Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

29. 2. 2020: 14:30
Dolni Počernice "A" - Sokol Troja

Poslední zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
A pak že „patník“ neumí střílet aneb, když si střelec neplete naší a soupeřovu branku
Napsal: cic dne Pondělí, 27 Únor 2017 00:00   

DP „A“ – ADMIRA SLAVOJ U19  3:1 (2:0) konečně první výhra na turnaji a rovnou vyleštěná famózním výkonem. Obětavost, naprosto skvělá splněná práce v taktické rovině a skoro neuvěřitelný fotbalový kombinační projev. Příští zápas (poslední ve skupině) na turnaji v Kyjích sehrajeme v sobotu 4.3. od 14:00 hod a soupeřem nám bude JIŽNÍ MĚSTO CHODOV. A teď ale zpět k zápasu s juniory Admiry - více o zápase – vstup na celý článek (cic)

Tak se nám rozpadla skoro celá záloha… Pracovní, zdravotní a rodinné důvody znamenaly tvrdý řez do záložní řady a tak nastoupit musel do středu zálohy Paťas alias Palda… Chtěli jsme navázat na těžký středeční zápas a sehrát hlavně v defenzivě obětavý výkon bez bohorovnosti a lapsusů!!  A jako nadstavbu? Jednoduchá a přímočará hra dopředu.  A že „patník“ není patník ukázali oba „patníci“ a řídili naší výhru svým skvělým výkonem. A nejen oni, všichni bez rozdílu sehráli naprosto skvělý zápas. Tak obětavý a pracovitý výkon, doplněný skvělou a nápaditou kombinační hrou!!!

Bylo tolik krásných fotbalových momentů, které si užili naši fanoušci. Tak nejen pro ně je zde soupis těch nejzajímavějších a nejdůležitějších momentů utkání.

4´ Maxa uvolní kolmicí do vápna Šestáka, který hledá zpětnou přihrávkou Nápravníka, ale jeho střelu z otočky obrana zablokuje. 10´ náš úvodní rohový kop zahrává Cicala, ale nic z něj nevytěžíme. 12´ hosté zatáhnou míč po naší pravé straně, centr (před zcela volným protihráčem) odvrací Nesnídal do bezpečí. 13´hosté zahrávají trestný kop, který odvrací naše pozorná obrana na rohový kop. Ten zahrávají domácí do shluku hráčů v brance, míč vypadne ze souboje, ale i dorážku dokážeme zastavit svými těly… 21´ Cicala posílá pod tlakem malou domů, kterou ale vystihne útočník, osamocený dělá kličku Mikimu, ale míč z velkého úhlu mezi tyče nedokáže naštěstí zacílit… 27´další akce po naší pravé straně, kterou zastavuje v malém vápně TT.  Následný rohový kop opět s úspěchem odvracíme. 29´Jašev vybojoval na půlící čáře míč, ale je v pokusu o průnik faulován. TT zahrává dlouhý centr do vápna, kde Nesnídal sice parádní hlavičkou překonává golmana hostů, ale míč jde od břevna do země na čáru a ven z branky. Pohotový Jašev však dobíhá a míč posílá nekompromisně do sítě – vedceme 1:0!! 31´ další nebezpečný trestný kop ze strany, naše obrana odvrací na vápno a střelecké zakončení hostů končí vysoko nad brankou. 32´filtr naší záložní řady, posun do ideální střelecké pozice a Miki skvělým zákrokem vyráží mimo branku. Následný rohový kop vypadne ze souboje na kopačky soupeře, dokončení akce střelou na branku zabrání Jandl obětavě svým tělem. 36´Paťas získává na obránci míč skvělým pressingem, postupujeme ve třech proti dvěma obráncům. Paťas na velkém vápně míč zasekne a posune na střed Jaševovi, který dál nezištně přihrávku prodlouží na zcela volného Maxu. Ten se svým zakončením přízemní křížnou střelou nemýlí a zvyšuje na 2:0!!!

Poločas, který měl vysoké parametry je ukázkou toho, jak semknutý a s chutí bojující tým se dokáže i proti silnému týmu. Dochází ke střídání a naše kvalita hry neuvadá.

50´ Hamiollava podstupuje souboj s útočníkem, ale nezabrání centru, který prolétne vápnem. Hosté míč navedou do ideální střelecké pozice na střed vápna, ale střela naštěstí jen těsně mine břevno naší branky. 52-53´ obrovský tlak, kterého výsledkem je nebezpečná křížná přízemní střela, která opět jen těsně mine tyč naší branky. Další 2 rohy odvracíme. 57´ Presujeme  Burešem a Maxou soupeře na hranici velkého vápna, získáme míč a zastavují nás jen za cenu faulu. Trestný kop si bere na starosti Bureš, ale jeho střela končí na postavené zdi… 60´Další pressing Bureše, míč dostane dárkem od golmana Admiry a po dvou naznačeních posune míč pod tělem golmana na branku, ani dobíhající a skluzující obránce však nezabrání v cestě do sítě – vedme 3:0. 62´ Admira nás doslova přišpendlí u vápna, zahrávají v krátkém sledu 4 rohové kopy. Miki spolu s obranou vše s úspěchem odvrací. 65´ protiútok do naší otevřené obrany, centr na malé vápno, kde zcela volného útočníka vychytá Miki a i následnou dorážku odmítá nejen on, ale i obránce pustit do sítě. Ale následuje drtivý tlak okolo vápna, kterému se však ubráníme. To asi byla klíčová fáze utkání, kdy jsme nepustili soupeře do snížení a ustáli mnohé gólové akce. 70´ Hamiollava svádí běžecký souboj s útočníkem, u vápna však snadno prohrává souboj tělo na tělo a uvolňuje protihráči volnou cestu do vápna. Ten však svou střelou nedokáže umístit mezi tyče… 78´ rychlá protiakce do naší otevřené obrany, centr do vápna podskočí Hamiollava. Míč tak dostane zadarmo protihráč, který míč posune prsama na svého spoluhráče, který sice stojí v ofsajdovém postavení, ale bohužel není odmáván. Tentokrát se z malého vápna nemýlí a prostřeluje Mikiho v brance – sníženo na 3:1. 80-90´ finální tlak soupeře, kterému se ubráníme. I my však dokážeme několikrát ohrozit soupeře. Kombinací se však k žádnému vážnějšímu ohrožení branky nedostaneme. I několik rohů nám obrana odvrací…

Po výborném výkonu si odvážíme cenné 3 body za výhru, která je pro celý tým vzpruhou!!

(cic) ADMIRA U19 - Dolní Počernice 1:3

Góly
29. min: Dany Jašev
29. min: Dany Jašev
36. min: Tomáš Maxa
60. min: Michal Bureš
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Adam Hamiollava (rank) za Tomáš Tomáš
46. min: Jan Doležal (rank) za Zdeněk Nesnídal
46. min: Michal Bureš (rank) za Dany Jašev
Karty
38. min: Vít Palička Karta

F. Mikeš
rank
J. Šesták
rank
Z. Nesnídal
rank
T. Tomáš
rank
J. Vycpálek
rank
M. Jandl
rank
V. Palička
rank
R. Nápravník
rank
M. Cicala junior
rank
D. Jašev
rank
T. Maxa
rank
 

Svátek má

Dnes 28.02.2020 : Lumír
Zítra 29.02.2020 : Bedřich

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login