Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Dany nikdy v Kyjích neprohrává a také nás nasměroval k obratu v utkání
Napsal: cic dne Úterý, 11 Říjen 2016 02:35

TJ KYJE PRAHA 14 – DP „A“  1:3 (1:1)!!! Ano, Dany ještě v Kyjích neprohrál, tedy pokud nastoupil v základní sestavě…  Tak proč by takový trumf proti soupeři v tradičním místním derby trenér nevytáhl…???  Tradiční povedenou fotogalerii nám opět připravil náš dvorní fotograf a čestný předseda – vstoupíš na ní zde  Příští zápas hrajeme na domácím hřišti, v sobotu 15.10. od 16:00 hod a soupeřem nám bude nováček a navrátilec do soutěže FK UNION STRAŠNICE. Velmi si vážíme podpory našich věrných fanoušků, kteří se spolu s námi mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů, kterými jsme se odrazili na dostřel  7.pozice v tabulce. Více o zápase – vstup na „celý článek“ (cic)

Citelná ztráta je absence Wahbiho a Urbana, kteří nemohou z pracovních důvodů do zápasu nastoupit. Máme však i další absence (většinou ze zdravotních důvodů). Proto vítáme, že Vejvodovi již skončil přísný třítýdenní trest za červenou kartu v Březiněvsi a že se vrací po zranění Jašev. Důležité je také, že máme vyrovnanou brankářskou dvojici!! Mikiho (pro kterého asi skončila podzimní část sezony – těžký výron v kotníku) skvěle zastoupil Pospi, který se zasloužil výraznou měrou o zisk tří bodů. Opět se ukazuje, jak důležité je mít široký kádr, díky kterému vždy bez problémů zacelíme ztráty…  Soupeř do zápasu vyrukoval s veteránem Markem Trvalem, obávaným to hlavičkářem. Nejenže neprohrál jedinou hlavičku v zápase, ale také nás jako jediný překonal. Jak jinak než hlavičkou.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání

