Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Virus „nedisciplinovanost“ se nám stále nedaří vyléčit…
Napsal: cic dne Neděle, 10 Duben 2016 23:00

FK ÚJEZD nad LESY – DP „A“  3:0 (0:0) nadějný výsledek úvodního poločasu jsme ve druhém dějství nepotvrdili… Více o zápase se dočteš, vstoupíš-li na „celý článek“. Příští zápas hrajeme na domácím hřišti v sobotu 16.4. od 17:00 hod a hostíme BŘEZINĚVES, které máme co vracet za loňskou porážku… (cic)

Do kádru a následné sestavy na zápas s lídrem soutěže opět dramaticky vstoupila marodka a pracovní povinnosti. Do zápasu nemohou nastoupit Dufek, Vojtek, Urban, Picek, Bureš, Miki, Doležal a Veselý. A tak do zápasu naskakuje i po dlouhé nemoci Vajner a hráči, kteří mají velký tréninkový deficit. Újezd nad Lesy má kvalitní (herně i fyzicky) tým a již tak silný kádr oproti podzimu ještě posílili. Bohužel (tedy pro Újezd a hráče samotného) se jim v týdnu zranil excelentní brankář Hlubuček a tak se nám z cesty „odstranila“ (vždy) ta největší překážka pro překonání újezdské branky… Rozhodně však nikdy nepřeji soupeři nic zlého a už vůbec ne zranění. Naopak s ním soucítím a přeji mu brzké uzdravení a týmu a trenérovi Šafrovi úspěšný zbytek sezony a následný postup. Myslím, že si postup zaslouží a velmi se mi líbí jejich fotbalový projev a skvělá fyzická připravenost. Ale my jsme to rozhodně soupeři nechtěli usnadnit, naopak chtěli jim velmi těžkou cestu postupu ztížit a to se nám v úvodním poločase i dařilo.

Soupis nejzajímavějších momentů utkání:

