP „A“  - TJ KYJE PRAHA 14  1:0 (0:0) nutné, veledůležité, zlaté 3 body. Jaký další přívlastek přidat k této výhře, která nám v zápase o záchranu posunula z nejohroženějšího pásma sestupu? Opět Vás zajisté potěší fotodokumentace z utkání. Tradiční fotogalerii, pořízená naším dvorním fotografem V. Exnerem najdete  zde. Příští zápas sehrajeme v sobotu 13.5. v 10:45 hod proti FK UNION STRAŠNICE, proti nesmírně silnému soupeři, který se dere tabulkou vzhůru a prohrál jen dva jarní zápasy... Těšíme se na podporu našich nejvěrnějších diváků a nejen jich na horké strašnické půdě. Více o zápase s Kyjemi – vstup na „celý článek“ (cic)

Stále nás trápí marodka a k tomu nás pravidelně doprovází absence z důvodů pracovních povinností. Do stavu zraněných opět vstupuje David Verner a práce nepustila do zápasu Paličku a nedisciplinovanost Maxy v Uhříněvsi jej poslala nuceně „tribunu“ na 3 zápasy. Do hry se nám však vrací uzdravení Urban, Cicala junior a Bureš. Navíc přichází do týmu štístko Malimánek a snad to nebude jen na krátký čas, ale na stálo! No a hlavní posilou byl návrat Bilela Wahbiho po jeho půlroční absenci z pracovních důvodů. To si zaslouží napsat výstižný titulek. Ani soupeř však není bez ztrát… Golman Cibulka, který v předchozím kole doslova čaroval a vychytal Březiněves a hlavně Řehoř, který je pro hosty nejcitelnější ztrátou.

Miki je stále ve stavu zraněných a tak do branky nastupuje opět Cicala. A tak nám opět chybí zapisovatel… Pokusím se tedy udělat soupis nejzajímavějších momentů utkání i bez poznámek.

Oproti zápasu s Uhříněvsí, kde jsme hráli v rozestavení 4-5-1, měníme taktiku a zápas hrajeme v útočněji laděném rozestavení 4-4-1-1. s podhrotovým hráčem. Úvod zápasu patří našemu týmu. Díky vstupům Wahbiho, Dufka a dalších našich hráčů dostaneme hosty pod tlak, ze kterých si vytváříme rohové kopy a trestné kopy. Ale do největší šance se dostane po individuálním vstupu do vápna Wahbi, který se sice dostane do ideální střelecké pozice, ale míč nepošle do branky. Navíc může posunout na lépe postaveného Bureše a  Cicalu, kteří očekávají gólovou přihrávku. Další velkou šanci si vytvoří Nesnídal, který se objeví po rohovém kopu zcela osamocený, ale jeho hlavička na vzdálenější tyč není důrazná. Wahbi vstupuje do vápna, posílá přihrávku do malého vápna na nabíhajícího Jandla, ale Menšík nevynechá obranný souboj a ukopává míč před naším hráčem. Soupeř odpovídá ojedinělou akcí, ale zato 100% gólovou… Hosté zahrávají přihrávku za obranu, za Nesnídala zabíhá Trunčík a jde z úhlu osamocený na našeho brankáře. Ten nemusí zasahovat, protože útočník hostů posílá křížnou přízemní střelu těsně mimo tyče naší branky. Další střelu vyšle na Cicalu opět Trunčík, ale ten si s jeho střelou do horního rohu branky poradí. Celý úvodní poločas je z obou stran opatrný, ale v držení míče mají nad soupeřem navrch a také díky tomu otupují případné nebezpečné výpady hostů. Kyjím velmi scházel Řehoř, který umí dirigovat hru a jeho pravá ruka Menšík byl odsunutý na lajnu. To byla asi chyba, protože se nepodílel na tvorbě hry. Díky Jandlovi, který okolo něj létal jako obtížný hmyz se nedostal ani k nějaké nebezpečné akci a ani k žádné finální přihrávce. Soupeř přijel s defenzivní taktikou a se zabezpečenou hrou odzadu. Naštěstí jsme náznaky brejků zastavovali v jejich zárodku a tím stále měli navrch.

První poločas bez branek na obou stranách, ale náš útočně laděný herní projev a šance nám dávali naději do druhého poločasu. Důležitá byla disciplína a týmový výkon, kterým jsme soupeři nedali šanci kromě jediné…  Do druhého poločasu střídáme zraněného Bureše a na za něj nastupuje Hamiollava, který nastupuje na pozici podhrotového hráče, jenž pomáhá v obranném postavení jako střední záložník. Wahbi se tak posune do útoku.

V druhém poločase náš tlak ještě více zesílí a vytvoříme si mnoho dobrých příležitostí. Nejdůležitější je ale 66´minuta, kdy Šesták okrade o míč Menšíka, posune na Wahbiho, který po průniku vstoupí ze strany do vápna a je tváří v tvář brankáři Královskému. Nezištnou přihrávkou posílá míč na zcela volného Nesnídala, který posílá míč do opuštěné branky a vedeme 1:0. Další minuty jsou kyjští již aktivnější a postupně i díky tomu se dostávají do tlaku, který je však díky naší aktivní obranné hře celého týmu neplodný a bez zakončení. Jediné ohrožení je po neadresných centrech do vápna. Přízemní střelu k tyči Cicala pohodlně a s jistotou chytá a trestný kop z nebezpečné vzdálenosti posílají hosté jen do zdi. My jsme ve hře stále aktivní a vytváříme si mnohé další šance. Těmi největšími jsou tři. První, kdy Cicala ukradne  míč na polovině hřiště a jde sám na brankáře. Svou střelu před dotírajícím obránci pošle jen do středu branky. Další se prosadí do vápna individuálně Wahbi a svou střelu posílá z deseti metrů těsně mimo. Třetí je Jašev, který dostává přihrávku a jde sám na brankáře spolu s Čížkem. Namísto přihrávky na Čížka, který by posílal míč do prázdné branky volí střelu, nepřesnou… V závěru mají hosté možnost potrestat ztrátu Vycpálka, ale brejkovou situaci naštěstí nedokážou dovést k přesnému zakončení.

Výhra našeho týmu byla zasloužená, protože jsme byli od úvodu zápasu aktivnější a šli jsme tak vítězství naproti. Důležitý byl ale disciplinovaný a týmový výkon. (cic)

Dolní Počernice - TJ KYJE PRAHA 14 1:0

66. min: Zdeněk Nesnídal

46. min: Adam Hamiollava (rank) za Michal Bureš
79. min: Michal Čížek (rank) za Michal Jandl
82. min: Jan Doležal (rank) za Vojtěch Malimánek
89. min: Dany Jašev (rank) za Lukáš Dufek
74. min: Bilel Wahbi Karta
92. min: Jan Vycpálek Karta