Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Poločasová proměna, která zcela umrtvila naděje na zisk bodu/ů
Napsal: cic dne Čtvrtek, 21 Duben 2016 23:48

DP „A“ – TJ BŘEZINĚVES 2:3 (2:0) Kam se ztratil tým z úvodního poločasu? Vynikající výkon je „pohřben„ herním propadem v poločase druhém. A tak nejen smrtící desetiminutovka rozhodla o konečné prohře. Tradiční fotogalerii z utkání najdete zde. Příští zápas hrajeme na hřišti FSC LIBUŠ v sobotu 23.4. v čase 10:15 hod. Sice s velkým zpožděním, ale nakonec přeci je tu!! Zápis z utkání s Březiněvsí. Věřím, že ani díky jeho opožděnému umístění na stránky, neztratíte chuť k jeho přečtení. (cic)

Ještě jednou se musím omluvit za pozdní umístění článku, ale snad všichni mí pravidelní čtenáři pochopí, že někdy příjemné povinnosti a pracovní vytížení to prostě nedovolí. Ale přejděme spíše k tomu, co tu mnozí z Vás očekáváte. Co se stalo, že po skvělém poločasovém výsledku došlo k takovému propadu.

Už jsme si zvykli, že naši soupeři se k našim zápasům vypraví v plné síle. A tak se stalo i u Březiněvsi. Do obrany se jim vrací kvalita v podobě navrátilce Jardy Valtra a absenci Pecha nahradil exligista Zdeněk Šenkeřík. A skvělí bratři Macháčkové také nechybí. O našich ztrátách (karetní tresty) asi pravidelné čtenáře nemusím informovat. Přetrvávající zranění několika našich hráčů doplnilo onemocnění, které skolilo i našeho elitního střelce Bureše. Ale první poločas dal zapomenout na naše hráčské ztráty…

Soupis nejzajímavějších momentů utkání.