1´ zahajujeme zápas rychlou a jednoduchou akcí až na hranici velkého vápna domácího týmu. Nepřesnou přihrávkou darujeme soupeři míč, který učebnicovou brejkovou protiakcí po naší levé straně dostane soupeř až k našemu vápnu. Nebezpečný střílený centrovaný míč odvrací Roman před dobíhajícím protihráčem na rohový kop. Domácí jej rozehrají nakrátko a přečíslení nezvládneme ubránit. Vaňourného obejde od rohového praporku individuálně útočník do vápna a přečíslení využije ke zpětné přihrávce. Střela zablokovaná tělem našeho obránce, další pokus a třetí, vždy dokážeme zabránit míči v cestě do sítě. Úvod, který probouzí všechny zúčastněné a hlavně diváky. 3´ agresivní domácí, kteří hrají o mnoho, ukazují od začátku zarputilost. V souboji na polovině hřiště přetlačují v souboji Vernera a Vycpálka, kteří tím uvolňují soupeři jít přečíslení. Na hranici velkého vápna zastavuje akci Vajner za cenu nedovoleného zákroku. Následný trestný kop posílají domácí do zdi. 7´ dlouhý adresný křížný nákop zpracovává naběhnutý Ajdin Mustedanagič na prsa a hrozí ohrožením naší branky. Šedivý skvělým pozičním zákrokem nejenže jej do vápna nevpustí, ale navíc jej o míč  obere. Ten předává Vajnerovi, který si jej prvním dotykem posune daleko od nohy a musí jít do skluzu, aby mu jej neukradl protihráč. Míč sice získá, ale za nebezpečný zákrok je mu pískán faul a navíc dostává brzkou žlutou kartu… Trestný kop zahrávají domácí neúspěšně - opět jej zastavuje naše postavená zeď. 13´ zahráváme trestný kop z poloviny hřiště. Vajnerovým centrem najdeme na vápně volného Vejvodu, který krásným volejem jen těsně mine brankovou konstrukci. 16´zahráváme nakrátko rohový kop na osamoceného Vejvodu, ale tomu míč uskočí a jeho ztrátě již nedokáže zabránit. Následná brejková situace (opět ukázkově provedená) jde přes naší levou stranu až k hranici vápna v přečíslení 4 proti 2. Centr, hlavička, branka. Ale stav se nemění, protože hlavičkující hráč byl v ofsajdovém postavení. Divácké a hráčské emoce vzplanou, ale hráč stál v metrovém postavení mimo hru… 18´Vajner zachytává útočnou průnikovou přihrávku a rozjíždí akci středem hřiště. Kolmou přihrávkou do vápna posílá do náběhu Vejvodu, který si míč připraví a pálí nepřesně na branku. Jednoduchá, ale účinná akce proti dnešnímu soupeři. 20´ Zavřeme soupeře v jejich obranném vápně, domácí obrana se ubrání našemu závěrečnému střeleckému pokusu, ale k odraženému míči se dostává Vejvoda a ve skluzu střílí na branku – nepovedenou a slabou střelu chytá golman Kelemen. Náš hráč se jej nohou snaží zastavit v rychlém rozehrání a brankář domácích padá. Nejen my, ale i ostatní týmy mají nedisciplinované hráče. Čížek úderem oběma rukama do prsou posílá Vejvodu k zemi. Rozhodčí nekompromisně uděluje červenou kartu a posílá oba hráče do šaten. Sice se díky zkratu domácího Čížka „osvobozujeme“ tím, že jdou oba hráči pod sprchy, ale pro nás je to velké oslabení. Nejen hráčské, ale i herní. Protože se soupeři ještě více otevírá prostor pro jeho celoplošnou hru, kterou budeme s obtížemi bránit. A to nejen jejich fyzické přesile, ale hlavně herní… 24´ Prokop velmi lacino ztrácí míč na hranici útočného vápna a následuje opět rychlá protiakce. Dlouhý nákop najde zcela volného rozeběhnutého Mustedanagiče, který vstupuje do vápna a pod tlakem křižujícího našeho obránce střílí přízemní ne příliš povedenou střelu. Tu Pospi vyráží nohou, akce pokračuje přihrávkou do strany, střelu (lob) pod břevno posílá Pospi nad břevno. Další závar z následného rohu zakončují domácí nepřesnou střelou mimo branku. 27´ roztažení hry do strany na Mustedanagiče, jehož adresnou přihrávku na volného dobíhajícího spoluhráče zastavuje na poslední chvíli Šedivý. 28 Naše ojedinělá, ale za to krásná, kombinační akce tria Motl, Verner a Vaňourný na 1-2 doteky zakončuje posledně jmenovaný střelou, která jde bohužel nad břevno domácí branky. 32´ ztráta našeho hráče je opět zahájením „smrtící“ protiakce domácích, na jejímž konci je Mustedanagič, kterého křižuje a skvělým obranným zákrokem zastavuje za cenu odkopu na roh. Centrovaný míč odvracíme, ale Prokop, který míč získá o něj díky bohorovnému a pomalému zpracování záhy přijde a ještě navíc fauluje nešikovným zákrokem na hranici vápna. Střelu z nebezpečné vzdálenosti posílá Bartoněk opět do zdi… 37´ ztráta Vajnera v rozehrávce před vápnem, střelecké zakončení domácích však není dobré a Pospi střelu do středu branky snadno chytá. Trenér domácích Šafr se už (oprávněně) vzteká a glosuje si pro sebe (nahlas), že je to „pátá loženka“ (pro neznalé čtenáře to není nic od slova lože, ale tutová šance). A to tu není ta šestá, v 39´minutě… To Vajner ztrácí míč na polovině hřiště v rozehrávce, takže jdou domácí ve 4 proti našim dvěma obráncům. Mustedanagič jde ze strany do vápna a je pod tlakem našeho křižujícího obránce, který jej vytlačí z ideální střelecké pozice. Volí křížnou přízemní střelu z velkého úhlu, kterou neumístí naštěstí mezi tyče. A to se začne ještě více rozčilovat nejen trenér, ale zcela volný hráč na zadní tyči, který by po jeho nabízející se snadné přihrávce poslal míč do opuštěné branky. Takže další obrovskou šanci jsme přežili. 41´ domácí vyšlou kolmicí ke zteči útočníka, který míč zachytává až u brankové čáry. Pospi proti hráči vybíhá na roh velkého vápna a snaží se míč, kterým si jej útočník lobuje, chytit. Bohužel jej zachytává mimo brankové území a tak hosté kopou zkrácený roh a Pospi za tento zákrok dostává žlutou kartu. Trestný kop (zkrácený roh) zahrávají do vápna a vytvářejí závar, který s námahou odvracíme. 43´ Pospi bezpečně chytá přísnou přízemní střelu k tyči, kterou pálí domácí zpoza vápna. 45+2´ poslední šance domácích. Roztažení hry okolo našeho vápna přihrávkou do strany. Vstupují do vápna a Pospi musí jít proti hráči a tím odkrýt branku. Zpětnou přihrávkou uvolní střelce na vápně, který posílá míč do sítě. Na brankové čáře však Vajner zachraňuje a míč ukopne do bezpečí. Poločas končí…

Domácí měli obrovskou převahu a pro nás je poločasových 0:0 skvělý výsledek. Za to domácí odcházejí do šaten nervóznější… Remízový stav domácím nestačí a s každou přibývající minutou jen nahrává nám. Úkolem do druhého poločasu je pracovat v kvalitním obranném bloku a využít brejkových situací a trestných kopů k ohrožení a vstřelení branky.

