Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Ani 5 branek nestačilo na výhru… Kyje zvládly obrat v poslední čtvrthodině
Napsal: cic dne Sobota, 18 Březen 2017 00:30

KYJE „B – DP „A“ 6:5 (2:3) Domácí tým dokázal otočit skoro již vyhraný zápas a v 90. minutě odmítl penalty…  Více o zápase – vstup na „celý článek“ (cic)

Kyjská rezerva na nás vyrukovala posílena s 6 hráči z A týmu a bylo to dobře, protože se hrál vyrovnaný zápas. Bohužel kombinace několika okolností se podepsala na naší sestavě. Prvním byl termín utkání, hraný ve všední den. Jen krátce před zápasem jsme dostali několik omluvenek, takže jsme měli jen jednoho hráče na střídání… Navíc máme na marodce hráče zraněné na soustředění. Naštěstí dorazili po zahájení další dva hráči a tak jsme mohli i nakonec sestavu i prostřídat…

Zápisky nebudou tentokrát úplné, ale jen heslovité, protože jsem plnil nejen funkci trenéra, ale i hráče a i pomezního rozhodčího…

Úvodní čtvrthodina byla oťukáváním soupeřů. Soupeři jsme pomohli tradičně naší chybou… 15´ domácí zahrávají rohový kop, který podskočí Tomáš a osamocený hráč z malého vápna pohodlně posílá míč do naší branky – prohráváme 1:0. Dokážeme ale reagovat. 20´ Zahráváme rohový kop, Palička, rozuměj Paťas předskočí obránce, který jej před zakončením fauluje. Penaltu s jistotou proměňuje Roman a snižujeme na 1:1. A za chvíli dokážeme udeřit po druhé. 25´ Roman najde přesným křížným pasem rozeběhnutého Urbana, který přihrávkou na malém vápně najde aktivně naběhnutého Cicalu, který posílá míč do opuštěné branky – vedeme 1:2!! Ale záhy opět zaváháme v obraně.. . 35´ domácí zahrávají rohový kop a my opět podskočíme míč na malém vápně!!!??? První střelu ještě Zeman vyráží, ale na dorážku z malého vápna již nestačí – srovnáno na  2:2. Vyrovnaný poločas výsledkově byl, ale na šance vyhráli domácí, ale díky skvělým zákrokům Michala Zemana alias Čáryfuka jsme dostali jen 2 branky po našich chybách. Ještě do půle však jdeme do vedení. 40´Jašev vysune rozeběhnutého Paťase, který se prosadí v samostatném nájezdu a mezi dvěma dotírajícími obránci dokáže prostřelit brankáře domácích. Do šaten jdeme za stavu 2:3.

A střelecký apetit náš tým neztrácí ani po poločase!! 50´ domácí faulují pronikajícího Paťase a my zahráváme na 25 m trestný kop. Exekuci si vezme na starosti soustředěním prověřený Matěj Urban a zcela neortodoxním stylem rozběhu asi očaruje golmana domácích a pošle krásnou střelu na branku. Kyjský brankář je krátký a vedeme 2:4. Dostáváme se do pohody a soupeř ve svých útočných snahách jen naráží na koncentrovanou obrannou hráz. 60´ centr do vápna, Jašev prsama přihraje zpět na Jandla, který slabší, ale přesnou střelou posílá míč do sítě- vedeme 2:5 a jsme v rauši!!! Další nadějné akce zazdí Jašev s Jandlem, kteří jdou sami proti jednomu obránci. Jeden zakopne a druhý slabou střelou míč jen odevzdá. Pak ještě dokážeme jednou ohrozit branku soupeře akcí po pravé straně, kdy najdeme centrem na malé vápno zcela volného Vernera. Ten však nedokáže využít a najít některou „skulinku“ ze 7 dlouhých metrů šíře branky a jen trefuje golmana domácích…  Za krátký okamžik opět soupeře posadíme do sedla. 75´ domácí zahrávají trestný kop, míč vypadne Zemanovi z rukou a tak pro útočníka domácích není problém míč poslat do sítě – sníženo na 3:5. Ale chybám, které jsme v zápase nasekali, není konec…  77´ Verner posílá špatnou zpětnou přihrávku přímo na kopačky soupeře, který se nemýlí a přesným lobem překonává našeho golmana -  sníženo na 4:5. Nevyvarujeme se další chyby prakticky vzápětí…  Verner se pouští do kličky mezi tři protihráče, míč ztrácí a soupeř v přesile okolo vápna svou střelou trestá – srovnáno na 5:5. Už se zdá, že budeme svědky penaltového rozstřelu, ale domácí Řehoř nachytá v 90. Minutě v nedbalkách Zemana a střelou (dlouhým lobem) z 50 m trefuje do sítě. Zápas prohráváme 6:5.

Kompletní výsledkový servis z turnaje najdete zde

cic

TJ KYJE PRAHA 14 B - Dolní Počernice 6:5

20. min: Martin Roman (Pen.)
25. min: Martin Cicala junior
40. min: Vít Palička
50. min: Matěj Urban
60. min: Michal Jandl

15. min: Vít Palička (rank) za Martin Cicala
46. min: Michal Čížek (rank) za David Verner