Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Po 240 minutách střelecké impotence opět poločasový brankový uragán
Napsal: cic dne Pondělí, 09 Květen 2016 00:22

DP „A“ – TJ KYJE PRAHA 14   3:0 (3:0)!!! Ano, vstřelit branku nám trvalo dlouhých 240 minut. Na tragický druhý domácí poločas s Březiněvsí navazovaly dva jalové výjezdy na hřiště soupeře. A čekal nás zápas v derby s Kyjemi. Tentokrát jsme však zabrali a úvodní poločas zcela gólově ovládli. Ale ovládli jsme stejně i vlastní hru? Více se dočteš v „celém článku“. A přidáváme opět i tradiční fotogalerii:  zde  Pozor příští zápas sehrajeme mimořádně již ve čtvrtek, dne 12.5., od 17:30 hod na hřišti soupeře - ČECHIE UHŘÍNĚVES. Najdou si naši fanoušci cestu za námi i ve všední den? Předem děkujeme za jejich podporu!!! (cic)

Před zápasem jsme měli čest předat dárkový koš bývalému hráči Sokola Dolní Počernice - panu Suchému a popřát mu k jeho úctyhodným devadesátým narozeninám. Následovalo také kratičké a symbolické poděkování našemu bývalému předsedovi Vladimíru Exnerovi, který odvedl pro klub obrovský a neocenitelný kus práce po jeho skoro 16 leté volební období. Tím sice skončilo jeho předsednictví, ale neskončila jeho spolupráce s klubem a nadále nezištně a obětavě pro něj pracuje a pomáhá klubu v jeho další činnosti. I proto si zasloužil toto veřejné poděkování a vřelý potlesk všech přítomných diváků…

Při pohledu na tabulku si každý čtenář dokáže spočítat, jak důležitý tento zápas byl pro oba týmy. Navíc tradiční derby mívá emotivní náboj. Očekával se tedy velmi těžký zápas. Bohužel opět tu jsou kromě dlouhodobě absentujících hráčů další citelné ztráty z důvodu zranění… Ze zápasu s Ďáblicemi nám chybí pro zranění Vaňourný (natržený sval) a Urban (výron v kotníku) a dále pak Vojtek (nemoc). Oproti tomuto zápasu dochází k větší rošádě. Do základní sestavy se vrací po zranění Mikeš a Vycpálek, po nemoci Motl a po velmi dlouhé době nastupuje do základu Zdeněk Nesnídal. Na lavici jsou již uzdravení Šesták a Verner.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

1´ hosté hrozí první nebezpečnou akcí po naší pravé straně a my jí zastavujeme ve vápně jen za cenu rohového kopu. Ten odvrací na první tyči Prokop a hlavičkuje do bezpečí. 2´ další krásná a jednoduchá akce hostů. Křížný pas za obranu na rozeběhnutého Menšíka, který lobuje vyběhnutého Mikiho a míč končí v síti. Branka však neplatí, protože se hostující hráč dostal do výhodné střelecké pozice jen díky ofsajdovému postavení. 3´vhazujeme Motlem dlouhý aut do vápna na Nesnídala, jehož brání 2 obránci, ale neubrání, respektive ubrání, ale v souboji nechají propadnout míč za sebe na zcela nekrytého Jaševa. Ten na zadní tyči uklízí míč do sítě a protrhává nejen střeleckou smůlu vlastní, ale i tu naší týmovou. Skvělý vstup do utkání – vedeme 1:0!!! Naší aktivitou si vytváříme další „autovou“ situaci. 6´ vhazujeme dlouhý aut (tentokrát Vycpálkem) na Nesnídala, který tentokrát hlavičkový souboj vyhraje a míč prodlouží na zcela nekrytého Vejvodu. Ten naznačí střelu z voleje, ale chladnokrevně si zpracuje míč a z otočky posílá míč do sítě za asistence přihlížejících obránců domácích – vedeme 2:0!!! To je úvod jako z říše snů. Konečně trestáme i my chyby soupeře brankou. 7´Prokop rozšíří hřiště přihrávkou do strany na rozeběhnutého Romana, kterému se však finální přihrávka do vápna nepovede. Centr letí vysoko nad brankovou konstrukci. 9´ hosté zahrávají rohový kop přetaženým centrem na Marsina, který míč posílá zpět centrem do vápna. Tam jej už odvrací definitivně do bezpečí Roman. 10´ dlouhý nákop za naší obranu, Šedivý vrací míč hlavičkou malou domů. Ale je to příliš krátké a daruje tak míč hostujícímu hráči, který se pokouší lobovat našeho golmana. Vyběhnutý Miki však míč chytá. 13´ hosté nám začínají zatápět, akci okolo vápna zakončuje Trval, ale Miki opět střelu bezpečně chytá. 18´ zahráváme rohový kop (nakrátko), následný centr do vápna však nezužitkujeme. 21´ další zahraný rohový kop Romana odvrací obrana k nohám zcela volného Šedivého, ale tomu se střela po dopadu z voleje nepovede a ani netrefuje branku. 22´ opět nestíhá Šedivý zastavit únik po naší pravé straně a daří se mu to až u brankové čáry za cenu rohového kopu. Zahrávají jej přetaženým centrem na Nohu, který trefuje volejem nad branku. 25´ centr do vápna na osamoceného Hupceje, který si míč zpracuje na prsa a připraví na střelu. Roman však včas přistoupí a míč ukopne do bezpečí. 31´dlouhý výkop Mikiho až na Motla, jenž je faulován na 25 m od branky. Zahráváme trestný kop Vejvodou, který fantastickou tvrdou střelou do horního rohu branky zvyšuje na 3:0. 39´ hosté nás drží kombinační hrou a krátkými přihrávkami v šachu okolo vápna. Míč filtrují za naší obranu ve prospěch volného hráče, který pálí z 12 m tvrdou střelu. Miki jí vyráží a drží si své čisté konto. 42´ opět nás hosté motají okolo vápna, ale ani jejich střelecké zakončení není úspěšné a ani následný centr nenajde adresáta a končí nad ochranou sítí.

