Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Namísto jasné výhry drama až do konce…
Napsal: cic dne Úterý, 13 Září 2016 21:29

DP „A“ – ÚJEZD Nad LESY „B“  3:2 (2:1) Mnoho pohledných fotbalových akcí a s nimi mnoho gólových šancí, 3 pokutové kopy (2 neodpískané), krásné počasí a snad i spokojení diváci… Více o tomto zajímavém zápase se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. Příští mistrovský zápas hrajeme proti dosud neporaženému lídrovi soutěže  BŘEZINĚVSI, v sobotu dne 18.9. od 17:00 hod. Největší počet vstřelených branek, skoro neprůstřelná obrana. To je výzva a pozvánka našim věrným divákům, aby nás přišli podpořit v souboji s tímto velmi silným soupeřem Nezpomeňte nás podpořit ve středečnáím (14.9. od 17:00 hod) domácím pohárovém zápase proti Dukla Jižní Město (cic)

Zápas proti poslednímu týmu tabulky mohl vnést do hlav hráčů myšlenku na podcenění, ale to se asi hráčům vybavil náš trapný výkon v Dubči a tak každý z hráčů přistoupil s vážností a pokorou k tomuto důležitému utkání. A také se ukázalo, že není slabých týmů a soutěž bude velmi vyrovnaná. Proto každý zisk bodů bude důležitý!!! Obavy a vrásky trenérovi však udělala akce, která je u mnoha hráčů oblíbená - páteční diskotéka v blízké Léta Páně… Všichni hráči však přistoupili, když ne profesionálně, tak s rozumem a tak poslední, kdo z této akce odcházel, byl trenér, nejstarší hráč a vedoucí. Plnili funkci hlídače…??? :-) Nikoliv, povídali, si, poslouchali hudbu, smáli se, no prostě se bavili, jak umí… Nebylo třeba někoho hlídat, jak jsem psal, každý z hráčů si uvědomoval důležitost utkání v boji o posun nahoru z dolních pater tabulky… Minimálně za toto hráčům patří dík.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání

5´ po faulu Urbana zahrávají hosté trestný kop z hranice velkého vápna. Replyuk však míč posílá jen do zdi. 8´zahráváme rohový kop, který odvrací hosté do autu, který zahráváme Vaňourným až do vápna, ale tam obrana opět zastavuje akci na další rohový kop. Ten už hosté definitivně odvrací do bezpečí.  12´ Vaňourný centruje přetažený centr do vápna na Bureše, který hlavou vrací zpět na penaltu. Maxa s Urbanem ponechají naběhnutému Vejvodovi z druhé vlny a ten uklízí míč do horního rohu branky. Vedeme 1:0!!! 17´ krásná kombinační jednoduchá akce z naší poloviny ve spolupráci Wahbi –Urban. Druhý jmenovaný lobem uvolňuje  Wahbiho, který centrem hledá naběhnuté spoluhráče ve vápně. Domácí se však ubrání. 21´ Bureš přebírá míč na úrovni rohu velkého vápna a uvolňuje se. Je však sražen nedovoleným zákrokem a tak kopeme trestný kop. Obrana hostí má velké „okno“  a tak krásný centr Wahbiho končí na hlavě osamoceného Urbana, který míč posílá do sítě – zvyšujeme na 2:0 !!! Skvělý začátek. A ten nás možná ukolébal… Ale trestuhodné nepokrytí soupeře ve vápně, kdy nedokážeme pokrýt nabíhající hráče nás stojí draho. Ztrácíme tolik potřebný klid a polštář dvougólového vedení. 35´Trestný kop zahrávají domácí skoro z půle dlouhým nákopem do vápna na zadní tyč, kam zabíhají dva volní protihráč!!! Chumlen, kterého vynechal v bránění Urban, se prosazuje hlavičkou  do protipohybu našeho brankáře a tak je pryč pohoda a hosté snižují na 2:1… 36´ až po brance opět nabíráme na aktivitě a zahráváme další z rohových kopů, ale provedení je opět špatné a domácí odvrací do bezpečí. 37´Bureš získal důrazem u postranní  čáry míč a posunul na Maxu, který míč navedl na střed vápna a z ideální pozice pálil přísnou střelu. Bohužel jen do středu branky a tak brankář Pecho, nemá problém míč chytit…   40´ Trestný kop hostů, dlouhý nákop do vápna, km zabíhají opět dva volní hráči a střelec, kterého tentokrát vypustil Wahbi, míč posílá křížnou přízemní střelou těsně mimo tyče. Uffff… 45´ Motl centruje do vápna, kde si na míč naběhne Maxa a nádherným přísným halfvolejem pálí přízemní projektil, který Pecho zázračně chytá.. 46´V nastavení ještě provětrá obranu hostí Wahbi, který se uvolňuje na 2 protihráčích a centruje přetažený míč, který bohužel jen proletí, protože naši všichni hráči nabíhají ve shluku na střed branky…

