Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
Když Burry bojuje a nepálí z úhlu, tak nám to tam padá...
Napsal: cic dne Neděle, 12 Březen 2017 23:10

DP „A“ – ÚSTÍ nad ORLICÍ „B“  1:6 (1:4)… sehráli jsme  přípravný zápas v rámci našeho herního soustředění konaného v Ústí nad Orlicí. Zápas byl závěrečnou tréninkovou jednotkou a tak jsme nastupovali „oslabeni“ z důvodu velkého tréninkového zatížení, ale i přes divoký výsledek jsme nesehráli špatné utkání. Na toto utkání se naše fanynky a fanoušci nedostali, kromě jediného – Michala Vejvody, jeoh paní a malého Kubíčkla… Nezapomeňte nás tedy přijít podpořit  na poslední přípravný zápas, který sehrajeme (o umístění) na zimním turnaji v Kyjích sehrajeme ve všední den – úterý 14.3. v 18:30 hod a soupeřem nám bude tým KYJE „B“.  více o zápase se soupeřem od řeky Orlice  – vstup na celý článek (cic)

Michal Vejvoda a fanoušek…??? Ano… Po Lukáši Vajnerovi, který odešel na půlroční „hostování„ do Svojetic, Lukáši Pourovi, který si prodloužil „hostování“ o další půlrok v Úvalech, nás na půl rok opustil Michal Vejvoda, který bude hostovat v klubu Sokol Rudoltice. Nedaleko Ústí nad Orlicí, kde momentálně bydlí. Přivedl s sebou i malého Kubíčka, který ožil mezi fotbalisty a ležícími míči. Asi z něj bude fotbalista… Všem třem našim skvělým hráčům přejeme úspěšný půlrok a věříme, že se (snad) za půl rok vrátí a pomohou našemu klubu… No a co viděli malý Kuba a Vejvy? Zajímavý úvodní poločas, který jsme paradoxně prohráli výrazným rozdílem, ale projev hry a celkový průběh tomuto vůbec neodpovídal!!! Jen nás trápí koncovka, takže i přestože si vytvoříme velké šance, tak je nedokážeme proměnit…

Hned v úvodu si vytvoříme dvě velké. 2´ Bureš najde svou přihrávkou za obranu Maxu, který si však na vápně nezpracuje míč a dá tak šanci k přistoupení obránce, který jej navíc o míč připraví. 4´ Další krásný pas pošle Vańourný a rozeběhnutý Verner si míč také nedokáže zpracovat a nadějný samostatný postup si tak sám utne… 7´ Další naše útočná akce je zárodkem ke gólové akci soupeře. Při postupné akci Burešovi odskočí na polovině hřiště míč a tak se snaží ve skluzu před dotírajícím protihráčem přihrát na rozeběhnutého Vernera, ale míč skončí jen na kopačkách útočníka domácích. Doležal jej stíhá až do vápna a tam ve skluzu míč ukopne. Rozhodčí píská přísnou penaltu, kterou s jistotou soupeř proměňuje – 1:0. Neuběhne ani pár minut… 10´ další akce, kdy naše obrana zaváhá při špatně provedeném ofsajd systému a 2 hráči jdou sami na našeho brankáře. S jistotou nájezd proměňuje a zvyšuje na 2:0. Po krátké poradě s pomezním rozhodčím, zda hráč přebírající míč byl v ofsajdovém postavení a pak rozhodčí dá definitivní potvrzení branky. 14´další naše ofsajdová past sklapla, tentokrát dobře, ale hráč, který filtroval naší obranu si sám míč převezme. Cicala jej sice stíhá a už se zdá, že dokáže i blokovat, ale zdání jen klame. Křížnou přízemní střelou překonává Mikiho v brance a zvyšuje na 3:0… Neskládáme zbraně a snažíme se aktivně pracovat ve směru dopředu a odměnou nám je 26´minuta, kdy se jednoduchou rychlou akcí po straně dostaneme až do vápna. Po ose Urban – Maxa – Bureš vstupuje posledně jmenovaný do vápna, prosadí se na obránci a od brankové čáry nestřílí z nesmyslného úhlu, jak to má rád, ale skvělou zpětnou přihrávkou najde z druhé vlny aktivně naběhnutého Cicalu, který prostřeluje brankáře domácích. Krásná akce zakončena brankou a snižujeme na 3:1. Přichází však slabší chvilka Mikiho… 30´ nepovedená střela z 20 m zapadne lobem za Mikiho záda a prohráváme 4:1. Máme však šanci opět snížit. 35´s chutí hrající Bureš se již poněkolikáté dokáže prosadit na obránci a vstupuje do vápna. Tam je sražen tvrdým zákrokem a musí být pro zranění střídán, což je velké oslabení. Ale my zahráváme pokutový kop a … Martin Roman řečený Chlup bohužel nedokáže nabídnutou šanci proměnit a velmi slabou střelu mu brankář likviduje. Do druhého poločasu dochází ke střídání a začínají docházet síly a tak mícháme se sestavou hokejově.

Druhý poločas se nám rozpadla nejen hra, ale odešli jsme i fyzicky. Soupeř si vytvořil více brankových šancí, které kromě dvou neproměnil. My jsme reagovali ojedinělými dobrými výpady, ale už jsme neměli sílu akce doplňovat druhou vlnou, takže se hráči často řítili do přesily a jen pár šancí bylo zakončeno střelou. Tu největší měl Jandl, ale v nadějné pozici přestřelil… Vynucené střídání Mikiho našim úspěšným judistou Krpálkem, který zaskočil do branky. Protože jsme jej ještě neregistrovali, tak jej nemohu do sestavy vepsat. Hrál totiž na černo!!!  Pátou branku na 5:1 jsme dostali po nedorozumění Vernera s brankářem, který zaváhal s odkopem a nechal prostor útočníkovi, aby skóroval. Poslední branku na konečné skóre 6:1 jsme dostali z trestného kopu, kdy nás zlatý medailista nepodržel a míč mu propadl mezi rukavicemi k tyči.

Soustředění bylo bez ohledu na výsledek utkání úspěšné, zábava a utužení party bylo třešničkou na dortu.  (cic)

ÚSTÍ nad ORLICÍ B - Dolní Počernice 6:1

26. min: Martin Cicala junior

35. min: Michal Jandl (rank) za Michal Bureš
46. min: David Bradáč (rank) za Tomáš Maxa
55. min: Filip Cicala (rank) za Martin Roman
46. min: Michal Čížek (rank) za Stanislav Vaňourný
80. min: David Verner Karta