Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Jako Jánošík…
Napsal: cic dne Neděle, 16 Duben 2017 16:06

DP „A“ – TJ BŘEZINĚVES 3:2 (1:1) Ano… Chudým dáváme a bohatým bereme. Po dvou nepovedených zápasech (v obou bez vstřelené branky) se slabšími soupeři ze dna tabulky, jsme porazili i druhého ze silné (skoro) přeborové trojky a připravili jej tak o jarní neporazitelnost!!! Jak si povedeme s týmem, který okupuje (zatím) klidný střed tabulky? Na příští zápas, který hrajeme v neděli 23.4. od 17:00 hod, zajíždíme na hřiště našeho soupeře SK SLOVAN KUNRATICE. Ale to je až za týden…  Vraťme se, tedy kdo má chuť, k povedenému zápasu se silnou Březiněvsí… Fotogalerii z tohoto zápasu najdete zde. Tradiční podrobnější popis nejzajímavějších a nejdůležitějších situací se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. (cic)

Tak se nám postupně drolí sestava a opět po týdnu došlo k dalším absencím… Kromě přetrvávajících absencí z důvodu zdravotních problémů, nám rozšířili seznam absencí Vycpálek - zablokovaná záda, Čížek – lehké nachlazení a poranění třísla, Tomáš Radim Kratochvíl – oslava Velikonoc… Naštěstí se nám vrací zpět po zranění Cicala jr., stejný a přitom jiný (tedy čerstvě ženatý) Maxa a nově pak Palička, který se vrací po dlouhé době zpět do základní sestavy a zatím nepoznaný a tajemný Lukáš Langer. Ale nejen náš tým počítá ztráty. I soupeř má velkou ztrátu v sestavě. Důkazem tomu je, že z lavice nastoupil jediný střídající hráč až v 87.minutě. Chybí jim však hlavně obranný pilíř Jarda Valtr a jeho ztráta je v zadních řadách velmi znát. Jejich tradiční silná rozehrávka od zadních řad tedy vázne a je tentokrát až moc křehká. A chybí dále výborný Peši, tedy Ondřej Pech, který je rozdílovým hráčem ve středu zálohy…

Vzhledem k síle soupeře a k posledním dvěma porážkám, kdy hra naší zálohy nebyla optimální, jsme se rozhodli změnit rozestavení na 4-1-4-1 s defenzivním Doležalem a volba změny rozestavení se v konečném důsledku ukázala jako klíčová, protože jsme zahuštěným středem otupili velkou herní sílu březiněvské zálohy.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

