16. 11. 2019: 13:30
Dolni Počernice "A" - SK ČECHIE UHŘINĚVES, z.s.
0:0 (0:0)
Divácky neatraktivní zápas bez náboje a emocí nastartovala teprve červená karta Doši
Napsal: cic dne Pátek, 08 Duben 2016 00:30

DP „A“ – ČECHIE DUBEČ 1:2 (0:2) ta tam byla výborná hra z předchozího zápasu. Dvacet závěrečných minut naší mírně zlepšené hry na zisk bodu, který jsme si ani nezasloužili, nestačilo… Krásné momentky z utkání zajistil náš dvorní fotograf Exner a jeho fotogalerie z utkání najdete zdePříští zápas sehrajeme v Sobotu 9.4. od 10:30 hod v ÚJEZDĚ nad LESY. Hrajeme proti lídrovi soutěže, který stejně jako my hrajeme o mnoho. Oni o postup a my o udržení. Může mít zápas ještě větší náboj? Újezd je nejsilnějším týmem v soutěži, ale my skládat zbraně předem rozhodně nebudeme. Podpora našich věrných diváků nás dohnala v úvodním kole k vítězství. Snad si najdou cestu i na Újezd. Více o nepovedeném zápase s Dubčí – vstup na „celý článek“ (cic)

Stejně jako v podzimní části, tak i na jaře v tomto zápase nás Dubeč přehrála fyzicky. Ne sice tak ostudně jako v minulém zápase, ale přehrála. Vymlouvat se však na to je hloupé a toho jsem dalek. Je to spíše naše ostuda, že nás někdo přehraje v této soutěži fyzicky. Asi to některým hráčům nevadí, nestydí se za to, ale já jsem pod tím podepsaný a stydím se za to… To že Vás někdo přehraje díky lepší kvalitě fotbalové, tak o tom je fotbal. Někdo je lepší, někdo horší. Dubeč má mezi sebou silné fotbalové individuality, které ty naše předčily. To málo čím se soupeři můžete vyrovnat, je fyzická připravenost. Bohužel ta je díky špatné tréninkové morálce u našeho týmu tristní a je to stále stejně obehraná písnička jako vinylová deska Karla Gota s jeho nejlepšími hity. Opakuji, vymlouvat se na to se však nesmíme. Stačí jen plnit taktické pokyny a nedopouštět se hloupých probíhání, umět podržet míč a roztáhnout hřiště, tak abychom si odpočinuli. Ne, nic takové v zápase s Dubčí a zejména v první půli vlažný a bezkrevný výkon doplněný našimi hloupými chybami byl tím hlavním důvodem našeho poločasového herního propadáku. Opět jsme pro…ali první poločas a pozdě jsme pak honili posledních 20 minut výsledek. Byl jsem soupeře sledovat v zápase s Březiněvsí a stejně jako tam, tak i u nás to byl zápas spíše nudný, kdy diváky probudily z letargie jen 2 branky Havrdy. A pak ulehli do diváckého polospánku. V obou zápasech nastartování proběhlo až po vyloučení za hrubý faul. Shodou okolností to byl vždy úder loktem, který probudil vášně nejen mezi diváky, ale i na hřišti. Dubeč však stejně jako s Březiněvsí zápas udržela. Doma se to očekávalo, protože hrála přesilovku. U nás udržela výsledek i přes oslabení.

Do zápasu nemůže nastoupit vykartovaný Motl, zranění a nemocní Doležal s Vajnerem a pracovně zaneprázdnění Picek a Veselý. Soupeř nastupuje v plné síle bez jediného oslabení a v úvodním poločase nám dal lekci v držení míče, kdy jsme si zaplatili jen lístek na kolotoč. Cesta ven byla, ale naše šance jsme většinou pohřbili v jejich zárodku, nebo jsme naše zakončení posílali mimo tyče soupeřovy branky.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

