Sokol Dolní počernice, oddíl kopané

znak V Ráji 611
Dolní Počernice
190 12 Praha 9
telefon: 723 558 576
e-mail: dpkopana@volny.cz

let

Nadcházející zápas

26. 2. 2020: 19:30
Dolni Počernice "A" - TJ Praga

Poslední zápas

22. 2. 2020: 16:00
Sokol Pomezí - Dolni Počernice "A"
1:3 (1:1)
Náš excelentní první poločas znamenal první obdrženou branku Kunic na turnaji
Napsal: cic dne Pondělí, 08 Únor 2016 02:19   

DP „A“ – KUNICE  1:2 (1:0).  … a nebýt neodpískané jasné penalty v závěru prvního poločasu, tak jsme mohli uštědřit obávanému soupeři  nejen druhou branku, ale hlavně si vybudovat do druhého poločasu výborný náskok. Příští zápas na turnaji sehrajeme v Sobotu 13.2. od 12:00 hod a soupeřem nám bude JIŽNÍ MĚSTO CHODOV. Více o povedeném zápase s Kunicemi – vstup na „celý článek“ (cic)

Do zápasu nemohou nastoupit (rodinné a pracovní volno, zranění) mnozí hráči (6). Ale i přesto máme dostatek hráčů a plnou lavici. Opět tedy další 2 hráči navíc dostávají stopku a volný víkend… Zlepšená tréninková morálka, pohoda v týmu nese s sebou i výsledky ve zlepšené hře. Mimořádně povedený úvodní poločas, který sehrál náš tým s Kunicemi, soupeři otupil ostří jejich hlavních útočných zbraní.

Soupis nejdůležitějších momentů utkání:

Úvodní pětiminutovka je ve znamení skvělého pressingu našeho týmu, kterým zcela ovládneme hru. Skvělý začátek vyústí v naše brzké zasloužené vedení. 11´ rychlá kombinace vedená Vejvodou a Romanem po pravé straně pokračuje na střed do vápna soupeře. Tam Vejvoda přebírá opět míč a individuálně se prosadí na obránci a vstupuje do vápna. Uvolňuje se kličkou i na golmanovi. Ač se dostane až k brankové čáře, tak zachová chladnou hlavu a zpětnou přihrávkou na malé vápno připraví gólovou šanci na zlatém podnose. Bureš nemá problém doklepnout do prázdné branky – vedeme 1:0. Naše aktivita vůbec nepolevuje a ve12´ sehrajeme dva povedené rohové kopy. První obrana hostí odvrací jen za cenu dalšího rohového kopu. Druhý rozehrajeme nakrátko Motlovi a ten krásným centrem hledá naběhnuté osamocené spoluhráče (Urbana a Romana). Bohužel jej líže obránce a gólovou akci tak zneškodňuje. 19´ velký závar po našich dvou dlouhých autech vhozených Burešem. Ale nedokážeme míč procpat do sítě.  22´ Kuničtí jsou silní na míči, ale naše skvělá obranná hra je nepustí k ohrožení naší branky. Až ve 22´ minutě se osmělí přízemní střelou z 25 m – nepřesnou… 25´ rychlá kombinační akce po naší pravé straně, vstup do vápna a zpětný centr zastavuje skluzem Urban. Následný roh neutralizuje naše obrana. 27´Motl získává míč u našeho vápna a rozvíjí rychlou protiakci do otevřené obrany soupeře. Jeho přihrávka za obranu na rozeběhnutého Bureše zastavuje píšťalka rozhodčího – ofsajd. 30´ Kuničtí pálí přízemní střelu z dálky, ale Pospi míč lepí do rukavic. 32´ rohový kop hostů, zahrávaný přetaženým centrem na zcela volného hráče (???!!). Hráč trefuje míč z voleje, ale Pospi míč vyráží nohou nad branku. Druhý rohový kop odvrací do bezpečí Porkop. 34´ překvapivý dlouhý aut Bureše za obranu hostů přebírá Motl a postupuje sám do vápna. Míč si rovná na přelobování golmana, ale vracející se obránce mu míč ukopne na roh. Z něj nic nevytěžíme…  38´ další dlouhý aut Bureše a zaběhnutí Motla za obranu. Kuba míč zatáhne do vápna a zpětnou přihrávkou na malé vápno hledá naběhnutého Vejvodu. Ten je sražen oběma rukama k zemi, ale zcela nepochopitelně se nepíská nedovolený zákrok a penalta se tedy nekope. 43´ Kuničtí postupují po naší levé straně, centr na malé vápno, kde zcela volný útočník nedokáže z 5 m trefit míč do sítě. Odcházíme tedy do šaten s nadějným jednogólovým vedením.

