Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga

Poslední zápas

22. 2. 2020: 16:00
Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Messiho (pardon Vaňourného) dribling zakončený krásnou brankou
Napsal: cic dne Úterý, 08 Březen 2016 02:23   

FK SLOUPNICE – DP „A“  2:2 (1:0). Zápas, který jsme sehráli v rámci zimního herního soustředění v Ústí nad Orlicí jsme zvládli a to i přestože, se po ranním tréninku zdálo, že nejsou všichni hráči v top formě. Proč? Více se dočteš, pokud vstoupíš na „celý článek“ (cic)

Soustředění v tradičním prostředí se povedlo. Opět jsme si užili nejen fyzicky, ale hlavně herně (už jsme se míče nemohli dočkat). Velký počet hráčů a skvělá parta. Někdy nás bolela více z úsměvu sanice než z běhání nohy. No a právě ta pohodová parta z akce udělala formu teambuildingu. Není někdy na škodu utužit partu, ale oslava narozenin Císaře Bekyho se trochu protáhla. Až na pár hříšníků, kteří zaspali následný trénink se však všichni dostavili a připravili se v ranní tréninkové jednotce na odpolední zápas. Ne vše sice šlo hladce, ale refreshing svalů a hra s míčem vyčistila hráčům hlavy. Když však došlo na předzápasovou rozcvičku lehkost byla ta tam. Nohy jako v betonu, míč se odrážel jako od zdi, pohyb nebo spíše nepohyb. A tak při pohledu trenéra se mu spíše honilo, jak tento zápas dopadne…

Ač se stroj rozjížděl pomalu, tak se ale rozjížděl a čím více plynul herní čas, tím více se hráčům uvolňovaly nohy a přicházely i krásné kombinační akce. Závěr jsme sahali po vítězství, ale vítěznou branku jsme již vsítit nedokázali.

3´rohový kop zahráváme Vaňourným, ale špatné postavení náběhové postavení způsobilo, že míč žádný nezasáhne a tento skvělý centr jen proletí nezužitkovaný vápnem.  10´Kombinace domácích až do vápna, zpětná přihrávka na vápno a zakončení přísnou přízemní střelou vyráží jistý Miki na rohový kop. Ten odvrací do bezpečí Vycpálek. 21´ Šedivý posílá Mikimu malou domů, kterou náš golman nešikovným odkopem jen vykopne do výšky. Pak míč nepochopitelně chytá do náručí. Hosté zahrávají nepřímý volný kop z 10 m, ale po rozehrávce pálí nepřesně a vysoko nad branku.  30´ krásná kombinační akce Urbana spolu s Jaševem, který opětuje přihrávku filtrem za obranu. Naběhnutý Urban svým centrem hledá naběhnuté spoluhráče, ale jejich zakončení zabrání obránce, který míč ukopne na roh. Zahráváme jej centrem do vápna, ale míč chytá golman domácích a zakládá výkopem protiútok. Doležal chce řešit akci fotbalově, ale trefuje při tom dotírajícího hráče. Zakládá tak akci, kdy jdou do vápna dva osamocení hráči na Mikiho. První střelu Miki zmenšením střeleckého úhlu likviduje. Odražený míč doráží do opuštěné branky další útočník, ale Miki jeho slabší nepovedenou střelu opět chytá. 31´Nepříjemnou střelu z 16 m chytá Miki na dvakrát. 32´ Domácí se nám kombinací dostanou za záda naší obrany a osamocený hráč vstupuje do našeho velkého vápna. Asi s využitím neodmávaného ofsajdu… Akce pokračuje a tentokrát ač Miki míč vyrazí, tak mu nezabrání v cestě do sítě – prohráváme 1:0. 34´ po faulu na pronikajícího Jaševa zahráváme ze strany trestný kop Vaňourným. Přetažený míč zachytává Urban a po pěkné jednoduché kombinaci se spoluhráčem se dostane k centru do malého vápna, na který nabíhá Prokop, ale namísto hlavičky volí nesmyslně úder prsama…??? Golman jeho pokus tedy snadno chytá. 35´ vhazujeme aut na Jaševa, který je podražen a kopeme penaltu Romanem.  Jeho pokus golman vyrazí, Chlup je na míči první a už se zdá, že je to snadná záležitost míč dorazit do sítě. Jenže jeho dorážka má sice razanci, ale trefuje jen tyč… 40´filtrujeme obranu domácích ve prospěch Vernera, který jde osamocený do vápna. Golmana však překonat nedokáže. Jeho střelu skvělým zákrokem brankář domácích chytá. 44´další naše skvělá kombinační akce okolo vápna, ale nedokážeme využít a soupeř naši nadějnou akci ubrání.

