Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Výhra, která bolí, moc bolí…
Napsal: cic dne Neděle, 05 Červen 2016 12:07

DP „A“ – VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY 4:3 (2:1) Že nedává úvodník smysl? Dává a co mě k vedlo k jeho napsání? Odpověď najdeš vstupem na „celý článek“. Příští kolo zajíždíme na VYŠEHRAD, kde na jeho (UMT hřišti) sehrajeme zápas s jeho rezervou  - v neděli 12.6. od 15:00 hod. (cic)

Má nechuť psát zápis je velká, ale nehodlám se k tomu postavit stejně jako někteří hráči v tomto zápase. Takže zde je soupis nejdůležitějších momentů utkání

3´Vejvoda roztáhne hru na Bureše, který průnikem po levé straně centruje přízemní centr do malého vápna. Zakončení Vernera likviduje brankář Košťák. 6´Bureš získá míč svým tradičním důrazem a uniká po pravé straně do vápna. Zpětnou přihrávkou uvolní Vycpálka, který z 10 m pálí na branku. Míč štěrboholský golman jen vyrazí a to přímo k nohám dobíhajícího Motla, pro kterého není problém propálit a vsítit první branku 1:0. 9´ Roman centruje na Bureše, který volejem přestřeluje ochrannou síť za brankou. 11´ Osamocený Verner špatně zpracuje míč a daruje jej protihráči, který jde sám proti Nesnídalovi. Zdeněk jej zastavuje žlutým faulem. Následný trestný kop zahrávají hosté nad branku Mikiho. 17´ Křížný pas Vajnera na Urbana využije Matěj ke vstupu do vápna přes dva bránící hráče a přihrávkou posune ve vápně na volného Prokopa, který sice se střelou váhá, ale nakonec jí na branku vyšle. Ta po teči obránce končí za zády brankáře Košťáka – vedeme 2:0. 23´ zahráváme rohový kop, ale ten jen zárodkem protiakce, kdy jdou 2 hráči proti jednomu našemu obránci. Vracející se Vejvoda však míč protihráči ukradne. 27´ Nesnídal zastavuje protihráče nedovoleným zákrokem na hranici velkého vápna. Trestný kop zahrávají hosté do horního rohu branky, ale Miki čaruje a míč vyráží na břevno své branky. 33´Bureš zatáhne míč po straně, centr do malého vápna a Motl je na zadní tyči zcela sám. Bohužel však nedokáže zakončit a odmítá tak navýšit vedení. 34´ Urban ve středu hřiště zastavuje postupný protiútok a zahájí tak kontr, který přihrávkou do strany rozjede Vajner. Rozeběhnutý Bureš po navedení míče k vápnu pálí opět nad ochrannou síť. 36´ Vajner velmi odevzdaně propadne v souboji o míč a daruje jej tak protihráči, který postupně projde přes naše 3 bohorovně bránící hráče a při posledním souboji fauluje Urbana, takže branka, kterou po akci vsítil, není platná. 37´ bohorovnost našeho týmu narostla do obřích rozměrů, křížný pas za obranu na zcela volného Kotšmída, který propálí přízemní střelou Mikiho v brance sníženo na 2:1. 38´ roztažení hry do strany a hostující hráč pálí přízemní střelu z vápna. Miki jí bezpečně u tyče chytá. 39´zahráváme rohový kop, který zahráváme nakrátko, Roman centrem najde Bureše, jehož nádherný volej bohužel v cestě do sítě zastavuje Nesnídal svým tělem. 41´Bureš krásnou střelou z 25 m orazítkuje tyč… 45´neúspěšný poslední roh hostů ukončí poločas.

Vedeme o poločase, ale náš trapný a bezkrevný poločasový výkon byl předzvěstí toho druhého… Jako bychom nehráli o záchranu.