2´trestný kop zahrává Vaňourný, ale jeho provedení je nepřesné a golman Píša míč pohodlně chytá. 7´Vaňourný křížným pasem vyzve k prvnímu výpadu Dufka, který přetaženým centrem do vápna bohužel nenajde žádného ze svých spoluhráčů. 10´druhý výpad rychlonohého Dufka po naší levé straně je již úspěšný. Individuálně se prosadí do vápna a vstupuje od brankové čáry k brance. Zpětnou přihrávkou připraví pro Vaňourného gólovou výzvu na zlatém podnose. Standa se nemýlí a z malého vápna posílá míč do sítě – vedeme 1:0!!! Aktivní úvod našeho týmu je oceněn tou nejlepší odměnou - brankou. 12´-13´vysoká aktivita našeho týmu, Dufek zatápí pravé straně březinovské obrany, kombinujeme jednoduše na 1-2 doteky, naše super akce zvedají naše diváky ze sedadel. Skvělý úvod, náš tým jde vysokou aktivitou vstříc nastavenému cíli. A také to potvrzujeme v krátkém úseku 16´-17´minuty, kdy zahráváme v krátkém sledu za sebou 2 rohové kopy. Na oba skvěle centrované míče měl nejblíže Šedivý, ale v obou případech na míč nedosáhl. Naše hra je dnes oku lahodící a přichází nádherná akce na jeden dotek z naší poloviny. 24´Urban si vymění přihrávku s Vaňourným a obloučkem za statickou obranu vyzve Dufka ke třetí zteči do vápna, kde obchází brankáře Píšu a už má cestu do opuštěné branky volnou. Vracející se Roman Macháček ve skluzu zatahuje za záchrannou brzdu a spolu se zasaženým míčem podetne obě nohy našeho hráče. Rozhodčí píská nedovolený zákrok a my kopeme penaltu. Ačkoliv by náš hráč míč jen dovedl do prázdné branky, tak je faul Romana Macháčka oceněný jen milosrdnou žlutou kartou. Exekuci penalty si bere na starosti Roman a svou střelu posílá bezpečně k tyči – vedeme 2:0!!! 26´ hosté zahrávají nebezpečný rohový kop, který odvracíme jen mimo vápno. Akce pokračuje přes protilehlou stranu vstupem Pavla Macháčka. Jeho nebezpečný centr odvrací Vycpálek na další rohový kop. Ten už bezpečně neutralizujeme. 27´ naše nadějná útočná akce vedená středem. Prokop namísto využití „otevřené“  levé strany posílá přihrávku na obsazeného hráče a akci tím v podstatě zastavuje. Další chybné řešení naší nadějné akce. Vaňourný může využít dvou aktivních rozeběhnutých lajnařů, ale i Standa volí nejhorší z možných jednoduchých řešení. Lobovaný míč za obranu hosté snadno pokryjí. 32´rohový kop odvrací Vycpálek jen za cenu dalšího rohového kopu. Ten druhý již naše obrana odvrací definitivně do bezpečí. 34´po faulu na Pavla Macháčka zahrává soupeř trestný kop v nebezpečné vzdálenosti. Valtr trefuje jen zeď. Akce pokračuje a Urban musí zastavit akci za cenu rohu. Rohový kop opět naše obrana úspěšně odvrací prodloužením do autu. Vhozený aut a následná akce se vstupem hostů do vápna přináší gólovou střelu. Pavel Macháček se dostane k odraženému míči a pálí z 12 m tvrdý projektil, kterému v cestě do sítě zabrání nastřelený vlastní hráč Střecha… 36´ aut prodlužuje za sebe Verner, obrana sice míč odvrací, ale jen k nohám osamoceného Jaševa, který mohl zasadit hřebík soupeři. Jeho přízemní střela bohužel jen těsně mine brankovou konstrukci březiněvského ochránce svatyně Píši… 41´Frustrovaný Pavel Macháček hrubým likvidačním šlapákem sestřeluje Vernera. Naštěstí mu jen poničil chránič a ne nohu, takže David může zápas dohrát. Jeho zákrok však není oceněn ani žlutou kartou…? 45´ filtr Macháčka ve prospěch zaběhnutého Šenkeříka a poprvé se dosud spící a líně běhající hráč připomněl svými ligovými kvalitami. Je však v souboji s Šedivým a ten jej dokáže v souboji tělo na tělo znepřesnit ve střeleckém pokusu, který míří těsně mimo tyče.

Výborný poločas podpořený dvěma brankami, ale nesmíme polevit. Stejnou útočnou aktivitu v kombinaci s kvalitně pracující obranou v bloku bude cesta k úspěchu. Protože poločasovou přestávku má náš soupeř. Soupeř, který se nechal zaskočit naší vysokou aktivitou. Pozor je to silný soupeř, který porazil lídra soutěže Újezd nad Lesy a má ve svém středu fotbalové individuality, které dokážou zcela změnit tvář týmu. A také se stalo... Ale hlavní díl viny na špatném finálním výsledku nese náš tým, který zcela propadl. Vypadl z role aktivního a hladového týmu, bránili jsme v hlubokém bloku až příliš zataženého k našemu vápnu. Ale hlavně jsme se již nervali o výsledek.