3´ Bureš zatáhne míč po pravé straně, zdá se dlouhý a přetažený, ale Cicala ve výskoku dokáže vrátit zpětnou hlavou na opačnou tyč. Na rohu malého vápna zcela osamocený Verner míč namísto zpracování, zahraje zbrkle po dopadu z voleje jen nepřesným zpětným centrem do Píšových rukavic…  6´ zahráváme rohový kop nakrátko Cicalou na Dufka, skvělý centr odvrací obrana před našimi nabíhajícími obránci do autu. Následný dlouhý aut v závaru chytá Píša. 8´ hosté zahrávají svůj první rohový kop. Miki jen nejistě plácne do míče, hosté jej naštěstí nedorážejí a na podruhé míč již zalehá s jistotou. 11´ hosté vedou akci po naší levé straně, Urban předskočil útočníka a zahájí kontra-akci, kterou zakončuje skvělým přízemním centrem do vápna. Před nabíhajícím Burešem odvrací obránce hostů do prostoru, který opanuje stále Urbana. Druhý centr již není adresný a obránce má jednoduchou úlohu naší akci zcela ukončit. 14´Centr do vápna, do souboje s golmanem Píšou se dostává náš hráč a fauluje. Březiněvští však mají míč pod kontrolou a vyjíždějí z vlastního vápna. Píša huláká na rozhodčího (slušnými) výlevy, že na něj nebyl odpískaný faul a rozhodčí tak píská nepřímý volný kop z malého vápna, kde golman Píša stál. Dufek po postrčení Burešem trefuje jen zeď, míč se odrazí k Tomášovi, ale jeho gólovou střelu odvrací hosté na roh. Ten odvrací hostující obrana již bez problémů. 18´střela Bureše z 25 m končí daleko mimo konstrukci březinovské branky. 19´ Také hosté zkouší tvrdou střelou z dálky. Mandík napřahuje z 25 m, Cicala obětavě vkládá do střely nohu a lehkou tečí změní trajektorii střely na „přísně“ letící lob. Lehce vystoupený Miki se vrací zpět, ale na míč nedosáhne. Ten se odrazí od břevna dolů, zpět do břevna a do sítě… Prohráváme 0:1. 25´naše aktivita nepolevuje a důkazem toho jsou i rohové kopy, kterých jsme si díky tlaku na soupeře vytvořili. Tento skvěle zahraný Cicalou odvrací opět před nabíhajícím Paličkou obrana hostí. 27´ další roh zahrává Cicala nakrátko Dufkovi, jenž přetaženým centrem hledá Jandla. Jeho zpětnou přihrávku obrana opět neutralizuje. 29´ Dufek vyjíždí z vlastního vápna a jde sám do otevřené obrany, na polovině hřiště, Dominik Fiala zatahuje za ruční brzdu a surovým zákrokem zezadu bez míče, kopnutím do kolene zezadu posílá Dufka k zemi. Dostává druhou žlutou kartu a je vyprovázen nadáváním spoluhráče Romana Macháčka, který mu dal jmen za zbytečný a nedisciplinovaný zákrok, kterým oslabil svůj tým. 31´další naše skvělá akce s náběhem Urbana, kterému je pískán hraniční ofsajd. Matěj se bohužel v nastalé gólové příležitosti chová nedisciplinovaně a posílá míč po odpískání lobem do branky. Dostává po zásluze žlutou kartu, která se později díky jeho hlouposti stává fatální… Když ne v krátkém okamžiku poté, tak v poločase druhém. 38´ Benda svádí běžecký souboj u postranní čáry s Urbanem. Urban se při Bendově předkopnutí rozhodne míč ukopnout ve skluzu do autu. S žlutou kartou nalepenou na čele je to hloupý zákrok… Březinovský hráč si posune míč před Urbanovým zásahem míče a ten tedy zasáhne jen Bendovy nohy. Jen shovívavé a chybné rozhodnutí rozhodčího nevede k ocenění žlutou kartou a tím k jeho vyloučení. 41´ Roman Macháček bohorovně vyjíždí od velkého vápna, Bureš jej oloupí o míč, posune na Dufka a oba jdou proti osamocenému obránci. Skvělou spolupráci zakončí po výměně míče ve vápně, kterou vyřadí obránce ze hry a Burry prostřeluje Píšu v brance. Důležitou brankou do šatny srovnáváme na 1:1!!! 44´ vhazujeme aut, odražený míč se dostane na kopačky Cicaly, jenž zpětným centrem dostává do šance Urbana, který svou střelou těsně mine branku.

Do úvodu druhého poločasu nestřídáme, protože je více hráčů se zdravotními potížemi, než mám možných střídání a potřebujeme „nevypráskat“ bezmyšlenkovitým střídáním. Ale krátce po druhé brance už musíme reagovat a to nejen střídáním, ale také i změnou rozestavení z důvodu obdržené branky. Po obdržené brance a vyloučení Urbana měníme rozestavení na 3 - 4 - 2. Po úspěšném vyrovnání se vracíme do bezpečného rozestavení 4 – 4 – 1.

