Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga

Poslední zápas

22. 2. 2020: 16:00
Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Dvěma chybami v úvodu jsme se připravili o nadějnou 3. příčku v tabulce
Napsal: cic dne Sobota, 27 Únor 2016 22:54   

 DP „A“ – FK ŘÍČANY 3:3 (2:3) důležitý vzájemný souboj o třetí příčku v tabulce jsme nezvládli a se silným soupeřem jsme pouze remizovali L. A je škoda, že jsme soupeře dostali do sedla vlastními tradičními „dárečky“. Tímto zápasem pro náš A tým skončila základní část. Soupeřem v boji o 9. a 10. místo nám budou KYJE "B". Zápas se však z důvodu soustřeění sehrajeme v náhradním termínu - v ÚTERÝ 8.3. od 19:00 hodČasto jsou předpoklady postavené na hlavu…  O soupeři, dni a čase zápasu Vás budeme informovat. Více o (ne)úspěšném zápase s Říčany – vstup na „celý článek“ (cic)

 

Středeční dohrávka odloženého zápasu nás nachytala v nedbalkách, z důvodu velkého počtu absencí (práce, zranění, nemoci, rodinné důvody). Ale v našem vyrovnaném kádru to neznamená problém, protože jsou hráči zastupitelní a vyrovnaní. Trochu překvapivé bylo díky absenci obsazení brankářského postu, který s chutí převzal nadržený (rozuměj po chytání v brance) Martin Cicala starší (mladý duchem J ). Ale zkušenosti nestačí, nevychytanou se projevila a bohužel právě on „byl“ u první branky soupeře…  (Zápis z utkání tentokrát pro Vás připravil Aša a já jsem to jen převedl s drobnými doplňky a úvahami na „papír“…)

 

2´ po chybě v rozehrávce jdou hosté do rychlého protiútoku po naší pravé straně. Křižující Šedivý otevře střed obrany, kam nabíhají další dva protihráči. Cicala se snaží pomoci obraně a anticipovat přihrávku do kapsy za obranu, ale jeho vysoké postavení ve vápně je potrestáno lobem, na který náš golman nedosáhne – prohráváme 0-1. Hra je vyrovnaná, ale přichází další branka v naší síti. 15´ na dlouhý nákop nabíhá útočník, míč kryje tělem Šesták, ale je sražen dvěma rukama k zemi. Rozhodčí nepochopitelně akci nezastavuje a hosté se dostanou do přečíslení, které skvěle fotbalově vyřeší kombinací až do vána, kde ze 7 m nedávají našemu golmanovi šanci – prohráváme 0:2. Zbraň každého týmu hrajícího na úzké UMT v Kyjích jsou dlouhé auty a ten se stal osudným i Říčanům. 17´ Dlouhý aut Bureše podbíhá golman a na zadní tyči Roman posílá míč krásnou střelou (po dopadu z voleje) do sítě – sníženo na 1:2. A zase netrvá dlouho a přichází další naše chyba. 25´ Šedivý ztrácí míč ve vápně a daruje jej soupeři, který i přes zdvojení a pomoc Romana se dostane ke střele a prostřeluje našeho golmana – prohráváme 1:3. 29´ z naší pravé strany přichází křížný centr, Dufek zaspí a nechá protihráče střílet. Naštěstí netrefuje branku. 32´ Bureš skvěle atakuje obránce, který lehce podklouzne a daruje tak míč našemu hráči. Zakončení tvrdou křížnou přízemní střelou je jako z fotbalových učebnic a tak brankář nemá šanci – sníženo na 2:3. A může být do přestávky ještě srovnáno. Šedivý zachytí rozehrávku hostů a krásnou finální přihrávkou vyšle do šance opět zcela osamoceného Bureše. Bohužel jeho lob je vysoký nejen pro brankáře, ale bohužel letí i nad břevno branky a tak jdeme do šaten s jednogólovým mankem.

 

Při poločasovém střídání dochází k přesunu pozic a následnému „hokejovému“ střídání. Skoumal jde dolů z důvodu zranění a na jeho místo se posune Verner. Na uvolněné místo v útoku jde Veselý. Nesnídal přebírá místo Šedivého, který se pak do hry vrátí na beka namísto Jaševa. Poslední změnou je Jašev zpět do hry za Šestáka. Zbytek jde post za post.

 

Druhý poločas je vyrovnaný a bez šancí, při pohledu do zápisků L. Až 60´ slovy Aši Cicala dva skvělé zákroky. 64´ další skvělé dva zákroky našeho golmana. Ano trochu těmito zákroky odčinil svou chybu z úvodu utkání a drží naše šance na korekci výsledku. 75´ krásný přízemní centr Romana (Chlupa) prolétne vápnem až na osamoceného Cicalu (juniora), ale ten míč do prázdné branky nedokáže umístit… 78´ Hosté očekávají dlouhý aut do vápna, ale Bureš jej skoro 10 m od půlící čáry vhodí jen na vedle sebe volně stojícího Vajnera, který překvapí střelou z dálky golmana a vymete z 30 m pavučinu v brance soupeře – srovnáno na 3:3.

 

Vyrovnané utkání, kterému nakonec remíza asi slušela. A my jsme opět proti silnému soupeři podali velmi dobrý výkon. (cic+asa)

  ŘÍČANY - Dolní Počernice 3:3

Góly
17. min: Martin Roman
32. min: Michal Bureš
78. min: Lukáš Vajner
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Martin Veselý (rank) za Jaroslav Skoumal
46. min: Zdeněk Nesnídal (rank) za Ondřej Šedivý
46. min: Martin Cicala junior (rank) za Lukáš Dufek
Karty

M. Cicala
rank
M. Roman
rank
O. Šedivý
rank
L. Vajner
rank
J. Šesták
rank
D. Jašev
rank
J. Prokop
rank
J. Skoumal
rank
L. Dufek
rank
M. Bureš
rank
D. Verner
rank
 

Svátek má

Dnes 27.02.2020 : Alexandr
Zítra 28.02.2020 : Lumír

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login