Dolni Počernice "A" - Sokol Troja

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga
0:5 (0:3)
A pak že „patník“ neumí střílet aneb, když si střelec neplete naší a soupeřovu branku
Napsal: cic dne Pondělí, 27 Únor 2017 00:00

DP „A“ – ADMIRA SLAVOJ U19  3:1 (2:0) konečně první výhra na turnaji a rovnou vyleštěná famózním výkonem. Obětavost, naprosto skvělá splněná práce v taktické rovině a skoro neuvěřitelný fotbalový kombinační projev. Příští zápas (poslední ve skupině) na turnaji v Kyjích sehrajeme v sobotu 4.3. od 14:00 hod a soupeřem nám bude JIŽNÍ MĚSTO CHODOV. A teď ale zpět k zápasu s juniory Admiry - více o zápase – vstup na celý článek (cic)

Tak se nám rozpadla skoro celá záloha… Pracovní, zdravotní a rodinné důvody znamenaly tvrdý řez do záložní řady a tak nastoupit musel do středu zálohy Paťas alias Palda… Chtěli jsme navázat na těžký středeční zápas a sehrát hlavně v defenzivě obětavý výkon bez bohorovnosti a lapsusů!!  A jako nadstavbu? Jednoduchá a přímočará hra dopředu.  A že „patník“ není patník ukázali oba „patníci“ a řídili naší výhru svým skvělým výkonem. A nejen oni, všichni bez rozdílu sehráli naprosto skvělý zápas. Tak obětavý a pracovitý výkon, doplněný skvělou a nápaditou kombinační hrou!!!

Bylo tolik krásných fotbalových momentů, které si užili naši fanoušci. Tak nejen pro ně je zde soupis těch nejzajímavějších a nejdůležitějších momentů utkání.

4´ Maxa uvolní kolmicí do vápna Šestáka, který hledá zpětnou přihrávkou Nápravníka, ale jeho střelu z otočky obrana zablokuje. 10´ náš úvodní rohový kop zahrává Cicala, ale nic z něj nevytěžíme. 12´ hosté zatáhnou míč po naší pravé straně, centr (před zcela volným protihráčem) odvrací Nesnídal do bezpečí. 13´hosté zahrávají trestný kop, který odvrací naše pozorná obrana na rohový kop. Ten zahrávají domácí do shluku hráčů v brance, míč vypadne ze souboje, ale i dorážku dokážeme zastavit svými těly… 21´ Cicala posílá pod tlakem malou domů, kterou ale vystihne útočník, osamocený dělá kličku Mikimu, ale míč z velkého úhlu mezi tyče nedokáže naštěstí zacílit… 27´další akce po naší pravé straně, kterou zastavuje v malém vápně TT.  Následný rohový kop opět s úspěchem odvracíme. 29´Jašev vybojoval na půlící čáře míč, ale je v pokusu o průnik faulován. TT zahrává dlouhý centr do vápna, kde Nesnídal sice parádní hlavičkou překonává golmana hostů, ale míč jde od břevna do země na čáru a ven z branky. Pohotový Jašev však dobíhá a míč posílá nekompromisně do sítě – vedceme 1:0!! 31´ další nebezpečný trestný kop ze strany, naše obrana odvrací na vápno a střelecké zakončení hostů končí vysoko nad brankou. 32´filtr naší záložní řady, posun do ideální střelecké pozice a Miki skvělým zákrokem vyráží mimo branku. Následný rohový kop vypadne ze souboje na kopačky soupeře, dokončení akce střelou na branku zabrání Jandl obětavě svým tělem. 36´Paťas získává na obránci míč skvělým pressingem, postupujeme ve třech proti dvěma obráncům. Paťas na velkém vápně míč zasekne a posune na střed Jaševovi, který dál nezištně přihrávku prodlouží na zcela volného Maxu. Ten se svým zakončením přízemní křížnou střelou nemýlí a zvyšuje na 2:0!!!

Poločas, který měl vysoké parametry je ukázkou toho, jak semknutý a s chutí bojující tým se dokáže i proti silnému týmu. Dochází ke střídání a naše kvalita hry neuvadá.

50´ Hamiollava podstupuje souboj s útočníkem, ale nezabrání centru, který prolétne vápnem. Hosté míč navedou do ideální střelecké pozice na střed vápna, ale střela naštěstí jen těsně mine břevno naší branky. 52-53´ obrovský tlak, kterého výsledkem je nebezpečná křížná přízemní střela, která opět jen těsně mine tyč naší branky. Další 2 rohy odvracíme. 57´ Presujeme  Burešem a Maxou soupeře na hranici velkého vápna, získáme míč a zastavují nás jen za cenu faulu. Trestný kop si bere na starosti Bureš, ale jeho střela končí na postavené zdi… 60´Další pressing Bureše, míč dostane dárkem od golmana Admiry a po dvou naznačeních posune míč pod tělem golmana na branku, ani dobíhající a skluzující obránce však nezabrání v cestě do sítě – vedme 3:0. 62´ Admira nás doslova přišpendlí u vápna, zahrávají v krátkém sledu 4 rohové kopy. Miki spolu s obranou vše s úspěchem odvrací. 65´ protiútok do naší otevřené obrany, centr na malé vápno, kde zcela volného útočníka vychytá Miki a i následnou dorážku odmítá nejen on, ale i obránce pustit do sítě. Ale následuje drtivý tlak okolo vápna, kterému se však ubráníme. To asi byla klíčová fáze utkání, kdy jsme nepustili soupeře do snížení a ustáli mnohé gólové akce. 70´ Hamiollava svádí běžecký souboj s útočníkem, u vápna však snadno prohrává souboj tělo na tělo a uvolňuje protihráči volnou cestu do vápna. Ten však svou střelou nedokáže umístit mezi tyče… 78´ rychlá protiakce do naší otevřené obrany, centr do vápna podskočí Hamiollava. Míč tak dostane zadarmo protihráč, který míč posune prsama na svého spoluhráče, který sice stojí v ofsajdovém postavení, ale bohužel není odmáván. Tentokrát se z malého vápna nemýlí a prostřeluje Mikiho v brance – sníženo na 3:1. 80-90´ finální tlak soupeře, kterému se ubráníme. I my však dokážeme několikrát ohrozit soupeře. Kombinací se však k žádnému vážnějšímu ohrožení branky nedostaneme. I několik rohů nám obrana odvrací…

Po výborném výkonu si odvážíme cenné 3 body za výhru, která je pro celý tým vzpruhou!!

(cic)

ADMIRA U19 - Dolní Počernice 1:3

29. min: Dany Jašev
36. min: Tomáš Maxa
60. min: Michal Bureš

46. min: Adam Hamiollava (rank) za Tomáš Tomáš
46. min: Jan Doležal (rank) za Zdeněk Nesnídal
46. min: Michal Bureš (rank) za Dany Jašev
38. min: Vít Palička Karta