Úvodní poločas nebyl špatný, vytvořili jsme si skvělé šance, dokonce penaltu, ale gól nevsítili. V druhém jsme však byli střelecky úspěšnější.

55´filtrem uvolňujeme zaběhnutého Martina Cicalu ml., který se uvolňuje na střed vápna a nezištnou přihrávkou do strany uvolňuje Jaševa, který křížnou střelou k tyči srovnává stav utkání na 1:1. Netrvá dlouho a bohužel se domácí opět dostanou do vedení… 60´ domácí zahrávají rohový kop nakrátko, posun na velké vápno, kde zaváhá při bránění Verner a nechá volného střelce, který  tvrdou střelou pod břevno nedávají Mikimu šanci – prohráváíme 2:1. 62´ Vaňourný krásným přízemním filtrem najde zaběhnutého Vycpálka, který centrem hledá spoluhráče. Obrana míč neutralizuje, ale nepokryje. Cicala ve skluzu nepropálí těla obránců a domácí se definitivně odkopávají do bezpečí. 65´-69´velký, ale neplodný tlak našeho týmu. 75´po faulu na pronikajícího Vernera zahráváme trestný kop Vaňourným přes zeď, ale jen do náruče golmana. 78´dlouhý aut propadne k Jandlovi, který posílá v souboji s obráncem na branku. Golman jeho střelu vyráží na roh, který už domácí definitivně odvrací do bezpečí. 80´ Motl dostává od Cicaly přihrávku do náběhu za obranu a běží sám do vápna. Je však faulován a my kopeme další trestný kop z nadějné střelecké pozice. Opět střelu chytá golman domácích. 81´ztráta míče znamená zárodek brejkové situace, kdy běží dva osamocení hráči na Mikiho. Tentokrát Miki nemusí zasahovat, protože se vyřadí sami domácí přihrávkou do ofsajdu. Nepochopitelně tuto situaci nezvládli a my trestáme ve stylu „nedáš – dostaneš“  83´ Doležal prodlužuje hlavičkou za sebe na Vaňourného. Messi (pardon opět jsem se spletl, protože to bylo ve stylu Messiho…) – Vaňourný obejde 4 protihráče. Poslední jeho klamání neustojí obránce a padá na záda a Vaňourný má cestu do vápna zcela volnou. Míč trefuje brankáři mezi nohy a Standa slaví opravdu překrásnou branku – srovnáno na 2:2. 86-89´ zahráváme 3x rohový kop, ale všechny závary nezvládneme proměnit v branku. 

(cic)FK SLOUPNICE - Dolní Počernice 2:2

Góly
55. min: Dany Jašev
83. min: Stanislav Vaňourný
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Michal Jandl (rank) za Jakub Motl
46. min: Martin Cicala junior (rank) za Martin Roman
Karty

F. Mikeš
rank
J. Vycpálek
rank
O. Šedivý
rank
J. Doležal
rank
M. Urban
rank
M. Roman
rank
J. Prokop
rank
S. Vaňourný
rank
D. Verner
rank
D. Jašev
rank
J. Motl
rank
 

Svátek má

Dnes 27.02.2020 : Alexandr
Zítra 28.02.2020 : Lumír

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login