Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Výhra = nespokojenost
Napsal: cic dne Neděle, 14 Únor 2016 06:22

DP „A“ – JIŽNÍ MĚSTO CHODOV 4:3 (1:1) další výhra v turnaji, ale v úvodníku je chybná rovnice. Ale jen pro ty, kteří utkání neviděli…  Příští zápas v rámci turnaje v Kyjích sehrajeme až ve Středu 24.2. od 20:00 hod a soupeřem nám pod umělým osvětlením bude tým FK ŘÍČANY . Kdo se chce dozvědět proč ta nesmyslná rovnice z úvodníku, nechť vstoupí na „celý článek“ (cic)

Může být s výhrou nespokojenost? Může! I přes katastrofální projev v prvním poločase jsme jej mohli snadno vyhrát, protože nám to soupeř umožnil. Nám se však podařilo soupeře dostat zpět do hry a poločas jalového výkonu dotáhli do remízy. Pak jsme sice dokázali díky dvacetiminutovce zápas výsledkově ovládnout, ale to ke spokojenosti nestačí. Zvláště když jsme umožnili soupeři snížit na rozdíl jedné branky. Je mi milejší (v přípravě) skvělý výkon zakončený prohrou, než rozpačitý výkon zakončený výhrou. Ale přeci jen je tam pár pozitivních věcí, abych se jen „nemračil“ J Tou první je návrat Jardy Kužela, tedy Skoumala, který se vrátil nejen do tréninkového procesu, ale také po dlouhé době i do zápasu… Tou druhou je právě ta dvacetiminutovka z druhé půle a velké množství šancí. Tou třetí je dobrá nálada, se kterou jsem k zápasu odjížděl a tak mi nakonec hráči náladu zase až tak nezkazili. Věřím, že pro nás je to dobrý zdvižený prst, ze kterého se můžeme poučit.

Soupis nejzajímavějších momentů utkání

Možná odhodlání hráčům nechybělo, ale bohužel jsme nenavázali na skvělý výkon v zápase s Kunicemi. Výčitky, nadávání, dohadování s rozhodčím, hledání chyb u druhých, probíhání soubojů, neochota se vrátit a mnoho dalších negativních věcí, které nás mohou s jiným soupeřem v budoucnu stát i body…  Taktických chyb se musíme vyvarovat, ty se však dají rozhodně odstranit. Ale technické chyby k fotbalu patří a ty se odstraní vyhraností v přátelských zápasech, tréninky a pohodou v týmu.

3´ jednou z těch technických chyb jsme zahájili první velkou šanci soupeře, kdy Roman chybnou zpětnou přihrávkou daruje míč soupeři. Ten jde do vápna sám a pokouší se obstřelem ztrestat náš tým hned v úvodu zápasu. Miki jeho nepříliš povedený pokus chytá. 5´ to my jsme na druhé straně dárkem neopovrhli a konečně jsme trestali i my. Bureš dostává zdarma míč od soupeře a z vápna pohodlně posílá míč do sítě – vedeme 1:0. 6´ dlouhý nákop soupeře naše obrana neodvrací a napak se k odraženému míči dostane hbitý útočník hostů, kterého Šedivý zastavuje za cenu nedovoleného zákroku. Trestný kop již soupeři nedovolíme dokončit střelou a neutralizujeme jej. 8´zahráváme 2x rohový kop, ale Vaňourný centrem najde poprvé hlavu obránce. Jeho druhý pokus je zase přetažený a naši hráči ve vápně tak na míč nedosáhnou. 11´ hosté také zahrávají dva rohové kopy a také neúspěšně. Jašev sice prováhá předfinální přihrávku na rozeběhnutého Bureše z poloviny hřiště a ten se urazí a ani neběží… 21´centr do našeho vápna, Roman nechá jen na chvilku volného hráče, který hlavičkuje naštěstí z úhlu mimo tyče. 23´ Bureš dostává filtr za obranu a svůj samostatný výpad dokončuje brankou, která není uznána pro jeho ofsajdové postavení. 25´ při naší rozehrávce na polovině hřiště ztrácíme míč Doležalem a tentokrát již hosté samostatný nájezd zakončí brankou –srovnáno na 1:1. A může být ještě hůře. Rychlonozí útočníci nám dělají problémy po celý zápas. 35´centr do našeho vápna, odražený míč se dostane k Prokopovi, který se chová při výjezdu z vápna bohorovně a o míč přichází. Následná střela naštěstí jde těsně nad břevno naší branky.

O poločase si ani nemusíme říkat, jak je to špatné, každý z hráčů to cítí, že jsme v úvodním poločase zcela propadli. Prostřídání hráčů bylo tentokrát post za post. Jen Verner se posunul za zraněného Urbana na levou obranu a na uvolněné místo Vernera nastoupil Dufek.