47´Motl vstupuje ze strany do vápna, přenechává míč Vycpálkovi, který střílí z 10 m na branku. Míč tečuje obránce a golman Košťák skvělým zákrokem vyráží u tyče. 53´ Motl jde sám na golmana, ale jeho zakončení likviduje spolu s ním obránce… 56´ Kostroun navede míč podél vápna za asistence našich odevzdaných obránců.  Na jeho střelu do horního rohu branky je Miki krátký srovnáno 2:2. To na nás dolehne jako deka a už tak ubohý a odevzdaný výkon ještě umocníme… 74´ dlouhý nákop na Kotšmída, který se přes Vycpálka prosadí ve vápně a prostřelí Mikiho a obrací tak skóre utkání na 2:3… Náš výkon je až nechutný. Chodící apatický soupeř nás přehrál v chůzi a my jsme nedokázali eliminovat jeho pěší fotbal. Strašidelný výkon. Nasazujeme tedy Dufka, který je po krátce po zranění a ten dokáže svými dvěma průniky do vápna na poslední chvíli zajistit konečný zisk tří bodů. 85´rohový kop zahrajeme na Dufka, který míč převezme a individuálně projde přes 2 obránce, zpětnou přihrávkou najde na malém vápně Urbana, jenž míč usměrní do sítě 3:3. A druhou branku si udělá sám Dufek. 88´Míč navede podél vápna, přes statickou obranu se dostane až na 4 m od branky, kde posílá střelu do protipohybu brankáře Košťáka – vedeme 4:3.  Výhra, tady 3 body jsou cenné, ale naprosto nezasloužené….

Po čtyřech skvěle odehraných zápasech jsme sehráli ostudnou partii. Je to ten typ zápasu, co získáš 3 body, ale herní projev je nedůstojný a nezasloužený. Nedokážu se vyrovnat s výkonem týmu, který nemá zájem o hru, nejeví ani znak agresivity a bojovnosti. Jsem rozčarovaný a smutný z přístupu. Od některých hanebná odevzdanost. Sprostota a slovní vzájemná agresivita, nepodpora, neochota pomoci. Takto se o záchranu nebojuje a znechucení museli odcházet i diváci, kterým se tímto za výkon týmu omlouvám. Bohužel jsme degradovali všechny naše poslední zápasy, každý si pamatuje jen ten trapný zápas, ten poslední. Ty skvělé zážitky nikdo nevyzdvihne, na ty si už nikdo nevzpomene. Každý si na nás najde hůl a právem nás s ní přetáhne přes záda. Přes záda musím dostat i já, protože já jsem za svůj tým zodpovědný a své odpovědnosti se nezříkám.

Jsem zhnusen přístupem většiny mých hráčů. Všichni tomu obětujeme svůj volný čas a zadarmo, ale jen někteří makají, dřou, chodí pravidelně na tréninky, v rámci svých herních možností a fotbalových dovedností se obětují pro svůj tým a pak přijde (možná) rozhodující zápas jara a my si jdeme zápas odchodit, opálit se a jen tak se proběhnout? To nemohu přijmout. Jsem rozčarován a je to plivnutí do tváře všem, kteří se v průběhu přípravného týdne a v zápase samotném obětovali. Padlo to na mě. Byl jsem nabitý energii, výsledky i herní projev byl v posledních čtyřech zápasech fantastický, atmosféra v týmu skvělá. Diváci nás táhli a odcházeli spokojení. A nyní? Díky hráčům jsem otrávený, smutný a nesmírně unavený a proto tyto 3 (veledůležité) body mě bolí, nesmírně bolí. Bohužel slovy nejde popsat. Jak dokážeme jediným zápasem pošlapat a pošpinit naše skvělé výkony. (cic)

Dolní Počernice - SK VIKTORIA ŠTĚRBOHOLY 4:3

7. min: Jakub Motl
85. min: Matěj Urban
18. min: Jan Prokop
88. min: Lukáš Dufek

61. min: Dany Jašev (rank) za Jan Prokop
68. min: Tomáš Maxa (rank) za Zdeněk Nesnídal
70. min: Lukáš Dufek (rank) za Jakub Motl
90. min: Jan Šesták (rank) za Lukáš Dufek
13. min: Zdeněk Nesnídal Karta
24. min: Matěj Urban Karta