47´ rohový kop domácích, odvracíme jen na vápno, závar pokračuje a už se zdá, že míč vyveze Jašev. Ten míč ztrácí a nabízí domácím další střeleckou pozici. Míč však posílají vysoko nad branku. 53´ Vycpálek vyjíždí s míčem středem hřiště a jeho drzý výpad proti přesile 4 hráčů je zastaven jen za cenu faulu. Trestný kop zahrává Vaňourný přetaženým centrem na Vajnera, který hlavičkou vrací zpět na zadní tyč, kam nabíhají Šedivý a Prokop, kteří už se zdá dopraví míč do opuštěné branky. Šedivý na míč jen o pověstný „vlásek“ nedosáhne a před Prokopem, který by již míč poslal snadno do branky, ukopne obránce n roh… 55´Roman krásným křížným pasem najde rozeběhnutého osamoceného Vernera, ale toho obtěžuje obránce a pomůže vyběhnutému golmanovi, aby Davidovi samostatný nájezd chytil ještě než se dostal ke střelbě… 58´rozhodčí píská neexistující faul Motlovi, který míč pokryje na protihráči. Bohužel má tento faul hořkou pachuť… Trestný kop zahrávají do vápna. Mustedanagič ve výskoku v hlavičkovém souboji vrací míč zpět na zcela volného Matouška. Nepochopitelné je, že dostal při standardní situaci volný prostor pěti metrů, který využil k pohodlnému zpracování a vstřelení branky – prohráváme 1:0… Sami svou nedisciplinovaností pomůžeme soupeři k pohodlnému dovedení zápasu do vítězného konce. 62´ Vajner dostává za zbytečný faul na Mustedanagiče na pokyn pomezního rozhodčího druhou žlutou kartu a tím i červenou. Zákroku sice krátce před tím předcházelo nakopnutí ležícího Vajnera, na které pomezní nereagoval, ale to Vajnyho neopravňuje k oplácení, kterým nás oslabil. V oslabení budeme mít těžkou práci zápas zvrátit. No a netrvá dlouho a soupeř přečíslení trestá druhou brankou… 64´ centr do vápna, osamocený Mustedanagič hlavičkuje do protipohybu. Pospi míč jen vyráží, ale slabě a tak míč zapadá do sítě – prohráváme 2:0… Tím se soupeř uklidní a zcela ovládne hru. My už nemáme ani sílu fyzickou a ani morální ještě se zápasem něco udělat. Na velkém hřišti po zbytek zápasu taháme za kratší konec provazu, jestli vůbec za něj taháme. 80´ Ještě jednou soupeř využije přečíslení při vstupu do vápna a Matoušek pohodlně po přihrávce ze strany posílá míč do opuštěné branky – prohráváme 3:0.

Výsledek utkání je zcela zasloužený, soupeř byl jednoznačně lepší. Ale je příliš krutý z pohledu toho, co jsme dokázali ubránit v prvním poločase. Že jsme tomu obětovali mnoho práce, která pak přišla vniveč. Zamyslí se nad sebou nejen hříšníci nakažení virem nedisciplinovanosti, nebo už konečně i všichni ostatní, tedy ti nenakažení? Nebo si postupně tuto nemoc budeme předávat? Chceme se zlikvidovat sami vlastní hloupostí? Proboha, jsme tak nezralí, nebo si myslíme, že je hra jen moje a že si mohu dělat na hřišti, co chci, že se mohu předvádět před diváky, nebo proč…??? V oslabení se body získávají velmi těžko. A ostatní hráči pak mají bojovat v oslabení? (cic)

FK ÚJEZD NAD LESY - Dolní Počernice 3:0

70. min: Jan Šesták (rank) za Dany Jašev
76. min: Martin Michal (rank) za Stanislav Vaňourný
78. min: Martin Cicala junior (rank) za Jan Vycpálek
80. min: Michal Jandl (rank) za Jakub Motl
20. min: Michal Vejvoda Karta
8. min: Lukáš Vajner Karta
41. min: Ondřej Šedivý Karta
42. min: Jakub Pospíchal Karta
62. min: Lukáš Vajner Karta