Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga

Poslední zápas

22. 2. 2020: 16:00
Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Trapný výkon v generálce. Probereme se z letargie? Přišla „facka“ včas?
Napsal: cic dne Čtvrtek, 24 Březen 2016 01:49   

FK DOBŘEJOVICE – DP „A“  5:1 (4:1) podle přístupu hráčů spíše zbytečný zápas, než potřebný k poslední přípravě před mistrovským zápasem. Přístup hráčů byl nepochopitelný. Nechuť, nulová pohybová aktivita. Do toho omluvenek, že bychom z omluvenek postavili celou další sestavu i s náhradníky… Takže jsme ani nemohli reagovat změnou v průběhu hry a v poločase. S tímto přístupem nás první „mistrovský“ soupeř zmasakruje… Doufám, že je tento zápas pro hráče spíše pohlavkem, který nás probudí v dravce, kteří jsou hladoví po zisku 3 bodů. První mistrovský zápas sehrajeme na hřišti soupeře již v pátek 25.3. od 15:00 hod a soupeřem nám bude SK DOLNÍ CHABRY. Více o zápase s Dobřejovicemi – vstup na „celý článek“ (cic)

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

1´hned v úvodu usnadníme soupeři vstup do zápasu… Centr do našeho vápna. Do naší statické obrany zabíhá jediný útočník, který přebírá centr a snadno prostřeluje našeho golmana – prohráváme 1:0…  2´Dobřejovičtí se nám opět dostávají za záda a centrem ze strany uvolňují svého útočníka ve vápně. Jeho dorážka je sice úspěšná, ale branka neplatí pro ofsajdové postavení. Možná by se zápas vyvíjel jinak, kdyby nechyboval pomezní a neodmával Motlovi ofsajd.  Vaňourného krásný lob dostává na prsa Motl, který z druhé vlny zabíhá za obranu a je sám tváří v tvář golmanovi. Pomezní však zastavuje naší gólovou akci pro neexistující ofsajd… 9´zahráváme trestný kop Romanem do vápna, golman vyráží míč na Šedivého, který se pokouší vrátit zpět do branky. Ač jeho hlava je velice nepřesná, tak se dostane ke zcela volnému Jaševovi. Jeho volej však jde vysoko nad branku. 11´Roman centrem posílá míč do kapsy za obranu, kam zabíhá Cicala. Obránce míč ve snaze odvrátit jej zachytává rukou. Vaňourným zahráváme trestný kop do zdi, od které se míč opět odrazí k Šedivému, ale ani tentokrát jeho zpětný střelecký pokus (nohou z voleje) není úspěšný. 13´ agilní Sedláček (náš Sedli, který je v Dobřejovicích na hostování) nám mydlí lajnu, centr do vápna, dorážka a tu Miki chytá. 15´ kolmá přihrávka na vápno, souboj Šestáka s útočníkem je sice úspěšný, ale odražený míč se dostane k dalšímu zcela volnému hráči, kterého nikdo z obránců neatakuje a tak pro něj není problém pohodlně vsítit druhou branku, prohráváme 2:0… 17´ další možnost korekce výsledku. Po pressingu Bureš zachytí v malém vápně špatnou přihrávku golmana, ale nedokáže jej zblízka prostřelit. Máme šanci na reparát. Odražený míč se dostane k Romanovi, ale tomu ani celá prázdná branka nestačí ke vstřelení branky. Míč pošle placírkou mimo branku a trefuje golmana stojícího u tyče opuštěné branky... 25´ dlouhý nákop, my se pokoušíme dětinsky o ofsajd systém, Miki vysoko vyběhnutý už akci nezachrání a domácí se našeho brankáře zbaví dlouhou kličkou a míč posílá do opuštěné branky – prohráváme 3:0. 28´ Bureš získává míč na obránci důrazným tělem a jde do otevřené obrany. Střelou se pokouší propálit golmana domácích, ale ten vyráží míč na roh, ze kterého nic nevytěžíme… 29´jedna z mála našich krásných akcí v úvodním poločase. Kombinace s rychlým přechodem až do vápna zahajuje Bureš s Cicalou. Zpětná přihrávka na Motla a jeho střelu bohužel chytá golman domácích. 30´Jašev je sražen zezadu do hlavy protihráčem a rozhodčí píská penaltu, kterou bezpečně proměňuje Roman – snižujeme na 3:1. 36´ Vaňourný filtruje pro Romana, jehož zakončení golman chytá.  37´ Vaňourný posílá krásnou gólovou střelu z dálky, ale golman čaruje a míč vyráží na roh. Následný roh rozehrajeme nakrátko a střelu opět chytá. 41´dlouhý nákop Miki ve výběhu v souboji s útočníkem „promáchne“ nohou a daruje tak snadné zakončení a zvýšení na poločasových 4:1.

Šancí jsme v úvodní pětačtyřicetiminutovce měli dost, až až k našemu neaktivnímu pěšímu fotbalu. Ve druhé půli se moc průběh hry nezměnil a jen zbrklost, nepřesnosti soupeře nás „ochránili“ od většího debaklu. 58´Dostali jsme jedinou branku, když Sedláček ukradl míč Romanovi a centrem předložil míč na zlatém podnose. Mikimu nedává šanci a zvyšují na 5:1. Postupně pro zranění odstoupí Cicala a Motl a paradoxně hrajeme lépe v 9 lidech, protože nás to nutí běhat a nabízet se. Tak jako hráči neměli chuť hrát, tak jsem ztratil chuť psát si poznámky a raději jsem zápas jen sledoval . O čem psát, když nevidíš snahu, bojovnost, zarputilost… 

(cic)FK DOBŘEJOVICE - Dolní Počernice 5:1

Góly
30. min: Martin Roman
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Jaroslav Vojtek (rank) za Jan Vycpálek
Karty

F. Mikeš
rank
J. Šesták
rank
J. Vycpálek
rank
O. Šedivý
rank
J. Doležal
rank
M. Roman
rank
S. Vaňourný
rank
J. Motl
rank
M. Cicala
rank
M. Bureš
rank
D. Jašev
rank
 

Svátek má

Dnes 27.02.2020 : Alexandr
Zítra 28.02.2020 : Lumír

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login