Náš nejlepší poločas na turnaji a zasloužené vedení. Opět střídáme všechny hráče a u některých hráčů měníme i jejich posty.

50´ hosté útočí do naší otevřené obrany po naší pravé straně. Vstup do vápna, pokus o obstřel našeho golmana a … Pospi skvělým zákrokem  vyráží. 51´Souhrn mnoha chyb. První je, že náš pomezní rozhodčí neodmává aut. Hosté tak pokračují v akci po naší levé straně a do naší otevřené obrany. Přihrávka do vápna, dovolíme vstup útočníka do vápna, klička Pospimu a ten útočníka srazí k zemi. Píská se penalta . Tu skvělým zákrokem vyráží. Ale Urban zaspí a nechá svého protihráče pohodlně míč převzít a pálí do otevřené branky. Přízemní střelu sice zachytí obětavým skluzem Vajner, ale ač míč sevře mezi nohami, tak nezabrání tomu, aby se s míčem dostal za brankovou čáru – srovnáno 1:1… 57´ rohový kop, náskok hlavičkujícího osamoceného hráče, míč letí těsně nad břevno naší branky. 60´ průniková přihrávka na naběhnutého útočníka, který prostřeluje Pospiho a posílá míč do sítě. Ale rozhodčí píská ofsajd a branka neplatí. 67´ golman hostů se při výkopu dostane s míčem mimo vápno a rozhodčí píská trestný kop. Ten zahrává Vaňourný a trefuje jen boční síť branky 69´ dlouhý aut, dvakrát vhozený Vaňourným v krátkém sledu za sebou. Závar ve vápně, 3 pokusy o střelu. Jako poslední se k odraženému míči dostane Vaňourný a míč posílá vysoko nad branku. 79´Vaňourný namísto křížného pasu volí přihrávku zpět. Ale tak nešikovně, že míč nabije protihráči a ten osamocený posílá míč do sítě – prohráváme 1:2. 85´ zahráváme  rohový kop nakrátko Motlem spolu s Dufkem. Obléháme vápno a hledáme si přípravnými přihrávkami střeleckou pozici. Posledním v akci je Vaňourný, který se kličkou zbaví obránce, ale v tísni míč posílá z 10 m těsně mimo tyče. 90´V další závaru po rohu Urban trefuje míč ne příliš silnou střelou, ale z blízka (10 m) uvnitř vápna. Golman hostí však skvělým skokem míč vyráží na roh. Ten sehrajeme velmi nešikovně a branku ani neohrozíme. Rozhodčí píská konec.

Škoda zápasu by daleko více slušela remíza, ale hlavně je škoda, že jsme nešli do šaten s vedením 2:0. Každopádně hráči si zaslouží i přes prohru velkou pochvalu J  (cic) KUNICE - Dolní Počernice 2:1

Góly
11. min: Michal Bureš
Nejlepší hráč Počernic

Střídání
46. min: Michal Jandl (rank) za Jan Doležal
46. min: Martin Cicala junior (rank) za Dany Jašev
46. min: Stanislav Vaňourný (rank) za Michal Vejvoda
46. min: David Verner (rank) za Jakub Motl
46. min: Lukáš Dufek (rank) za Jan Prokop
Karty
30. min: Michal Bureš Karta

J. Pospíchal
rank
M. Urban
rank
J. Šesták
rank
L. Vajner
rank
J. Doležal
rank
D. Jašev
rank
M. Vejvoda
rank
J. Prokop
rank
M. Roman
rank
M. Bureš
rank
J. Motl
rank
 

Svátek má

Dnes 27.02.2020 : Alexandr
Zítra 28.02.2020 : Lumír

Narozeniny má

1.2.2020: David Dvořák 22 let
1.2.2020: Filip Běla 18 let
8.2.2020: Marek Verner 29 let
12.2.2020: Jan Prokop 27 let
13.2.2020: Jiří Schwarz 46 let

Anketa

Kde nás najdete

mapa

Reklama

Archiv

Vyhledat

Login