Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga

Poslední zápas

22. 2. 2020: 16:00
Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Šancí na 3 zápasy, ale nakonec k výhře stačily 2 proměněné
Napsal: cic dne Pondělí, 14 Březen 2016 14:41   

KYJE "B" - DP "A" 1:2 (0:1) výhra nás posunula na konečné 9. místo v tabulce zimního turanje v Kyjích, ale úspěšnější byl náš B tým, terý skončil v tabulce o 1 místo před námi!!! Příští zápas (generálka) sehrajeme v Neděli dne 20.3. od 17:00 hod a soupeřem nám budou FK DOBŘEJOVICE. Zápas se bude hrát na UMT Mikulova (adresa hřiště: zde, ti co hrají Hanspaulku, tak jej asi znají...). Tím, že se zápas díky podmáčenému terénu přesouvá z Dobřejovic do Prahy, tak jsme i blíže našim divákům... Pokud se tedy najdou fanoušci, kteří chtějí shlédnout poslední přípravný zápas ... :-)  Konečně je tu očekávaný zápis z posledního utkání turnaje v Kyjích. Měříme-li kvalitu dle počtu šancí, pak jsme zápas zvládli na výbornou, ale proměňování je stále slabinou, takže spokojenost nemůže být… Naštěstí ani náš soupeř nebyl střelecky potentní a díky jeho gólové jalovosti nám tak stačily k výhře 2 branky, které se vešly do 3 minut se vsunutou poločasovou přestávkou… Více o zápase  - vstup na celý článek  (cic)

 

Zápas se hrál jako dohrávka v pracovní den – v úterý pod umělým osvětlením. Takže bylo opět mnoho omluvenek… Tentokrát však chybělo 11 hráčů... I tak jsme však byli schopni díky širokému kádru do utkání nastoupit a odehrát kvalitní přípravný zápas. Musím se však vrátit ke dvěma dlouhodobým absencím vynucených zraněním a nemocí. Naše fanoušky a pravidelné čtenáře asi zajímá absence třech opor (dvou navrátivších se po půlročním hostování a dorostence Jaryna). Vejvoda se zranil v zápase před soustředěním a zdánlivě banální zranění holeně mu způsobilo hnisavý otok, jehož léčení se již blíží ke konci a brzy jej konečně přivítáme opět v tréninkovém procesu. U Vajnera je to vážnější, protože dostal obrnu lícního nervu a délka léčení je velice nejistá. Nezbývá než mu takto na dálku společně popřát brzké uzdravení a návrat na trávník. Doplňuji, že dlouhodobě absentující Jaryn Vojtek již zahájil tréninky a tak je jen na něm, jak rychle se dostane zpět do podzimní formy

 

Soupis nejzajímavějších momentů utkání:

 

4´Dufek krásným křížným pasem najde Bureše, jenž si míč zpracuje na prsa a pálí nebezpečnou střelu. Golman domácích však střelu vytěsňuje ne rohový kop. Zahráváme jej na krátko na Dufka, ale tomu střela z vápna nesedne… 7´ nebezpečnou střelu domácích z 25 m Pospi s jistotou chytá. 8´ křížný pas kryje tělem Bureš ve prospěch zaběhnutého Dufka, Burry je sice v souboji faulován, ale rozhodčí ponechá výhodu pokračování akce Dufkovi. Bohužel Burry začne diskutovat s rozhodčím a ten tedy píská proti nám nepřímý kop právě ve chvíli, kdy se Dufek uvolňuje na posledním obránci, který jej zastavuje jen za cenu podseknutí. Takže díky nedisciplinovanosti se namísto penalty píská proti nám…  9´ domácí zahrávají nebezpečný trestný kop ze strany, k odraženému míči se dostanou opět domácí, ale svou dorážku ze 7 m pálí jen do svého spoluhráče a sami se tak zbavují obrovské gólové příležitosti. 16´ dlouhý aut do vápna, propadne k Prokopovi, ale jeho střela z otočky není razantní a golman jí chytá. 26´ zahráváme Burešem trestný kop z 30 m. Jeho krásný dělový projektil  orazítkuje tyč a asi tam zanechá důlek na památku… Golman se za střelou jen ohlédne, ale lovit míč ze sítě nemusí. 31´ztrácíme míč v rozehrávce, který domácí využívají k rychlému přechodu křížným pasem. Osamocený hráč jde na Pospiho, ale netrefuje branku. Oddechli jsme si… 35´dlouhý nákop prodloužíme na rozeběhnutého Bureše, kterého nezachytí obrana domácích. Burry zcela osamocený trefuje míč z voleje po dopadu, ale jeho pokus o lob končí i nad břevnem domácí branky…  Další naše krásná akce jde od Šestáka přes Dufka až na Bureše, jehož přízemní umístěnou střelu vyráží golman na rohový kop, z kterého nic nevytěžíme. Naše aktivita je odměněna ve 42.minutě, kdy Vycpálek krásným dlouhým pasem najde Bureše, jenž zabíhá za záda obránců a tentokrát jeho chladnokrevný pokus i lob vyjde a do šaten odcházíme za stavu 0:1!!