2´Urban vhazuje aut na obsazeného Prokopa, jehož protihráč snadno předskočí a kolmicí vyzve Sopa k ataku naší branky. Vycpálek chybuje v bránění a dá tak soupeři šanci vstoupit od rohového praporku do vápna. Dubečský „šinkazen“ však namísto vstupu do lepší střelecké pozice, zakončuje zbrkle z velkého úhlu, který vykryje Pospi a míč tak letí naštěstí jen do zámezí. 5´ zahráváme Vaňourným trestný kop ze strany, na který naskakuje Urban, ale hlavičkou posílá míč mimo tyče. 6´ hosté nás vykombinují okolo vápna a uvolňují Došu do vápna. Ten ač skoro sám tak střílí těsně mimo tyče. 7´Vaňourný filtruje z jednoho doteku dubečskou obranu a vyzve Dufka ke vstupu do vápna. Lukáš se uvolňuje individuálně na třech protihráčích a pokouší se z malého vápna prostřelit vyběhnuvšího golmana. Bohužel se mu to nepodařilo. 9´ Ervín Kuč zatáhne míč po levé straně a stříleným centrem hledá na zadní tyči naběhnutého spoluhráče. Pospi míč skokem chytá bezpečně do rukavic. 15´přihrávkou do strany vyzveme Bureše k náběhu do vápna, Burry nesobecky uvolňuje zpětnou přihrávkou Vaňourného, který si naznačením pohybu vylepší střeleckou pozici, ale v ideální pozici netrefuje branku. Bureš se individuálně prosazuje do vápna, ale na jeho hranici je zastaven nedovoleně. Exekuci si bere na starosti Vaňourný, ale jeho pokus letí jen do boční sítě. 18´ získali jsme na soupeři míč a v přečíslení se dostaneme Burešem do zakončení. Střela se mu však nepovede a posílá jí daleko mimo tyče. 20´ ztrácíme míč v rozehrávce na naší půli. Doša se pokouší individuálně projít přes naše bránící hráče až do vápna. Svou střelu posílá těsně mimo tyče a Pospi střelu jen kontroluje. 23´ zahráváme rohový kop Romanem, jeho výborný centr však nikdo z našich nabíhajících hráčů nevyužije… 28´ Dufek s Urbanem propadnou v bránění, tím vytvoří prostor ke střelbě Havrdovi. Jeho střela je však více nepovedená, než povedená. Pospi lehkou střelu podcení, míč odskočí a zapluje nad jeho rukavicemi do sítě – prohráváme 0:1. Bohužel ani branka v naší síti nás neprobere. 35´ hosté vhazují aut u našeho vápna na osamocené Havrdu, jehož vyrazí bránit Vycpálek. Havrda si však lehkou tečí nadhodí míč nad Vycpálkem, který jen prolétne. Dubečský excelentní záložník pak svou akci zakončí krásným volejem, umístěným k tyči – prohráváme 0:2. 40´hosté zahrávají trestný kop Havrdou. Ten namísto přímé střely volí posunutí na vedle sebe stojícího volného Došu, ale tomu se střelecký pokus vůbec nepovede. 43´Sop uniká do vápna a Vycpálek jej kryje pohybem a vytlačuje z ideální střelecké pozice. Dubečský hráč tak pod tlakem míří těsně mimo tyče.

O poločase střídáme zraněného Prokopa. Na jeho místo (zpět do středu zálohy) se zatáhne Vejvoda a do útoku nastupuje Verner.

46´ Vejvoda filtruje obranu hostí ve prospěch Vernera, který jde sám na golmana hostí! Bohužel se mu jej nepodaří překonat… 52´Kopa prochází z vlastní půle individuálním průnikem a naši hráči mu vytvořili statické kužely. Akce je zakončena kombinací do vápna a tentokrát Pospi čaruje. Dvakrát skvělý zákrokem likviduje jasné příležitosti hostů. Zvláště druhá střela je gólová, ale Pospi jí skvělým zákrokem vyráží. 55´ Vaňourný lobuje míč pro Bureše, který střelou z úhlu mine branku hostů. 64´ Verner atakuje na těsno Došu a ten naprosto nepochopitelně vypálí loket do tváře našeho hráče. Ten s kravavým zraněním musí být ošetřen. Červená karta probere všechny. Hráče, diváky a od tohoto momentu má zápas úplně jiný náboj. Hned si vyměňují názory Frič s Vycpálkem a tahají se o míč. Rozhodčí krotí emoce a oběma uděluje žlutou kartu. Jen o minutu později je za zákrok Štěpánka na Dufka oceněn žlutou kartou a Bureš, který se jal ochraňovat našeho hráče je za svou horlivost také potrestán žlutou kartou. 70´ centr Jaševa do vápna, golman hostí Novotný míč jen vyráží k Vaňournému, který se kličkou uvolňuje ve vápně na  obránci a z 10 m umísťuje přesnou střelu k tyči – snižujeme na 1:2. 75´ Jašev z jednoho dotyku filtruje kolmicí obranu hostů. Naběhnutý Roman však posílá svůj centr vysoko nad branku. 78´ Dufek se skvělým individuálním průnikem přes 4 protihráče dostane až na hranici vápna, kde je podtržen. Kopeme Vaňourným trestný kop, ale opět nepřesně… Náš tlak sílí, kopeme rohový kop Romanem, ale obrana hostů si s tím poradí. 82´ Vaňourným zahráváme trestný kop ze strany na zadní tyč (na malé vápno), kam si zabíhá osamocený Vojtek, ale míč trefuje z voleje nad břevno. Velká škoda… (tento okamžik je i krásně zachycen ve fotogalerii. 82´Vojtek hledá centrem na zadní tyči Vejvodu, ale obránce před ním ukopává míč na roh, ze kterého nic nevytěžíme. Namísto abychom soupeři zatápěli my, tak hosté v deseti kombinují a drží míč a my je opět neúspěšně naháníme. A když už se zdá, že bychom mohli míč zachytit, tak si míč převezme Havrda a motá naše hráče a krouží mezi námi a my nejsme schopni mu míč odebrat. Soupeř nemá ani problém vyjet z naší půle zpět na svou půli a my jen naháníme a naháníme. 88´ hosté zahrávají nebezpečný trestný kop, který odvracíme. Bohužel si již další šance nevytvoříme a tak zápas končí a my odcházíme s prázdnou.

Výhru jsme si však nezasloužili, ale byli jsme blízko zisku „nezaslouženého“ bodu

Na závěr bych se chtěl omluvit za pozdní vložení zápisu z utkání. Mé drahé pravidelné čtenářky a moji milí čtenáři zajisté pochopí, že ne vždy to jde skloubit s pracovními povinnostmi a tolik probděných za sebou jdoucích nocí jednoduše nedám… :-)

Dolní Počernice - TJ ČECHIE DUBEČ 1:2

46. min: David Verner (rank) za Jan Prokop
71. min: Martin Veselý (rank) za Michal Bureš
75. min: Jaroslav Vojtek (rank) za Dany Jašev
88. min: Jan Šesták (rank) za Lukáš Dufek