47´Valtr dlouhým nákopem hledá probuzeného Šenkeříka, který míč sklepává na Bendu. Šedivý kryje míč čistým zákrokem a míč vyváží. 52´ hosté posílají dlouhý míč za naší obranu, odkud vystupuje z ofsajdového postavení. Pomezní rozhodčí toto vystoupení z ofsajdu odmává, ale hlavní nechá pokračovat ve hře. Tím, že naše obrana na chvíli přestane hrát, dostane se soupeř velmi snadno do vápna, kde musíme nebezpečnou akci zastavit za cenu odkopu na rohový kop. Následné dva nebezpečné rohy odvracíme. 54´ dravý Verner je zastaven na 20 m od branky. Trestný kop si bere na starosti Vaňourný, ale jeho provedení je opět slabé a míč jde nad břevno branky. Ihned z rozehrávky jde soupeř do jednoduché rychlé protiakce, kterou zakončují střelou. V její cestě na branku zabrání tělo našeho obránce, od kterého jde míč na roh. Zatím se nám stále daří nebezpečné standardní situace soupeře ubránit a tak ani tato nás neohrozí. 60´ taktická chyba v bránění rohu (dva hráči si rozehrají proti našemu jedinému) ještě není fatální. Centrovaný míč odvracíme na velké vápno k nohám hostujícího hráče, který vyšle nepříliš prudkou střelu. Pospimu však střela proklouzne mezi rukavicí a tělem na tyč. K odraženému míči se dostane jako první skluzující Pavel Macháček, který míč dopíchne do branky – sníženo na 1:2. 61´ Další z výpadů Dufka zastavuje obrana hostů na 17 m od branky. Trestný kop zahrává Vaňourný, ale jeho provedení je slabé a tak hosté málem trestají z brejku. Rychlou akci zakončují centrem na osamoceného Střechu, kterého vychytá nohou Pospi. Hosté pokračují v akci vhozením autu, po závaru se dostane k míči Pavel Macháček, ale pálí z vápna nepřesně. 65´ Roman Macháček se prosadí na našich 3 (!!!) hráčích (Vaňourný, Dufek a Verner) na středu hřiště, vlažným bráněním našich hráčů si tak otevře cestu středem hřiště. Vystoupená obrana pak uvolňuje kraje a toho hosté ukázkově využili. Roman Macháček posune do strany na zcela volného hráče, který centrem za naší obranu najde zaběhnutého Šenkeříka, který ze 7 m ve skluzu prostřeluje Pospiho v brance srovnáno 2:2. 67´trestný kop ze strany zahrává Pavel Macháček a posadí míč na hlavu Martina Hlavíka, který hlavičkuje těsně nad břevno. 71´ hodně přísný faul je odpískaný Motlovi, který si míč ze vzduchu pokryje tělem. Hosté zahrávají trestný kop Pavlem Macháčkem přes zeď. Míč tečuje ve zdi Vycpálek a tím nechtěně pomáhá míči v cestě do sítě za záda bezmocného Pospiho…Prohráváme 2:3 a smrtící desetiminutovka je dokonána.  75´hosté centrují do vápna, Roman ve snaze odvrátit centr promáchne míč, ale soupeř naštěstí netrestá. 76´Vojtek vyšle do strany rozeběhnutého Romana, jehož centr je velice nepřesný a zabíjíme tak naší nadějnou ojedinělou akci ve druhém poločase. Pokoušíme se o tlak, ale je to spíše pseudotlak bez efektivity. 88´závar ve vápně hostí je opět zahájením brejku domácích, kteří v přesile se dostanou až ke střeleckému pokusu z vápna. Tentokrát se hosté netrefují a míč jen orazítkuje tyč naší branky.

S ohledem na průběh celého utkání by asi výsledku slušela remíza, ale bohužel ani ten bod nám nebyl přán. Na „by“ a „kdyby“ se nehraje. Poločasové vedení 2:0 musí být podpořeno velkou vůlí, obětavostí a vysokou útočnou aktivitou, která soupeře udrží na „uzdě“, A to nám ve druhé půli chybělo…  Náš tým ve druhé pětačtyřicetiminutovce byl jako vyměněný.

P.S. chtěl bych poděkovat touto cestou někomu z Újezda nad Lesy za milou SMS zprávu, na kterou jsem díky své „nešikovnosti“ neodpověděl, ale namísto odpovědi vymazal. Využívám tedy příležitosti touto cestou poděkovat za chválu objektivního zápisu ze vzájemného utkání. Snad to ocení i ostatní soupeři a přečtou si se zájmem tradičně nezaujatý a objektivní zápis z utkání.

(cic)

Dolní Počernice - TJ BŘEZINĚVES 2:3

10. min: Stanislav Vaňourný
24. min: Martin Roman (Pen.)

59. min: Lukáš Urban (rank) za Jan Prokop
68. min: Jaroslav Vojtek (rank) za Dany Jašev