48´ Bureš získal snadno míč u vápna soupeře, ale přihrávku spoluhráči do střelecké pozice pokazil. 50´ Martin Cicala krásným nadýchaným centrem mezi obránce najde zcela volného naběhnutého Bureše, který si míč zpracuje prsama a pokouší se golmana lobovat. Bohužel trefuje jen rukavice golmana. 52´ únik po pravé straně do naší otevřené obrany, krásná přihrávka na penaltu a osamocený útočník z první posílá míč těsně nad břevno naší branky. Oddechli jsme si… 55´Bureš krásným centrem ze strany do vápna najde zcela osamoceného Motla, ale i ten v obrovské šanci selže a trefuje jen nohy brankáře Chodova. 56´Motl ztrácí na polovině hřiště míč a hosté po propadu naší zálohy jdou ve dvou proti Nesnídalovi. Jeho „teleskopické“ nohy zastavují finální přihrávku a vracející se Doležal míč odkopává na rohový kop, který definitivně odvracíme. 58´Cicala využije soupeřovy chyby rozehrávky ve vápně a zmocní se míče. Golman jej srazí na zem a rozhodčí už dává píšťalku do úst a chystá se odpískat penaltu. Ale Cicala ještě dokáže přihrát na zcela volného Romana, který najde ve vápně osamoceného Motla. Tentokrát se Kuba nemýlí, protože v brance již nemá žádnou překážku – vedeme 2:1 . Neuběhne ani pětiminutovka. 60´ výkop Mikiho prodlužuje za sebe Jarda Skoumal (Kužel) na Bureše a ten po navedení míč do vápna pálí parádním křížným projektilem, který je jako vystřižený z těch nejlepších televizních záběrů. Míč se odrazí od tyče do sítě a překrásná střela nás uklidňuje na dvoubrankové vedení. U další branky je opět Bureš a zakončuje svůj zápasový účet do kanadského bodování 2+1. 61´s chutí hrající Bureš získá při napadání v souboji s brankářem míč. Ze souboje míč vypadne k Cicalovi, který je za doplněné napadání odměněn v podobě snadné branky – vedeme 4:1 a vypadá to na exhibici. Nakonec se ale musíme strachovat a čtvrtý gól se nakonec ukáže jako vítězný…  63´Bureš je dvakrát ve vápně, ale pokaždé kazí finální přihrávku. 65´Dufek uniká po levé straně, posílá krásnou přihrávku za obranu, ale Motl na ní ani ve skluzu nedosáhne a zakončuje na dlouhou nohu vysoko nad branku. 67´hosté hrozí opět průnikem po straně, vstup do vápna přes Nesnídalovy jesličky, přihrávka na spoluhráče do gólu likviduje svým skvělým obranným zákrokem Roman. 70´Vaňourný dlouhým pasem najde rozeběhnutého Dufka, přihrávkou najde zcela volného Cicalu, ale ten namísto klidu a zpracování a následné střely volí střelu z první. Trefil jí sice krásně, ale neumístil a trefil jen golmana. Škoda této další šance. 74´ hosté se prosazují středem hřiště a před vstupem do vápna zatahuje za ruční brzdu Nesnídal. Jeho zákrok je pískán jako nedovolený. Protihráč nám vymete šibenici a snižuje na 4:2. 75´ po dlouhém výkopu prohráváme souboj. Následuje přihrávka do vápna a Miki skvělý zákrokem likviduje obrovskou šanci hostů. 77´ztrácíme míč u našeho vápna v rozehrávce, soupeř dárku využije ke skórování. Přízemní střela končí v naší síti 4:3. 78´ Dufek individuálně vstupuje do vápna, skvěle se uvolní na dvou protihráčích a namísto přihrávky na zadní tyč, kde byli dva naši volní hráči, volí nesmyslnou střelu do vyběhnutého golmana. 79´hosté cítí šanci na vyrovnání a tak se tlačí do vápna. Dva rohy v krátkém sledu za sebou odvracíme. I ten poslední v 80´ odvrací Šedivý do bezpečí.

cic

JIŽNÍ MĚSTO CHODOV - Dolní Počernice 3:4

5. min: Michal Bureš
58. min: Jakub Motl
60. min: Michal Bureš
62. min: Martin Cicala junior

46. min: Jakub Motl (rank) za Michal Jandl
46. min: Lukáš Dufek (rank) za Matěj Urban
46. min: Martin Cicala junior (rank) za Dany Jašev
46. min: Zdeněk Nesnídal (rank) za Jan Doležal
46. min: Jaroslav Skoumal (rank) za Jan Prokop