48´ Dufek zbrkle a nesmyslně rozehrává na obsazeného Doležala, ztráta a Pavel Macháček jde sám na naší branku z poloviny hřiště, obětavý (nutně pro nápravu své chyby) sprint Dufka mu dá stopku a Dufek s takovou lehkostí  jej o míč připraví. Bohužel jeho bohorovnost a chuť akci dokončit obrannou akci fotbalově může se stát osudovým. Důrazný Macháček jej čistým zákrokem tělem obere o míč a je tu „průser“. Hladový Macháček u vápna a proti němu osamocený Dufek. Pár rozkývání tělem, vstup do vápna, křížná přízemní střela z úhlu a naštěstí nekončí akce gólem, protože jen těsně mine tyč naší branky. 50´ rohový kop hostů. Všichni hráči se tlačí do branky. Jeden hráč vyběhne a vrátí míč hráči zahrávajícímu roh. Ten osamocený pohodlně vrací míč z hranice velkého vápna. Miki míč jen vyráží a dává možnost zakončení, které sice zablokujeme, ale jen za cenu dalšího rohového kopu.  Ten již odvracíme definitivně do bezpečí. 54´ zaváhání naší obranné činnosti ve středu zálohy, nedostoupení, nevykrytí prostoru, na chvíli necháme volného Mandíka na 25 m od branky a je zle. Ten přijme přihrávku ze strany a posílá na branku přísnou střelu, na kterou je MIki krátký. Prohráváme 1:2. 55´ Cicala jde středem hřiště, v kombinaci na jeden dotekl s Dufkem. Poslední přihrávku si přebírá do vstupu do vápna, ale je v nadějné situaci zastaven podražením. Trestný kop si bere na starosti Urban, ale posílá jej vysoko nad branku a nadějná akce se tak rozplyne houpajícím se míčem v síti, tedy té ochranné za brankou. 63´Marek Benda motá naše hráče na hranici velkého vápna, ale ti stojí v pevném bloku, takže se nedostává do zakončení a až následná akce hostů, kdy se uvolní na Dufkovi, zpětnou přihrávku nabídnou (neznámému) střelci k zakončení. Tu zablokuje Tomáš. Oddechli jsme si a přežili jsme možná rozhodující moment utkání a nadechujeme se k boji za vyrovnáním. Jenže nás, může se zdát, dostane zpět do bahna, vyloučení našeho hráče. 68´ Pavel Macháček svádí běžecký souboj u postranní čáry s Urbanem. Urban se opět při Macháčkově předkopnutí rozhodne míč ukopnout ve skluzu do autu. Podobnost se situací z prvního poločasu čistě náhodná? Nikoliv Matěj jde obětavě do každého zákroku, bohužel někdy je třeba před zákrokem přemýšlet… Je tu druhá žlutá karta, červen, vyloučení a oslabení našeho týmu… Tedy oslabení. Spíše posílení!! Ne tím, že bych dehonestoval Urbanovu skvělou hru, ale že to pomohlo našemu týmu. Proč? Důvody jsou dva. Uvědomili jsme si, že musíme ze sebe vydat maximum s obětavostí až na samé dno… A Březiněvští v tlaku polevili. Vědomi si srovnaného počtu hráčů na hřišti a s vedením v zádech. Namísto obvyklého trvalého tlaku a hladovosti po brance jsme se od hostů dočkali zpohodlnění, neagresivity, skoro nechuti střílet další branky… Naproti tomu my jsme hladoví a lační po gólu. 75´ trestný kop z poloviny hřiště zahrává Palička, Cicala přeskočí protihráče a vyhraje hlavičkový souboj se statickým obráncem, kterým posune míč pro osamoceného Dufka na vápně. Jeho gólovou střelu vyrazí Píša na tyč, od které se míč odrazí na střed branky. Tam dobíhají dva osamocení hráči Tomáš a Jandl a posledně jmenovaný posílá míč do sítě – srovnáno na 2:2!! Konečně jsme důslední a hladoví a svým dobíháním a dohráváním akce jdeme brance ukázkově vstříc. Naproti tomu březiněvští hráči, jako by neměli chuť pomoci svému brankáři. Celá akce (kromě střely Dufka) je krásně zdokumentovaná v přiložené fotogalerii. 