Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

22. 2. 2020: 16:00
Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"

Poslední zápas

15. 2. 2020: 10:00
Dolni Počernice "A" - FK Čechie Dubeč, z.s.
6:1 (2:1)
Velké osvěžení v sestavě A týmu…
Napsal: cic dne Neděle, 15 Leden 2017 01:06   

DP „A“ – TJ BŘEZINĚVES  0:2 (0:1) Osvěžení v sestavě? A to jak? Zajisté úvodník vyvolal v hlavách čtenářů otazníky… A tak neváhej a vstup na „celý článek“ a dozvíš se více…  Příští zápas v rámci turnaje Kyjí sehrajeme v neděli 22.1. v čase 16:00 hod a soupeřem nám bude silný soupeři VYŠEHOŘOVICE (cic)

Předně se musím omluvit pravidelným čtenářům, že stále není umístěn článek z Tróji, ale doposud neodstraněné technické problémy a neuložení  článku mimo web DP mi nedovolilo tento znovu uložit. Psát jej znovu? To bylo nad mé síly…  Po odstranění problému jej z administrace „vytáhnu“ a předložím čtenářům. Průběžně budu také vkládat i chybějící statistiky (docházku, branky, asistence, kanadské bodování a pokud bude čas a chuť, tak i individuální hodnocení hráčů.

A teď zase zpět k prvnímu zápasu na zimním turnaji v Kyjích.

Sestava doznala mnoha změn a tak i potřebného osvěžení, které (doufám) přinese jen vyšší kvalitu naší hry. Tak postupně… Po půlročním hostování a pracovních povinnostech mimo Prahu se vrací do sestavy Libor Picek. Zapojení vybraných dorostenců do zápasového rytmu A týmu (a nejen A týmu) mužů je výpomoc a ne přítěž, jak by škarohlíd a pesimista chtěl vyslovit. Oba hráči přinesli nejen svěží vítr chuti a odhodlání, ale i herní kvalitu. A to jak Adam Hamiollava, který ve spolupráci se zkušeným  Dodim ubránili nejednu útočnou situaci hostů. Ale i Renda Nápravník, jenž se ve své premiéře v mužích musel (fotbalově) prát spolu se svými zkušenějšími spoluhráči s velmi silným protivníkem. Proti nám nastoupila exkluzivní záloha ve složení Pech, Šenkeřík a Pavel Macháček. Ale i Renda sehrál ve svém debutu výborný zápas. Tak snad to osvěžení přinese nejen vlahé osvěžení, ale průvan, který provětrá nás všechny a nakopne k lepším výkonům.  A hlavně doufám, že našim mladým nadějím budou zápasy s muži přílivem zkušeností, které jim pomohou v jejich fotbalovém růstu.

Úvod zápasu byl z naší strany opatrný, možná až s přílišným respektem k soupeři, který dorazil bez jediného náhradníka… V úvodu si soupeř sjednal svou jistou hrou na 1-2 doteky převahu, ze které plynuly i standardní situace. Jednu takovou v 9.minutě zakončil soupeř hlavičkou na přední tyči a nedal Mikimu šanci. Prohráváme 0:1… 12´ první naše ohrožení branky nakonec není ohrožením gólovým. Rohový kop na přední tyč soupeř odvrací.  Avšak získáváme větší jistotu a silnou půdu pod nohami. 13´ Napadáme rozehrávku soupeře a Maxa ukradne míč při špatné rozehrávce, vstoupí do vápna a posune doleva na penaltu na Burryho. Gesta zmaru, hlava v dlaních, Burry, zcela osamocený, střelou z jednoho dotyku ani netrefuje branku…  21´opět napadáme rozehrávku soupeře, Maxa míč zachytí a svou přihrávkou, lobem přes obránce do vápna, vyzve Burryho k zakončení. Ten křížnou střelou z úhlu jen těsně mine branku soupeře. Soupeř nás však ohrožuje svými kombinačními akcemi naše vápno. Ale naše obrana všechny akce zastavuje. A pokud míče nezachytí obrana, tak propadlé míče zachytává pozorný Miki. Velmi aktivně pracuje v defenzivní činnosti i záloha, díky které umíme zahustit prostor okolo vápna, který pak silná záloha soupeře nedokáže překonat ke gólovému zakončení. 28´při jednom z takových obranných návratů zálohy však rozhodčí chybuje a skluz, kterým Martin Cicala ukopává míč na roh, posuzuje jako penaltový. Miki však penaltu chytá a spravedlnosti učiní za dost… 

Do druhé půle dojde ke střídání všech náhradníků, které pak doplňujeme v 60. minutě zpětným hokejovým střídáním Nápravníka za Romana a Maxy za Bureše.

52´po rychlé a jednoduché kombinační akci po naší pravé straně uvolňujeme do samostatného nájezdu Picka, ale jeho klička golmanovi a následné zakončení ve vápně vyjde naprázdno… v dalších minutách dokážeme opět ohrozit soupeře po stranách, ale přízemní centry do vápna nenajdou adresáta. 74´Vańourný ztrácí v rozehrávce a soupeř opět nekompromisně trestá, do otevřené obrany vstupuje nekrytý hráč a prostřeluje Mikiho v brance – prohráváme 0:2…  80´ Dufek projde přes čtyři protihráče až k hranici vápna, kde je nešetrným zákrokem sražen a musí střídat. Trestný kop zahrává Vaňourný  a už se zdá, že se nám dostane čestného gólového úspěchu, ale vracející se Macháček vypomůže golmanu Píšovi a hlavičkou míč, letící do branky, odvrátí na roh.  Další akce již ani na naší straně a ani u soupeře neskončí přímým zakončením na branku.

Prohra, ale se vztyčenou hlavou. Promarnili jsme tolik šancí, které při jejich proměnění mohly změnit průběh utkání. Ale je lepší se do šancí dostávat a prohrát, než vyhrát náhodnou brankou a trápit se herně bez šancí… Snad se budeme střelecky zlepšovat. Pochvalu zaslouží všichni hráči a zejména dorostenci, kteří nezklamali a naopak byli plnohodnotnými hráči!!!  

(cic)TJ BŘEZINĚVES - Dolní Počernice 2:0

Góly
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Lukáš Dufek (rank) za Michal Jandl
16. min: Jan Šesták (rank) za Jan Vycpálek
50. min: Stanislav Vaňourný (rank) za René Nápravník
46. min: Libor Picek (rank) za Tomáš Maxa
Karty

F. Mikeš
rank
D. Jašev
rank
A. Hamiollava
rank
J. Doležal
rank
J. Vycpálek
rank
M. Jandl
rank
R. Nápravník
rank
M. Roman
rank
M. Cicala junior
rank
T. Maxa
rank
M. Bureš
rank
 

Svátek má

Dnes 23.02.2020 : Svatopluk
Zítra 24.02.2020 : Matěj

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login