4´ trestný kop zahrávají domácí Adamem Trvalem od postranní čáry na úrovni velkého vápna. My trestuhodně nepokryjeme nabíhajícího Martina Dvořáka, který hlavičkuje do břevna naší branky!!! Po odrazu nedokážeme míč pokrýt jinak než za cenu faulu. Druhý trestný kop opět zahrává Adam Trval a my s obtížemi odvracíme jen za cenu rohového kop. 6´ na skvěle zahraný rohový kop na přední tyč naskakuje Marek Trval a půl metru nad našimi statickými obránci vystoupá jak maják a posílá míč do sítě naší branky – prohráváme 1:0. (momentka je pěkně zachycena ve fotogalerii). 8´zahráváme trestný kop z poloviny hřiště, míč ze souboje s obránci vypadne do zámezí a zahráváme rohový kop. První neúspěšně, ale obrana nám dává druhou šanci, protože opět míč poslali za brankovou čáru. Druhý rohový kop již adresujeme našemu hráči – Vernoerovi, který však posílá míč nad brankovou konstrukci. 10´ operujeme kombinačně okolo vápna domácích. Motl se ze strany snaží o vstup do vápna, protlačí míč v souboji s obráncem a pokouší se prostřelit bránící hráče. Jeho pokus je sice hodně nepřesný (možná i zblokovaný), ale míč si najde cestu ke zcela volnému Jaševovi a ten svou nevyzpytatelnou a nečitelnou střelou k tyči srovnává stav utkání na 1:1!!! 12´ domácí zahrávají trestný kop přetaženým centrem do vápna, míč vrací zpět k nohám Menšíka, který míč posílá těsně mimo tyče naší branky. 16´po faulu na Bureše zahráváme trestný kop na hranici velkého vápna. Namísto přímé střely volíme střelu po přihrávce, kterou posune Vejvoda více na střed pro Dufka. Bohužel tomu střela vůbec nesedne a míří mimo branku. 21´ nepochopitelně a naivně jako fotbaloví učedníci necháme rozjet akci z naší útočné poloviny hřiště. Rozjetou mašinu jménem Radek Havlík nedokáže zastavit nikdo z obránců a tak se ocitne tváří v tvář Pospimu, jenž však jeho nepříjemnou přízemní střelu z úhlu vyrazí míč nohama na roh. Opět sice skvěle zahraný na Marka Trvala, ale před obávaným hlavičkářem míč prodlužuje Marek Verner a zažehnává tak bezprostřední ohrožení naší branky. 23´další náš rohový kop, který zahráváme nakrátko, obrana domácích opět odvrací do bezpečí. 24´ zahráváme trestný kop za strany Vaňourným, ale přemíra snahy z kopu udělá nepovedený ragbyový neadresný  kop… 40´ trestný kop domácích do vápna prodlužuje hlavou  Marek Trval ve prospěch svého syna Adama. Jeho pokus o centr zastavuje naše obrana za cenu rohového kopu. Ten bez velkých obtíží pokryjeme. 41´ náš rohový kop, který soupeře kombinačně vyšachujeme soupeře u rohového praporku, centr do vápna obrana odvrací k nohám Vejvody, ale ten, namísto posunutí míče doleva na zcela volného Motla či Bureše, volí velmi nepovedenou střelu z 30 m… 43´domácí zahrávají rohový kop, ale neúspěšně. My naopak zahajujeme kontr od Pospiho, který výkopem najde Jaševa. Dany míč pokryje a posune doprava na rozeběhnutého Bureše. Burry míč zatáhne a centrem najde na desítce seběhnutého Dufka. Bohužel nevyužije skvělého postavení a míč posílá volejem daleko mimo branku. 60´domácí se dostanou přenesením hry na Petra Horáka do luxusní pozice k ohrožení branky Hráč domácích posílá z hranice velkého vápna přísnou střelu, kterou Pospi nadvakrát chytá!! 62´Vaňourný rozeběhne Dufka, který uteče nejen obránci, ale ani golmanovi Královskému nedá šanci a při vstupu do vápna mu dělá kličku a posílá míč do opuštěné branky – vedeme 1:2!!!! 63´ trestný kop z 22 m zahrávají domácí Markem Trvalem, ale Pospi míč s jistotou chytá.  66´Bureš vhazuje pohotově aut pro Davida Vernera, který přihrávkou pak akci vyšperkuje přihrávkou do kapsy za obranu, ale nabíhající Dufek na míč nedosáhne…67´ trestný kop domácích, zahrávaný na maják jménem Marek Trval, ale tentokrát hlavičkuje jen do středu branky. 74´ chyba v bránění, a Radek Havlík vstupuje do vápna a nedokáže opět překonat Pospiho v brance. Míč vyrazí nad sebe (viz fotogalerie), ale odražený míč jde do sítě. Tomáš Tomáš řečený TéTéčko odmítá vyrovnání a na poslední chvíli odkopává z brankové čáry… 76´ nákop do vápna, kde za sebe prodlužuje Marek Trval, ale útočník domácích nedokáže využít nabídnuté příležitosti a tváří v tvář našemu golmanovi nedokáže poslat míč do sítě. Pospi odmítá dostat branku a drží nám svým skvělým zákrokem vítězné  „akcie“ vysoko. 80´ pěkná kombinační akce od lajny přes Cicalu, který mezi dvěma napadajícími obránci protáhne míč na střed pro Vaňourného. Bohužel finální přihrávka na zcela volného Maxu na vápně je nepřesná a  tak se náš hráč nedostane k zakončení. 84´ Vaňourný posune doleva na Dufka, který vstupuje přes obránce ze strany do vápna a posune vedle sebe do střelecké pozice Burešovi. Burry nezištně (a překvapivě…) posune na vedle sebe lépe postaveného Vaňourného. Standa míč posílá z 12 m do sítě – vedeme 1:3 a zápas již bezpečně dohrajeme a domácí nepustíme do žádné gólové šance.

Zápas se mohl odvíjet jinak, kdyby soupeř proměnil 2 nebo 3 klíčové gólové akce, proto musíme sportovně uznat, že zápasu by asi slušela remíza. Ale na „BY“ se nehraje. My jsme ale tentokrát dokázali proměnit naše velké šance a zápas dovedli do vítězného konce.

Jsem šťastný!!! Ne!!! MY jsme šťastní!!!! Získali jsme společnými silami veledůležité body… Dokážeme povýšit tuto výhru domácím vítězstvím v příštím zápase?

(cic)

TJ KYJE PRAHA 14 - Dolní Počernice 1:3

10. min: Dany Jašev
62. min: Lukáš Dufek
84. min: Stanislav Vaňourný

63. min: Martin Cicala junior (rank) za Marek Verner
66. min: Tomáš Maxa (rank) za Dany Jašev
86. min: Michal Jandl (rank) za Michal Bureš
59. min: Dany Jašev Karta
62. min: Michal Vejvoda Karta
73. min: Stanislav Vaňourný Karta
73. min: Tomáš Maxa Karta