76´ dva rohové kopy hostů v krátkém sledu za sebou. Oba odvracíme do bezpečí. My zahráváme rohový kop a Dufek zbrkle uvede míč do hry, kdy nemáme standardní situaci připravenou, protože se vysouvají hráči do vápna. Cicala dá slabou přihrávku a hosté jdou do naší otevřené obrany ve čtyřech proti dvěma … Naštěstí dnes nejsou hosté při střeleckém apetitu a nepotvrzují pověst, které statisticky ukazuje postavení druhého nejlépe střílejícího týmu v soutěži. 84´hosté jsou nebezpeční svou akcí po straně. My zastavujeme za cenu faulu. Trestný kop zahrává Pavel Macháček do vápna, nebezpečný míč jen proletí skrumáží a jde mimo tyče naší branky. 87´ nezjištěný hráč (už jsem byl zcela pohlcen koučováním závěru zápasu) posílá přetažený centr do vápna, míč podběhne obránce a daruje tak Dufkovi jeho oblíbenou „kuličku“. Lukáš se zbavuje prvního bránícího hráče a navádí míč na vápně na střelu, druhého se zbavuje a pálí mezi třemi obránci. (tato střela je tentokrát zachycena ve fotogalerii). Píšovi podskočí skákavá střela pod rukavicemi a rozvlní síť – my se radujeme ze třetí branky na stav 3:2, který znamená další zlaté a vyválčené 3 body. 89´ Bureš vyhraje hlavičkový souboj na obránci, obtočí se okolo něj a sám si převezme míč, lehkým lobem si nadhodí posledního obránce a jde sám na golmana Píšu. V hlavě je myšlenka pokusu o lob, ale jistota přízemní střely nakonec v hlavě zvítězí a pálí prudkou střelu, za kterpou se Píša jen ohlédne. Bohužel trefuje jen tyč. 90´ztráta hostů v postupné kombinaci a jdeme do protiútoku tři proti dvěma. Dufek si narazí s Cicalou, který jedním dotykem se zbaví lehkým přehozením jednoho obránce a dostane do náběhu Dufka, kterého křižuje poslední obránce. Lukáš nesobecky posune na Maxu, který se řítí osamocený do vápna a před křižujícím obráncem pálí z hranice velkého vápna mimo tyče. Mohl akci vyšperkovat a vtátit zpět na zcela volné oba vedle sebe dobíhající spoluhráče Cicalu a Dufka, ale volil střelu, krterá tentokrát nebyla přesná... Ve zbytku herního času již hosté nedokážou ohrozit naší branku a tak je dokonán obrat v zápase.

V čem je rozdíl oproti prohrám v předchozích dvou zápasech? V přístupu hráčů!! Ne, že by hráči zápasy s Dubčí a Újezdem zcela odflákli, ale chyběl jim náboj, mluvení, chuť jít ve směru dopředu do rizika, tlačit se do akcí, pokud mám míč na kopačkách, hlad, obětavost, plnění taktických pokynů a hlavně týmový výkon s vítěznou náladou. Vítězství se nerodilo snadno a hráči si i vyměnili názory na hřišti. Chci věřit tomu, že takové excesy, budou jen odrazovým můstkem a již se nebudou opakovat. Ale pro „pročištění“ (asi) byly potřeba… Děkuji všem hráčům za skvělý týmový výkon a to i těm, kteří nenastoupili. (cic)

Dolní Počernice - TJ BŘEZINĚVES 3:2

41. min: Michal Bureš
75. min: Michal Jandl
87. min: Lukáš Dufek

67. min: Dany Jašev (rank) za David Verner
31. min: Matěj Urban Karta
68. min: Matěj Urban Karta
37. min: David Verner Karta
54. min: Michal Bureš Karta
84. min: Dany Jašev Karta