 

Ve druhém poločase dochází k postupnému hokejovému střídání, aby všichni hráči dostali dostatečný prostor ke hře. Ani toto hokejové střídání nenarušilo kompaktní hru týmu.

 

46´ aktivní Vycpálek zabíhá po pravé straně a centrem hledá naběhnuté spoluhráče. Obrana míč odvrací k nohám Vaňourného, který pálí z vápna tvrdou střelu na branku. Ale tento pokus se nevejde mezi tyče, tentokrát máme štěstí a odražený míč se dostane od těla obránce k osamocenému Prokopovi, jenž na penaltě zachová chladnou hlavu a střelu umístí do horního rohu branky – jdeme do dvougólového vedení: 0:2. 50´ Bureš prodloužil hlavou pro Vernera, který jde sám na branku, ale ani on nepromění samostatný nájezd…  53 nebezpečný centr domácích, ale Pospi si s dorážkou poradí. 57´Další nebezpečná střela domácích z hranice velkého vápna. Nepříjemnou střelu z otočky však chytá jistý Pospi v naší brance.  62´Bureš vstupuje ze strany do vápna a kryje si míč. Obránce ve snaze mu jej odebrat fauluje, ale píšťalka rozhodčího zůstává nepochopitelně němá –penalta se nepíská…  64´filtr Vaňourného pro Vernera, ale ten míří v nadějné pozici těsně mimo tyče. 67´Pospi nepovedeným výkopem daruje míč soupeři, který v otevřené obraně se dostane až do vápna. Střelu naštěstí blokuje naše obrana na rohový kop. Dva následné nebezpečné rohy soupeř nevyužije k zakončení…  71´Bureš se řítí sám na brankáře, ale ve vápně si míč trochu ukopne a svou následnou střelou ani netrefuje branku!! 74´ztrácíme míč na polovině hřiště. Pět našich hráčů debatuje, kdo jakou chybu udělal a naprosto nepochopitelně ignorují, že soupeř pokračuje v akci a v logickém přečíslení. Kličku útočníka ve vápně nezachytí Palička a hráče fauluje. Penaltu domácí s jistotou proměňují a snižují na 1:2… 77´ dáváme si přednost v obraně, kdo převezme míč a toho využije soupeř, který jde opět sám na Pospiho. Ale i soupeř odmítá proměňovat jasné šance a míč posílají mimo tyče. 82´ další nepřesnost (tenisovým žargonem nevynucená ztráta), tentokrát Vernera a domácí nás rychlým přechodem vykombinují až do vápna, kde vyrovnání odmítá Pospi a skvělý zákrokem nepovoluje případné prodloužení a penalty. 83´Bureš jde z úhlu zcela osamocený do vápna. Může přihrát na zadní tyč na naběhnutého osamoceného Cicalu, ale jednoduchou asistenci odmítá a do míče se jen zamotá a ani neohrozí branku…

 

Zápas jsme sice vyhráli, ale neproměněné šance jsou zdviženým prstem. Větším varováním je však několik zaváhání, kdy šel soupeř zcela sám na našeho golmana. Kyjská rezerva to nepotrestala, ale nesmí se opakovat Chabry, které všechny naše chyby trestali a neušetřili nás ani v jednom našem zaváhání. Asi je lepší chybovat nyní než v mistrovském zápase.

 

Jak skončil turnaj? Umístění j lepší než v minulých létech, ale ke spokojenosti je daleko. Avšak je to jen příprava, takže nám turnaj ukázal slabá místa, která se budeme snažit z naší hry eliminovat.

 

Chtěl bych však pogratulovat naší rezervě, která se díku úspěšnému působení na turnaji umístila o 1 příčku před naším A týmem!!!  Více o turnaji najdete zde

 

(cic)TJ KYJE PRAHA 14 B - Dolní Počernice 1:2

Góly
42. min: Michal Bureš
46. min: Jan Prokop
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Martin Cicala junior (rank) za Lukáš Dufek
46. min: Marek Verner (rank) za Dany Jašev
Karty

J. Pospíchal
rank
J. Vycpálek
rank
O. Šedivý
rank
J. Šesták
rank
V. Palička
rank
M. Roman
rank
S. Vaňourný
rank
J. Prokop
rank
L. Dufek
rank
M. Bureš
rank
D. Jašev
rank
 

Svátek má

Dnes 27.02.2020 : Alexandr
Zítra 28.02.2020 : Lumír

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login