46´rohový kop zahráváme Vaňourným na Wahbiho, který vstupuje do vápna, ale jeho pokus o centr je zblokován na další roh. Ten zahrává Wahbi na zadní tyč, kde si míč zpracuje Urban a v kombinační akci pokračujeme ve vápně. Osamocený Dufek dostává ideální přihrávku na penaltě, ale jeho střelu golman Pecho fantastickým zákrokem vyráží….  50´Motl hledá krásnou křížnou přihrávkou naběhnutého Urbana, který se od rohového praporku doslova procpal mezi lajnou a obráncem a nacentroval do vápna. Zcela osamocený Maxa měl míč ideálně na hlavě, ale netrefil ze 7 m branku…  52´Wahbi nachází přetaženým centrem Bureše, kterému se míč zaplete pod nohy a nadějnou akci si tak sám zastaví. 57´dlouhým pasem najdeme Wahbiho, který zase zatápí obraně a vstupuje přes obránce od brankové čáry do vápna. Jeho zpětnou přihrávku podél malého vápna však zachytává brankář Pecho. 61´ Motl posílá dlouhý pas za obranu, Wahbi se prosmýkne za zády Zemana, který na míč nedosáhne. Udělá na vápně kličku Pechovi a posílá míč do opuštěné branky – vedeme 3:1!!! 65´ rychlý protiútok hostů vedený 4 proti 2. Přízemní centr do vápna, Miki vyráží před sebe a zabraňuje za ním nabíhajícímu protihráči, aby skóroval. Ale k odraženému míči se na penaltě dostane opět soupeř a pálí gólovou střelu. Miki je překonán, ale na brankové čáře jej zastoupí Urban a míč ukopne do bezpečí. 68´ dlouhý nákop na Wahbiho, který se obtočí okolo obránce a jde do vápna. Ve vápně jej podsekne křižující obránce a… Ne nepíská se penalta. Ač byl faulovaný, tak bohužel Wahbimu uškodil trochu teatrální pád… 76´ za záda naší obrany nám zabíhá útočník, kterého nešikovným zákrokem fauluje Urban. Tady se už zcela správně penalta píská. Pokutový kop s jistotou proměňuje Šebesta a snižuje na 3:2… Namísto jasného vedení je tu na závěr velké drama…  78´Wahbi kombinuje s Dufkem na rohu velkého vápna. Na konci kombinace je ve vápně Dufek, který jde ze strany zcela sám proti golmanovi  Pechovi. Lukáš se dostane do jeho blízkosti a tak jej nedokáže prostřelit. Míč se dokonce odrazí zpět do našeho hráče, takže se zahrává jen odkop od branky. 80´Wahbi dostává dlouhý křížný pas a vstupuje ze strany do vápna, kde sražen nohou a to se diví i obránce hostů, že zákrok neposoudil rozhodčí jako nedovolený…  No snad nás to nebude v závěru stát body tyto chyby v posouzení.  84´Wahbi vstupuje ze strany do vápna, udělá hadr z obránce a zpětnou přihrávkou hledá naběhnuté spoluhráče Jaševa a Vejvodu. Bohužel ani k jednomu adresná přihrávka nedojde, protože jí zastavuje vracející se obránce…85´malá domů, kterou si Pech špatně zpracuje, míč mu odskočí a dorážející Jašev mu míč ukradne, Pecho ve snaze míč ukopnout podrazí Jaševa, který by se již dostal do gólového náběhu do zcela opuštěné branky. Zcela nepochopitelně však rozhodčí uděluje jen žlutou kartu… Následně trestný kop zahrává Vaňourný na Vejvodu, který vrací hlavičkou na Cicalu, ale před ním obránce odvrací do bezpečí… 89´infarktová situace - hosté se dostanou do akce 4 proti 2 !!!??? Přihrávka na zadní tyč  a tam osamocený Mareš nedokáže Mikiho prostřelit z 5 m!!! Oddechli jsme si a zápas končí.

Zápas opravdu bohatý na pěkné akce, šance na obou stranách. Tentokrát jsme na šance zvítězili my a tak jsme si asi tři body zasloužili…  (cic)

Dolní Počernice - FK ÚJEZD NAD LESY B 3:2

12. min: Michal Vejvoda
21. min: Matěj Urban
61. min: Bilel Wahbi

55. min: David Verner (rank) za Tomáš Maxa
70. min: Dany Jašev (rank) za Michal Bureš
83. min: Martin Cicala junior (rank) za Stanislav Vaňourný
27. min: Matěj Urban Karta
67. min: Bilel Wahbi Karta
75. min: Jan Vycpálek Karta