Skvělý poločas!!! Tedy hlavně výsledkově. Herně nikoliv. Po celý poločas jsme tahali za „kratší konec“ a šlapali jsme vodu. Naši hráči měli nazuté přeskáče a někteří do toho ještě namočené do medu. Vedle toho lehkonozí kyjští hráči provětrávali pohybem náš obranný blok. Zejména Hupcej a Menšíkem nám dělali velké problémy. O poločase však Hupcej střídal a v 65. Minutě pak i Menšík (pro zranění) a tím definitivně ztratila na lesku i hra hostů.  Jsme však dokázali proti pohyblivějšímu soupeři dobře bránit v bloku a tím jsme je udrželi na uzdě. A hlavně jsme si vytvořili náskok, který jsme dokázali ve druhém poločase ubránit.

Do druhého poločasu nenastupuje Prokop, který byl v úvodním poločase zraněn nešetrným zákrokem (šlapákem na holeň). 48´ hosté se dostanou do vápna tváří v tvář Mikimu, přihrávkou vedle sebe na penaltu nabídnou dobíhajícímu Adamu Trvalovi (snad jsem nespletl jméno neúspěšného střelce) šanci, která se nedá nedat. Ale tentokrát se stane – Trval míč trefí holení a míč namísto do opuštěné branky letí do zámezí, ale ne za brankovou čáru, ale do autu...!!! Přežili jsme a od tohoto okamžiku se hosté uchylují spíše jen k dlouhým nákopům, které snadno pokryjeme. Ani my však nepřidáváme fotbalovou krásu a tak se hra odehrává především mezi vápny a nám se daří držet kvalitní obranný blok před vápnem a chráníme si náskok tří branek. 63´ z fotbalové letargie vystupuje na povrch naše krásná a jednoduchá kombinační akce okolo vápna. Přihrávkami se dostaneme přes šíři hřiště, učebnicový filtr na rozeběhnutého Motla, který se ocitne tváří v tvář golmanu Cibulkovi (viz krásné foto ve fotogalerii). Kuba však v obrovské šanci trefuje jen tyč… Jakoby tato akce zvýšila náš apetit po krásném fotbale. 65´krásně sehraný rohový kop Romana, který nad přízemní přihrávkou osamoceného Vejvodu ve vápně. Jeho střelu z jednoho dotyku Cibulka chytá. 68´ Vajner najde dlouhým nákopem Dufka, který jde v běžeckém souboji proti Nohovi a uvolňuje se od brankové čáry do vápna. Bohužel skvěle získanou pozici nevyužije k nabízející se zpětné přihrávce a obrana jej neutralizuje. Opět se nás hosté snaží překonat dlouhými nákopy, ale ty naše obrana snadno pokryje. Dva trestné kopy hostů v 85 a 86 minutě také pokryjeme a tak se můžeme radovat z tří veledůležitých bodů.

Doufám, že nám toto vítězství pomůže k dalším důležitým skalpům a bodovým ziskům a že nás to neuspokojí, neb naše hra měla daleko k ideálu… Každopádně si hráči zaslouží pochvalu, za týmový výkon a týmového ducha a za plnění taktických pokynů. (cic)

Dolní Počernice - TJ KYJE PRAHA 14 3:0

3. min: Dany Jašev
6. min: Michal Vejvoda
31. min: Michal Vejvoda

46. min: David Verner (rank) za Jan Prokop
74. min: Jan Šesták (rank) za Dany Jašev
76. min: Martin Cicala junior (rank) za Lukáš Dufek
87. min: Michal Jandl (rank) za Martin Roman
41. min: Jan Prokop Karta
70. min: Dany Jašev Karta
76. min: Zdeněk Nesnídal Karta
85. min: Jakub Motl Karta
90. min: Martin Cicala junior Karta